Osvita.ua Середня освіта МОН змінить положення про проведення ДПА
МОН змінить положення про проведення ДПА

Міносвіти ініціює внесення змін до деяких положень проведення державної підсумкової атестації

МОН змінить положення про проведення ДПА

Міністерством освіти і науки з метою громадського обговорення внесено пропозиції щодо змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

Необхідність внесення змін у Положення викликана виконанням наказу Міносвіти, згідно з яким керівникам структурних підрозділів міністерства доручено вжити заходів щодо приведення у відповідність з законодавством України деякі нормативно-правові акти відомства.

Проектом змін передбачено, що державна підсумкова атестація учнів є формою контролю за відповідністю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів, професійно-технічних і вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів відповідних навчальних програм.

Передбачено, що підсумкова атестація буде проводитися лише у письмовій формі. Строки атестації щороку визначатимуться місцевими органами управління освітою.

Порядок проведення та перелік предметів, з яких здійснюється державна підсумкова атестація, щороку визначатиметься Міністерством освіти. Обов’язковою для усіх учнів країни є атестація з української мови.

Атестація у початковій, основній та старшій школі буде проводитися у формі підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт укладатимуться навчальними закладами за рекомендаціями МОН.

Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію.

Документом передбачено, що у разі проведення атестації з певних предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання його результати зараховуються як результати атестації.

Під час проведення атестації, крім членів комісії, право бути присутніми на атестації отримали представники батьківського комітету школи, які у випадку необхідності зможуть повідомити керівника навчального закладу та відповідні органи управління освітою про випадки порушення порядку проведення атестації.

Учні навчальних закладів, які у поточному навчальному році отримають сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для шкіл та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов автоматично отримають максимальний бал за державну підсумкову атестацію.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях матимуть можливість пройти атестацію екстерном за освітній рівень відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Також передбачено, що учні, які проживають у зонах стихійного лиха та у місцях проведення АТО можуть бути звільнені від ДПА за рішеннями МОН, МОЗ або регіональних органів управління освітою й управлінь охорони здоров'я.

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства, переможці IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями. Також будуть звільненні від атестації переможці III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу.

Детальніше з цими та іншими змінами до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що запропоновані МОН, можна ознайомитися за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту акта у Міністерстві освіти просять надсилати до 29 листопада на електронні адреси: n_beskova@mon.gov.ua та svetlana044ua@gmail.com.

Освіта.ua
30.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Подскажите пожалуйста за какой год (книга) дпа будет проводиться в 4 классе?
Ольга
Объединить ЗНО и ДПА может и правильно, но что будут делать те дети кому ЗНО не нужно (например, выпускники вечерней школы ) и кто будет отслеживать дошёл ли ученик до пункта ЗНО, опять вся работа ляжет на школу. Нужно всё очень хорошо продумать, прежде чем вносить какие-то изменения
Lyudmila
Таке враження, що понабирали з вулиці людей, які до школи ніякого відношення не мають, і вони собі щось там штампують, незрозуміло "на яку голову". Дорвались до влади... Я працюю в школі 15 років, і мені вже набридли кожного року якісь інновації незрозуміло кого, "пенька" якогось, який в школі ні дня не працював... Думали прийде влада нова, щось зміниться, так воно ще гірше стає, схаменіться...
serg
Для Lyudmila: Де Ви побачили "нову владу"?
Коментувати
osvityanyn
"Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію". Шановні, а ви ж самі відмінили підсумкові оцінки.
Mihail
http://antikor.com.ua/articles/17855-kvit_i_sovsun_rozvalili_ministerstvo_osviti_i_nauki_ukrajini
мама випускника
не розумію, навіщо у випускному класі ДПА...і так підготовка до вступу йде. Якщо дитина гуманітарій, а ДПА з математики, наприклад... Зайві нерви і витрата сил. Робіть ДПА в 10-му, а не в 11-му класі. От щодо ДПА І ЗНО з української мови, то підтримую, мова потрібна всім
...
Для мама випускника: а вы в курсе,что это самое ДПА можно списать(за несколько месяцев продаются печатные ответы) и так делают подавляющее большинство учащихся?
Коментувати
ПАТРІОТ ОСВІТИ
Буде добре, якщо перестануть на МАНі за учнів писати роботи їх куратори, чи взагалі продавати місця у цьому конкурсі
Игорь
Для ПАТРІОТ ОСВІТИ: зараз оцінка роботи залежить, не стільки від самої роботи, і рівня знань учня, а від куратора цієї роботи!!!
Коментувати
DOCENT
Раніше від ДПА з відповідного предмету звільнялися переможці та призери обласного (Київського міського) рівня (ІІІ) олімпіад та (ІІ) МАН
DOCENT
Медалістів більше не буде. Дався на взнаки липовий присмак медального золота
serg
Для DOCENT: Кому потрібна ця медаль, за яку кишки з дитини витягують...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!