Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

Завданням атестації стане встановлення відповідності діяльності закладу державній освітній політиці

Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

Міністерством освіти і науки розроблено новий проект Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, яким буде встановлено основні завдання і умови проведення атестації навчальних закладів.

Документом встановлено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типу та форм власності.

Передбачається, що головним завданням державної атестації стане встановлення відповідності діяльності навчального закладу державній освітній політиці та забезпечення надання ним якісної освіти. Також під час проведення атестації контролюватиметься дотримання навчальним закладом державних освітніх стандартів.

Проектом документа встановлено, що державна атестація навчальних закладів буде проводитися один раз на десять років.

Для проведення державної атестації конкретного навчального закладу буде створюватися атестаційна комісія, члени якої повинні мати відповідну освіту, належну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіти необхідними знаннями та навичками. Також до комісій будуть включатися представники громадськості, кількість яких у складі атестаційної комісії повинна становити не менше третини від її складу.

Атестаційна експертиза, яку здійснюватиме атестаційна комісія включатиме 16 критеріїв діяльності навчального закладу від облаштування територій та створення умов до навчання до зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів тощо.

Термін атестаційної експертизи не може перевищувати 15 робочих днів, із врахуванням терміну роботи атестаційної комісії безпосередньо у навчальному закладі, що, своєю чергою, не може перевищувати 5 робочих днів.

За результатами атестаційної експертизи атестаційної комісією надаватиметься аргументований висновок та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

Передбачається, що результати державної атестації навчальних закладів будуть оприлюднюватися у ЗМІ, на сайтах органу, що здійснює державну атестацію та навчального закладу.

Результати державної атестації навчального закладу також будуть визначальними при атестації керівних кадрів навчального закладу, що атестується.

Інструктивно-методичне забезпечення державної атестації навчальних закладів здійснюватиме Міністерство освіти і науки, а контроль за її проведенням – Державна інспекція навчальних закладів.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що приймання пропозицій та зауважень до нового проекту Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів триватиме до 01 грудня 2014 року.

Текст проекту наказу розміщений на сайті Міністерства освіти і науки за наступним посиланням.

Освіта.ua
04.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лилия
А с наших школ на каждую обласную комиссию, КРУ и т.д. собирали в этом году по 200-250 грн., а их в этом году было штук 7. Кстате, собирало гороо, а не методкабинет! Кто встречает- тот и собирает!
Вовчик
Для Лилия: Це ще по-божому брали.
Коментувати
Алла Капля
перш ніж про атестацію мудрувати, треба про фінансування "атестуемых" подумати і бажано за 16-ма критеріями...атестації не люблю ні в якому вигляді...люблю вчити своїх малюків :)
давня вчителька
Більшої дурні, ніж атестація шкіл придумати важко. Не говорячи вже про те, що вчителі повинні придумати, як привезти в школу перевіряючих, як їх нагодувати і т.д. Що дає атестація? Хтось її не пройшов? Якщо школи й закрили, то не через результати атестації. Якість освіти учні й так демонструють під час вступу до ВНЗ. Хоч нині ВНЗ теж борються за наповнюваність і раді брати мох і болото на контракт_аби гроші платили. А ті, хто хоче навчатись на бюджеті, без репетиторів рідко обходяться. Так зараз побудовані програми і курси, що дитину в школі нереально підготувати на рівні.
Tara
Для давня вчителька: Підтримую на всі 100%! Особливо скільки грошей збирають з простого вчителя на атестацію! Зустріти, накормити (не тим, що діти їдять у їдальні), напоїти, покласти в карман та в торбу.....
Vitaly Zubyk
а я думав, що це лише у нас жеруть та пиячать на таких "заходах" за рахунок вчителів... Кепські наші справи (
Коментувати
Игорь
кожен міністр приходить і дума, що він самий розумний, і пише все під себе, щоб більше "бабла" йому виділили на реформи, тоді ж можно більше вкрасти
Игорь
у мене на реформи скоро буде алергія((((
Олена
Це точно! Люди добрі, скажіть, будь ласка, яку освітню реформу довели до логічного завершення!? В нашій освіті лишається одне незмінне - це зміни!!! А чи на користь вони освіті й освітянам?
Коментувати
Олекса Позняк
Олексу Позняка уже до коментарів не пускають.Мене банять як сепаратисти так і чинуші.Оце жити по новому?Була атестація, потріпали нерви,заставили вирубать нові дерева у дворі яких у плані не було. здавали по 200 грн з носа. І хто буде атестувати по новому? Тіж самі "специ" із районо. Готовте конверти і торби. Полянський ти не просто дебіл а ще й падло. Яник на власній шкурі знав що техогляд це чиста корупція - просто узяв і відмінив його. У нього ума хватило. Що змінилось у моїй школі після атестації ??? Нічого.Умене просто не стало 200 грн на які я внукам міг бананів купить.А у школі як крало начальство так і краде.
L
Для Олекса Позняк: Ми здавали по 300 гривень...
Олекса Позняк
Інфляція. Нас раніше перевіряли
Даша
І з нас збирали по 300 гр. вісім років тому, бо потрібно було окрім нагодувати та напоїти, ще й в карман та торбину покласти. Навіть не уявляю по скільки тепер будуть збирати.....Мабуть по ставці.....
Коментувати
Олена
Не встигли прилаштуватися до нових вимог у липні 2014 року, на тобі ще новіші((((((((((((((
Вчитель
Для Олена:Ми тут пишемо, а цікаво, чи хтось з МО це читає?Їм байдуже доля і вчителів, і учнів...
Коментувати
Просто учитель
Із серії "хотіли як краще..." І взагалі, скільки можна експериментувати??? Хто ці (російською: "зачинатели дел интересных")????? У школі давно були??? Хоча б один день прожили життям директора, заступників директора, учителя???
Олена
А хто в нас питає:"Як вам живеться?" З кожним роком все важче і важче стає працювати в школі.і жалітися нікому!
Коментувати
Cтанислав
Улыбнуло "атестаційна комісія включатиме 16 критеріїв діяльності навчального закладу від облаштування територій"! И так территорию дети и учителя метут. А как же финансирование? Надо чиновников и тех кто такие предложения пишет с граблями и вениками по школьным территориям отправить!
....Олексій....
Для Cтанислав: облаштування території це не чистота.мається на увазі спорт майд.,клумби, дерева, .... а те що прибирають то це добре, як казав кіт "матроскин" - "труд объеденяет". іншого разу сміття не кидатимуть -поміркують, що їм його прибирати. у школі дітей так балують що скоро нічні вази їм носитимуть по першій вимозі- прямо на уроці. а не принесеш - виженуть за невиконанняпосадових обовязків. дітям не лише про права розповідати потрібно, а й про обовязки. а Ви плачите що вам граблі разом з дітьми дали ,щоб листя повигрибати. нонсенс.
Коментувати
Маня
А что изменилось? Како було, тако є
Віталій
ВНЗ треба кожного року перевіряти, тому що там безлад повний. Вони працюють дуже і дуже неефективно і там надзвичайно великий рівень хабарництва. Знаю це як студент.