Учителі не змогли скласти тести ЗНО, - директор УЦОЯО

Ігор Лікарчук повідомив про невтішні результати, які показали вчителі під час спроби скласти тести ЗНО

Учителі не змогли скласти тести ЗНО, - директор УЦОЯО

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив про результати проведення експерименту в одній з областей України, в ході якого вчителям загальноосвітніх шкіл було запропоновано скласти тести ЗНО, які були використані під час проведення зовнішнього оцінювання в 2008-2012 роках.

Як пише Ігор Лікарчук у своєму Facebook, один з регіональних центрів оцінювання якості освіти спільно з обласним Департаментом освіти провів семінари-тренінги для вчителів, які працюють у школах регіону (за винятком обласного центру) з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, біології та англійської мови. Метою семінарів було надання методичної допомоги учителям у підготовці учнів до ЗНО. Усього в семінарах-тренінгах взяли участь майже 70% педагогів, які викладають ці предмети в школах регіону.

За словами Ігоря Лікарчука, інформація, яку отримав Український центр оцінювання якості освіти його шокувала.

"Основні результати такі: правильно виконали всі завдання в тестах не більше 5% учителів. Зокрема, з хімії таких - 4,7%, з фізики - 3,9%, з української мови та літератури - 3,8%, з математики - 2,9%, з біології - 1,6%, з англійської мови - 0,8%", - наголошує директор УЦОЯО.

Він також повідомив, що жоден учитель англійської мови з 29 регіонів цієї області не зміг правильно виконати всі завдання тесту, із 28 регіонів - з біології, із 25 регіонів - з математики.

"76 педагогів із загальної кількості учасників семінарів-практикумів не змогли виконати більше 25% завдань...", - зазначає Лікарчук.

"Зрозуміло, що це іще далеко не всі цифри. Також я не називаю область та райони, де відбувся цей експеримент, тому що це може спровокувати у регіоні надто прикрі соціальні процеси. Але це є біда. І дуже велика біда. На жаль, подібна ситуація не лише в цій області. Майже упевнений, що у багатьох вона іще гірша. І що робити? Мабуть, відповідь мають дати чиновники Департаменту загальної середньої освіти МОН?", - пише директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Освіта.ua
17.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
Так выводы правильные сделайте: привлекайте толковых людей в образование, сделайте систему престижной, с хорошей зарплатой, с будущим, а потом требуйте. Кто к вам идет на эту мизерную ставку? Кого вы хотите увидеть? Люди просто получают высшее образование, диплом, отрабатывают свои три года и уходят со словами(извините) "В гробу я видел вашу школу". Пока профессия не станет престижной, так и будет. Я удивляюсь, как при таком похабном отношении к учителю, в школах работают настоящие труженики, не уходят не только потому, что идти некуда(работу можно всегда найти), а потому что к детям привязаны, классы хотят довести, работу свою любят. Бисмарк пришел к власти - сразу поднял З/п военным и учителям. Не дурак был, знал, что делал. А вы людям спасибо скажите, что за ваш мизер человек выкладывается: уроки в школе, подготовка дома, в выходные - экскурсии, олимпиады, подготовка к конкурсам и т.д.Ставка учителя-методиста-2076, а у молодого учителя сколько? 1300 зарплаты. "Чтоб вы так жили.."
Іван Іванович
А давайте дамо ці тести тим хто складає. Думаєте здадуть. Тести складаються по підручниках, а скільки в підручниках помилок? тоб то якщо я відповім вірно, все рівно буде помилка. А викладаці ВУЗів свій екзамен здадуть? Тут пропонують щоб вчителі здавали екзамени на ліцензію. Вирішив хтось собі грашенят заробити?
Владимир Крицкий
Справедливо було б, щоб кожен вчитель офіційно здавав ЗНО по одному предмету, який викладає. Для себе ми ж проходимо добровільно ці тести, щоб мати змогу попередньо визначити кількість балів своїх учнів в момент закінчення тестування. Матеріальні затрати держави на це тестування будуть виправдані підвищенням рівня викладання.
учитель
Це дуже яскраво характеризує нашу систему післядипломної освіти вчителів, або те, що ми називаємо "курси". Користь від них навіть не нуль, а в мінусах!!!
Методист
Для учитель: Система післядипломної освіти не для того, щоб учитель складав тести ЗНО. ІППО не надає знань по фаху, а підвищує рівень учителя на тих знаннях, які він має, закінчивши ВУЗ. Це ви просто хочете вкусити післядипломну освіту по принципу "невістка все одно винна"
Коментувати
Родительский комитет
Как то даже не удивляет,и дело не в малой зарплате,а в отношении к с воей работе.Нынешние учителя не стремятся научить,а стремятся поиметь родителя, начиная с директора и заканчивая техничкой в школе. У нас в марте-апреле 2015 школа будет проходить аттестацию. Уже заявлены суммы для ее успешного прохождения,а то как же дети покажут не тот уровень знаний,а так все проблемы будут решены. 11 класс, в связи с получением аттестатов грузят по полной программе.А неугодные учителя и те что не требуют с родителей предупреждены,что им для успешной проверки прийдется оставить сумму равную месячной зарплате. И ВЫ ХОТИТЕ ЧТОБ У ДЕТЕЙ БЫЛИ ЗНАНИЯ В ШКОЛЕ???!!!! ОТКУДА????!!!! Если все покупается и продается!!! А к ЗНО готовимся благодаря репетиторам из вузов,вот такая школа!!! Вот такая подготовка к ЗНО!!!!
та відкрийте ж очі
Для Родительский комитет: зачем несёте деньги? Вы и только вы приучили администрацию школы, что принесёте. И КТО вам всем теперь доктор? Вот и несите. Покупайте, раз не способны жить иначе.
Родительский комитет
Для та відкрийте ж очі.....Вы зайдите в любую одесскую школу и спросите у родителей за какие деньги там решается вопрос ремонта и благоустройства кабинетов.А сейчас ,нам родителям на общешкольном собрании объявили о новой программе по организации интерактивного преподавания и укомплектации классов. НЕ знаете за чей счет??!!! Не несите??? А потом заниженные оценки.А у нас балл аттестата при поступлении не отменен!!! Вот и говорите потом!!!! Обеспечение учебниками никакое!! А об учебниках по английскому,я вообще лучше промолчу!!!! Так прежде чем говорить об изменения в ЗНО, измените систему образования!!!
учитель
Для Родительский комитет: А Ви думаєте, що збирання грошей не принижує учителя і він займається цією брудною справою залюбки?!!! Поцікавтесь скільки коштів виділяє держава на утримання вашої школи!!! А є і розбиті Вашими дітьми вікна, поломані меблі, потрібні спортінвентар, віники, миючі, крейда, дезінфікуючі засоби, папір для оргтехніки...Я вже не кажу про ремонт, хоч би косметичний... Скільки Ви витрачаєте на це дома? Чи може учителю це на свою зарплатню купувати?
Коментувати
1111
А нехай пан Лікарчук разом зі своїми підлеглими, які складають тести з помилками, публічно пройдуть ЗНО. Коли не зможуть набрати хоча б 190 (не будемо жорстокими) - геть з освіти до кінця днів своїх.
Гостья
Чему вы вообще удивляетесь? Это давно общепризнанный факт - многие учителя не владеют всей школьной программой. О чем тут можно вообще спорить. Это элементарно - знать школьную программу (а именно она заложена в основе тестов ЗНО) учитель обязан и точка. Я 20 лет работаю в школе и многие мои коллеги не могут полностью решить тест ЗНО. Вот вопрос - вы пойдете к врачу, который не знает медицину?
ситуація
Для Гостья: так же, как и руководство страны обязано создать условия для работы как врача, так и учителя. Так же, как депутаты ВЗ обязаны работать по созданию законов, а не по условиям лучшей кражы для себя-любимых. Вот вспомнилось нам вдруг с коллегами, что в совке депутаты не получали за своё неумение денег, напротив, за умение они получали почёт и уважение. Но не автомобили и высотки. Да что там говорить, дачный сосед - начальник цеха, имел домик в одну комнатку. На большее он права не имел. А теперь? какой-то депутат в месяц имеет столько, сколько вся районная больница за год. Имеем то, что имеем. Кушаем и не обляпываемся
Коментувати
Володимир Лихо
"Для учителей необходимо ввести практику подтверждения лицензии каждые четыре-пять лет, отменив нынешнюю аттестацию. Если лицензию не подтвердил, о продолжении педагогической деятельности не может быть и речи, несмотря на любые заслуги, звания, награды и т.п." - считает Ликарчук." Наверное такая идея посетила чиновника в свете итогов "харьковского эксперимента".
та відкрийте ж очі
Для Володимир Лихо: эту идею уже неоднократно много лет озвучивали
Володимир Лихо
Для та відкрийте ж очі: Справді? А Лікарчук почав просувати для широкого загалу цю ідею саме зараз: http://zn.ua/UKRAINE/uchiteley-mogut-obyazat-poluchat-licenziyu-dlya-raboty-v-shkole-154118_.htm
та відкрийте ж очі
Для Володимир Лихо: Ключова фраза "для широкого загалу". Якщо став просувати, значить з*явилась можливість, або шанс, або двері відчинились як хочете називайте. Ваше посилання не відкривається(
Коментувати
Вадим
Є пропозиція протестувати старого предура Лікарчука....
Іван Ющук
Для Вадим: Чоловіче, яка убога твоя уява! І до того ж ти хам!
Ліна
А.як назвати того,хто дозволяє собі,принижувати усіх вчителів,бо,бачте,не вдався експеримент(підпільний).Хочеш виявити рівень вчительських знань - роби це відкрито і законно.Справжній,знаючий спеціаліст не боїться жодних тестувань,але,шановні,не в такий дикий спосіб.Чи бажання принизити,облити брудом в будь-який спосіб,залишається пріоритетним для "вишестоящих".Та й ,зрештою,хотілося б п. Лікаруку порадити працювати над вдосконаленням роботи,щодо ЗНО(це ж бо царина його діяльності)а не відволікатися на безглузді характеристики.Так що,хто є більшим хамом ,щодо ситуації котра обговорюється,судити кожному в індивідуальному порядку.
Коментувати
ррр
"Основні результати такі: правильно виконали всі завдання в тестах не більше 5% учителів. Зокрема, з хімії таких - 4,7%, з фізики - 3,9%, з української мови та літератури - 3,8%, з математики - 2,9%, з біології - 1,6%, з англійської мови - 0,8%", - наголошує директор УЦОЯО. Я правильно розумію: 200 балів набрала така кількість людей? А 195 чи 190 скільки? Він, що, не розуміє, що, крім оцінки 12 є 11, 10, 9, 8, які теж не є поганими. Чого ж хаяти людей, тоді говори всю правду, а не влаштовуй словоблудство. Я впевнена, що серед учителів-практиків, які працюють, мало знайдеться людей, які б погано впоралися або зовсім не впоралися. Назвав би і ці проценти, а то з його слів не зразу зрозумієш, що інші 95 процентів теж впоралися, але, можливо, не так блискуче! P. S. Займаючи таку високу посаду, можна навчитися більш чітко формулювати свою думку. Чи просто була мета обхаяти? Тоді досяг, вдалося! Дякуємо за оцінку нашої праці і "спробу методичної допомоги"!
думка
Цікаво, скільки ще підготував для суспільства пан Лікарчук "відкриттів"? Почав з "провалу тестування з аглійської мови?", а далі????? Можливо варто давати оцінку своєї діяльності? дуже невдала позиція всіх "хаяти", розумні люди все бачуть і без коментарів, але в пана Лікарчука розрахунок - на загал!!!!! його звичайно ж більше!я думаю пан Лікарчук теж має освіту фахову і має можливість пройти тестування з хоча б одного предмету.....дуже цікавий отримаємо результат! чи не так????
та відкрийте ж очі
Для думка: на загал також комусь потрібно було зробити
Коментувати
Маша
Насколько я понимаю, это было в Харьковской области. Наш зав.облоно Рома Шаповал(тот еще самодур) провернул этот идиотизм. Никаких семинаров-тренингов не проводилось. Людей, не предупреждая, тупо посадили в автобусы и повезли сдавать ЗНО. Некоторым сказали, что едут в театр, а повезли сдавать ЗНО. Некоторые 2 часа ждали своей очереди, многим стало плохо, т.к. организация была отвратительная. Особенно страдали диабетчики (не поесть, не попить). Психологическое состояние учителей даже описывать не буду (стресс, шок, гнев). Многие принципиально сдали пустые листы, с комментариями происходящего, многие не дорешали, т.к. нужно было возвращаться своим ходом домой на рейсовом автобусе, многие нервничали, что не успевают забрать детей из садиков. Это скотство назвать "наданням методичної допомоги учителям у підготовці учнів до ЗНО" поверьте трудно. Это не сдача учителями ЗНО, это очередной акт издевательства над учителями.
Аркадий
Для Маша: Какие семинары, тренинги:)!? Специалист своего дела детское ЗНО должен проходить успешно! Как в театр или на какое-то сомнительное оплачиваемое мероприятие так в галоп:)! Это еще раз подтверждает тот факт, что система образования деградируется! Учитель, имеющий первую или высшую категорию, должен соответствовать этой категории. Вы же прекрасно знаете, что эти категории не всегда получены законно - такая порочная система оценки труда учителя. Что касается Ромы Шаповала, то то, что он решил оценить реальный уровень знаний учителей - это похвально. Что касается организации ЗНО для учителей, то над этим нужно поработать.
1
Для Аркадий: Достали тролли, противно из-за таких комментарии читать!
Аркадий
Еще раз о ЗНО в Харьковской области. Какая цель была у Ромы Шаповала, когда он организовал этот "театр"? Возможно (это только предположение) он хотел подготовить учительский состав в правомерности работы области по "СчетчикуЯценюка"?
Коментувати
юлия
Маленькая зарплата это нормальное оправдание не знать нормально свой предмет?
Володимир Лихо
Для юлия: Да. В отпуск объездить полмира, чтобы поделиться из первых уст впечатлениями с учениками, купить больше дорогих , как на сегодня книг, чтобы расширить свой кругозор, проапгрейдить свой старый компьютер (если он есть), чтобы быть в курсе последних достижений науки и общества и иметь для этого море свободного от борьбы за существование времени
Дарина
Це точно про мене!
юлия
Вы не ответили на мой вопрос. Все, о чем Вы пишете - это повышение квалификации, усовершенствование. А здесь речь идет о изначально низком уровне
Коментувати
Дарина
Учителю! Вивчи досконало свій предмет! Я щороку маю випускні класи, і коли учні приходять до мене з тестовими зошитами з проханням перевірити щойно виконані завдання ЗНО, я ці тести, як горішки, лузаю. Це ж елементарні речі! Узагалі не розумію, як виконання завдань ЗНО може бути для вчителя проблемою...
1
Для Дарина:Важай, не поломай зуби ,лускаючи ЗНОнівські тести...протезування ж бо дороге...вчительської зарплати,навряд, чи вистачить."Професійна" самовпевненість аж зашкалює...Можливо,це наслідки від перепрацювання з тестами?
Дарина
Здорові зубки, до речі, - також показник загальної культури людини, а вчителя й поготів. Тому Ви справедливо зауважили, що дбати про них нашому братові просто необхідно. А от щодо іншого я з Вами не згідна. Ви називаєте нормальне явище - досконале знання свого предмета бодай у межах програми - "професійною" самовпевненістю?
Олена
Для Дарина: Який предмет ви викладаєте?
Коментувати
Володимир Лихо
Питання ЗНО - то "Дніпро" для переважної більшості сучасних школярів, якого за Гоголем не всяк птах подолає до середини. Так, тести теоретично складені за діючою програмою, та під силу тільки чесним відмінникам, а не пересічним учням, які книжок , як свого часу ми - не читають, бо не відриваються навіть на уроках від сумнівних гаджетів під столами. Отож справжня вища освіта їм і не повинна світити, щоб не було в майбутньому сірих ремісників замість справжніх фахівців. А стосовно вчителів, то багато колег правильно висловили думку, що перевантаження за жалюгідної зарплатні не залишає фізичних можливостей для самовдосконалення і це біда держаного рівня.
Otto
Хочете почути серйозні аргументи за і проти - зайдіть в Фейсбук, знайдіть Владимир Белый‎, Игорь Ликарчук, уважно почитайте, є над чим задуматись. Хоча тут на сайті в коментах живіше :)))) І обізвуть, і похвалять ;)
та невже?
Для Otto: ), щодо пропозиції-чи є десь іще аргументи за і проти, окрім розмови цих двох товаришів? Де пропозиції знаних та шанованих? Де іх варіанти виходу із ситуації?Краще хай похвалять аніж обізвуть, та це ж інет;).
Otto
Для та невже?: Навів Фейсбук як одне з джерел отримання нетипової інформації, це не реклама Лікарчука, я не його людина :)))). Пропозиції знаних є в багатьох інших статтях. Було б бажання тільки знайти і прочитати. Шкода, але більшість не хоче читати об’єм більший за одну сторінку. Тим більше виділити той один маленький блок тексту з пропозиціями. Я не про вчителів, не ображайтесь. А давайте поділимося такими ссилками знаних і шановних в нас чи закордоном.
та невже?
Для Otto: Ну добре, хоч не його людина. Для того, щоб більшість читала, в неї(більшості) повинна бути якась мотивація, або хтось, хто стане тормосити питаннями :"Ну що? І що сподобалось? І Що скажете?"та, що найбільш важливе,час. Коли людина має заробляти ще десь, окрім школи - часу в неї не буде. Я не ображаюсь. Просто знаю реальну ситуацію. Поділитись ссилками? Давайте Ви почнете, а я, як зможу - підтримаю. Бо, якщо чесно, мені зустрічались в основном, іще, пропозиції росіян.
Коментувати
Ірина
Звичайно, вчитель повинен відмінно скласти ЗНО. Звичайно, вчитель повинен самовдосконалюватися, постійно рости, читати методичну, наукову літкратуру. Що є насправді? У мене 18 годин, класне керівництво. Самі знаєте, яка зарплата. А ще 2 дітей, які хочуть їсти, пити, одяг не гірший, ніж, коли мама не вчителька та і собі треба колготки не діряві. І я з ранку до ночі пашу як ломова кобила, займаючись підробітками - репетиторством. Приходжу додому - переробила домашню роботу - і мертва вже. Хоч якось підготувати уроки, хоч якось перевірити самостійні і т.д. Хіба тут до вдосконалення? Я падаю мертва. А інакше - не вижити. Шукати іншу роботу? А хто мене куди візьме в 45?
чуркин
Для Ірина: Я думаю, що Ви непоганий фахівець - інакше репетиторством нічого не заробиш. Якщо так, то питання зно щ свого предмету доя Вас не є проблемою. І ще - у Вас нормальна реакція на дискусію
----да  в  шоке
Для Ірина:Ірино!!! Гайда разом у ВЛАДУ!!!) Смішки смішками, та лишень так ми зможемо щось зрушити)
Otto
Для чуркин: А ви гарне це підмітили. Браво. Дійсно - нормальних реакцій досить мало
Коментувати
Аркадий
Понятно, что беда! Дальше будет еще хуже! Дело в том, что в школы приходят бывшие слабые выпускники. Причина - непрестижность учительского труда. В районных и областных методкабинетах тоже сидят и безобразничают такие же слабые выпускники. Это очевидные факты. Оценка учительского труда такими спецами, как правило, оценивается тем, кто как нагнулся и что поднес. Вот только вызывает удивление, что директор УЦОЯО не может понять причину деградации образования в Украине. Идет целенаправленное истребление образования в Украине, а следовательно Украинской государственности как таковой. Да еще ( только подумайте!) государство выводят из кризиса за счет урезания и без того нищенской зарплаты учителей. Слава Украине! Героям Слава!
----да  в  шоке
"вызывает удивление, что директор УЦОЯО не может понять причину деградации образования в Украине.!!!!" ( У меня не вызывает
Otto
Для Аркадий: А запропонуйте свій варіант виходу з ситуації. Наприклад, як побороти той же фактор слабких випускників. Ви описали замкнуте коло. Як його розірвати ? Лікарчук запропонував розірвати способом ЗНО. В дискусіях почув тільки один альтернативний спосіб - дайте нам велику зарплату і все буде гут. Ага, дайте мені зарплату в 20 тис і я вмить стану розумним, стану краще вчити і тп ;) А ще варіанти ? Більше нема ?
та невже?
Для Otto: Хороший вопрос-как разорвать замкнутый круг.Более реального выходи чем нормальная зарплата НЕТ.Посмотрите на тех учителей, которые работают в лицеях-гимназиях-школах где родители доплачивают за обучение.Посмотрите результаты частных школ.Посмотрите результаты школ, где нет доплат официальных. Попробуйте найти подобную информацию.Когда зарплата учителя будет действительно такой, что без подработки он сможет купить автомобиль.Да не один, а массово, чтобы большая часть учителей школы добирались на работу автомобилем, купить в кредит квартиру, тогда на место учителя действительно пойдёт знающий выпускник, поскольку очередь стоять будет.То, что придумали выявлять знания посредством ЗНО- от скудости. Когда учитель работает со слабыми учениками, он думает о том, чтобы они хотя бы что-нибудь делали на уроке. Пример - литература. Дети не читают, а произведение хотя бы понаслышке знать необходимо (программа). Что делает учитель?Или читает с ними на уроке, или ставит фильм для просмотра
Коментувати
Микола
Я багато в чому не згодний з коментарями нижче. Особисто я вважаю, що ЗНО має налічувати як і легкі завдання, так і важкі, як це є зараз. Бо треба розділяти поняття. Є звичайні школи, є ліцеї, гімназії. У них різний рівень підготовки учнів. І тому ЗНО має показати цю різницю. За рахунок складних завдань Високі бали мають отримати кілька сотень учнів, адже ту саму математику здають і для вступу на звичайні спеціальності, і на технічні, є спеціальності суто математичні (Мех-мати КНУ, ЛНУ, ХНУ), які випускають майбутніх викладачів вузів, науковців, вчених. І тому для таких учнів мають бути завдання на абстрактне математичне та алгоритмічне мислення. Що стосується вчителів. А вважаю, що не зважаючи ні на що, вчитель повинен знати свій предмет в рамках шкільної програми ідеально, на те він і вчитель. А потім учні приходять до ВНЗів і там їм викладачі вимушені розповідати елементарні речі, бо в школі не пояснили, як часто трапляється, н"юанси, що призводить до типових помилок.
Otto
Для Микола: Пане Миколо, а елементи ваших пропозицій вже впроваджуються. Для прикладу - київський політехнічний і його коефіцієнт 0,75. Ще один приклад - додатковий відбір для творчих професій (художники і тп). Реальний інструмент, який вже працює.Чому не застосовують коефіцієнт в інших ВУЗах, дивно.
Коментувати
чуркин
Для аттестации учителей надо не папки, методички типа авторские, др. Собирать, при иппо сдать что-то наподобие зно, ну идея понятна
----да  в  шоке
Для чуркин: это когда в иппо курс ведёт человек, никогда не занимавшийся тем, про что должен рассказывать и чему учить?
чуркин
Та да, бывает. Я про то, что можно изменить форму аттестации учителей
----да  в  шоке
Для чуркин: можно. Там люди уже Ликарчуку предлагают... Всё можно, но мне, к примеру, выгоднее иметь 1 категорию, хотя ещё 10 лет назад можно было сделать высшую(семинар...). Разница в 100 гривен, но... Но учитель высшей категории О Б Я З А Н (нет, это не прописано, но ведь с себя не снимешь) готовить к олимпиадам, проводить семинары для, принимать участие в учителе года и т.д. - я этого делать не буду по ряду причин. ЗАчем мне высшая категория?
Коментувати