МОН пропонує призупинити атестацію шкіл

Міністерство освіти планує припинити практику вимагання зайвої звітності від навчальних закладів

МОН пропонує призупинити атестацію шкіл

Міністерство освіти і науки рекомендує органам управління освітою на місцях призупинити проведення державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, їх об'єднань (комплексів), а також рейтингове оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів.

Про це йдеться у листі МОН, що адресований органам управління освітою обласних, районних, міських державних адміністрацій.

В освітньому відомстві зазначають, що відповідна рекомендація пов’язана з необхідністю модернізації змісту державної атестації навчальних закладів, а також рейтингового оцінювання шкіл.

За інформацією Міносвіти, зараз робочою групою МОН, Державної інспекції навчальних закладів та за участі широкого кола працівників сфери освіти і науки проводиться робота над новою редакцією відповідного порядку державної атестації навчальних закладів.

Також, у Міністерстві освіти інформують, що з метою дебюрократизації освітньої галузі, зокрема для припинення практики створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності та документів, позбавлених управлінського змісту, відомством будуть внесені відповідні зміни до існуючих нормативно-правових актів, що урегульовують питання рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів.

"Враховуючи викладене вище, відповідно до статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", рекомендуємо призупинити проведення державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, їх об'єднань (комплексів), а також рейтингове оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів", - йдеться у листі Міністерства освіти і науки до органів управління освітою обласних, районних, міських державних адміністрацій.

Освіта.ua
28.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
О.Б. колись мотивував : "пишите письма". Так МОН і радісіньке, старається - пише без упину. А закони вже написали до них. А за написання листів, мабуть, непогано платять. Не так, як за навчання і виховання дітей!!
Степан
У нашій школі коли проводилася атестація з кожного вчителя збирали по 100 гр, щоб задобрити комісію. Так що для управлінь освіти це своєрідний бізнес і вони від нього ніколи не відмовляться!
Ірина
Шановні працівники МОН, ви читаєте коментарі? Практично всі міські управління не чують вас і продовжують перевірки ще з більшим азартом. До кого апелювати? Непогано було б взагалі ліквідувати міські управління, адже вони виконують лише функцію контролю і аж ніяк не методичну.
знакомый
Для Ірина: нет, работники МОН, комментарии здесь не читают, потому что этот сайт никакого отношения к МОН не имеет
Коментувати
Родион
В міністерстві проблеми зі знанням основ управлінської діяльності. Де контроль за виконанням власних рішень, розпоряджень, рекомендацій? Для кого ці листи пишуться ? Місцеві освітянські чиновники з них глузують і своє не упустять: атастації проводяться і плануються надалі. Так для чого ці пусті розмови?
ТІТ
В Херсоні атестація шкіл продовжується, незважаючи на лист МОН. В країні йде справжня війна, хлопців вже пачками назад присилають, але начальникам треба свої гроші відбивати.
gorgina
Для ТІТ: в коломийському районі теж. Продовжується атестація шкіл
Коментувати
TIN
А як же бути з законодавчою базою, яка регламентує видачу атестатів і свідоцтв про освіту лише за умови отримання свідоцтва про атестацію??? А копії таких свідоцтв додаються до бази даних на документи про освіту!!!
Олекса Позняк
А ттестаций нет, проверки призупинить а районо зачем- вносу ковыряться.Может сначала районо разогнать остальное отпалобы само собой
Олена
Для Олекса Позняк: Шановний Олекса! Давайте будемо толерантними до всіх працівників галузі. Кожен з нас виконує свою місію, а однією греблею усіх гребти не треба. Що б ви без роно робили? Функціонування школи - це не тільки прийшов і відчитав урок, а ще й водопостачання, опалення, заробітна плата. Ви не повірите, але це далеко не увесь перелік робіт, яким займається відділ освіти. У теперішніх умовах на перевірки дуже часто не вистачає навіть робочого часу. Я відповідаю за атестацію шкіл, та от Я ПЕРША буду дуже вдячна Міністерству та управлінням, які скасують такий вид перевірки.
Вася
Шановна, водопосточання, опалення це діло інженера, заробітна плата - бухгалтерії, а ось десяток нероб-методистів, що сидять та шлють нескінченні вказівки, форми, конкурси школам потрібно гнати поганою мітлою!
Родион
Для Олена: Можливо не скрізь так, але корупційна і бюрократична складова в роботі органів управління освітою зашкалює. А щоб часу вистачало, менше створюйте собі проблем та видимості роботи. Я дивуюсь, коли ваші колеги сидять на всіх ДПА, та ще й втручаються в процес. Або тиждень перевіряють класні журнали, щоб видати витвір ідіотизму: "Чому поточні оцінки 7-8, а контрольна 9 ? Це нео"бєктивне оцінювання!" А в Вас , мабуть, були десятки можливостей перейти в школу де, на Ваш погляд, вчителі лише приходять і відчитують уроки.
Коментувати
я в шоці в цьому році
Скользкий документ - на какой срок приостановить? А проверок тьма-тьмущая, и не все они официально называються словом "атестация". Так что не питаем иллюзий, проверят нас если не слева, то справа.
Tusja
Та це ж лише рекомендації, друзі! У нас уже було 3 перевірки: 1-обласна і 2 - районні.
Володя
Нічого собі придумали ! Як це ? Це ж залишить працівників відділів освіти без застіль, без сумочок з подаруночками . Ай-яй-яй !!! Люди ж жили цими атестаціями, а що ж тепер )))
Ольга
Для Володя: Добре, що у вас лише сумочками обійшлося...
Родион
Для Володя: Не сумочки, Володя. Конвертики...Конвертики...
Otto
Для Володя: А ви не пробували просто НЕ ДАВАТИ НІЧОГО ? За законом садять і тих хто дають
Коментувати
Родион
Не розумію до чого тут Державний бюджет. Атестацію шкіл фінансують вчителі.
Жанна
Вообще-то уже был приказ министерства 648 от 27.05.14 о сокращении обязательных бумаг,но воз и ныне там. У нас министерство со склерозом,что-ли?
1
І знову популістський лист, який ніякої юридичної сили не має.
Лариса
Цілком згодна. Як можна ЛИСТОМ відміняти ЗАКОНИ ("Про освіту", "Про ЗСО" та інші), якими раз на 10 років передбачена державна атестація закладів! Це просто смішно!
Оксана
Шановні вчителі а ви не задобрюйте а покажіть свою роботу без 100 грн. У вас їх ніхто не вимагає.
Коментувати