МОН вимагає не знущатися з учителів

Міністерство освіти і науки вимагає припинити покладання на вчителів невластивих функцій

МОН вимагає не знущатися з учителів

Міністерство освіти і науки доручає припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення науково-дослідницької та пошукової роботи.

Відповідна вимога викладена у листі МОН, що підписаний заступником міністра освіти Павлом Полянським та адресований департаментам освіти і науки в регіонах, обласним державним адміністраціям та інститутам післядипломної педагогічної освіти.

Реакція міністерства викликана зверненнями педагогічних працівників з приводу надання роз'яснень щодо вимог до здійснення вчителем науково-дослідницької діяльності та пошукової роботи.

У Міністерстві освіти наголошують, що перелік завдань, обов'язків і кваліфікаційних вимог, які висуваються до шкільного учителя кваліфікаційними характеристиками професій педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів не містить завдань щодо здійснення вчителем науково-дослідницької та пошукової діяльності.

Також у відомстві акцентують увагу освітніх органів та методичних служб, що залучення педагогічних працівників до участі у видах робіт, не передбачених робочим навчальним планом, навчальними програмами та іншими документами, що регламентують діяльність навчального закладу, здійснюється лише за їх згодою.

"Обов'язкове визначення для педагогічних працівників тематичних завдань пошукової роботи, встановлення вимог під час проходження атестації, щодо подання ними узагальнюючих матеріалів роботи над певною методичною проблемою не відповідає вимогам, визначеним нормативно-правовими актами у галузі освіти, і є неприпустимим з боку методичних служб усіх рівнів чи органів управління освітою", - зазначають у Міносвіти.

"Формалізм, котрий супроводжує імітацію такої роботи, відволікає вчителів від виконання ними своїх безпосередніх функцій – надавати дітям якісну освіту", - йдеться у листі освітнього відомства.

На підставі викладеного, у Міністерстві освіти і науки доручили припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення такої науково-дослідницької та пошукової роботи.

У відомстві звертають увагу на те, що учитель у своїй повсякденній діяльності в процесі підготовки до навчальних занять, проведення уроків та позакласних заходів фактично здійснює і науково-дослідницьку, і пошукову роботу з широкого спектру науково-методичних завдань.

"Принагідно звертаємо увагу на вимоги наказу МОН України від 27.05.2014 № 648 "Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України", - наголошують у МОН, звертаючись до чиновників обласних державних адміністрацій, департаментів освіти і науки та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Також у Міністерстві освіти і науки доручили освітнім чиновникам керуватися вищезгаданим роз’ясненням, а також довести його зміст до відома працівників методичних служб, керівників навчальних закладів та педагогічних працівників.

Освіта.ua
13.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Дуже добре, що ви завжди пам’ятаєте про вчителів!А коли згадаєте про вихователів? Ми від ранку до смерканку з дітьми, мусимо встигнути все зробити: навчити, виховати, доглянути, взяти участь у конкурсах, себе показати, батькам пораду дати! Ми - універсальні солдати за мізерну заробітну плату,але з кілометровим списком доручень!!!Зверніть увагу і на нас!
Анна
Для Марина: ви трохи не зрозуміли. Йдеться про МАН, еколонічні проекти, акціх, де призодиться писати роботи (30 - 40 сторінок) досліджень. Це дійсно забираж дуже багато часу. Якщо робота ще й не має призового місця, то методисти ще й розкажуть тобі, яка ти бездарність. Нажаль. В школі теж виховують дітей,навчають. Давайте не будемо * мірятись*. У нас у всіх важка і невдячна праця.
Олександр
Йдеться не про МАН. Мала академія наук - позашкільний навчальний заклад, який до школи стосунку не має (докладніше - в Положенні про МАН). Так само, наприклад, як ДЮСШ. Йдеться про "роботу" вчителя над певною методичною "проблемою", про що люблять час від часу запитувати, зокрема, під час атестації, хоча мета цього зовсім незрозуміла.
Кент
То чому ж тоді роботи МАН пишуться у школах? Не перекручуйте. Я посадові особи які на цьому імітують свою діяльність
Коментувати
Любов Шерстюк
Згідно з пунктом 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників встановлено, що педагогічні звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені закладами післядипломної освіти.
Олександр
Для Любов Шерстюк: все правильно. Саме такий зміст вкладено в слово "методист". Решта вчителів не повинні займатися науково-методичною роботою. А хто з власної ініціативи це робить і має успіхи, пише заяву, отримує звання "вчитель-методист".
Коментувати
Олена Табахова
Сама працюю в керівництві школи! Паперова бюрократія-це ще квіточки! Конкурсоманія- оце вже ягідки! Учителі української мови, літератури та історії просто перевантажені конкурсами( чи то районні, чи то обласні, чи то всеукраїнські). Дайте нарешті дихати! Не душіть конкурсами!
Олександр
Для Олена Табахова: це ж просто: почати не вимагати, а пропонувати взяти участь у конкурсі.
Кент
Так воно і є!
Коментувати
Мудрунко
Ще би такий наказ і до вищої освіти, а то формалізму хоч греблю гати. І замість навчання, розводять ще більше бюрократії. Жах!
Алекс
А саме огидніше є те, що ми повинні зібрати довідки на тих дітей, які в нашому мікрорайоні тільки прописані, а живуть в іншій області або державі і ми повинні хоч з - під землі але дістати цю довідку.
Іван
Боюсь, що весь цей експеримент по копіюванню євроосвіти закінчиться деградацією покоління, яке провчиться в "полегшеній школі" і замість загартованих різносторонньо розвинутих людей ми отримаємо однобоких пестунчиків із ноутбуком під пахою...
віталій
Для Іван: такі люди-пестунчики правлять сучасним світом... все тече... все змінюється.
Коментувати
Анна
Меня очень интересует, должен ли учитель собирать данные и заверяться из бегая по всему городу , микрорайон, этотинформация об обучении детей в районе где находиться школа. Это честно говоря издевательство, зачастую учитель ходит как попрошайка выслушивает гадости и оскорбления от родителей детей , . Объясните мне почему учитель обязан выполнять работу участковых ещё и в своё свободное и неоплачивпемое дело?!
Олена
Педагогічні звання... можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" , здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені... (із нормативних документів). І ще тут: Експериментальним ЗНЗ є ..., у якому здійснюється дослідно-експериментальна робота з перевірки результативності та можливості застосування педагогічних та управлінських інновацій (Положення, згідно з яким педагоги такого закладу зобовязані займатися ДЕР). Роблю висновок про окозамилювання: не листи видавати треба, а накази, змінювати Положення. Бо то все "водичка"
я
Для Олена: 100%!
Коментувати
Влад
Знущання з вчителів - це їхні зарплати! В міністерстві не розуміють цієї проблеми. Навпаки, треба не знімати всі доплати, а вводити нові: за функцію приборкування буйних учнів, за функції няньки при живих, але п’яних батьках, за підготовку до ЗНО, за підготовку переможців та призерів олімпіад тощо...
Яся
А у кого, интересно, МОНУ "вимагає не знущатися з вчителів"
müşahidə
Зарплати - мізерні, але ми живі люди! Не такого життя і не такого відношення ми чекали!
училка
цікаво коли нам повернуть 10% надбавку за престижність професії(ха-ха) яку забрали ще у вересні цього року? І доки ще на місцях будуть правити парадом РЕГІОНАЛИ?
Марія
Для училка: І будуть правити , тому що голови місцевих рад , які є регіонали ,поназначували на керівні посади своїх дітей, кумів , сватів, адже все віддали в руки місцевій владі , от і маємо результат- нічого доброго. Моя думка, всю адміністрацію школи переобрати , назначити нових людей ,можливо тоді буде порядок у навчальних закладах.
Коментувати
саме так
На съезде предлагаем обговорить вопрос своевременной выплаты заработной платы (в цивилизованной стране зарплату должны платить вовремя). Зарплату министру и его команде предлагаем выплачивать после того, как её получит каждый учитель Украины. Получит, а не насчитают. Впишите в материалы съезда. Да, как в 1917, мне идея близка.
вважаю
Для Сумлінного вчителя: Що дасть з*їзд вчителів? Що він взагалі може дати??? Приїдуть люди. Скоріше за все освітянські чиновники. Обговорять, точніше послухають тих, хто виступатиме. Далі? Невже це дасть змогу збільшити фінансування галузі в часи відсутності зростання економіки, як то було у Грузії, на яку полюбляють розвертати наші очі? Чи з*їзд дозволить зробити освіту платною, забувши при тому, що люди ВЖЕ проплатили за середню освіту власних дітей? ЯК голосуватимуть учасники з*їзду? За ЯКІ документи вони голосуватимуть? Країна розшаровується. Де, в яких документах, або пропозиціях, пропонуються умови розвитку тих, хто не матиме можливості отримати пристойну освіту? Не потрібно себе обманювати в тому, що країна здатна надати рівний доступ до якісної освіти всім. А отже-де варіанти розвитку дітей неплатоспроможних батьків? Освіта не прив*язана до економіки. Чи є варіанти прив*язки? І взагалі "за чей счёт банкет?"
Сумлінний вчитель
Нам потрібен з"їзд. Нам потрібна зустріч з Міністром. Як можна викладати профі, коли заробітну плату віддали тільки за вересень? Нехай робочий - днів 4-5 з"їзд обговорить і прийме документи, які будуть визначати вектор подальшого розвитку загальної освіти.. але не шури-мури, а саме ОБГОВОРЕННЯ))) Для цього на з"їзд прибувають як у 1917 від регіону , від громадської організації, від політичної партії, від АПН, від МОНУ але .. це повинні бути рішення Всеукраїнського з"їзду, а не тільки МОНУ чи Комітету ВРУ чи тількикогось іншого...
Р.В.Д.
Для Сумлінний вчитель: Пригадую попередній з’їзд. Підтримував Л.Гриневич, яка була в залі одна, всі-за Т-ком. І які вона зробила висновки?
Коментувати
вчитель
Для Тоже директор: Повнiстю Вас пiдтримую.Ви дiйсно на своему мiсцi!
Тоже директор
Для вчитель: Дякую! Щасти Вам! І хай усім вистачить гемоглобіну відстоювати свої права. Кожен на своєму місці щось, а може! Якщо буде випадок нести комусь гроші, терпіти знущання або ще щось подібне, подумайте, чи за це загинула небесна сотня і продовжують гинути молоді хлопці? А може ми зустрінемось на тому світі, а вони нам скажуть: "Ми віддали своє життя за зміни, за нове суспільство, а ви ..."
Коментувати
Тоже директор
Листи міністерства не є наказами і законами. Они носят рекомендательный характер. А за выполнение или невыполнение рекомендаций никто ответственность не несет. Выход один - убрать чиновников от образования. И не нужно давить на мою жалость и рассказывать, сколько людей останется без работы. Если они в состоянии оценить квалификацию учителя, пусть идут сами преподавать. Если нет, пусть меняют квалификацию и идут под метать дворы. В нашем городе биржа труда пухнет от вакансий. А мне, как директору, все равно, что написано в аттестационном листе учителя. Я их оцениваю по своим критериям. Какой же я тогда директор, если не могу определить степень профессионализма учителя? Тогда и мне - метлу и во двор.
Татьяна
Исходя из комментариев из сельским директором - с метлой Вы наверное смотритесь ничего... Человек очень во многом прав, и разговор начал исходя из статьи. Самые злые - учителя!
вважаю
Для Татьяна: "Самые злые - учителя!" - и почему бы это? И как такое изменить?
Коментувати
Мудрiсть...
Для вважаю: Можливо, Ви - П Р А В I. Але я не вважаю, що треба пересваритися,один на одного лити грязь.Вихiд завжди е.
вважаю
Для Мудрiсть...: певно потрібно зробити все можливе, щоб хоча б колись, люди задумались про те, що зроблене сьогодні відгукнеться через десятки років... Та поки я особисто виходу не бачу
вважаю
Для Мудрiсть...: Ви кажете Є. Який?
Коментувати
Мудрicть-це наша сила!
А не думали ви,шановнi вчителi, що чиновники всiма своiми реформами хочуть межи нами зробити роздор, завалити освiту? Це вдасться,бо в Украiнi вiйна,ворожнеча мiж украiнцями.Будьмо мудрими,тримаймося едностi,звертаймося до президента при потребi...
вважаю
Для Мудрicть-це наша сила!: до кОго звертатися??? Вчителі і єдності? То є нонсенс)
Коментувати
крiпаки
Для Міськво: Молодцi!!! А грамотно не пишете!!! Тому треба знущатися,щоб навчитися писати,у сумку щось взяти...Бiднота!!!