Система кваліфікацій вчителів потребує удосконалення, - МОН

Міністерство освіти шукає нові моделі визначення кваліфікаційної категорії вчителів

Система кваліфікацій вчителів потребує удосконалення, - МОН

Міністерство освіти і науки шукає нові моделі визначення кваліфікаційної категорії вчителів, які будуть спонукати їх до кар’єрного зростання. Про це заявила перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час зустрічі з представниками іноземних країн та міжнародних організацій, що надають міністерству експертну допомогу з питань освіти і науки.

"Система кваліфікацій вчителів також потребує удосконалення. Існуюча система – непрозора. МОН шукає нові моделі визначення кваліфікаційної категорії вчителів, які будуть спонукати до кар’єрного зростання", - наголосила заступник міністра.

За її словами, Міносвіти також розробляє нові підходи до змісту освіти та працює над створенням установи Інституту освітньої статистики. Вона повідомила, що міністерство потребує аналізу інформації та не має можливості збирати та обробляти статистичні дані.

Також Інна Совсун нагадала, що Міністерством освіти розроблено проект комплексної концепції розвитку освіти, текст якого опубліковано для громадського обговорення.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що під час обговорення напрямків співпраці представники посольств та міжнародних організацій пообіцяли підтримувати та сприяти реформуванню освіти в Україні.

Освіта.ua
03.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
А коли будуть вчителі оцінювати роботу МОН? У працівників МОН теж треба визначати кваліфікаційний рівень і чи можуть вони взагалі там працювати. Як вже це все дістало!!! Підручників нема , програми важкі!!! А далі знову нові експерименти над вчителями. Вгамуйтеся трохи!!!
Натэл
Господин Ротшильд как-то сказал: "Чтобы мне руководить какой- нибудь страной, мне не нужны парламент, депутаты. Мне нужно войти в финансовую систему страны, и тогда ею можно править". Цитата не совсем точна, но смысл тот же. Именно это мы и наблюдаем в нашей стране. И до этого допустили "верхи". "Верхи" будут делать то, что им укажут, соблюдая свою выгоду при этом. Их дети не получают образование в этой стране, они не имеют понятия, как вообще живут люди в своем большинстве, им глубоко безразличны проблемы страны. Одна словесная трескотня, прикрывающая отсутствие патриотизма и любви к Украине. Страну привели в тупик. И нас всех тоже. Не будет нищий учитель , не пользующийся уважением в обществе, примером для подрастающего поколения. С учителя, пытающегося просто выжить, мало что можно спросить. Можно требовать от того, кто представляет собой лицо государства . А мы, кажется, демонстрируем другое место(извините), хотя и неглупы, и трудолюбивы, и за бесплатно часто работаем, ради детей.
Sasha
Все дуже просто. Щоб витянути за вуха освіту необхідно достойну зарплату дати вчителю і в школи прийдуть професіонали, мастри своєї справи, а весь непотріб піде геть. Ці професіонали без зайвої помічі (МОН) поставлять освіту на високий щабель, головне їм не заважати
Учитель-методист
І конкурси у педагогічні ВНЗ одразу підвищаться, бо буде за що боротись. І діти будуть мріяти стати учителями грамотні, талановиті, а не ті, хто більше нікуди не зміг вступити. Подивіться на сайті "Вступ інфо" вступні бали абітурієнтів, які вступили до педагогічних ВНЗ. Обійняти і плакати. І ще, тест ЗНО повинен перевіряти здатність дитини до логічного (критичного, інтелектуального) мислення, виявляти її здатність до навчання, грамотність. Ми можемо зустрічатися в школі з учителями, які, замінюючи уроки не за фахом, можуть зацікавити учня не "своїм" предметом більше, ніж спеціаліст. Все залежить від того, яку мету учитель перед собою ставить. Учитель повинен розуміти елементарні речі і бути здатним до самоосвіти, все інше - його талант, його зацікавленість в кінцевому результаті і учні, які прагнуть чогось навчитись, які здатні первищити свого учителя. Хороший учитель - актор, а не джерело наукових термінів. Для цього є книги і інтернет.
Роман
Хороший вчитель повинен бути людиною творчою, ентузіастом свого предмету і професії. Але зовсім не обов’язково має бути актором. Якщо сам вчитель постійно робить підлості іншим, зажерливий хижак і егоїстка, але дітей учить допомагати іншим, не думати тільки про себе, щедрості - нічого його акторство не дасть і діти не повірять такому вчителю. Книги і інтернет ніколи не замінять вчителя, який вчить правильно і критично сприймати інформацію, поступати по совісті, доводячи це не словом, а своїм життям.
Коментувати
Даша
Удосконалюємо кваліфікацію! З усіма надбавками і доплатами середня зарплата вчителя становить 2 850 грн. На жаль, не цінує держава вчителя і після виходу на пенсію. Середня пенсія у сфері освіти становить 1 119 грн., що нижче середньої пенсії в країні — 1 483 грн.
саме так
Для Даша: і все ж багато вчителів заздрять тим колегам, які вже мають своїх 14зкопійками
Коментувати
олена
"Древние философы размышляли гораздо больше, чем читали. Книгопечатание все изменило. Теперь читают больше, чем размышляют. Вместо философии у нас одни комментарии. Именно это имеет в виду Жильсон, когда говорит, что на смену эпохе философов, занимавшихся философией, пришли профессора философии, занимающиеся философами. Дошло до того, что сегодня философский трактат, не ссылающийся ни на какие авторитеты, не подкрепленный цитатами и комментариями, никто не принял бы всерьез." Творческих (!) мало!!!
саме так
Для олена: ЧЬЯ цитата? Каким образом вывод? Сколько имеете часов в неделю? Финансирование лишь за часы или ещё сбоку что имеется? Семья на лишь заработок в школе живёт? Папы-мамы финансово когда-нибудь помогали? Ответ следует дать СЕБЕ на эти вопросы, а после рассказывать о "творческих мало"
Коментувати
Справедливо!
Вчителям вже немае чого мовчати i коритися таким чиновникам,якi зацiкавленi знищити ще школу,яка,напевно,ще одна нормальна залишилася у державi. Не з школи треба починати наводити порядки! Вчителi завжди працюють при будь-яких умовах,при малих зарплатах, а деколи безплатно...Це е тi люди,що несуть найбiльшу вiдповiдальнiсть,бо працюють з дiтьми,якi i е атестацiею кожного вчител.Важко це зрозумiти тим,хто далекий вiд школи. Дайте спокiйно працювати,залиште у спокойноi i дiтей i вчителiв! Думайте про МИР!!!
Мир
Для Справедливо!: Нам потрiбне таке мiнiстерство,щоб думало не про себе,а тим бiльше не про свое збагачення,а про простих людей, попробуйте попрацювати на вчительську зарплату у сiльськiй школi...
Коментувати
Vita
Як вона вже дістала всіх вчителів! Хто ж її таку "розумну" в міністерство пропхав?
Rita
Вот кто для Совсун главные советчики! http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/6866-pershyj-zastupnyk-ministra-osvity-i-nauky-inna-sovsun-zustrilas-z-predstavnykamy-mizhnarodnyh-organizatsij
Inna
Чого взагалі ця розумниця полізла в середню освіту? Ой не к добру це!!!!!
салка
Вот, что меня больше всего беспокоит: "....представники посольств та міжнародних організацій пообіцяли підтримувати та сприяти реформуванню освіти в Україні." Сколько они уже нас "поддержали", сколько "наговорили", и в конце концов "поимели"...
Від громади
Для салка: точно!
Коментувати
Наблюдатель
У этой ручной Громадськой Рады вообще потерян ориентир на проблемы, которые создали и продолжают сегодня создавать руководители МОН... Как далеки эти припевалы от народа...!
сможем ли
Для Наблюдатель: Каким образом видно, что Громадська Рада ручная? Это одно. Руководители МОН сегодня. А ВЧЕРА что, лучше были? Поясните пожалуйста - чем вчерашние руководители (можна и позавчерашних прихватить для убедительности) МОН профессиональнее сегоднешнего РЕКТОРА реально более приемливого для работодателей страны ВУЗа? Очень интересно нам, живущим в отдалении от центра, познать разницу
Від громади
Прошлую Раду возглавлял человек, который проработал в системе всю жизнь. Ушел на пенсию и его пригласили в Совет ректоров работать. От Совета ректоров Украины он и был делегирован в Громадську Раду, которую и возглавил! Он хоть понимал в проблемах системы образования как в истории из развития, так и возможности их решения! Был постоянный диалог с общественностью, руководством МОН, средствами массовой информации! Он встречался как с теми кто в Киеве, так и на местах! И Рада инициировала острые проблемы, а не те как сейчас сотого порядка!
Доцент
Конечно лучше! Мы жили и знали : к началу учебного года у детей будут новые учебники, по заявке мы получали сотни и тысячи автобусов школьных( теперь хоть есть на чем солдат возить в АТО), даже туалеты в сельских школах стали нормальными делать, велась дискуссия, да не все нравилось, но был диалог мирного времени!!! Учителя готовились к аттестации, дети знали Условия поступления в ВУЗы заранее и стабильно, было ЗНО со своими проблемами, но мы детей готовили так, чтоб ни один не остался без внимания, в университетах стали заниматься наукой, международной интеграцией! Студенты и аспиранты вместе с преподавателями за бюджетные деньги ездили учиться и стажироваться, стали печататься в зарубежных изданиях после изменений по рейтингованию ВНЗ и подготовке к защите научных степеней, МОН оплачивал на 50% доступ ВУЗов к мировой системе SCOPUS ... И это только то, что я знаю... И это при том же как привыкли говорить предыдущем руководстве МОН.
Коментувати
Наблюдатель
http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/6865-vidbulosja-trete-zasidannja-gromadskoyi-rady-pry-mon
Наблюдатель
Вот кто для Совсун главные советчики! http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/6866-pershyj-zastupnyk-ministra-osvity-i-nauky-inna-sovsun-zustrilas-z-predstavnykamy-mizhnarodnyh-organizatsij
Семен Мухін
Читаєш ці новації і робиться страшно від того, що розумієш, що вчителю вони цим життя не полегшать...
Олекса Позняк
Для Семен Мухін: не ттреба полегшення, не добивайте школу
Коментувати
Вчитель
Інночка "вумниця". Мабуть потрібно таки запропонувати зняти всі категорії, провести повальну переатестацію (і так щороку, щоб не розслаблялися - що нас не вбиває - робить сильнішими) - і взагалі - навіщо вчителям гроші, хай працюють безкоштовно. Вони люди, які повинні харчуватися виключно духовною їжею... Було б смішно, якби не було сумно від таких реформаторів.
возможно
Для Вчитель: ми сильні з 90х, а Інна намагається працювати, виходячі З ВЛАСНОГО світогляду, сформованого, до речі, вчителями також. Тими, які вгинають голови...
Коментувати
Gordon
Как же достала эта Совсун.Не понятно за что получила должность.А теперь выпендривается,но умнее от этого не станет.Мне кажется у неё в фамилии есть одна лишняя буква.И эта буква точно не С и не О
Олекса Позняк
Мене уже банять. Зайшов поки що під твіттером.Друзі починаємо з малого пищемо протести президенту на непрофесійність мону. Органзовуємось в інеті,на протести. Тиснемо на профспілки
возможно
Для Олекса Позняк: Олексоооо, колись один росіянин надто активно переконував мене не вірити жодному політику. ЖОДНОМУ!!! Тепер він в захваті від Путіна, а я... А я не вірю жодному політику. А ще думки хлопців в АТО...
Олекса Позняк
Річ не в тому вірити чи не вірити. Просто потрібен хочаб я кийсь протест з боку учителів.Лист- найменше що може зробити учитель Вони зверху дивляться на учителя як на безсловесне бидло.
возможно
Для Олекса Позняк: погоджуюсь, дивляться. Лист? Нехай буде лист. Та я згадую, як вибивали автобус для поїздки))). І не відмовляють, і не дають. Найменше, що може зробити учитель - вийти на протест, як це роблять в тих країнах, на які ми орієнтуємось. А листи... мені довелося бути свідкомучасником подібного листування. Тут вже - хто сильніший і... Або послідовні багаторічні дії...
Коментувати
Світлана
Цікаво, а Совсун хто атестував? Така грамотна, і де вона взялася?
маріанна
Для Світлана:мені теж цікаво,яку категорію мал а б пані Інна , якби хоч рік пропрацювала у звичайній школі ,а підносила листочки на підпис із своїми фантастичними пропозиціями.Дуже дивно як у такому віці так просто можливо було зробити таку карколомну карєру таків далекій від середньої освіти людині?
Коментувати
!!!!!!
Їхнє удосконалення означає робити в декілька раз більше, а отримувати за це нічого. Адже в школу за покликанням пришли, а не гроші "зароблять".
учитель
4 из 6 сегодняшних моих уроков прошли под дребезжание стёкол от взрывов за 10-15 км от нашей школы. Як казав дід Панас: "Ось така х...я, малята."