Міносвіти ініціює мораторій на перевірки шкіл

До кінця навчального року місцеві органи влади мають припинити перевірки навчальних закладів

Міносвіти ініціює мораторій на перевірки шкіл

Міністерство освіти і науки звернулося до органів влади на місцях з проханням накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року. Про це повідомляється у листі освітнього відомства щодо зменшення кількості перевірок навчальних закладів.

Відповідну ініціативу у міністерстві пояснюють зверненнями освітянських громадських організацій з приводу численних перевірок навчальних закладів, які здійснюються місцевими органами управління освітою, особливо під час завершення та на початку навчального року.

Також у відомстві наголошують, що керівники навчальних закладів таку значну кількість перевірок вважають однією з найбільших проблем сучасної школи.

«Численні комісії та зростання кількості звітних матеріалів відволікають працівників від виконання основних обов’язків, що негативно впливає на роботу педагогічних колективів», - зазначають в освітньому відомстві.

«У зв’язку з цим просимо накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року, окрім випадків, пов’язаних із загрозою життю та здоров’ю дітей», - йдеться у листі Міністерства освіти і науки до органів влади на місцях.

Освіта.ua
24.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
люкабразі
не дай бог перевіряти. хай вчать шо хочуть. свято вже транскрибує старший вчитель - свйато. а з мораторіями почнуть діточкам втокмачувати, що Шевченко - вєлікій русскій художнік, який проживав у Канаді, а похований у Антананаріву.
вчитель
Для люкабразі: Можна подумать, що ті,що перевіряють знають більше?Багато з перевіряючих не мають навіть року педстажу, зате надзвичайні амбіції та і до дарунків та торбів ласі. Всякі перевірки -це Фількина грамота. Кожен бачить,те що хоче.
Коментувати
Jennifer
Нужно , чтоб результаты проверок комиссий были публичные! Чтоб каждый родитель при желании мог их увидеть. А по проверки делают, а не чего не меняется, потому что члены комиссии не отвечают за результаты проверок! По итогу и школы падают и заборы в детских садах!
Степан
Яка проблема? Нехай МОН видасть наказ а не рекомендації!
?!!!
Для Степан: Перейдіть за посиланням - лист старий, тому недійсний (http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/40372/)
Коментувати
Вчитель
В черговий раз МОН займається популізмом... Да бачили вони( місцеві БОГИ РАЙВО) ваші мораторії в гробу у білих капцях. Перевірка готовності до навчального року (загальна), перевірка шкіл на організований початок навчального року (5 шкіл), перевірка вивчення предметів та позакласної роботи ще 5 шкіл, методична робота 5 шкіл, виховна робота 5 шкіл - це лише перша чверть 2016-2017 н.р. Далі буде...
Світлана Касян
Поки буде "просимо", а не "наказуємо", нічого не зміниться.
така історія
Для наталя: Слава Богу, що є репетитори. Діти різні - одні все сприймають на уроці і їм не потрібні репетитори, а іншим дітям вони просто необхідні. Це власна справа сім’ї-мати репетитора чи ні. Я дякую репетитору моєї дитини. Людина витрачає свій час, своє здоров’я. Не так багато вони мають за те, що допомагають нашим дітям. Чому вони мають платити податки? Я хочу, щоб мій репетитор витрачав гроші на свої потреби, а не віддавав невідомо куди. Добре, що ваші діти генії, у мене звичайна дитина і це моя власна справа - шукати репетитора, чи ні. І про подарунки вчителям ... Так їм, бідним, подарунки треба щодня робити, якщо вони вчать дитину такої мами, як ви! Якщо такі батьки ,як Ви, Наталя, наприклад, втручаються у навчальний процес у закладі, бідна та школа!
Лариса
Не знаю, хто і де відмінив перевірки. В нашому районі на останній серпневій крнференції філологам оголосили про чергове вивчення рівня викладання і школи назвали. Календарні плани і далі вимагають писати а не використовувати готові
Олена
Повністю згодна з ініціативою МОН! Знаю з перших рук, як інспектура за рахунок перевірок бере добрячі хабарі (наприклад, разово 500грн. з шкільного психолога), аби зробити позитивні висновки про роботу школи у відповідному напрямку діяльності навчального закладу. А вчителям дійсно реба більше довіряти! І нехай весь робочий час не звіти укладають, а дітей навчають і виховуюють. Взагалі, суттєве скорочення методостів-інспекторів на часі. бажано було би їх скоротити вже з новго навчального року. З власного досвіду знаю, що це "фахівці", які не володіють жодними прогресивними освітніми технололгіями, методиками і т.п., а, передусім, очікують "поклонєнія"! МОН молодці, не зупиняйтеся!!!!
наталя
Cкажіть мені будь ласка чи завжди вчитель ставиться до своїх обов’язків добросовісно? Хто зараз получає на державній роботі більше чим вони? Я перревірок терплять майже щодня? Кому як не їм ми платимо за оцінки гроши? Якщо вони такі чесні то чому на кожні свято беруть подарки , а ще заказують? Чому по статусу батьків в них відбувається ставлення до дитини? Чому не добросовісно готуються до уроків? Чому свої години в школі працюють як не будь. А репетиторство ... це просто жах ? Це правомірно .Хай тоді податки платять за додаткові уроки ,а то свої уроки як не будь і бігом до додаткових уроків Це не обдираловка. Да а якщо не буде вище стоящих органів , то ви пани вчителі Бу дете з тих батьків разом з дирекцією на тих дітях з батьками просто знущатися. Перегляньте спочатку свої позиції.
оксана
Для наталя: щодо репетиторства, шановна, а ви пробували займатися з дитиною, яка не хоче ні думати, ні запам’ятовувати матеріал. Цілий час втовкмачувати в голову одне і теж. Розумні діти до репетиторів не ходять, самі вчаться. Спробуйте позайматися (середню освіту мають всі)зі своєю власною дитиною і відпаде необхідність бігати по репетиторах. А ці нескінчені перевірки, звіти -дійсно забирають час і сили для якісної підготовки до уроків.
про школу
Для наталя:ідіть з таким полум’яним спітчем під ВР і попитайте депутатів про їх зарплати ,пенсії ,податки,або до бізнесменів на ринок і подивіться, на яких автівках вони їздять , в яких квартирах,будинках живуть.А вчитель на свою зарплатню навряд чи й велосипед купить.Перегляньте свою позицію і не платіть за оцінки гроші ! Здобувайте все чесним навчанням і наполегливою працею,без хабарів і репетиторів!
Regina
Для наталя: Колхоз - дело добровольное. Если вы платите и дарите подарки, значит что-то вас в этой ситуации устраивает. Не хотите платить - не делайте этого, если учитель настаивает, обращайтесь в соответствующие органы, запасшись предварительно доказательствами злодеяния. Если у ребенка есть знания, их не скрыть никакими оценками - добивайтесь объективного оценивания. Все это реально, хоть и очень трудоемко. Гораздо проще ведь втихомолку заплатить, а вслух возмущаться...
Коментувати
марія
нас вже попередили, що під приводом "окрім випадків, пов’язаних із загрозою життю та здоров’ю дітей» можуть бути перевірки з будь-якого питання. Так що нічого не змінюється... А вони "запрацювали", як на останньому диханні...
ЛЮДМИЛА
Для РОДИОНА : А може та вчителька з 30річним стажем просто заробляє гроші, а та якій 23- працює дуже добре. І якщо мені 23 , то я не маю права голосу?
Коментувати
ОленаВ
Мова йде лише про школи??? А садочки теж не гірші. Перевірки ходять точно так часто та точно з такими розтратами з виховательських кишень!!! У нас прийшли в садок 7 квітня. Директор питає чому не попередили за перевірку, а відповідь- а ми не перевірка, ми в гості... Все! Занавес!!! І почалося - тут не так стоїть, тут не те лежить, тут не так їдять, тут не так пахне... Скільки ж це буде продовжуватись?!
Микола Коробко
Для ОленаВ: Товариство! А нормально створена профспілка багато чого вирішувала б елементарно. І перевірки не були б похабними.
как-то так
Для ОленаВ: а все хотят кушать вкусно, поэтому с проверкой и без предупреждения приходят, халтура у них такая, по-другому не умеют.
Коментувати
Простой учитель
А для кого Ваш мораторий? Проверяли и собираются проверять. В районо говорят: "Мы же уже запланировали проверку, надо проверять!" Правильно, что им ещё делать! А то без работы останутся! И отчет за весенние каникулы сдавали! Вот отношение к Вашим указам!
Родион
Перевірки шкіл відмінити не можна. А от перевіряючих потрібно міняти негайно. Подивіться хто вони ці уособлення корупції, з сумнівною освітою і репутацією. Як потрапили на свої місця? В що вони перетворили перевірки шкіл? Їх перевірки мають мету: особиста нажива, розправа над невгодними, задоволення потреб хворобливої психіки, повязаної з глибоким комплексом власної неповноцінності. Доходить до того, що дівчинка 23+ , член районної атестаційної комісії (!!!), голосує проти вчительки з 30-річним стажем, за те , що та не так на неї подивилась.
вчителька
Для Родион:я вас підтримую це все є чиста правда!!!А методисти чиїсь куми та родичі у райво!!!
Коментувати
Евгений Прохоров
За 22 года, после окончания института, "Правило буравчика" не изменилось, а вот воспитательная работа, за которую доплачивают примерно 300 грн, обросла целой кучей бумажек и бюрократов, соответственно и проверок и "кручения фонариков". Считаю, надо срочно разделить учебно-воспитательную работу. Учитель должен учить наукам, классный руководитель развивать компетенции, семья - воспитывать.
І
Для Евгений Прохоров: Мудрі слова!!!!!!!
Коментувати
Евгений Прохоров
Старый анекдот. "Что такое Перестройка? -Тайга. -Почему? Вверху шум, внизу тишина". Так и в образовании. Пришёл один министр, ушёл... Пришёл другой министр, и этот уйдёт.... А администрация облоно, горого, районо всё в том же составе... С каждым министром штат методистов, инспекторов, социальных работников и других дармоедов, которые загружают учителей ненужными бумажками и проверками растёт.
Евгений Прохоров
Администрации ресурса надо сделать форум по самым злободневным вопросам. У каждого учителя, с опытом, есть своё понимание учебного процесса. Обговорили, обсудили, приняли решение - администрация сайта отправила в МОН. Ниже начну излагать свои мысли, пока нет форума.
учительница
Скажите пожалуйста,а правда, что систему оценивания переведут в 60-бальную и отменят зно?спасибо заранее за ответ
Олена
Пане Міністре, у вас є можливість довести, що ваші слова не пусті. Перевірки продовжуються, і на місцях на ваш лист уваги не звертають. Видайте наказ про мораторій, і дайте цим самим учителям працювати з дітьми, а не з паперами, звітами. А взагалі запитайте у вчителів, яка повинна бути освіта в Україні. Тільки учителів, які щодня ходять на роботу і працюють виключно з дітьми, бачать їхні потреби, виправляють помилки у підручниках з грифом Міністерства, удосконалюються самі через постійну самоосвіту, а не тих, хто відпрацював дні у школі, і працює зараз у відділі освіти. Вони теж працюють, але вони забули основну свою функцію - надавати реальну методичну допомогу в галузі освіти.
Анна
Для Олена: Повністю вас підтримую!
Коментувати
Надія
А щодо 4 класів, так це взагалі жах задають в один день кілька контрольних, та ще це ДПА, кому воно потрібне, якщо діти пишуть контрольні!!!!!!! Дуже велика нагрузка! Про яке здоровя йдеться!!!!!!!!!!!!
освітянин
А у нас уже перевірочка. З питань охорони праці. При тому, що коштів на вимірювання опору ізоляції нема ( як і на все інше), проходження навчання з ОП: плати гроші - май посвідчення (150грн). Якщо всі папірчики, журнальчики, інструкційки у наявності (це купа паперу, яка " в натурі" ні від чого не вбереже) - пройти перевірку шансів нема. Адже кошти ні на що не виділяються, а батьки власні кошти витрачати на обробку перекриттів, замір опору тощо не хочуть (мають розум)