Скасовано звітність з навчально-виховної роботи

Міністерством освіти знято з контролю подання звітності з питань навчально-виховної діяльності

Скасовано звітність з навчально-виховної роботи

Міністерство освіти і науки повідомило про зняття з контролю подання обласними органами управління освітою звітності з питань навчально-виховної діяльності у галузях дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та позашкільної освіти. Про це йдеться у листі МОН, що надісланий органам управління освітою обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Відмова від подання звітності обласними органами управління освітою викликана необхідністю виконання наказу МОН від 27.05.2014 р. № 648 "Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України".

У Міністерстві освіти зазначають, що відсьогодні звітуванню підлягатимуть лише питання охоплення дітей загальною середньою освітою, охоплення дітей дошкільною освітою, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, своєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам.

Також звітності підлягатимуть питання розшуку вихованців, які самовільно залишили інтернатні навчальні заклади; захисту житлових, майнових та інших прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах; виконання Концепції соціальної адаптації осіб з розумовою відсталістю; реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як відомо, Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося до органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти та керівників методичних кабінетів з вимогою забезпечити дотримання принципів педагогічної свободи вчителів, однак освітні чиновники ігнорують звернення профільного міністерства та продовжують практику покладання на вчителів невластивих їх професії функцій.

Освіта.ua
23.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лидия Горденко
Звітність збирається для звітування управлінь. відділів від освіти перед громадськістю. Без інформації із закладів це зробити буде неможливо.
Іван
Для Лидия Горденко: Має бути мудра звітність. А коли я, як заступник директора, подаю протягом тижня 4 варіанти звітів по графіку роботи в школі гуртків це уже точно забагато.
Коментувати
Nata VN
Це дуже вчасно, роздули діловодство в освіти всі ці адміністрації - вВертикаль в освіті не потрібна.Треба слідкувати за експериментом Співаковського у Київській області - дуже багато класних ідей. дай бог їм втілитися
Марко
Поки що можна констатувати, що кількість інформації, яку потрібно надавати до управлінь освіти тільки збільшилась... Чемпіонами тут є відділи з виховної роботи та охорони праці... Часто-густо доводиться копіювати один і той же документ для різних відділів...
для Олени
Для того, аби люди МОН читали думки людей, ті думки варто залишати НА ЇХ ТЕРИТОРІЇ. Прийшовши ж на територію вчительства та тих, хто тут заробляє, не варто чекати, що тут можуть опинитись очі представників МОН. ТУТ можна лише залишити інформацію вчитель-вчителю.///Якщо люди спілкуються в моїй хаті, то хіба я маю претендувати на те, що ХТОСЬ має знати про що ми розмовляємо///
Олена
Цікаво, чи читає хтось з МОНУ всі наші коментарі? Чи це для нас створили таку форму спілкування, щоб ми не були одинокі у своїх проблемах. Бо керівництву МОНУ байдуже. Перевірки як були, так і залишились, атестації НЗ проходять за графіком, звітність з Департаменту, як вимагали так і вимагають (тільки тепер ці листи вони називають "ПРО НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ" і їх стало ще більше. Сьогодні вже з Департаменту прийшов лист за №335). Тепер уже звітуватимемо і на лист Головного управління МВС України в стосовно пропозицій здійснення за участю працівників відділу кримінальної міліції у справах дітей протягом І півріччя 2015 року профілактичних заходів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів... Чи хтось контролює Департаменти?
Рита
А в нас ті перевірки кожен місяць! Адміністрація збирає ,теж на " вдячність". А потім ще й примовляє: ви ж не хочете щоб школа закрилась.Багато хто скаже ,то йдіть,а куди? Десять років навчання , і на касу в супермаркет.Можливо,але тоді про що ми говоримо.
Ольга
Невже це так ніколи і не закінчиться? МОН над нами вирішило познушатись, чи просто пожартувало?
?--?
У нас також перевірки назвали днями управління і продовжують ганяти по школах "домагатись" чого їхня ненаситна душенька забажає. А керівництво голову ламає: чим задобрити нальотчиків, що б таке подарувати з вдячності за "надану допомогу"? Насправді ж ніякої допомоги ніхто не побачив, тільки бажання знайти за що вчепитись. Може вони спішать зібрати по-більше, бояться, раптом "урветься"?
ttt
Для Олени:Скажiть, а як методкабiнет проводить ДЕНЬ РОБОТИ ШКОЛИ? У нас методисти весь день сидять на уроках(7):i те не так,i це не так),перевiряють усю документацiю вчителя(потрiбне i непотрiбне).Про методичну допомогу мови немае...
Ольга
Для ttt: Пішов до Вас методист на урок - завтра ідіть до нього. Кажіть:" Вчитися". Спробуйте. Дуже допомагає. А вчити вчителів - це його прямі посадові обовязки!
Коментувати
Освітянка
Нещодавно отримали план роботи Департаменту науки і освіти ОДА. Складається таке враження, що нормативних документів МОНУ щодо відміни звітності ніхто не бачив.
Сергій
А вища школа??? Даєш навчально-виховні університети!!!
пропозиція
Вже є в освіті ІСУО. Що заважає зробити її єдиною звітно-інформаційною системою? Скільки ще потрібно таких систем? А скільки паперу зекономиться і коштів? Але найгловніше - нервів освітян!!!
Методист
Хотілося б побачити перелік документів, звітність по яких скасовано.
олена
Дорогі колеги, я методист, працюю вже 5 років на даній посаді, роботу люблю, адже дійсно надаю допомогу педагогам (практичну та методичну), крім того, проводжу районні свята, шкільні змагання, районні конкурси, ще багато-багато іншої роботи, іноді на курсах методистів чую від колег, як нас (методистів) не люблять по школам, вважають дармоїдами, а я працюю з 09.00 до 18.00, буває і затримуюсь, і додому роботу беру, тому що звітів дійсно занадто, а скільки листів та наказів (а все від ДЕПАРТАМЕНТУ ТА МОН, і не я ці вказівки та накази ВИГАДАЛА !!!!!!!!!!!!!), ШАНОВНІ КОЛЕГИ, МЕТОДИСТИ РІЗНІ Є, ВЛАСНЕ, ЯК І ЛЮДИ! ТАК ЧОМУ ВИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ, ТАКОЇ ПОГАНОЇ ДУМКИ ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ВАМ ЖЕ І ДОПОМАГАЮТЬ (хоча я розумію, що, мабуть , все те неприємне, що написано про методистів з гіркого досвіді від співпраці з ними, що зробишь, люди різні бувають!!!!!).
а@втім
Для олена: Вы хорошая
inga
молодая ещё- не розпадлючилась!
Серж
Для Олена: Если Вы не подлая, не наглая, не сплетница, не взяточница и прислушиваетесь к мнению учителей, то и учителя к Вам хорошо относятся и будут Вас отстаивать.
Коментувати
Світлана
Але ж верховна рада методкабінети залишила. В нашому місті на сім шкіл чотирнадцять методистів. аякже якщо їх скоротять хто буде здійснювати контроль над школами.
Natela
Для Світлана: школи не потрібно контролювати, а для шкіл вирішувати необхідні проблеми і звітувати директорам про виконані роботи
Коментувати
методист
Для л: помилки - зауваження приймаю, але методисти є різні і вони теж люди. Читаю коментарі, стає страшно, які ми всі злі, критикуємо... звинувачуємо...Воювати будемо ще довго. Підтримка, конструктивні пропозиції, кращі приклади рішення проблем - хіба у нас це відсутнє?
л
Для к: вивчіть елементарні правила культури мов.: на-ння займенника "ви" з малої та великої букви. Коли будете" грамотні", тоді й коментуйте.
л
Для к: Ви теж безграмотна. Зовсім не володієте державною мовою, а також -російською. "Как нибудь" пишеться через дефіс. А коментарі "видатних методистів" мене не цікавлять, слова-полова... А вчителям видніше.
ррр
Для л: Шановні колеги! За правилами коментування в інтернеті зазвичай обговорюють статтю, а не того, хто коментує! Чи не так? Давайте будемо терпиміші!
Коментувати
Ірина
Для Л. Можливо, звичайно "якось і без Вашої "служби" "працювати ... Але для цього треба змінити Положення про атестацію педагогічних працівників, про атестацію НЗ і т.і.. Я цілком погоджуюсь з МЕТОДИСТ. Якщо б методисти виконували безпосередньо свої прямі функції, то "шановні педагоги, зрозуміли, що на сучасному етапі така служба необхідна". А так методисти працюють на обласні Департаменти, ІППО, РДА, відділ юстиції, відділ соціального забезпечення і т.і....
л
Для Ірини: Ви самі собі суперечите. " А так методисти працюють на обласні Департаменти, ІППО, РДА, відділ юстиції, відділ соціального забезпечення і т.і...." . Правильно сказано: " НЕ на ВЧИТЕЛІВ..."
Коментувати
л
Для методист: шановна(-ий).... , у Вашому коментарі безліч помилок. Навчіться писати, не сраміться. Ми якось і без Вашої "служби" працювали б...
К
Для л: Вот так ,как нибудь , вы и работаете. Срамота!!!
Коментувати