Шкільних учителів теж атестуватимуть по-новому

Міністерство освіти пропонує змінити систему атестації педагогічних кадрів у загальноосвітніх школах

Шкільних учителів теж атестуватимуть по-новому

Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що згідно з проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років планується впроваджувати нові підходи та рішення до атестації вчителів. Про це вона сказала під час брифінгу в уряді.

"Сьогодні атестація не демонструє професійний рівень вчителя, а є заангажованою та особистісною. Тому необхідно відокремити професійного вчителя від тих, хто не повинен залишатися у школі", - зазначила перший заступник міністра.

За її словами, у документі передбачається приділити більшу увагу питанням інтернаціональності освіти, в першу чергу вищої освіти: залучення іноземних викладачів, публікації тощо.

Як відомо, проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років, що нещодавно презентована Міністерством освіти і науки передбачено проведення реформи системи підготовки й перепідготовки педагогічних та управлінських кадрів.

Зокрема, передбачається, що у 2015–2017 роках буде здійснений громадсько-експертний моніторинг усіх педагогічних навчальних закладів для розробки рекомендацій щодо їхньої оптимізації.

Також планується розробити нові вимоги, норми, стандарти, процедури атестації педагогічних працівників на основі незалежної зовнішньої та внутрішньої оцінки.

Проектом концепції пропонується запровадити стажування педагогічних працівників у навчальних закладах поза місцем постійної роботи, а також демонополізувати й урізноманітнити систему післядипломної педагогічної освіти.

Окрім цього, буде запроваджений ваучер професійного розвитку учителя, який має забезпечити в такий спосіб самостійний вибір місця підвищення кваліфікації.

Документом передбачено, що обов’язковий професійний розвиток (підвищення кваліфікації) здійснюватиметься щонайменше раз на рік.

Освіта.ua
10.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Приватбанк
КРЕДИТ 25000 ПРИВАТБАНК закажите ПО ССЫЛКЕ https://agent.privatbank.ua/gadget/69955/9/
Некто
Податкова декларація Совсун: http://c.lustration.co.ua/tax-returns/deklaratsiya-sovsun-inni-romanivni.html - дуже цікаво!
Натэл
Мало того, что кинули учителя в нищету, так еще и мониторить придумали. Вы что там, с ума посходили? Кто вам дал право на такое издевательство? Человек получил диплом, работает, его контролирует администрация: планы, конспекты, подготовка к уроку... Вам мало? Вы уверены в высоких моральных качествах проверяющих? Те, кто не может работать в школе или не хочет( или его достали ваши проверки) сам уходит. Нет смысла терпеть эту галиматью. Вы промониторьте, сколько людей ушло только за этот год из школы, оформили выслугу, сколько молодых отработали свои три года и ушли( и еще собираются). Если нет жалоб, серьезных нарушений трудовой дисциплины, то какие проверки? Дать работу проверяющим? Проверять - не работать. Родители тоже разные бывают, с разным отношением к требованиям школы. Я не хочу сказать, что мы без недостатков. Но сколько можно? Что вы хотите от нищего учителя? Чтобы он работал как при коммунизме, любил детей, забыл о своей семье и поставил в школе раскладушку? Так уже не будет
мила
Для Натэл: У нас в городе каникулы 5 недель, хотя в школах тепло. Но, городская власть этим воспользовалась и выгоняют учителей за свой счет. Денег нет, на что жить? Куда обращаться?
Коментувати
альтернатива
Найкращим способом покращення роботи системи освіти бачу професійний підбір професійних менеджерів (директорів шкіл і їх заступників). На превеликий жаль сучасний директор зі своїми замами є професійні політичні проститутки, які керують вчителями, аби ті вірно проводили передвиборчу кампанію. А ще вони вміють писати тони липових звітів. Також характерним для менеджерів у школах є відсутність ініціативи (роблять все виключно по інструкцуії і нічого іншого). Таке враження, що перед тобою не інтелектуальний і мудрий керівник, а простий робот "Електронік", який тільки думає, як догодити начальству і утриматись на посаді. Буде розумний директор - організує і самоосвіту, і контроль за навчальною діяльністю, і оцінки ставитимуть дітям реальні. Так не буде у школах вищих категорій у більшості вчителів, що не володіють своїм предметом, але учні знатимуть і вмітимуть у межах вимог. А ще варто розпрощатись із директорами, що правлять із часів СРСР і нічого окрім збору хабарів не вміють
Людмила Кошарская
Для альтернатива: 100%. Це реалії освіти сьогодні.
Коментувати
катманду
Совсун, якщо насосала собі на заммініста, то сиди мовчки. А то ї тебе в мусорне відро викинуть. Бкдеш робити мінети бомжам!
катманду
PESдомоніторинг або мертвим родиться, або освітній системі кранти!!!
вчитель
Всі ОІППО, управління освіти, методкабінети потрібно давним-давно розігнати, як не потрібний баласт. Є МОН - є людина в місцевій владі, яка відповідає за мат.-тех. стан і забезпеченя школи - є школа. І коли не треба буде щодня здавати 25-30 дурнуватих звітів, приймати участь у конкурсах всіляких фондів-шмондів, то часу і енергії на навчання буде набагато більше. А щодо підвищення кваліфікації, то зараз учні не дадуть можливості працювати зі старим запасом. Вчитель повинен ВЧИТИ, а не бути масовиком-розважником на всі руки від скуки....
катманду
Для вчитель: 100% Але з нашою PESданутою системою не реально! Поіпо розженуть тільки тоді, як учителів здихаються.
катманду
Для вчитель: Чесно кажучи, сльози на очі навертаються, коли бачиш як учителі в статусі рабів свіоїми руками руйнуть колись могутню освітню систему!!!
Коментувати
Учитель
Не зовсім погоджуюсь з думкою про методичний кабінет. Там справді зустрічаються розумні і толкові люди, які вміють і можуть допомогти учителю. На жаль, є й такі, які просто протирають штани. У ІППО Чернівців є методисти вчорашні випускники, що вони знають? Хто їх туди взяв? Невже це законно? Ні на одне питання відповіді дати не може не розуміє що її питають
Don
Для Учитель: Впевнений, якщо провести опитування серед вчителів з питання необхідності подальшого існування методкабінетів, то 100% напишуть, що не потрібні!
колега
хай оті розумні методисти йдуть працювати в школи, там є вакантні місця для розумих вчителів, от і побачимо чого вони варті, а читати документи і переказувати і вчителя вміють!
ната
Для Учитель: у нашому методкабінеті 80% випускників вишу, які влаштувалися туди, бо мають родичів та знайомих в адміністрації. Єдина їх робота, це вимагати з нас купу звітів.
Коментувати
ВСЕ ДУЖЕ ПРОСТО!
Якщо держава дала людині диплом, що вона учитель - спеціаліст, то чому ця людина через кожні 4 роки повинна комусь (ще не відомо кому і за яких обставин) щось доказувати? Диплом - державний документ! Атестація, як і курси, повинна бути з ініціативи учителя, коли він відчує, що "дозрів". Хто не бажає - не атестується, працює все життя спеціалістом. У конкурсах і олімпіадах учитель повинен брати участь лише за бажанням, коли дійсно має талановитого учня, натхнення, бажання. За участь в конкурсах і олімпіадах повинна бути додаткова платня. За кожну атестацію (підвищення категорії) слід підвищувати зарплатню мінімум у два рази. І все стане на своє місце.
Родион
Для ВСЕ ДУЖЕ ПРОСТО!: Якщо зарплата при підвищенні катогії зросте в 2 рази , то в скільки разів зростуть хабарі в ОІПОПП, відділах освіти, методкабінетах?
ВСЕ ПРОСТО
Для Родион: метокабінети - сама непотрібна структура в освіті. Там 90% тупих, хамовитих тіток, які працюють по принципу: я - начальник, ти - дурак. Надіюсь, що в міністерстві нарешті щось зроблять з цією пухлиною на нещасному тілі освіти.
катманду
Паралімпіади то не показник для вчителя. Для учня да! Тому звинувачувати або хвалити учителя в тому, що його учні зайняли призові місця можуть тільки "спеціалісти" із дурдома Сонечко!
Коментувати
Маски-шоу
Новий проект СТБ "Міняю школу. Атестація". Запис вчителів розпочато, анкету заповнюйте на сайті МОН. Шоу розпочато.
N
А як взагалі все це відбувається в цивілізованому світі? Ми знову видумуємо велосипед ? Невже важко проаналізувати досвід різних країн і вибрати найкраще. А сучасна атестація багато в чому не має нічого спільного з майстерністю.
Svet
Сьогодні завуч об’явила про набір "камікадзе" на Вчителя року. Список ауді-, відео- та іншого обов’язкового хламу на двох листах додавався. Уперед!
катруся
Для Svet: у нас називають цей конкурс "Жертва року"
Коментувати
Цікалюся
Цікаво, я не в темі, може хто мені розкаже: а лікарі теж щороку стажуються в інших лікарняних закладах? Вони теж щороку будуть проходити атестацію? А для них є ЗНО для перевірки їх знань? Бо, іноді, підеш до лікаря, враження, що сам краще нього знаєш і про хворобу, і як лікувати, а коли про якісь нові ліки питаєш, то тількт очима кліпає.
Светлана
Для Цікалюся: Поддерживаю Вас во всем. Но еще есть предложение: когда будем на гастроли в другие школы ездить, то давайте и мужьями меняться или женами. Тоже опыт. А вдруг тогда всем понравится, и тогда аттестацию ждать будут. в очередь выстраиваться.
Коментувати
учитель і мама
Тяжкий хрест в нашій державі бути мамою і вчителем одночасно : всі проблеми б`ють із потрійною силою . І батькам непросто , адже постійно здають гроші на школу. Ці кошти ,до речі , не проходять по документах , як кошти на освіту , а як благодійні внески, ще гірше , коли просто збирають готівкою . Нові освітні реформатори хочуть , щоб у разі вступу дитини в іноземний внз, батьки відшкодували нашій державі кошти за "безоплатне " українське навчання . І ніяк не доведеш , що ти постійно вкладав кошти в школу , адже по папірцях юридично це були благодійні внески . Як учитель, принижуєшся перед батьками, постійно на щось просиш кошти , а як мама постійно ці кошти здаєш , розуміючи ,що вони навіть не оподатковуються .Ось така горе-освіта по -українськи .
возможно
Для учитель і мама: "у разі вступу дитини в іноземний внз, батьки відшкодували нашій державі кошти за "безоплатне " українське навчання"- ОГО!!! Ось це мною випущено. Тобто не зачепилось. Дякую, перечитаю ще раз. Якщо ТАКИЙ варіант життя, то данае реформа є не що інше. як намагання витягти гроші з людей. Адже навчання в Україні фінансується із ПОДАТКІВ, які платить КОЖЕН, не зважаючі на те, чи має він дітей зараз, чи буде мати в майбутньому...
Ірина
Я теж цього не побачила в Концепції. Можете дати посилання, де саме Ви таке прочитали. Бо якщо це справді "ідея" міністерства, то ... Тоді слів нема. Кріпосне право повертається.
....Олексій....
а ви нічого не путаєте? відшкодовувать гроші занавчання у іноземному ВНЗ ? дайте на це посилання . Будьласка.
Коментувати
....Олексій....
шановні колеги, якщо відбудутьсявсі ті зміни в атестації які нам пропонують, то минулу атестацію ви будете згадувати як РАЙ.
Родион
Для ....Олексій....: Вашу стурбованість розумію: для освітянських чиновників і методистів рай колись закінчиться.
....Олексій....
ні не для чиновників а для вчителів.
Гість
Для ....Олексій....: Підтримую цілком і повністю!!!
Коментувати
Вчитель інформатики
Дайте нам просто попрацювати! А ще - вмотивуйте наших учнів до навчання "високими зарплатами освічених людей". А може проблема у тому, що такі зараз не потрібні?Краще мати "стадо"... Чи справді комусь із міністерства так допекли ті вчителі у школі? Мало. Бо вас вони так і не навчили!!!
Otto
Для Вчитель інформатики: Дивина. Яка ще мотивація учням потрібна. Іінформатику ж викладаєте. В цій галузі найбільша зарплата, найбільший попит, найбільша перспектива. Які ще мотиви потрібні ? Зарплата в 20-40 тис. не мотив ? !!!! Донесіть це до учнів.
саме так
Для Otto: якщо дитина не вміє вчитися з інших предметів, то і з інформатики вона вчитися не стане. То закон. Можливо один хтось второпає, що це може дати хліб і до хліба. Та то - один... А навчити дитину працювати можуть або батьки, або вчителька ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.Через що початківці повинні володіти логікою мислення (тобто звичайною шкільною математикою на рівні не нижче 8 балів)
Вчитель інформатики
Для Otto: Дивина? А Ви працюєте у сільскій школі? Чи Ви працюєте "у цій галузі"? І розкажіть це учням та їхнім батькам, які з Москви (!) привозять за місяць роботи по 3-4 тисячі $, а вчитель у школі, в тому числі інформатики, заробляє 2000 грн/міс - і це не ті, хто щойно прийшли до школи. Отримуватиме вчитель зарплату 3-4 тис. $ - оце і є мотивацією учнів вчитися державою. А перспективи "у цій галузі" село бачитиме через N років!
Коментувати
Вчитель інформатики
8 років працюю вчителем інформатики, частину з них +фізика+астрономія. Що змінилося за 8 років? Багато, але не в кращу сторону. Фізику із послідовної, чіткої науки перетворили на звичайний набір фактів, які треба встигнути втиснути в урочний час, який у старший класах зменшився з 3,5 год до 2 год/тиждень. Астрономія як була 17 год, так і залишилася - це не та наука, яку можна вивчити за 17 годин. Інформатика... Чудові, як на мене, підручники для 9-11 класів (Ривкінд). І абсурдні для 2,3,5,6 класів програми по 1 год/тиждень - для сільських дітей це "істина за межею досяжності". Конкурси - ОЦЕ ДРУГА СПРАВЖНЯ БІДА СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ! ПЕРША - ЦЕ ЗАРПЛАТА(. Приймаю вхідну електронну пошту - конкурси щодня у кількості від 1 до 4-5. ЩОДНЯ! За гроші чи без них, для вчителів та учнів, з результатами і без результатів - а коли ж проводити уроки? займатися сім’єю?відпочивати? А ще ж моніторинги,непотр. перевірки, звіти про заходи з фото-, відео- та аудіоматеріалами. Дайте нам просто попрацювати!
українка
Для Вчитель інформатики: Боже, як ви праві!!!!!!!!!!!!! вже обклали тими конкурсами з усіх боків. ходиш, просиш тих дітей, щоб хоч хтось прийняв участь, бо тьотя з відділу освіти як відкриє рота - мало не покажеться. а які гроші за ці конкурси хтось кладе собі в карман!!!!!!!!!!! де те міністерство? куди воно дивиться? чи воно сліпе та глухе до волань рядових учителів?
Натэл
Поддерживаю!!
Коментувати
Родион
ЦИТ:"Є речі, які в позитивному сенсі певною мірою є провокативними..." - сказав нещодавно П.Полянський про свої новації. В чому позитив? В країні війна, невизначеність. За рік вчитель збіднів в 2 рази. А ви систематично і цілеспрямовано озлоблюєте вчителів проти влади. Ви провокуєте невдоволення і статтями і діями. Сьогодніі учениця 7 класу сказала про конкурс зоопарковий: " А чи не краще ці гроші здати на АТО?" Дослухайтесь хоч до дітей, якщо не звертаєте увагу на пропозиції вчителів. Я теж готовий віддати гроші, що витрачаю на атестацію школи, свою атестацію, курси, семінари, і т.д. і т.п. на АТО. А це, повірте, немало.
Родион
Потрібно зрозуміти як постулат, що всі освітянські проблеми зводяться до однієї. Це тотальна корупція. Тож пріорітетом в реформах повинна стати боротьба з корупцією. Для цього: 1. призупинити атестації, перевірки, моніторинги, конкурси та все інше що провокує корупційні дії чиновників до виконання пп.2-3. 2.скоротити чиновницький апарат, ліквідувати надумані, або ретро-структури (ІППО, методкабінети і т.д.). 3.Люстрація, або перевірка на відповідність займаній посаді всьго управлінського апарату до директорів шкіл включно. 4. Люстрація всіх державних нагород освітянських чиновників, отриманих в останні роки (потребує уточнення). Якщо почати завтра , то все це можна зробити за рік.
....Олексій....
призупинити атестації- і що далі? що цевам дасть ? як вам нараховуватимуть зарплату? по якій категорії? хто це визначатиме? що замість атестації-дайте конкретну пропозицію чиновникам, підкажіть їм. конкурси нехай залишають але тільки безкоштовні , не за 15-20грн. деякі діти з радістю беруть у них учась,їм цікаво. а за якими критеріями Ви хочете провести люстрацію тих чиновників? можете поділитись думками, бо дуже цікаво.
Родион
Для Олексій: Я розумію радикальність моїх пропозицій, але тільки так можна вилікувати онкологію корупції. В дискусії з Вами не бачу сенсу. Якщо ЦИТ:"бо дуже цікаво" - читайте думки освітян, які на відміну від Вас працюють в школах.
Коментувати
ррр
Якщо комусь цікаво- моя пропозиція вивести атестацію з компетенції директорів-завучів-методкабінету, раз у 5 років видавати вчителю певну суму грошей, які можуть бути витрачені тільки на підвищення кваліфікації. Хай вчитель сам обирає, чого йому не вистачає для якісної роботи - комп’ютерних курсів, курсів з новітніх технологій, психологічних тренінгів... Документ про закінчення цих курсів, використання результатів їх на уроках і буде показником ефективності такої атестації. Наступну суму видати на оснащення кабінету, але на власний розсуд, те, що точно буду використовувати, а не що дадуть, тоді не буде припадати пилом нічого із придбаного. І зайти вчитель повинен у відремонтований за рахунок держави кабінет, і не думати про заклеювання вікон,( бо у нашому невеличкому місті минулі роки вікна перевіряв сам мер, і це було Показником роботи не тільки вчителя, а й директора), про відсутність крейди, про конкурси, яких бісова хмара....Да, і про зарплатню, вибачте, що нагадую, не забудьте.
Мартина
Для ррр: Молодец! Не в бровь, а в глаз
Директор
А я думала, що лише у нас мер такою перевіркою займався! Як мені сподобався коментар "Дайте працювати"!!!!!
Otto
Для ррр: +
Коментувати
Олена
Шановні колеги-освітяни, уже всі тут облили брудом людину (І.Совсун)? Я щось не пам’ятаю вашої такої реакції на всі неподобства Суліми, мовчали, вибачаюсь, язики позасовувавши в одне місце, все дуже подобалося. Дайте шанс, молоді, це ж наші вихованці врешті-решт. Чи з Вами треба тільки так як Суліма? Щоб за людей не мали?
Otto
Для Олена: +
Otto
"...необхідно відокремити професійного вчителя від тих, хто не повинен залишатися у школі..." - частина так і не зрозуміла для чого все робиться, можливо через те, що належить до тих "не повинен"
mariaanna
Для Олена:невже ви не бачите що це юне" обдароване" дитя,яке прилетіло з космосу політології настільки далеке від школи ,що стає страшно не за вчителів(вони може вже якось виживуть),а жах охоплює за майбутніх учнів які будуть "реформовані" новою концепцією
Коментувати