Учителів іноземної заохочуватимуть до розвитку

Наявність в учителя міжнародного мовного сертифікату врахують під час проходження планових курсів

Учителів іноземної заохочуватимуть до розвитку

Учителям загальноосвітніх навчальних закладів, які мають міжнародні мовні сертифікати, будуть зараховані години фахової підготовки під час проходження планових курсів в інститутах післядипломної педагогічної освіти. Про це повідомляється у листі Міністерства освіти і науки.

У відомстві зазначають, що дані моніторингу стану вивчення іноземних мов та результати ЗНО свідчать про те, що вчителі іноземної мови мають нагальну потребу у підвищенні свого фахового рівня через участь у міжнародних проектах, програмах та курсах.

Відтак, у Міністерстві освіти вважають за доцільне заохочувати вчителів іноземної мови загальноосвітніх навчальних закладів до участі у таких програмах та проектах.

"Вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, які отримали у міжкурсовий період міжнародний сертифікат (диплом) CELTA, TKT – англійська мова; PRO-FLE – французька мова; GIDELFO – Professionelle Qualifizierung von Deutschlehrern – німецька мова зазначені вище сертифікати є підставою для зарахування годин фахової підготовки під час проходження планових курсів в інституті післядипломної педагогічної освіти", - йдеться у листі Міністерства освіти і науки України.

Освіта.ua
28.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Егор
Добрый вечер.Подскажите пожалуйста, по какой формуле будут высчитывать оценку за ДПА по украинскому языку?
Одесситка
"Вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, які отримали у міжкурсовий період міжнародний сертифікат (диплом) CELTA, TKT – англійська мова"... є підставою для зарахування годин".. Так в чем заохочування, я не поняла? Хочу просветить публику: чтобы получить CELTA, нужно иметь 3-4 месяца свободного от работы времени, это раз. Неплохо было бы иметь лишних 15 000 гр. (это при прежнем курсе доллара 1:8). Но самое главное - этот диплом никак в дальнейшем не вяжется с работой в школе. Министры, ау! Те, кто хочет получить сэлту, имеют амбиции заняться платными, дорогостоящими тренингами для остальной массы учителей, а отнюдь не для детей за ваше жалованье, которое уменьшается уже не по дням, а по часам.
nataly
Не з вчителів потрібно починати, а зі зміни умов викладання: а) перегляду застарілих інструкцій щодо поділу учнів класу на групи ( чи можна якісно навчити 27 учнів?); б) обладнання кабінетів іноземної мови лінгафонними пристроями; в) збільшення кількості годин викладання (за 2 години в тиждень не реально навчити дітей мові, якої вони не чують щодня); Г) перегляду існуючих програм та підручників. Аналізуючи результати ЗНО, які були опубліковані на сайті, зверніть увагу, що по 200 балів набрали випускники спеціалізованих шкіл, де не 2 години на тиждень і в групі 10-12 чоловік.
Наталія
Коротко: 1. Досить знущатися з вчителя. Зарплата 2000, робота - хай бог боронить. Я не проти скласти іспит з німецької, хочете С1 хочете інший. 2 Нехай міністерство пояснить, чому в нових підручниках з німецької для спеціалізованих шкіл (для 1,2,3,5 та 6 класів майже на кожній сторінці є - увага!!!-граматичні помилки. 3. Якого біса постійно у навчальних планах зменшується кількість годин іноземних мов. Для порівняння: 2009 рік - 10-11 клас, спецшкола - 5 годин німецької, 2 години літератури, 2 години країнознавства, 1 техпереклад, 2 факультатива "Бізнес курс". 2014 рік - 5 мови, 1 література, 1 країнознавство,1 техпереклад, 2 факультатива. У середній школі зменшились години для 2 іноземної: раніше було -3, тепер 2. Натомість, всяка всячина: художня культура, технології і таке інше. 4. Якого біса вводити у початковій школі інформатику. Особливо в тих школах (як моя), котрим держава не встановила жодного комп. класу за 23 роки Незалежності. 5. ділять на групи, якщо в класі 28 учнів!!!
Otto
Для Наталія: Інформатика потрібна, бо просто час вимагає. З компютерами сумніше. Як варіанти придбання без держави: 1) купити бу (десь до 500 грн, ціна двох пар джинсів, думаю вартує зекономити), якби ви озвучували на що йдуть гроші і потім відзвітувались, то батьки би скидались 2) звернутись до спонсорів, купляти хоч 1 комп в місяць, але простої конфігурації, без наворотів 3) звернутись в інтернеті (рекомендую на ІТ-форуми) з проханням продати старі чи віддати просто так, повірте, інколи є ситуація що міняєш комп на новий, а старий шкода викидати, віддали би безкоштовно дитині, мої знайомі так роблять. Рік назад був в одній сільській школі, побачив три компютера, закриті за решіткою, ні разу не включали, директор сказав - бо вкрадуть чи поламають . Було просто сумно...
Коментувати
Іван
Хоча в цілому я підтримую ініціативу Лікарчука,однак,для вчителя 11 000 грн. дуже великі гроші,щоби отримати цей сертифікат.
Вчитель
Ви спочатку поверніть у школи дві іноземні обов’язкова,вчителів,яких через Вас,шановне міністерство,звільнили,дайте дітям і вчителям підручники,оплатіть ці мовні курси,тоді будемо роходити,а то ви вже вчителів взагалі за ніщо маєте,конкурси,ліцензії,курси,атестації,а вчити дітей коли?
оля
Для Вчитель: може вже за дітей подумаєте, для чого їм аж дві обов’язкові іноземні мови, кому треба то виросте й вивчить ту другу іноземну самостійно. Треба навпаки розвантажити дітей від багатьох непотрібних предметів.
мила
А вы считаете иностранный язык не нужным предметом? Пошли на поводу у родителей, выбирают русский вместо второго иностранного, у англичан забрали часы на, якобы, второй. В 6 классе англ. 2 часа в неделю. Куда придем? табачник это придумал, а отменит ли Квит?
Коментувати
Daryna
Для редактора Osvita.ua: Вищезазначені вище сертифікати не коректно називати "мовними", адже вони не перевіряють мовний рівень, а є професійними викладацькими кваліфікаціями, що підтверджують вміння та знання з теорії методики викладання англійської мови. Детальніше про сертифікати для вчителів англійської мови можна дізнатись на сайті Сambridge English Language Assessment (http://www.cambridgeenglish.org/teaching-english/teaching-qualifications/)
дивуюсь
а мы тут грешным делом решили, что их за кордон на практику отправлять станут. Уже детям своим хотели посоветовать. Нет, не станем пускать детей в учителя
1
За чей счет банкет?
DOCENT
Для 1: Як правило, викладачі іноземних мов, практикуть репетиторство. Готують до ЗНО та складання іспитів для отримання міжнародних мовних сертифікатів. Щоб мати можливість якісно підготувати, необхідно знати технологію тесту. Той викладач, який хоче бути конкурентноздатним на ринку репититорських послуг, такий тест складе, для об’єктивної оцінки своїх знань, та для можливості надавати методичну допомогу в підготовці до тесту своїм учням. Іншими словами, якщо у Вас сертифікат вже є, то Ви звільняєтесь від необхідності проходити формальну мовну допідготовку
Коментувати
іван
Це повинно стати нормою!