Громадськість пропонує об’єднати ДПА і ЗНО

Експерти та представники МОН продовжують обговорення моделі вступної кампанії

Громадськість пропонує об’єднати ДПА і ЗНО

Процес проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання необхідно об’єднати. На цьому наголосила голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки Галина Усатенко під час проведення експертної зустрічі, присвяченій підсумкам вступної кампанії, в якій взяли участь перший заступник міністра Інна Совсун та представники навчальних закладів Одеської, Львівської, Дніпропетровської та Харківської областей.

Голова Громадської ради при МОН зазначила, що попри драматизм і складність літа 2014-го року, вступна кампанія відбулася успішно.

Водночас, вона наголосила на невтішних результатах зовнішнього незалежного оцінювання з кількох базових дисциплін: "Це поглибило і виклики, і потребу в переосмисленні процедурних аспектів вступної кампанії".

За словами Усатенко, існують аспекти, які слід врахувати у наступних кампаніях. Це, зокрема, зміст і форма ЗНО, які показали паралельність шкільного навчання і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, а також невідповідність результатів навчання в школі та результатів складання ЗНО.

На думку експерта, вирішити цю проблему можна поєднавши державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання. При цьому необхідно поділити клас на фахові групи, надавши можливість вчителю якісно виконувати підготовку до тестів та переходити на форми індивідуальної роботи з учнями.

Як відомо, Умови прийому до вищих навчальних закладів в 2015 році мають бути затверджені не пізніше 15 жовтня. Найближчим часом Міністерство освіти і науки планує оприлюднити проект документа для громадського обговорення, до якого мають бути включені пропозиції фахівців та громадськості щодо вдосконалення проведення ЗНО та вступної кампанії у 2015 році.

 

Освіта.ua
12.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для 1:
Ну так пусть орут о НЕДОПУСТИМОСТИ ЗАРАБАТЫВАНИЯ, а не о том, что необходимо школьное ДПА, на котором практически ВСЕ дети СПИСЫВАЮТ, дибо учителя ДИКТУЮТ ответы. О списывании ЗНАЮТ все, но всем это удобно. О диктовке ЗНАЮТ очень многие, и их это устраивает. МОЙ ребёнок отправлялся(знаете ведь, КАК родители умеют мотивировать дитя) для сдачи ВСЕХ предметов школьного цикла, поскольку ЭТО и именно ЭТО даёт тот капиталл, который и необходим во взрослой, особенно нашей(в смысле-в нашей стране), жизни.А те мамочки, которые пишут работы ЗА своих детей, или платят учителям, которые напишут ЗА них их работы, или . . . те и орут, вместе с учителями. Не нравятся тесты, предлагайте свои услуги по курированию. Не нравится ЧТО? ЧТО дети покажут уровень знаний ниже плинтуса? ТАК это и так известно.Аааа, никому показывать не хочется. Это как нуворишам ребёнок на бюджете-дело понтов?
Роман
«При цьому необхідно поділити клас на фахові групи, надавши можливість вчителю якісно виконувати підготовку до тестів» - шедевр педагогічної думки. "Експерт", яка ні години не пропрацювала у школі (http://philology.knu.ua/node/447 - це ж вона?), розповідає вчителям, що вони повинні робити. Я, дурень, чомусь думав, що основна задача вчителя у школі - навчити учнів вчитися і забезпечити базовий рівень їх підготовки відповідно до навчальних програм. А підготовка до ЗНО аж ніяк не є такою основною задачею. Більше того, і пан Лікарчук, і пані "експерт" чомусь вперто не визнають те, що ЗНО - це лише інструмент для вимірювання рівня підготовки, а не якийсь міфічний засіб «боротьби з корупцією» чи ще з чимось. От і покладають на нього невластиві функції, а потім дивуються, чому воно не працює. Ну чому у всіх інших галузях вимірювальні інструменти «підганяють» під виробничу задачу, а УЦОЯО і "експерт" пропонують виробничу задачу (навчальний процес) підганяти під вимірювальний інструмент (ЗНО) ?
)))
Це стаття не за минулий рік??? Вважаю, що ДПА- це формальність, всім відмінникам поставлять те, що їм треба, та потім в ВИШі вчитись буде важкувато)))
Для "Все будет хорошо"
Да Вас же никто НЕ поучает. Что "все прекрасно понимают"? ОТКУДА "всем" знать каким будет ЗНО? Почему эти "все" орут, словно их режут, не имея на то ни оснований, ни причин, ни прав. Нет, право поорать у них, конечно же, есть. Но ведь право поорать и право ЗНАТЬ и УЧИТЬ несколько разные вещи. Это СТРАХ перед чем? Перед тем, что необхоимо будет ПОКАЗАТЬ уровень собственных ЗНАНИЙ? А учителям - ПОДТВЕРДИТЬ уровень оценивания учеников. А ведь праутически 90% учителей разумеют, что их оценки НЕ соответсвуют РЕАЛЬНЫМ знаниям детей. Вот и ОР подняли, лукаво называя это открытостью.
Оксана Терещенко
Шановні добродії, а хто мені розкаже, як я маю готувати учнів до ЗНО і одночасно викладати програмовий матеріал (в 11 класі - органічна хімія, а на ЗНО мікс неорганіка+органіка)? Це виходить так: працюй на три ставки (програма, підготовка до ЗНО, робота із олімпіадниками і МАНівцями), а отримуй за одну!!!
Цыбуля
"При цьому необхідно поділити клас на фахові групи, надавши можливість вчителю якісно виконувати підготовку до тестів та переходити на форми індивідуальної роботи з учнями." Поделить на группы... За чей счет сей банкет? Давайте поделим класс на 5 групп, будем проводить бесплатные индивидуальные занятия во имя реформы, которая не будет поддержана большинством учителей!
Сами за себя написали
только сейчас наткнулся на эту статью . Не смешите, какая "громадськість" - само министерство придумало весь этот бред - и подает под соусом" Громадськість пропонує". Надо же как-то себя застраховать. Позор вам псевдо-реформаторы. Да, реформы - вседа трудно, но не над детьми же издеваться. Только не говорите мне : кто захочет - будет учиться. А какой ценой - вы подумали?
Учитель
Для Сами за себя написали: зря Вы так. Люди ДЕЙСТВИТЕЛЬНО предлагают. И это правильно.
Вчитель
Для Учитель: Покажите мне этих людей. Не надо спорить! Просто поставьте себя на место абитуриентов 2016 и их родителей. И у очень умных голова может заболеть. А деньги на печатание всех этих ДПА в масштабах страны есть? У не очень честных политиков найдутся!
Учитель
Для Вчитель: да как же я Вам себя покажу))). Представьте.Мне не нужно СЕБЯ ставить на место. У нас всё было значительно СЛОЖНЕЕ)))))). Ничего. Рады. Это не сложности, это так, чепушинка, которую превратили в монстра.
Коментувати
настя
Извините меня, но какого хрена, мать вашу, вы хотите соединить ЗНО и ДПА? ЗНО не должно влиять на аттестат и медаль никаким боком. Народ, не тупите. Это нормально если человек 11 лет горбатился на медаль, а на ЗНО, ведь может быть такое, переволновался (человеческий фактор) и нахрена он медаль не получит. какого хера так делать? для проверки ШКОЛЬНЫХ знаний - ДПА. ЗНО же мы сдаем для поступление в ВУЗ.
как всегда
Для настя: Полностью с Вами соглашаюсь. Наверное нет в стране металла на медали... Наши горте- реформаторы переплюнули всех до них живших бюрократов. Им плевать на будущих абитуриентов, их родителей, учителей и на всю общественность вместе взятую. Им робочие руки нужны, как Совсун сказала. И правительству тоже плевать. Страшно то, что ,получается, что в этой стране мы ничего не решаем.
Лилия
Для настя: ідея правильна, от тільки лексика занадто неформальна, і не треба репостити 2 рази однакове висловлювання під різними ніками - так можно тільки сплюндрувати правильну в основі думку
Коментувати
мама
«Шановні пани міністри» не підводьте президента, тому що якщо ви дійсно приймете цю норму щодо студентів коледжів то настане другий Майдан. Моя дитина зараз вчиться на 2 курсі коледжу, потім вона ніби повинна поступити на 3 курс інституту. На 1-му курсі діти пройшли програму 10-11 класів. Зараз на 2 курсі вони вчать предмети по спеціальності. Зимою на весні в них будуть свої екзамени з цих предметів. В дітей 11 класів в школах фактично зараз проходить підготовка до ЗНО, Цілий рік діти в школі готуються до ЗНО. Яке ЗНО ви хочете від дітей коледжів, діти вчились по ваших програмах (скорочена кількість годин). Як можна так глупо, мінять систему, яке ви маєте право так глупо фактично заднім числом мінять порядок навчання. Для чого моїй дитині поступати знову на перший курс інституту, і знову вчити ті предмети, які вона два роки в коледжі вчила. Ви можете вводити такий порядок лише з 2019 року і не скоріше. СТУДЕНТИ ВАМ ТОГО НЕ ПОТЕРПЛЯТЬ. ВАС ПРОСТО ВИНЕСУТЬ ЗВІДТАМ.. НЕ ПІДВОДЬТЕ ПРЕЗИДЕНТА.
Ірина
Громадськість? А я тоді хто?
11-B
Житомир проти!
Анастасія Москвітіна
Не можна об’єднувати ДПА і ЗНО - це дві абсолютно різні речі! Не треба цього робити!
Юниор
Зачем объединять ДПА и ЗНО? А если человек не планирует в этом году поступать в ВНЗ? Считаю что ДПА в 4, 9, 11-х классах надо вообще отменить, а ЗНО оставить для тех, кто будет поступать в ВНЗ. И вообще, с точки зрения организации учебно-воспитательного процесса, если ЗНО - условие для получения аттестата, то когда выпускники получат аттестат? В августе?
учитель
ДПА зовсім треба відмінити. Воно нічого, крім додаткового стресу дітям не дає. Впродовж року учні пишуть самостійні і контрольні роботи, коригують семестрову оцінку. Невже цього не достатньо?
NATA
Ті діти які закінчили школу 2014 року і вже здавали ДПА , що знову будуть здавати ДПА?
Оксана
Извините меня, но какого хрена, мать вашу, вы хотите соединить ЗНО и ДПА? ЗНО не должно влиять на аттестат и медаль никаким боком. Народ, не тупите. Это нормально если человек 11 лет горбатился на медаль, а на ЗНО, ведь может быть такое, переволновался (человеческий фактор) и нихрена он медаль не получит. какого хера так делать? для проверки ШКОЛЬНЫХ знаний - ДПА. ЗНО же мы сдаем для поступление в ВУЗ.
Абитуриентка
Какого, извините меня, хрена ВЫ такое творите?! Нет чтобы немного понизить проходной балл в ВУЗы, так вы собираетесь объединить ДПА и ЗНО. Вы стараетесь делать лучше а получается как всегда через Ж**У!
Олекса Позняк
Для Абитуриентка: Леди полностью с вами согласен, кроме одного: через "ПОПУ"
lll
Куди вже нижчий прохідний? і так потрібно повним ідіотом бути, і тупо протирати штани 11 років, щоб і на ті нещасні 124 не здати!!! на роботу йдіть після 9 класу, якщо не можете вчитись.
Леся
Куди понижати?? Тут підвищувати треба. Треба бути дебілом, щоб не написати ЗНО на 124 бали. 140 за профільний також замало. Ось КНУ ім.Шевченка цього року ввів прохідний бал з української мови та літератури на спеціальність "Журналістика" - 180 балів, і тих, хто мав 179,5 і нижче, відсіювали при подачі документів.
Коментувати
V.L.
Об’єднання ДПА і ЗНО є абсурдом. Це все рівно, що об’єднати компот з борщем. Де ви у світі зустрічали гурманів, у яких ця страва викликала б насолоду?
Громадянин України
Якщо ЗНО для всіх дітей однакове, то давайте зробіть і навчання для всіх дітей однакове.
Громадянин України
Це вже було в практиці - не прижилося чомусь тоді. Зараз учні в 9 класах приходять на ДПА ні психологічно, ні морально не готові, і тому вважаю що не потрібно відміняти а навпаки вводити ДПА ще у середніх класах.