МОН змінить положення про проведення ДПА

Міносвіти ініціює внесення змін до деяких положень проведення державної підсумкової атестації

МОН змінить положення про проведення ДПА

Міністерством освіти і науки з метою громадського обговорення внесено пропозиції щодо змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

Необхідність внесення змін у Положення викликана виконанням наказу Міносвіти, згідно з яким керівникам структурних підрозділів міністерства доручено вжити заходів щодо приведення у відповідність з законодавством України деякі нормативно-правові акти відомства.

Проектом змін передбачено, що державна підсумкова атестація учнів є формою контролю за відповідністю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів, професійно-технічних і вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів відповідних навчальних програм.

Передбачено, що підсумкова атестація буде проводитися лише у письмовій формі. Строки атестації щороку визначатимуться місцевими органами управління освітою.

Порядок проведення та перелік предметів, з яких здійснюється державна підсумкова атестація, щороку визначатиметься Міністерством освіти. Обов’язковою для усіх учнів країни є атестація з української мови.

Атестація у початковій, основній та старшій школі буде проводитися у формі підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт укладатимуться навчальними закладами за рекомендаціями МОН.

Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію.

Документом передбачено, що у разі проведення атестації з певних предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання його результати зараховуються як результати атестації.

Під час проведення атестації, крім членів комісії, право бути присутніми на атестації отримали представники батьківського комітету школи, які у випадку необхідності зможуть повідомити керівника навчального закладу та відповідні органи управління освітою про випадки порушення порядку проведення атестації.

Учні навчальних закладів, які у поточному навчальному році отримають сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для шкіл та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов автоматично отримають максимальний бал за державну підсумкову атестацію.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях матимуть можливість пройти атестацію екстерном за освітній рівень відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Також передбачено, що учні, які проживають у зонах стихійного лиха та у місцях проведення АТО можуть бути звільнені від ДПА за рішеннями МОН, МОЗ або регіональних органів управління освітою й управлінь охорони здоров'я.

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства, переможці IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями. Також будуть звільненні від атестації переможці III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу.

Детальніше з цими та іншими змінами до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що запропоновані МОН, можна ознайомитися за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту акта у Міністерстві освіти просять надсилати до 29 листопада на електронні адреси: [email protected] та [email protected].

Освіта.ua
30.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Подскажите пожалуйста за какой год (книга) дпа будет проводиться в 4 классе?
Ольга
Объединить ЗНО и ДПА может и правильно, но что будут делать те дети кому ЗНО не нужно (например, выпускники вечерней школы ) и кто будет отслеживать дошёл ли ученик до пункта ЗНО, опять вся работа ляжет на школу. Нужно всё очень хорошо продумать, прежде чем вносить какие-то изменения
Lyudmila
Таке враження, що понабирали з вулиці людей, які до школи ніякого відношення не мають, і вони собі щось там штампують, незрозуміло "на яку голову". Дорвались до влади... Я працюю в школі 15 років, і мені вже набридли кожного року якісь інновації незрозуміло кого, "пенька" якогось, який в школі ні дня не працював... Думали прийде влада нова, щось зміниться, так воно ще гірше стає, схаменіться...
serg
Для Lyudmila: Де Ви побачили "нову владу"?
Коментувати
osvityanyn
"Результати атестації не будуть враховуватися при виставленні підсумкових оцінок з тих предметів, з яких учень проходив державну атестацію". Шановні, а ви ж самі відмінили підсумкові оцінки.
Mihail
http://antikor.com.ua/articles/17855-kvit_i_sovsun_rozvalili_ministerstvo_osviti_i_nauki_ukrajini
мама випускника
не розумію, навіщо у випускному класі ДПА...і так підготовка до вступу йде. Якщо дитина гуманітарій, а ДПА з математики, наприклад... Зайві нерви і витрата сил. Робіть ДПА в 10-му, а не в 11-му класі. От щодо ДПА І ЗНО з української мови, то підтримую, мова потрібна всім
...
Для мама випускника: а вы в курсе,что это самое ДПА можно списать(за несколько месяцев продаются печатные ответы) и так делают подавляющее большинство учащихся?
Коментувати
ПАТРІОТ ОСВІТИ
Буде добре, якщо перестануть на МАНі за учнів писати роботи їх куратори, чи взагалі продавати місця у цьому конкурсі
Игорь
Для ПАТРІОТ ОСВІТИ: зараз оцінка роботи залежить, не стільки від самої роботи, і рівня знань учня, а від куратора цієї роботи!!!
Коментувати
DOCENT
Раніше від ДПА з відповідного предмету звільнялися переможці та призери обласного (Київського міського) рівня (ІІІ) олімпіад та (ІІ) МАН
DOCENT
Медалістів більше не буде. Дався на взнаки липовий присмак медального золота
serg
Для DOCENT: Кому потрібна ця медаль, за яку кишки з дитини витягують...
Коментувати