Методичні кабінети відділів освіти будуть оптимізовані

Обласні адміністрації та органи місцевого самоврядування мають оптимізувати мережу методичних кабінетів

Методичні кабінети відділів освіти будуть оптимізовані

Верховна Рада 29 грудня ухвалила Закон "Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (№ 1577), яким визначено, що мережу методичних кабінетів в галузі освіти буде оптимізовано, а видатки на їх утримання скорочено.

Зокрема, презентуючи проект закону прем’єр Арсеній Яценюк зазначив, що під час обговорення документа відбувалася дискусія стосовно необхідності ліквідації методичних кабінетів відділів освіти.

"Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання", - повідомив прем’єр.

Як відомо, Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося в т.ч. до керівників методичних кабінетів та центрів з вимогою забезпечити неухильне дотримання принципів педагогічної свободи вчителя, однак більшість освітніх чиновників продовжують практику покладання на вчителів невластивих їх професії функцій.

Освіта.ua
29.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прочитал все
Поорали друг на друга и успокойтесь. Задумайтесь о материальной базе школ, о питании детей, о соих зарплатах. Снова отвели Ваш взгляд от насущного. Была бы у Вас ставка в школе не 18, а 9 часов + 9 часов на подготовку уроков и все это оплачивали...Был бы у Вас оснащенный кабинет по предмету по последнему писку моды...Дети питались бы все в школе....и не сидели голодными из-за того, что у родителей нет денег... И евпропейская зарплата...Какой Вам методист помехой будет??? А пока - от безденежья - рождается обилие идей.
про освіту
Так ніхто і не оптимізував методкабінети,одна пуста балаканина.
Методист ММК
Який механізм відбору серед методистів? Коли ти ведеш 4 великі ланки, демонструєш професійні якості, користуєшся авторитетом між педагогами, а тобі показують на двері тому, що в тебе тільки 5 років стажу і ІІ кат!
Рядовий вчитель
Для Методист ММК: А що тут незрозумілого? Як може вчитель з другою категорією і 5-ма роками стажу вчити інших? Попрацюйте, люба, в школі, отримаєте вищу категорію, звання вчитель - методист, пишіть наукові статті, публікуйтеся, а тоді можна претендувати на реалізацію своїх амбіцій. Бажаю успіху!
Вчитель
Давно пора скоротити мережу методичних кабінеті в міських управліннях освіти. Вони не надають допомогу методичну, а тільки перевіряють і збирають інформацію
Прочитал все
Для Вчитель: Для Методист ММК: Так скоро и Вас родители сократят, Вы же тоже инфу с них собираете и проверяете. А методслужба, согласно Положения ее работы, не контролирующий орган, зрите в корень, от куда ноги ростут!!
Коментувати
завідувач РМК
Шановні вчителі, методисти ! Мені прикро читати коментарі, де поливають брудом один одного ВЧИТЕЛІ та ВЧИТЕЛІ ВЧИТЕЛІВ! Я працюю завідувачем 15 років. Найбільше наше зло - це свавілля, в першу чергу , начальників відділів освіти, районних державних адміністрацій, які перетворюють методичну службу в чиновників, яким головне - вчасно написати "бумажку", які продовжують залучати методистів до підготовки питань на колегії відділу освіти, наказів. Їм головне - щоб відділ освіти за обласним рейтингом мав гарні показники, постійно "плачуть" з приводу низької заробітної платні та експлуатують методистів, знаходячи "можливість" залучати їх до виконання своїх посадових обов’язків. Щоб Методичний кабінет дійсно виконував СВОЇ функції, МОН необхідно, в першу чергу, поцікавитись рівнем компетентності працівників відділів освіти. А найпростіше - проаналізувати їх плани роботи, а особливо колонку "Відповідальний". Я думаю МОН побачить ПРЯМЕ ПОРУШЕННЯ - ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ.
Методист
Для завідувач РМК: Це все правда. І далі теж саме продовжується, паперів сила. Ми готуємо листи, інформації , накази на документи департаментів, бо там є контрольні терміни, хоча це мали б робити інспектори, а на свою роботу не залишається часу. Опускаються руки від безсилля змінити систему. На нас тиснуть, а ми в свою чергу тиснемо на вчителів.
Коментувати
Михайло
Процеси в освіті повинні бути прозорими, без посередників і зайвих працівників : атестація у вигляді ЗНО, раз на 5 років- з фахових знань, методики викладання, педагогіки та психології, курси - раз на 5 років дистанційно 6 місяців з усіма заліками , особливо залік по ІКТ.Участь у професійних конкурсах, виставках, друк у фахових виданнях - направду добровільний і додає бали до ЗНО. Плату за класне керівництво відсоткову скасувати, а ввести погодинну оплату - також буде прозоро. Опис досвідів, збір портфоліо, створення презентацій - просто заборонити в школах. І у вчителя буде час працювати над собою, бо ЗНО - справа серйозна і вирішальна, встановлений мінімум потрібно буде набрати, отримати сертифікат про категорію або не отримати. Все прозоро і чесно. Ауу, міністре освіти, почуй нас.
Игорь
Для Михайло: Пане Михайло, ніяке тестування не може показати рівень професійності вчителя, воно тільки вкаже на рівень знань, а це різні речі. візьміть хоч інформатику, що ви опитаєте тестами? теорію? ну а на практиці ви можете бути не компетентним, і не розв*язувати поставленні завдання
освітянка
Михайло, а ви мабуть ідейний методист? Ще й з неймовірними досягненнями? Де можна з ними ознайомитьсь? Можливо, у вас особистий розкручений сайт з вашими статтями, методичними розробками, рекомендаціями, порадами, діагностичним інструментарієм, таблицями, схемами, різного роду аналізом, матеріалами дослідницької роботи, матеріалами участі в конкурсі ’’методист року’’, видрукованою продукцією тощо. Ну дуже цікаво! Чекаємо на посилання.
освітянка
Але деяке раціональне зерно у вашому спітчі є.
Коментувати
Gan'ba!
В мене сестра працює в методкабінеті, тож завідуюча зібрала їх і сказала, щоб "залягли на дно", пройде трохи часу і колесо закрутиться знову. Таке вже бувало і не раз. Все повернеться "на круги своя"......
Вчитель
Для чого потрібно було надавати можливість коментувати "новини", якщо на наші коменти ніхто не реагує?!
victor
Для Вчитель: ой. Реагують. Правда реагують. Не просто реагують. Навіть МИСЛИТИ починають. Реально).
Коментувати
крик
Навіщо нам таке міністерство, яке не хоче захистити простого вчителя від "управлінського іга". Невже ніхто не читає наші коментарі, котрі насправді є криками душі. Якщо всі структури, галузі переживають період кардинальних змін, то чому освітяни мають іти в нову, європейську країну із старим тягарем.
Прыг Скок
Методкабинеты, не обижайтесь, но почти 80% за вашу ликвидацию. Не думаю, что это подделка или технический сбой. Просто обратите внимание, что-то пошло не так в вашей работе.
Звернення
МОН!!! Ці ваші останні листи, закони не мають ніякого значення для наших освітніх керівників!!! Ви намагались полегшити життя вчителів, чи навпаки його ускладнити? Відношення стали ще жахливіші. Хотілось би надіятись, що це агонія. Ганьба вашим недовершеним діянням!!!
Вчитель
Для Звернення: Вже стільки про це написано, а реакції "0". Висновки напрошуються невтішні.
Коментувати
Шок
Ось потішились хорошими новинами і все! Міністерство кинуло нам лист, а для "управлінців" він став як червона тряпка для бика. Вони ще більше озлобились. Відразу ж порадившись сказали, що накази ніхто не відміняв, і вони як перевіряли, так і далі будуть здійснювати свої "сервісні", згідно листа міністерства функції. Попри тимчасову відміну атестації закладів освіти управлінці всеодно придумують інші форми перевірки. То для чого ж нам МОН коли не звертати увагу на їх листи?
Doc
Вони непотоплювані! Ви б чули, як наша на семінарі розповідала, щоб ми взагалі не читали документи в інтернеті, тому що МОН їх пише не нам! Що всі скорочення звітності - це тільки для відділів освіти і нам нічого сунути свій ніс у них. Вони будуть визначати, що нам писати, а що ні! І пальчиком пригрозила, що атестація не за горами і годі плювати в колодязь, а то прийдемо на атестацію з нього воду пити. Ось такі справи! Думаю, що нас просто тут МОН розводить як лохів, тому що поки жоден документ не працює!
Ira
Для Doc: Вони що, домовились між собою, чи може їм методичні рекомендації (як себе з нами вести) згори надіслали?! У нас все відбувається по такому ж сценарію!!! Тільк и у вас пальчиком грозять, а у нас, можна сказати - кулаком.
Коментувати
!!!
Враження таке, що наші управлінці тільки озлобились, вимагають по повній програмі. Про всі "оптимізаційні" листи кажуть, що вони не мають ніякої сили і попередні накази ніхто не відміняв. Все це говориться із злорадством та з будь-якого приводу. Ось вам і життєві реалії !
OLECA
Толку от них нет, общаются только с руководителями РМО, бумагами, а доброго совета не дают. Ликвидировать за ненадобностью.
сара
Для OLECA: Или оставить , ладно, пусть их работают, но лишить премий, сократить з/п на 50%. Вот тогда они сами уйдут или меньше учителей дергать будут.
інна
так і буде, як ви скажете. Чого раніше вашої "компетентної" думки ніхто не спитав? Де б уже Україна досі була!!!!!
Интересно
Потешились учителя ну и хватит пенсионеры методисты ушли на пенсию остальные остаюца куму ще в третьом класе двойку поставили а ну обиженых много(((((........
Коментувати
не методист
Функція нашого районного методичного кабінету - передати електронною поштою листи з області на школи та зібрати зі шкіл звіти по цим документам. Тому - геть!!!
методист 3, колишній вчитель (педстаж 34 роки)
НЕПРАВДА!!! За курси платили всім - і вчителям, і методистам, а от у відрядження методисти їздять за свій кошт.
Рита
Так ,за курси платять,ті хто їх проходять!! Відрядження !! А скільки вчителі безкоштовно працюють!
Коментувати
Ксенія
Для Марко: фінансування методичного кабінету в рік - 350 тисяч, школа, в якій 43 дитини і 15 вчителів - 1 000 000 гривень. І при цьому - жодних результатів: ні в районі, ні в області...
спеціаліст
Вже з області лист отримали - скоротити 50% працівників методкабінету.
Аліса
Для спеціаліст: Якщо не таємниця, то напишіть, яка область? Бо у нас ще ніяких листів не було.
спеціаліст
Волинська
Наталя
По-перше, не 50%, а до 50% По-друге, попередньо вивести зі штатів методкабінетів кочегарів, юристів, компютерщиків, водіїв, які возять начальників відділів освіти, і таких інших По-третє, скоротити також кількість бухгалтерсько-економічної служби, а то методистів є 7, а бухгалтерів аж 9.
Коментувати
точно
Зважаючи на важливість методичних кабінетів у системі освіти, Комітет категорично не погодився з пропозицією їх ліквідації. У результаті в чинному законодавстві збережена норма щодо функціонування таких методкабінетів. Очевидно, що загальне скорочення видатків на освітню сферу відіб’ється на фінансуванні мережі методичних кабінетів, що призведе до необхідності оптимізації їх діяльності.
поправка
Л.Гриневич оголосила про заборону закривати методкабiнети!Вони й надалi будуть працювати,так що нiхто не буде слухати "вчителя"... У чиновникiв своя "правда "!!! Щодо полегшення життя вчителiв - ТО МОВИ НЕ МОЖЕ БУТИ! Iм готують "ЛЕГКЕ"життя.Подякуймо МОН!Краще не писати коментар,його нiхто не читает або не хоче.Чекаймо, що ще учителям НАКАЖУТЬ!