У МОН визнали, що учителям занижують надбавки

Міністр освіти наголошує, що відомство вивчить деталі і прийматиме відповідні заходи

У МОН визнали, що учителям занижують надбавки

Деякі органи місцевого самоврядування занижують надбавки, а деякі навіть змушують йти вчителів у примусові відпустки. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, розповідаючи про реформування освіти і підвищення соціального статусу українських вчителів.

За словами міністра, підвищення соціального статусу є необхідною передумовою змін в освіті.

Вона зазначила, що минулого року уряд підняв заробітну плату педагогам на 50%. Цього року також відбулося підвищення зарплати на 25%.

Разом з тим, міністр наголосила, що наразі залишається багато зловживань навколо цієї теми.

«Деякі органи місцевого самоврядування занижують надбавки, а деякі навіть змушують йти вчителів у примусові відпустки. Зараз ми вивчаємо деталі цієї справи і вживатимемо відповідні заходи», – зазначила Гриневич.

Як відомо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав місцеву владу усіх рівнів максимально долучитись до вирішення проблем освітян та доручив Міністерству освіти моніторити ситуацію в регіонах.

Освіта.ua
21.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
28 лет стажа,
23 часа, кабинет. Заплатили за месяц 4800. Они там обкушались? Или какая-то ... считает,что люди будут отдаваться работе ЗА подобное? Ну - ну...////// Учительской СЕМЬЕ начхать, что кто-то незнает, как насчитывать зарплату, кто-то незнает, откуда брать финансирование, учительской семье необходим нормальный уровень. И если кто-то считает, тчо он что-то создаёт, типа новой школы- он глубоко ошибается. ЧТобыло в 90е, то и осталось...
--------------
4300, а не 4800
Галина
Щось мені як економісту не зрозуміло. 23 години при нормі на ставку 18 годин - це 1,278 ставки. 28 років стажу - це 30% доплати за вислугу. Октім того за завідування кабінетом 10% мінімально. 4800 - це я так розумію у Вас чистими, тобто грязними - приблизно 6000 (відрахування із заробітної плати становлять 19,5%). Навряд чи Ви за 28 років стажу є вчителем без категорії, мінімально - вчитель ІІ категорії, у якого посадовий 3735 грн. Тепер робимо розрахунок: 3735 х 1,278 х 1,3 +3735 х 0,1 = 6578,83 і це без врахування надбавки за престижність. До того ж Ви не вказали, можливо Ви є вчителем вищої категорії...
Коментувати
світлана
На місцях влада розгубилась з окладами (ставками) бухгалтер нараховує заробітну плату від ставки 14 розряду (без підвищення на 10%), не знають ставки вчителя вищої категорі або не хочуть знатиї, нараховують за звання вчитель - методист окремою доплатою(15%). Всім відомо , що за звання потрібно нараховувати від ставки вищої категорії.
Вчитель
У школі міста Кам’янське, виплачують 5%, а то і 1% надбавки, зарплату взагалі не підвищили, вчителі отримали менше, ніж раніше!!! Кому підняли на 50 та 25%???? Досить говорити не правдиві історії і цим озлобляти вчителів і батьків!!!!!
Тетяна
Хотілося б знати, кому з вчителів підвищили на 25%, нам тільки на 10%. Хто говорить неправду МОН чи місцеві чинуші?
Марія
Шевченківський район міста Харкова: грошей нема. Отримали аванс за лютий, зарплату за січень за тарифами минулого року, без підвищень та обіцянку розрахуватися з боргами до 8 березня ...
Ната
А не занижують зарплату тим хто нараховує зарплату вчителям - бухгалтерам!!!!! коли вже нам підвищать зарплату !!!
Арго
Ну який толк з того, що ви, моновці, визнали цей факт. А покарання місцевих чинуш де? Мабуть, і не буде далі діла. Визнали то й визнали. А шо тут ще остається робити?
Olenka
А нам за престижність дають тільки 10 % з 1 вересня і до нині (ВКЛЮЧНО ЛЮТИЙ). Кажуть, що ми і так "перебираємо" районний бюджет. Школа у нас малокмплектна...
Андрій
Постанову про підвищення на 10% прийняли 11.01.18, текст оприлюднили 26.01, а перерахунок зарплати й досі не зроблений. Одні балачки
Лора
Ніхто з високопосадовців не читає наші коментарі, не прислухаються і вважають, що серед нас нема професіоналів. А вони ТАМ-сама розумна недосяжність. Ми якась нижча каста, яка повинна ,закривши рота, виконувати всі їхні вказівки, постанови, рішення. А скільки зламаних дитячих доль з постійними"псевдо реформами".
Арго
Для Лора: правильно, як в Індії - недоторкані. А профспіка все мовчить.
Коментувати
Лора
Ці фейкові новини про 25%ткове підвищення зарплати вчителям і "осучаснення" пенсій військовим - проїли всім мозок. Я отримала зарплати за січень на 280грн більше, а мала б на 2000. 10% відсотків пристижності зняли. Брехуни і популісти.. Подивимось, яке матеріальне забезпечення отримають перші класи .
Катерина
Для Лора: Вам за Вашу "прИстижність" і 10% багато.
Коментувати
Вчитель
Розпорядником коштів є відділ освіти, начальник і визначає скільки дати надбавки: хочу -дам , хочу не дам. Питання: чи потрібна така структура в державі, якщо вона не виконує розпоряджень вищестоящих? Чому пан Гройсман повинен закликати до виплати надбавки в повному обсязі? Чому не прийняти відповвідну постанову?
BBC
Для Вчитель: Пан Вчитель помиляються. Надбавка за престижність в руках директора навчального закладу, правда в межах фонду заробітної плати. Скільки дати вирішує директор згідно закону, і всім однаково повинен, бо це не преміювання де можна диференціювати.
Ruslan Kuznetsov
Для BBC: У нас бухгалтерія централізована (у відділі освіти) і керує нею відділ освіти і всі фінансові папери підписує начальник ВО, а не директор. В результаті кошти, які повинні зайти на школу, відповідно до кількості учнів, школа не отримує. На балансі ВО знаходяться малокомплектні школи, які влада закривати не хоче і виходить так, що за кошти укомплектованих шкіл утримують малокомплектні (туди ж ідуть і надбавки). Стосовно надбавки, то там сказано (як нам довели до відома) від 5% до 20%, тому ВО може на власний розсуд вирішувати, скільки дати.
Вчитель
А ваша дитина не пробувала добиратися з села, де закрили малокомплектну школу у інше село, іноді долаючи 20 км розбитою дорогою і приїжджати додому о 16.30 і це у 6 років? На державному рівні має бути реальний план даного рішення, а не травля вчителів між собою.
Коментувати
!!!
У нас вообще дефицит по заработной плате в школе скоро станет просто угрожающим - уже на февраль не хватает денег выплатить не только какие-то мифические надбавки, а вышестоящие органы предлагают даже за стаж и звания не выплаивать, чтобы хоть как-то хватило!!!!
вчитель
яке підвищення і які 25% за січень отримали зарплатню на 400-300 гр меншу .Де ж те півищення?
Ольга
Для вчитель: це ми з вами знаємо, а ті, хто в цій каші не вариться, думають що вчителі стали отримуват по 10тис. Брехуха и Гриневич і Гройсман брехун.
Коментувати
Вчитель
Пані Гриневич!!!!Хватить декларацій!! Приймайте міри!Бо скоро іМіністерства не буде, всі будуть в Європі.Ви цього чекаєте?
Вчитель
Надбавка називається за престижність вчительської праці.І що виходить один престижний на5 відсотків.інший на 20 .а наші керманичи на всі 100 у них це називається надбавка за інтенсивність.Люди пам ятайте хто і коли дав надбавку 20 відсоткіа всім і під час виборів зробіть правильний висновок.
тетяна
Для Вчитель: уряд то дає , а на місцях якби могли б то взагалі неплатили б
Коментувати
Вчитель - голодранець
Шановна влада, невже ви думаєте, що в Україні "дурні вчителі"? Ми вміємо і думати, і рахувати. все, що ви нам підняли - це ціни на комуналку, щоб собі вистачило на преміїї.
Жанна
Будемо надіятися, що слова Лілії Гриневич будуть відповідати дійсності. Головне, щоб місцева влада Полтави почули, бо вони чітко затверджують, що юридично в них все вірно, коли знімають надбавку "за пристиж" з вчителів і змушують підписувати заяви.
ого!
"Вона зазначила, що минулого року уряд підняв заробітну плату педагогам на 50%. Цього року також відбулося підвищення зарплати на 25%". А я зазначаю, що минулого року підвищили зарплату на 30%, а в січні - на 10%. Здається я знаю хто з нас бреше!
Невідомий
Заспокойтеся,вчителям теж нічого не підвищили.Все тільки на бумазі.Кажуть,що грошей немає.Та ще і 20% престижності відняли.