Osvita.ua Середня освіта Міносвіти ініціює мораторій на перевірки шкіл
Міносвіти ініціює мораторій на перевірки шкіл

До кінця навчального року місцеві органи влади мають припинити перевірки навчальних закладів

Міносвіти ініціює мораторій на перевірки шкіл

Міністерство освіти і науки звернулося до органів влади на місцях з проханням накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року. Про це повідомляється у листі освітнього відомства щодо зменшення кількості перевірок навчальних закладів.

Відповідну ініціативу у міністерстві пояснюють зверненнями освітянських громадських організацій з приводу численних перевірок навчальних закладів, які здійснюються місцевими органами управління освітою, особливо під час завершення та на початку навчального року.

Також у відомстві наголошують, що керівники навчальних закладів таку значну кількість перевірок вважають однією з найбільших проблем сучасної школи.

«Численні комісії та зростання кількості звітних матеріалів відволікають працівників від виконання основних обов’язків, що негативно впливає на роботу педагогічних колективів», - зазначають в освітньому відомстві.

«У зв’язку з цим просимо накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року, окрім випадків, пов’язаних із загрозою життю та здоров’ю дітей», - йдеться у листі Міністерства освіти і науки до органів влади на місцях.

Освіта.ua
24.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
люкабразі
не дай бог перевіряти. хай вчать шо хочуть. свято вже транскрибує старший вчитель - свйато. а з мораторіями почнуть діточкам втокмачувати, що Шевченко - вєлікій русскій художнік, який проживав у Канаді, а похований у Антананаріву.
вчитель
Для люкабразі: Можна подумать, що ті,що перевіряють знають більше?Багато з перевіряючих не мають навіть року педстажу, зате надзвичайні амбіції та і до дарунків та торбів ласі. Всякі перевірки -це Фількина грамота. Кожен бачить,те що хоче.
Коментувати
Jennifer
Нужно , чтоб результаты проверок комиссий были публичные! Чтоб каждый родитель при желании мог их увидеть. А по проверки делают, а не чего не меняется, потому что члены комиссии не отвечают за результаты проверок! По итогу и школы падают и заборы в детских садах!
Степан
Яка проблема? Нехай МОН видасть наказ а не рекомендації!
?!!!
Для Степан: Перейдіть за посиланням - лист старий, тому недійсний (http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/40372/)
Коментувати
Вчитель
В черговий раз МОН займається популізмом... Да бачили вони( місцеві БОГИ РАЙВО) ваші мораторії в гробу у білих капцях. Перевірка готовності до навчального року (загальна), перевірка шкіл на організований початок навчального року (5 шкіл), перевірка вивчення предметів та позакласної роботи ще 5 шкіл, методична робота 5 шкіл, виховна робота 5 шкіл - це лише перша чверть 2016-2017 н.р. Далі буде...
Світлана Касян
Поки буде "просимо", а не "наказуємо", нічого не зміниться.
така історія
Для наталя: Слава Богу, що є репетитори. Діти різні - одні все сприймають на уроці і їм не потрібні репетитори, а іншим дітям вони просто необхідні. Це власна справа сім’ї-мати репетитора чи ні. Я дякую репетитору моєї дитини. Людина витрачає свій час, своє здоров’я. Не так багато вони мають за те, що допомагають нашим дітям. Чому вони мають платити податки? Я хочу, щоб мій репетитор витрачав гроші на свої потреби, а не віддавав невідомо куди. Добре, що ваші діти генії, у мене звичайна дитина і це моя власна справа - шукати репетитора, чи ні. І про подарунки вчителям ... Так їм, бідним, подарунки треба щодня робити, якщо вони вчать дитину такої мами, як ви! Якщо такі батьки ,як Ви, Наталя, наприклад, втручаються у навчальний процес у закладі, бідна та школа!
Лариса
Не знаю, хто і де відмінив перевірки. В нашому районі на останній серпневій крнференції філологам оголосили про чергове вивчення рівня викладання і школи назвали. Календарні плани і далі вимагають писати а не використовувати готові
Олена
Повністю згодна з ініціативою МОН! Знаю з перших рук, як інспектура за рахунок перевірок бере добрячі хабарі (наприклад, разово 500грн. з шкільного психолога), аби зробити позитивні висновки про роботу школи у відповідному напрямку діяльності навчального закладу. А вчителям дійсно реба більше довіряти! І нехай весь робочий час не звіти укладають, а дітей навчають і виховуюють. Взагалі, суттєве скорочення методостів-інспекторів на часі. бажано було би їх скоротити вже з новго навчального року. З власного досвіду знаю, що це "фахівці", які не володіють жодними прогресивними освітніми технололгіями, методиками і т.п., а, передусім, очікують "поклонєнія"! МОН молодці, не зупиняйтеся!!!!
наталя
Cкажіть мені будь ласка чи завжди вчитель ставиться до своїх обов’язків добросовісно? Хто зараз получає на державній роботі більше чим вони? Я перревірок терплять майже щодня? Кому як не їм ми платимо за оцінки гроши? Якщо вони такі чесні то чому на кожні свято беруть подарки , а ще заказують? Чому по статусу батьків в них відбувається ставлення до дитини? Чому не добросовісно готуються до уроків? Чому свої години в школі працюють як не будь. А репетиторство ... це просто жах ? Це правомірно .Хай тоді податки платять за додаткові уроки ,а то свої уроки як не будь і бігом до додаткових уроків Це не обдираловка. Да а якщо не буде вище стоящих органів , то ви пани вчителі Бу дете з тих батьків разом з дирекцією на тих дітях з батьками просто знущатися. Перегляньте спочатку свої позиції.
оксана
Для наталя: щодо репетиторства, шановна, а ви пробували займатися з дитиною, яка не хоче ні думати, ні запам’ятовувати матеріал. Цілий час втовкмачувати в голову одне і теж. Розумні діти до репетиторів не ходять, самі вчаться. Спробуйте позайматися (середню освіту мають всі)зі своєю власною дитиною і відпаде необхідність бігати по репетиторах. А ці нескінчені перевірки, звіти -дійсно забирають час і сили для якісної підготовки до уроків.
про школу
Для наталя:ідіть з таким полум’яним спітчем під ВР і попитайте депутатів про їх зарплати ,пенсії ,податки,або до бізнесменів на ринок і подивіться, на яких автівках вони їздять , в яких квартирах,будинках живуть.А вчитель на свою зарплатню навряд чи й велосипед купить.Перегляньте свою позицію і не платіть за оцінки гроші ! Здобувайте все чесним навчанням і наполегливою працею,без хабарів і репетиторів!
Regina
Для наталя: Колхоз - дело добровольное. Если вы платите и дарите подарки, значит что-то вас в этой ситуации устраивает. Не хотите платить - не делайте этого, если учитель настаивает, обращайтесь в соответствующие органы, запасшись предварительно доказательствами злодеяния. Если у ребенка есть знания, их не скрыть никакими оценками - добивайтесь объективного оценивания. Все это реально, хоть и очень трудоемко. Гораздо проще ведь втихомолку заплатить, а вслух возмущаться...
Коментувати
марія
нас вже попередили, що під приводом "окрім випадків, пов’язаних із загрозою життю та здоров’ю дітей» можуть бути перевірки з будь-якого питання. Так що нічого не змінюється... А вони "запрацювали", як на останньому диханні...
ЛЮДМИЛА
Для РОДИОНА : А може та вчителька з 30річним стажем просто заробляє гроші, а та якій 23- працює дуже добре. І якщо мені 23 , то я не маю права голосу?
Коментувати
ОленаВ
Мова йде лише про школи??? А садочки теж не гірші. Перевірки ходять точно так часто та точно з такими розтратами з виховательських кишень!!! У нас прийшли в садок 7 квітня. Директор питає чому не попередили за перевірку, а відповідь- а ми не перевірка, ми в гості... Все! Занавес!!! І почалося - тут не так стоїть, тут не те лежить, тут не так їдять, тут не так пахне... Скільки ж це буде продовжуватись?!
Микола Коробко
Для ОленаВ: Товариство! А нормально створена профспілка багато чого вирішувала б елементарно. І перевірки не були б похабними.
как-то так
Для ОленаВ: а все хотят кушать вкусно, поэтому с проверкой и без предупреждения приходят, халтура у них такая, по-другому не умеют.
Коментувати
Простой учитель
А для кого Ваш мораторий? Проверяли и собираются проверять. В районо говорят: "Мы же уже запланировали проверку, надо проверять!" Правильно, что им ещё делать! А то без работы останутся! И отчет за весенние каникулы сдавали! Вот отношение к Вашим указам!
Родион
Перевірки шкіл відмінити не можна. А от перевіряючих потрібно міняти негайно. Подивіться хто вони ці уособлення корупції, з сумнівною освітою і репутацією. Як потрапили на свої місця? В що вони перетворили перевірки шкіл? Їх перевірки мають мету: особиста нажива, розправа над невгодними, задоволення потреб хворобливої психіки, повязаної з глибоким комплексом власної неповноцінності. Доходить до того, що дівчинка 23+ , член районної атестаційної комісії (!!!), голосує проти вчительки з 30-річним стажем, за те , що та не так на неї подивилась.
вчителька
Для Родион:я вас підтримую це все є чиста правда!!!А методисти чиїсь куми та родичі у райво!!!
Коментувати
Евгений Прохоров
За 22 года, после окончания института, "Правило буравчика" не изменилось, а вот воспитательная работа, за которую доплачивают примерно 300 грн, обросла целой кучей бумажек и бюрократов, соответственно и проверок и "кручения фонариков". Считаю, надо срочно разделить учебно-воспитательную работу. Учитель должен учить наукам, классный руководитель развивать компетенции, семья - воспитывать.
І
Для Евгений Прохоров: Мудрі слова!!!!!!!
Коментувати
Евгений Прохоров
Старый анекдот. "Что такое Перестройка? -Тайга. -Почему? Вверху шум, внизу тишина". Так и в образовании. Пришёл один министр, ушёл... Пришёл другой министр, и этот уйдёт.... А администрация облоно, горого, районо всё в том же составе... С каждым министром штат методистов, инспекторов, социальных работников и других дармоедов, которые загружают учителей ненужными бумажками и проверками растёт.
Евгений Прохоров
Администрации ресурса надо сделать форум по самым злободневным вопросам. У каждого учителя, с опытом, есть своё понимание учебного процесса. Обговорили, обсудили, приняли решение - администрация сайта отправила в МОН. Ниже начну излагать свои мысли, пока нет форума.
учительница
Скажите пожалуйста,а правда, что систему оценивания переведут в 60-бальную и отменят зно?спасибо заранее за ответ
Олена
Пане Міністре, у вас є можливість довести, що ваші слова не пусті. Перевірки продовжуються, і на місцях на ваш лист уваги не звертають. Видайте наказ про мораторій, і дайте цим самим учителям працювати з дітьми, а не з паперами, звітами. А взагалі запитайте у вчителів, яка повинна бути освіта в Україні. Тільки учителів, які щодня ходять на роботу і працюють виключно з дітьми, бачать їхні потреби, виправляють помилки у підручниках з грифом Міністерства, удосконалюються самі через постійну самоосвіту, а не тих, хто відпрацював дні у школі, і працює зараз у відділі освіти. Вони теж працюють, але вони забули основну свою функцію - надавати реальну методичну допомогу в галузі освіти.
Анна
Для Олена: Повністю вас підтримую!
Коментувати
Надія
А щодо 4 класів, так це взагалі жах задають в один день кілька контрольних, та ще це ДПА, кому воно потрібне, якщо діти пишуть контрольні!!!!!!! Дуже велика нагрузка! Про яке здоровя йдеться!!!!!!!!!!!!
освітянин
А у нас уже перевірочка. З питань охорони праці. При тому, що коштів на вимірювання опору ізоляції нема ( як і на все інше), проходження навчання з ОП: плати гроші - май посвідчення (150грн). Якщо всі папірчики, журнальчики, інструкційки у наявності (це купа паперу, яка " в натурі" ні від чого не вбереже) - пройти перевірку шансів нема. Адже кошти ні на що не виділяються, а батьки власні кошти витрачати на обробку перекриттів, замір опору тощо не хочуть (мають розум)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!