УЦОЯО: сертифікати ЗНО мають бути одноразовими

Український центр оцінювання якості освіти сформував пакет пропозицій до проекту Умов прийому-2015

УЦОЯО: сертифікати ЗНО мають бути одноразовими

Український центр оцінювання якості освіти надав пакет пропозицій до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2015 рік, роботу над яким розпочала робоча група при Міністерстві освіти і науки. Про це у своєму Facebook повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.

Загалом пропозиції Українського центру оцінювання якості освіти складаються з восьми пунктів, що запропоновані центром для врахування в Умовах прийому до українських вишів у 2015 році.

Зокрема, у центрі вважають, що всі абітурієнти в 2015 році мають пройти зовнішнє оцінювання не менше як із двох-трьох предметів, одним із яких в обов'язковому порядку є українська мова та література. Також ЗНО має бути обов'язковим для всіх абітурієнтів, які претендують на здобуття освітнього рівня молодший бакалавр (молодший спеціаліст), бакалавр, незалежно від того, після закінчення якого навчального закладу, він бере участь у вступній кампанії.

В УЦОЯО також виступили з ініціативою зробити сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання дійсним лише у рік проведення тестування.

 

У майбутньому році в центрі пропонують відмовитися від практики встановлення нижнього порогу в 124 бали для бажаючих взяти участь в конкурсі. Натомість, перейти до практики визначення результатів ЗНО за принципом "склав ЗНО / не склав ЗНО" і видавати тим, хто ЗНО не склав замість сертифіката довідку.

Ще однією з пропозицій УЦОЯО є надання права вищим навчальним закладам самостійно визначати нижні і верхні пороги результатів, на основі яких абітурієнти допускатимуться до участі в конкурсі.

В УЦОЯО пропонують відмовитися від включення до переліку предметів, із яких проводиться ЗНО, всесвітньої історії та світової літератури, а також надати можливість абітурієнтам пройти ЗНО з української мови та літератури, математики, англійської мови за тестами двох рівнів складності.

Проте директор Українського центру оцінювання якості освіти скептично оцінює можливість впровадження запропонованих норм до Умов прийому 2015 року.

"На жаль, перше засідання робочої групи не дає підстав для оптимізму. Працівники МОН не дуже налаштовані на реалізацію цих пропозицій. Але відрадно, що ці та інші пропозиції щодо проведення вступної кампанії у 2015 році, сьогодні з ініціативи Л.М. Гриневич та за іі участю, були дуже детально обговорені в Комітеті ВР з питань науки та освіти. Завтра вони будуть презентовані Міністру освіти і науки С. Квіту. У середу робоча група збиратиметься знову. Чекаємо на інформацію про це засідання", - зазначив Ігор Лікарчук.

Він також нагадав, що відповідно до вимог нового закону "Про вищу освіту", Умови прийому до ВНЗ мають бути оприлюднені не пізніше 15 жовтня.

Освіта.ua
09.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DiX
Багаторазовий г @ н д о н л і к а р ч у к вирішив зробити одноразовими сертифікати.
Антон
Доброго дня. Я навчаюся на 4 курсі коледжу. В цьому році я планую вступати до вузу на скорочений курс. Чи потрібно мені здавати ЗНО?
Анастасія
Це несправедливо! Особливо для дітей з Донбасу, бо їм здовелося їхати в інше місто для проходження ЗНО. Ви уявляєте скільки коштів було витрачено на один подорож, хоч їх було 3, а в когось 4. А зараз ви пропонуєте перездавати, а ці результати викинути на смітник. Прислухайтесь до дітей, допоможіть їм!
Вікторія
Кому треба ваші "реформи" в такий час?! прислухайтесь до людей!!! Ви тільки робите для того щоб зробити вигляд що ви працюєте, діти страждають. Я вважаю, що вам варто передивитись правила. Чому діти які здавали зно 2013-2014 році повинні знову писати тести?! Що могло суттєвого змінитись за 2 роки може теореми з математики ваше міністерство змінило?! Негайно передивіться, тому що люди мовчати не будуть ви мабуть хочете 2-го майдану. Ви там для людей повинні працювати і прислухатися до наших відгуків.
Otto
Для Вікторія: В математиці нічого не помінялось, а от у вас за два роки...zno.osvita.ua Чесно проходите тест з математики і сюди результат ;) Але чесно
DiX
Для Otto: Слава корупції в системі освіти України!!!
Коментувати
Елена Алексеева
Здавала ЗНО в цьому році з розрахунку на те, що поступатиму в 2015 році. Це витрачений час та кошти на поїздки до другого міста. Про такі нововведення слід було проінформувати заздалегідь. Спасибі Вам, панове реформатори!!!
Stas
Сам из Донецка. Работаю в сфере образования. На мой взгляд, это одно из немногих решений, которое принято абсолютно верно. Оценка по ЗНО ставится относительная (относительно показанного уровня знаний выпускниками текущего года), следовательно, она действует только в текущем году. Задания тоже меняются каждый год, так что все верно.
Мила
До введения ЗНО абитуриенты сдавали вступительные экзамены только в один выбранный вуз, а не играли в рулетку с 15ю вариантами. И если не поступали, пробовали на следующий год. И никто не умер, и специалисты были не чета нынешним, большинство из которых и не собирается работать по специальности.
Ірина
Для Мила: А ще колись їздили на бричках...
Коментувати
Студент
что за бред с отменой сертификатов прошлых лет? Да, срок годности должен быть, но максимум - 5 лет. т.е. люди, которые в прошлых годах, особенно 2014-2013, отлично сдали зно и по какой-то причине перепоступают, должны опять сдавать? а студенты и абитуриенты зоны ато? что им делать? те, кто плохо сдал всё равно пересдают. но люди, которые сдали 700+, опять сдавать из-за тупости МОН? по какой причине? по причине, что они заболели/любые другие семейные причины или их дом бомбили и университет, должны сдавать снова? Надеюсь, новый министр отменит этот закон.
Olena Pilipenko
Жах. Про які зміни ви говорите? По-перше у країні зараз іде реальна війна, там хлопцям не видають ні бронежилетів, ні елементарних теплих носків. Де ж ви найдете гроші на оці ваші "зміні в системі освіти", можливо з власного гаманця?Ахахах, аж смішно не викладете ж ви тих грошей, що вкрали в нас.По-друге хіба це не дурість? Не таких змін ми хотіли і не за те стояли на Революції Гідності. Хватить вже знущатися з нас, хватить! Простий народ страждає він того, що якісь там представники влади знову придумали щось нове, і знову якусь дурість. Хочете знову обдурити і обікрасти? Та тільки попоробуйте, народ не мовчатиме, ми є!
Андрей
не имеете морального права проверять и тестировать детей так как вы их не учите а мучаете качество преподавания и способность преподавателей привить детям любовь к предмету ПРЕСТУПНО НИЗКАЯ!!
Андрей
протестируйте себя для начала а потом учителей на способность учить а потом просто учите детей а не терроризируйте их своими тестами и проверками.
МАМА
реформи за день не роблять, а поступово. Ви подумали пане Лікарчук про тих дітей, які готувалися до ЗНО,УСПІШНО ЗДАЛИ ЙОГО,НАВЧАЮТЬСЯ НА ОДНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ,АЛЕ НА НАСТУПНИЙ РІК ХОЧУТЬ ЗДОБУВАТИ Й ІНШУ ОСВІТУ. ТАК БУЛО ЗАПЛАНОВАНО,ТОМУ ЩО ВІДОМО БУЛО,ЩО СЕРТИФІКАТ ЗНО ДІЙСНИЙ 3 РОКИ.БАТЬКИ І ДІТИ МАЮТЬ ПЛАНИ, А НЕ РОБЛЯТЬ ЯК ВИ-ПРИДУМАВ ,ЗРОБИВ!!!ТАК НЕ МОЖНА !!! ЗАЗДЕЛЕГІДЬ ТРЕБА ПОПЕРЕДЖАТИ!!!РЕФОРМУ ТРЕБА РОБИТИ ПОСТУПОВО, ЩОБ БАТЬКИ І ДІТИ БАТЬКИ БУЛИ ІНФОРМОВАНІ ЗАЗДЕЛЕГІДЬ!!!СКІЛЬКИ МОЖНА ... ЛЮДИ ДОБРІ...
Валентина
не подумали за сільських дітей , які склали ЗНО в 2013 , 2014 роках і підробляли , щоб заробити кошти на навчання .А тепер знову здавай ЗНО.
ТАНЯ
ЖАХХ...ВСІ УМОВИ ДЛЯ ПРОЦІВАТННЯ КОРУПЦІЇ В КРАЇНІ...ВСІ МОЇ МРІЇ ПРО ВСТУП ЗРУЙНОВАНО
Наталия
Маразм крепчает. Следующим нововведением будет ежегодное подтверждение дипломов ВУЗа. Но лучшим решением будет обязательное ежегодное ЗНО для Ликарчука, Квита и их замов с обязательной публикацией результатов.
Отчаявшийся
Боже мой, у меня из-за этой жизни уже есть нотки суицида, а тут уже ну просто последний удар со стороны мин.образования. Не принимайте эти изменения ну я уже не знаю как потом жить ну будьте же вы людьми
Tanya Chornenka
3 пункт - це пункт, який руйнує мрії, плани і майбутнє. Особисто я здавала ЗНО у 2014 році, здала його досить не погано, але в силу певних сімейних обставин не поступила в той ВУЗ,в який я мріяла потрапити років так 3 точно. На цей рік я вступила в інший ВУЗ і мала в планах перепоступити, звісно ж дати результати ЗНО 2014 року, ОСКІЛЬКИ цього року я чисто фізично не встигну підготуватись і здати сесію в своєму навчальному закладі і паралельно підготувати і здати ЗНО ще раз. ПОВНІСТЮ! Я потратила не мало грошей, сил, здоров"я, щоб здати ЗНО так як я його здала цього року. Ну але в сім"ї стався форс-мажор. Людоньки, не руйнуйте мрії молоді, не знущайтесь над нами, дайте нам вирости і стати тим ким ми хочемо бути!! Посприяйте цьому. Яка ж тут може бути несправедливість, якщо програма ЗНО щороку однакова(+- зміни, незначні) і всі готувалися і готуються, будь це 201314 чи 2015. Тести є об"єктивна оцінка знань, не те, що атестат наприклад. Почуйте нас!
Оля
Для Tanya Chornenka: Добрий вечір , а для тих хто закінчив у 2014 році школу і не набрав відповідну кількість балів ,а цей рік планує перездавати зно.Які будуть правила здачі зно для таких дітей?
Коментувати
Поліна
Я вважаю що це занапто. Увесь попередній рік я трусилася над ЗНО, платила грощі репетиторам, щоб нормально здати Історію України та мову(які не є профільними у моєму вузі,я вступала до театрального). Не вступила, слава богу не через ЗНО, а через творчій фах. Думала, що нічого страшного, тепер можно націлитися усім розумом та нутром на творчі випробування, ЗНО у минулому. Але ж як тепер ми бачимо - ні!Тепер мені знов треба увесь рік повторювати усе, що вчила та труситися як би вступний мінимум не підвисили до 150, або чогось у цьому дусі. І ЗНО у цьому році були не такі вже й легкі...я дуже нервувала через це, а тепер, виявляється, що ні! І цей ад не закінчився! І усе попереду. Подумайте, і не треба робити такі категорічні, майже революціонні реформи. Це може шокувати. Уж повірте мені. (Вибачте за помилки, я навчалася у російській школі)
Не байдужий
Таке враження, що освідчених людей Україна не потребує. Кожний рік ми робимо все, що б діти зневірювались у своїх силах. Ми говоримо, що ЗНЗ завищують оцінки і лише ЗНО показує справжні знання. Хіба діти в рівних умовах: одні виспались, поснідали і спокійно прийшли до своїх закладів здавати ЗНО, а інші встали в 5-6 ранку, протряслись в машинах, автобусах, поблукали в нових містах, знайшли незнайомий заклад, потім там по стрілочках побрели шукати свої аудиторії. І це рівні умови? І ще, говоримо про безкоштовне ЗНО. Але добратись із сільської місцевості до міст коштує від 50 до....(верхньої межі не існує). І все це лягає на батьків. Один рік ще можливо якось батьки зможуть зробити, а якщо щось у дитини не вийшло (хвора була не дуже гарно здала, і як результат не вступила на ту спеціальність куди хотіла), в новому році "затягуйте паски" знову? Це не правильно! Так, сертифікати не повинні бути "постійно діючими", але 2 роки і справедливо і реально. Тоді можна лише перездати один предмет.
Мила
Для Не байдужий: 1) Україна потребує освічених людей. 2) Ніхто з абітурієнтів не здає ЗНО в своїх навчальних закладах. 3) Вам хотілося б, щоб пункт тестування завітав до Вас додому? Якщо абітурієнт не в змозі приїхати на вступні іспити, як він збирається навчатися далі?
Коментувати
Анна
На мою думку ,ці зміни зараз недоречні, і одноразові тести робити, це абсурд, скоротіть до 2-3 років, але не одноразове) поки в країні війна,а ви ще більше хочете все ускладнити