МОН вимагає припинити чиновницьку бюрократію

Освітнім чиновникам доручено припинити контроль за діяльністю навчальних закладів до 1 листопада

МОН вимагає припинити чиновницьку бюрократію

Міністерство освіти і науки України здійснило черговий крок щодо дебюрократизації освітнього процесу у навчальних закладах, зокрема щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України.

Про це йдеться у відповідному наказі освітнього відомства, що підписаний заступником міністра освіти Павлом Полянським і направлений місцевим органам управління освітою та структурним підрозділам міністерства.

Згідно з наказом, Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Департаменту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Комітету з фізичного виховання та спорту та Державній інспекції навчальних закладів доручено припинити практику створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності для місцевих органів управління освітою та дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів.

Також структурні підрозділи Міносвіти мають до 4 липня внести пропозиції щодо скорочення переліку типових документів, що створюються під час діяльності навчальних закладів, та щодо удосконалення процедур державного нагляду за діяльністю навчальних закладів.

У свою чергу, місцевим органам управління освітою в межах їх компетенції наказано вжити додаткових заходів щодо припинення практики створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством, звітності та документів, позбавлених управлінського змісту.

Також чиновникам на місцях доручено припинити встановлювати вимоги педагогічним працівникам під час проходження атестації, а також під час атестації навчального закладу щодо подання ними відомостей, інформацій, інших матеріалів, обов’язковість подання яких не передбачена законодавством.

Освітні чиновники також не мають встановлювати заборону педагогічним працівникам щодо використання будь-яких інформаційних, довідкових матеріалів, не заборонених  законодавством, при підготовці до навчальних занять та при здійсненні позакласних заходів, також вони не матимуть права обов’язкового визначення тематичних завдань для педагогічних працівників.

Також у Міністерстві освіти і науки доручили чиновникам припинити практику примушування навчальних закладів та учасників навчально-виховного процесу до участі у різноманітних позапланових заходах, конкурсах, турнірах, змаганнях тощо, та збору звітності, рейтингового оцінювання за результатами їх проведення.

Серед іншого, місцевим органам управління освітою, в межах їх компетенції, доручено припинити здійснення заходів державного нагляду за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 01 листопада 2014 року, крім випадків, коли обов’язковість таких заходів передбачена законодавством; оптимізувати кількість колективних заходів за участі педагогічних працівників, проводити їх у час, вільний від навчальних занять та виключно у випадках, коли питання потребують колективного розгляду; забезпечувати права педагогічних працівників на вільний вибір форм, методів, засобів навчання, визначати результативність їх педагогічної діяльності винятково за рівнем якості знань учнів та докладеними до цього зусиллями педагогічних працівників.

Освіта.ua
28.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
що робити, коли завуч требує пояснювальну ,якщо затримали дітей на 3 хв на перерві?
Шиншилла
Лучший способ припинити - это разогнать чиновников-бюрократов. Пока Министерство готовило это обращение, они уже успели раз 10 прийти к нам и гонорар получить, с какой-то проверкой типа.
Яся
А у кого это МОН "вимагає"? У самих себя? Сделали дураками всех, а они все белые, пушистые!!!
УЧИТЕЛЬ
Реформи в освіті починати з МОН! Чому не провели люстрацію чиновників МОН? Всіх треба перевірити на детекторі брехні (на предмет корупції) та тести ЗНО - відповідно до профілю. А то сидять роками - деградували, нічого не роблять, створюють видимість бурхливої діяльності. Тільки так можна щось змінити в освіті!!! А в школу... до дітей пвоернутися ніхто не хоче?!!!
Ірина Майська
Хлопці з Майдану - проведіть люстрацію директора гімназії 143 на Оболоні!
112
Для Ірина Майська: И остальных директоров школ, особенно пенсионного возраста. Назначить молодых 35 - летних. Так прекратится коррупция в школах.
911
Ви думаєте, що 35-річні припинять корупцію в школі??? Вони її продовжать !!! Чи вони не бачили, що твориться в школі 9-11років, поки стали 35-річними??? Хіба може вони 35-річними попали в школу !!! Корупція в школах продовжується, а починається вище і далеко від школи (з МОН, облоно, районо, гороно і т.д.) !!! Пропоную провести люстрацію не лише директорів ї їх заступників, а ще й методистів районо, заврайоно, управлінців з облоно, і насамперед чиновників з МОНу!!!!!!! Навіщо було міняти міністра?????? якщо аппарат МОНу залишився той же??????? Виміняли шило на мило !!!!!! Ну й що з того, що міністр - Квіт ? Щось змінилося кардинально в школах чи може в ВУЗах ??? НІЧОГО !!! Полянські і Жебровські і такі як вони працюють і далі на своїх гарних місцях в МОНі !!! Вчителі думайте, що робити далі, бо з тими зарплатами, що нам платять, далеко не заїдеш... Зарплати не міняються, ростуть лише ціни на товари і послуги для населення. Як вижити???тому, хто має роботу і зарплату вчителя ЗОШ ???
Коментувати
Олекса Позняк
Хлопці з майдану не розходьтесь, бо пора уже брати біти і реформувати освіту бо квіт уже вписався в систему
Олекса Позняк
Особисто потрібно заносить+дипломат зелені
Евгений Прохоров
Я неоднократно делился своими идеями и направлял письма в министерство, только ответов не было. Кто захочет, пишите в личку - [email protected]
Та отож
Для Евгений Прохоров: Евгений, интереснейшее предложение писать лично Вам. Спасибо. Вопрос в том - а ЧТО это может изменить? Мы можем пообщаться. Рассказать друг другу идеи. Но дальше что? Вы лучше пишите здесь - мне думается это наиболее посещаемый учителями сайт. Люди почитают. Кому-то мысль понравится. Кто-то задумается. Что касаемо министерства, так и не следует ждать ответ. Если в голове у кого-нибудь отложилось, есть возможность, что через время именно Ваша идея, мысль сработают. И, думаю, следует осознавать, что в министерстве люди с собственными взглядами на ситуацию, на развитие страны, на необходимость, или наоборот, тех или иных изменений. Ведь не зря же вторым иностранным (или региональным ) ввели русский язык во многих школах. Не так ли?
Коментувати
Евгений Прохоров
И самое революционное – педагоги на должностях директора и завуча не должны находиться более 5 лет, и через 5 лет возвращаться на преподавательскую работу, соответственно касается и всех вышестоящих руководителей. Некоторые директора пожизненно превращаются в таких себе «князьков», в заложниках которых не только свой коллектив, а иногда и районо.
Олекса Позняк
Для Евгений Прохоров: Романтик...
Алиса Игоревна
Для Евгений Прохоров: Я работаю в школе и нас наш директор устраивает.Почему мы должны его менять.Если он не справляется с своими обязанностями, тогда да, а так.. не совсем понятно.Надо оценивать работу директора.А вот если появилась корона, то коллектив для чего?!.......А вообще я Вам скажу, работа директора сейчас и работа директора лет эдак 10 назад -НЕБО и ЗЕМЛЯ. Нынче директорами хотят быть только в элитных школах, а в общеообразовательную идти не хотят. Потому что все понимают, круг обязанностей: от учебных дел до канализации, которую, кстати, ремонтируют за деньги родителей.Директор - слесарь, чистильщик канализаций, руководитель школы, который стоит с протянутой рукой перед родителями и потом низко вынужден кланяться до пояса с благодарностью. Разве это нормально?Так что не надо говорить о том, что это хлебное место.На мой взгляд это АД, где ты виновен во всем: травматизм, ремонт мало сделан (по меркам РУО) и т.д. Надо говорить о финансировании школ, вот тогда все станет на круги своя.....
Та отож
Для Олекса Позняк: идея она идея и есть. Пусть живёт
Коментувати
Евгений Прохоров
Остановить в школах гуманитаризацию, увеличить количество часов на точные науки. Например, физика 7 кл. – 2 часа, 8 кл. – 3 ч., 9-11 кл. – 4 часа. Кстати, по физике вернуть старую программу.
Олекса Позняк
Для Евгений Прохоров: ана этику-эстетику обжж жжж для друзей директора где часы брать? Чтоб дурака повалять и ни за что не отвечать. это мова-математика пускай лысеют как программу выполнить в урезанные часы, дпа-зно сдавать а мы картинки покажем и теже баабки получим ха-ха
Мила Романенко
есть у нас один 6 класс- 7 часов истории и 1 английского языка.
Коментувати
Евгений Прохоров
Ввести материальные поощрения за написания статей, работ, блогов, сайтов и т.д. Вернуть во все школы кабинетную систему и принцип научности образования, а не кто кабинет лучше и дороже отремонтировал.
Олекса Позняк
Для Евгений Прохоров: Ну выдал Об этом даже кремлёвский мечтататель не мечтал...
Алиса Игоревна
Для Евгений Прохоров: А кому сейчас нужны Ваши статьи? Сделайте сайт и делитесь опытом с коллегами. Это будет на много полезней. Потому что журнальчик обычный педагог купить не в состоянии.
Коментувати
Евгений Прохоров
Я не знаю с какой "общественностью" общаются наши министры, но всегда одно и, то же - "запретить" и "низяяя". Уже давно писал, что надо срочно разделить учебную и воспитательную работу, а воспитательную разделить на развивающую (занимается школа) и воспитательную (занимается семья ребёнка). Тогда все вопросы отпадут сразу - учитель предметник учит, классный руководитель развивает компетентности, а семья несёт ответственность за воспитание ребёнка. За классное руководство не надо "доплачивать", а надо платить специалисту, который будет заниматься детьми класса. Количество бумажек и отчётов отпадёт автоматически.
Олекса Позняк
Для Евгений Прохоров: На уроке математики ребёнок 7 класса ползает раком и хрюкает-мычит-матерится. За урок успевает облазить все ряды раз 5-6 и вокруг учителя раз 10 вызывая радостное оживление друзей. Повышать голос нельзя уже предупреждён что за нарушение прав ребёнка меня выгонят с работы. Родители алкаши милиция-пока никого не побил не наше дело. И ШО?
Та отож
Для Олекса Позняк: Я упадаю с Вашего хрюкающего мальчика!!! Предложите ему на улицу выйти. Пусть пробежиться. А нет - пусть хрюкает. Посмейтесь вместе. Ребёнок родителей - пьяниц со второго класса слушался только первую учительницу, которая, обняв пацана, сидела с ним в учительской во время урока иностранного. В пятом классе "требовал" к себе внимания. Так и стоишь возле него с рукой на голове. А иначе - никак. Остальные - привыкли. По всякому бывало. Но как-то общими усилиями пока держимся. Телефон появился. То как не хочет ничегошеньки делать - играет с телефоном. И то хорошо - не мешает.
Училка
А выгнать с урока нельзя - травму получит ( учителя накажут). У нас администрация пишут письма на милицию. Три раза привлечь к админ.ответств., а потом лишение род прав (если родители пьют). Телефон - не выход, другие тоже захотят на телефоне поиграть.
Коментувати
аглійська
А у нас на Чуднівщині начальник відділу освіти називає не перевіркою, а "методичною допомогою". Хоча в школи робить наїзди без попередження як монголо-татари. разом з усім методкабінетом, бухгалтерією, інженерами і головними спеціалістами райво. І до вчителями може зайти серед уроку. На зауваження зав.РМК,що таке робити заборонено, відповідає черговим "наїздом" в наступну школу. От вам і мораторій, і заборона МОН.
Учитель
Сміхота! Міністерство вимагає! Воно що не може припинити цього шабашу?! Та звільніть кількох освітянських чиновників обласного, міського,районного рівнів - от у них і одразу відпаде охота їздити по школах !!! А то тільки Міносвіти чи якісь рекомендації, чи якісь пропозиції - а ті, навпаки, їдуть, щось там "перевіряють"...ДІСТАЛО!!! Та хай краще подивляться до навчальних програм і подумають своїми головами, який нормальний вчитель і яка дитина можуть виконати і засвоїти такі програми! Ні краще нехай випробовують їх спершу на собі, потім на своїх дітях чи онуках Не добивайте своїми перевірками тих учителів, які ще гідно віддають себе учительській праці !
Олекса Позняк
Для Учитель: Если завтра придёт приказ МОНи запрыгнуть на луну, это не значит что мы все должны прыгать. Это значит что мы должны вовремя сдать отчёт как мы запрыгнули на луну и благополучно вернулись соблюдая правила тех безопастности. Завтра 9 класс на математике дружно спишет с розвязныкив и мы снова покажем отличные результаты успеваемости. Мы снова самые !!!
Коментувати
вчитель
Как правило такие заявления следуют для того чтобы пристроить несколько родственников на теплые места. Новые "честные" чиновники будут бороться с "забюрократизированными" старыми. ПЧЕЛЫ ПРОТИВ МЕДА!!!
Олекса Позняк
За "бюрократичної " радянської влади в броварському районо працювало 5 чоловік включно з начальником,бухгалтером і касиром. Зараз 40 з "кампутерами"
Віталіна Вінницька
Шановні та поважні міністерські чиновники! ваші підлеглі в районних відділах освіти НЕ ЧИТАЮТЬ ваших наказів і тим більше, не збираються їх виконувати. Завучам на нараді порадили не перейматися цими "дурницями", а здавати все вчасно
Алла Крапивная
Наказ шикарний, біда в тому, що вже не перший наказ такого змісту за час моєї педагогічної діяльності. А на практиці кожен чиновник намагається довести свою необхідність щоб його не потурили і збирає купу папочок з папірцями. Так боляче зараз дивитись на те як учителі із творчих особистостей пертворюються в зашугних паперотворців.
Віталіна Вінницька
Для Алла Крапивная: Повністю з Вами згодна. Чого варті лише плани. Крім річного плану роботи школи, де є розділ методична робота, має ще бути План методичної роботи, План роботи методичної ради, План роботи методичного кабінету, і це лише одна ілюстрація. таке враження, що вчителі повинні спонсорувати розвиток паперового виробництва.
Коментувати
Инесса Германовна
Дай-то Бог!Мы из-за этих бумажках и детей не видим.Лучше бы в свободную минуту с каким-нибудь ребенком пообщалист.Пользы бы было точно больше.А меня бесят мониторинги.Когда в одном списке лицеи,гимназии и общеобразовательные школы.Логично,что школы нового типа должны быть впереди.А рейтингиДПА на уровне района и города.....А конкурсы,"Колосок", Кришталева сова и т.д...чего стоят?!!!!А вообще надо сократить наполовину и РУО, и Департамент.толку от них никакого, только привыкли проверять приходить.Бумажками ненужными забросали.Бедные завучи голов не подымают.А функция-то совсем другая у них.Молодые специалисты приходят и впадают в шоковое состояние от количества макулатуры.б
Родион
ЦИТ:"місцевим органам управління освітою, в межах їх компетенції, доручено припинити здійснення заходів державного нагляду за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 01 листопада 2014 року" В нас жодної ДПА не відбувається без представника відділу освіти. Якщо це не державний нагляд, то що?
Віталіна Вінницька
Для Родион: А в нас і з Департаменту приїхали
Коментувати