МОН скорочує кількість грифів у школі

У Міносвіти звертаються до освітян та батьків з проханням долучитися до надання своїх пропозицій

МОН скорочує кількість грифів у школі

Міністерство освіти планує максимально скоротити кількість навчальних матеріалів для школи, які необхідно грифувати. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Полянський під час зустрічі із книговидавцями та експертами Інституту інноваційних технологій.

Під час зустрічі було обговорено проект нового Положення про грифування навчальної літератури для середньої загальноосвітньої школи.

"Гриф надаватимуть лише тим навчальним матеріалам, що є обов’язковими для учня. Необов’язкові компоненти видавець може самостійно розробляти, видавати та, відповідно, нестиме відповідальність за їхню якість", - зауважив заступник міністра.

Він повідомив, що від грифування планують звільнити навчальні програми, атласи, збірники диктантів, тестових завдань та контрольних робіт, словники для учнів, довідники тощо. Проектом Положення передбачено, що грифи надаватиме незалежна від МОН чи інших відомств інституція.

Окрім того, функція грифу буде певною мірою змінена: відтепер він позначатиме підручник не як рекомендований, а як такий, що не є "шкідливим" для навчання. Саме ті підручники, які отримають гриф, будуть допущені до конкурсу на базі електронного репозитарію, де їх відбиратимуть вчителі.

Міністерство освіти і науки також не буде грифувати й жодних навчально-методичних матеріалів для вчителя, оскільки відомство не має рецензувати матеріал, який вчитель самостійно і за власний кошт долучає до навчального процесу.

Дискусійним залишається питання необхідності грифування робочих зошитів учнів. З метою прийняття зваженого рішення, заступник міністра Павло Полянський висловив побажання почути думку батьків, вчителів та керівників шкіл щодо навчальні матеріалів, які мають грифуватися.

У Міністерстві освіти і науки звертаються до освітян та батьків учнів з проханням надсилати свої пропозиції з аргументацією у стислій формі на скриньку p_poliansky@mon.gov.ua. Пропозиції прийматимуться до 14 листопада включно.

Освіта.ua
12.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна Воронцова
Підтримую п. Шестопалова, але вважаю, що половини коштів не досить. Нехай кошти, що залишаться після скорочення видатків на проведення конкурсів, нададуть закладам освіти для закупівель не лише підручників, а й інших навчально-методичних матеріалів на розсуд вчителів. Як це зараз відбувається з наочністю та обладнанням.
Шестопалов
Існуюча система конкурсного відбору підручників без механізму попередніх випробувань, без урахування думки вчителів, учнів та їх батьків, робить принципово неможливим створення якісних підручників. Найкраща "незалежна від МОН чи інших відомств інституція" - це вчителі! Тільки вони здатні відібрати найкращі і найдешевші навчальні засоби, бо їм з ними працювати. Потрібно віддати школам державні кошти (досить половини), щоб вчителі замовляли і купували для своїх учнів потрібні підручники. Все інше складно, неефективно, корумповано!
тетяна
отже, можна сподіватись, що розповсюджувачі додаткової навчальної літератури перестануть оббивати пороги шкіл і навязувати свою літературу, адже те, що не має грифу - шкідливе