У деяких регіонах учителі отримують 1-2 грн надбавок

В освітній профспілці наголошують, що стимулюючі надбавки перетворилися в принижуючі виплати

У деяких регіонах учителі отримують 1-2 грн надбавок

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернулася до прем’єра Арсенія Яценюка з проханням скасувати урядову постанову № 88 від 25 березня цього року, якою встановлена можливість виплати "гнучких" надбавок педагогічним працівникам.

Звертаючись до прем’єра, у профспілці наголошують, що зміна розміру надбавки з фіксованих 20% посадового окладу на встановлення її у граничному розмірі до 20% призвела до зменшення заробітної плати вчителів, викладачів, вихователів, інших педагогічних працівників, оскільки за повідомленням з організаційних ланок профспілки її сума у зв’язку з недотримання законодавчо гарантованого рівня фінансового забезпечення галузі виплачується працівникам у розмірі навіть менше 1% посадового окладу, зокрема 0,1%, що складає 1-2 гривні на місяць.

"Тож надбавка, яка запроваджувалась у 2010 році з метою підвищення престижу педагогічної праці, замість стимулюючої в розмірі від 280 до 475 гривень перетворилися в принижуючу для професії педагога виплату. Спілчани повідомляють, що мають місце багаточисельні випадки, коли в окремих районах приймаються рішення про призупинення виплати цієї надбавки взагалі", - йдеться у листі профспілки.

У профспілці висловлюють переконання, що зазначене рішення уряду звужує трудові права педагогічних працівників на встановлений рівень заробітної плати.

Також у профспілці, посилаючись на позицію висловлену Арсенієм Яценюком під час зустрічей з освітянами та запевнення міністра Кабінету Міністрів Остапа Семерака про неприпустимість забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, пропонують прем’єру скасувати постанову КМУ від 25 березня 2014 року № 88 "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373".

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки переконані, що прийняття такого рішення якнайшвидше сприятиме відновленню довіри до влади, підвищенню матеріальних статків педагогів та забезпеченню їхніх трудових прав.

Освіта.ua
21.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Inna
3. ЩОБ РОЗКВІТАЛА ЛЮБОВ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ. Стосунки з дітьми неможливо переоцінити. Це і щастя або розпач, і натхнення або депресія, і яскраві враження або знесилююча рутина. Врешті решт, це майбутнє нашої країни, яке може складатися із закомплексованих невротиків (як зараз:(), або людей, які в гармонії із собою та іншими. Тому в розділі Батькам ми повідомляємо, як змістовно провести час з дітьми. (Це з доброї волі для нас робить дуже захоплена материнством сяюча телеведуча Марічка Падалко). Ще - даємо поради, які будуть корисні усім батькам. І про здоров`є, і про стосунки, і про мародерство нинішнього Міносвіти. Відповідальний за розділ у "Свідомо" - Максим Опанасенко, m.opanasenko@gmail.com.
а далі
достал тигипко "новой властью"(реклама на сайте). ОН то сам развил страну до состояния Индии, где дети под мостом учатся. Вот с помощь.ю тигипка скоро и у нас так же будет.
ррр
Для а далі: просто грошей має багато на рекламу, от і старається. А от пенсійну реформу я йому не забуду і постійно буду нагадувати тим, хто забув...
Otto
Для ррр: акціонерно-пенсійний...;)
а далі
Для ррр: ага, "Слон и Моська" в голову пришли
Коментувати
учитель
Не смотря на все заверения нашего правительства на местах делают что им надо. У нас в Николаеве в школе всех добровольно-принудительно отправляют за свой счет (пока на один день). И при этом профсоюзные "лидеры" на стороне администрации. Кто не хочет обрабатывают по одному. И это ПРАВДА на которую закрывают глаза. Мы кормим профсоюза, а они даже не делают вид что на стороне коллектива!!!!
За освіту
А для чого нам більше? Ми ж медлі до тепер продавали, як гарячі пиріжки. Грошей нагребли! Шкода, що з"явився БОГ ШКІЛЬНОЇ АНТИКОРУПЦІЇ Лікарчук і тепер нам вже не вдасться "напродавати" на відпочинок на Карибах та нове шиншилове манто. За це ми йього і не любимо - чесного реформатора та "моніторингатора всіяї України на віки вічні амінь".
освітянин
Шановні освітяни! Справа не в нас, не в міністерстві, премєрі чи призеденті. Докорінно потрібно міняти профспілку. Зараз голова кожної профспілки - це "підневольна" людина , яка підкоряється директору, заврайоно і т.д. Не може профспілка, якою керують з усіх боків, закидають паперовою звітністю захистити права учителя. Борітеся, і поборете.
Ирина
Для освітянин: А з якого дива голова профспілки "підневільна" людина,що підкоряється директору????? Це та людина,яку колектив делегував відстоювати права.Якщо дивитись з такої рабської позиції ,то це в жодному разі не ЛІДЕР профспілки,а бідна овечка.... Бачили оченьки,що купували.
Otto
Для Ирина: Одне просте запитання. Хто платить зарплату голові профспілки ? ;)
а далі
Для Otto: найкраще інше питання. ДЕ знаходиться кабінет голови профспілки??? (питанню вже років з 15;-) )
Коментувати
Андрый
У Черныгывському районы Черныгывськоъ областы теж прибрали надбавки, зняли всы доплати за завыдування кабынетами ы ще й у выдпустку всых вчителыв на каныкулах выдправляють
indigo
Зобов’язати кожного чиновника освітньої сфери "тягнути" 18 годин у школі за мінімальну заробітну платню з усіма "надбавками"!!!
вчитель
Просто интересно, те, кто пишет "подавайте в суд" - клинические идиоты или просто дебилы?
музика
Для вчитель: интересно. Почему такой вопрос возник?
вчитель
Для музика: Как-то имел дело с нашими судами.
музика
Для вчитель: Если с коллегами, то полезно было бы узнать последствия...
Коментувати
Гість
Просто паи’ятайте, що у нас проффффесійний прем’єр. Борітеся — поборете! Вам бог помагає! На виборах.
Я
У місті Славутичі Київської області вчителів до кінця року відправляють у відпустку за власний рахунок на 10 днів. Тим, хто відмовляється писати заяви, встановлюють доплату за престижність - 1% (всім іншим, поки що - 20%). Виявляється, дана надбавка стала засобом маніпуляції над вчителями.
учитель
Для Я: А у вас что - молчание ягнят?...
Я
Объяснили, что денег нет и не будет, нужно экономить. Кто не пишет заявление за свой счет - то директор школы или завгороно (это их право) устанавливают надбавки за престиж, сколько захотят- столько установят. Сказали - жалуйтесь!
а далі
Для Я: ЖАЛУЙТЕСЬ, подавайте в СУД, требуйте, чтобы поясняли схему установления надбавок КАЖДОМУ. Не молчите. Действуйте. Хотя бы сейчас, пока есть возможность. Будете молчать - и дальше то же самое будет. Неужели все эти годы ничему не научили???
Коментувати
Тетяна
І відпустка за свій рахунок, і електроенергія за рахунок вчителів. Про забезпечення кабінету і говорити нічого: папір купувати за свої - це вже "норма", але вже й крейду сама собі купую, а "верхівка" каже, що ми "урокодатєлі". Ви до школи прийдіть і погляньте як виживають ті, хто виховує майбутнє нації, а не з перевірками та вимогами.
indigo
Для Тетяна: якщо забов’язати всіх міністерських крис тягнути ставку учителя за мінімальну заробітну платню, то вони й про людей почнуть думати.
Коментувати
samaposebe
Ага, зробіть нам платний вхід до роботи...........
а далі
Для samaposebe: старе як світ, із 90х
samaposebe
Дійсно, старе, як світ, але наше життя з 90-х мало чим різниться від теперішнього. Працюючи вчителем 26 років я не придбала собі ні авто, ні квартиру, ні нові меблі, і як вердикт - вже напевно й не придбаю.......... так що ваш сарказм не умісний)))
а далі
Для samaposebe: умісний(( ). Якби вчителі, та були організувались, а не "розуміли ситуацію" всі ці 23 роки, то на вчительську зарплатню могли би придбати і авто, і квартиру, і нові меблі... І здоровіші були, і діти бачили би приклад. А так - маємо те, що повинні мати. Якщо ж надалі вже молоді вчителі, ті, які прийшли працювати і прагнуть не шукати підробітку, а у вивільнений час займатись родинами, зуміють вплинути на олігархат, то справа розвитку країни зможе зрушитися з місця. Впливати потрібно дією. Розмови є розмовами, їх можна вести нескінченно )
Коментувати
Вася
У Борщівському районі Тернопільської області, місцеві божки, вчителів відправляють у відпустку без збереження зарплати!
 -
Для Вася: у Чернігівській області також
Коментувати
Ольга
А батьківські кошти( спонсорські ) витрачати на сплату комунальних послуг ( електороенергія, газ) це як можна назвати?!
а далі
Для Ольга: волонтерство
небайдужий громадянин
тіпа, "ха-ха-ха"
Коментувати
Игорь Соломонов
Виступав колись Полянський, що дуже багато вчителям інформацій непотрібних передавати треба... Що змінилось, да те що їх тільки добавилось((. Остання.., щомісяця потрібно передавати інформацію Про пророблену роботу стосовно "Небесної сотні". Що вони мають на увазі))
Олекса Позняк
Для Игорь Соломонов: А в деснянському районы києва вимагають щотижня звітуватись про пророблену роботу "до Шевченка". Одна знайома вчителька української казала: до чого я люблю Шевченка а і то починаю потихеньку ненавидіти як згадаю що у пятницю звіт по ньому треба готувати. ПОЛЯНСЬКИЙ_КВІТ_ГРИНЕВИЧ================ЗАКРИВАЙТЕ ДЕБІЛЬНІ РАЙОНО-бо прийдуть мої учні з автоматами то і вас заодно закриєм
а далі
Для Игорь Соломонов:" патріотичне виховання"
samaposebe
Цікаво, а ви учня , який не підготувався до уроку, теж автоматом лякаєте?
Коментувати
Бєлий Володимир
І це попри лист із Кабміну у подачі Гриневич та Совсун про те, що ОТЕ "до 20%" парламентом не введено удію і його застосовувати не можна. Кого із "застосувальників" на місцях звільнено з роботи місцевою владою? Кого із губернаторів тих областей, де допущено протиправне дійство звільнено з посади? Гра у сувору центральну владу, що стоїть на стражі інтересів народу та непідконтрольних управлінців на місцях продовжується. Як ще освітянам не порадили йти до суду, щоб дати заробити ще й цим слугам народу?
а далі
Для Бєлий Володимир: йти до суду???? Ви уявляєте що за цим стоїть для вчителів??? А хто з місцевої влади стане перечити центральній? Невже є в історії країни такі сміливці серед освітянських керівників, які ставали на сторону звичайного вчителя? А що, нині хтось інший керує?
Оксана Проселкова
У нас минулого року вчитель врятував ціле місто від подібних безоплатних одним дзвніком до міністра на гарячу лінію..швидко тоді повернули назад заяви..хоча весь відділ культури гуляв!!!Пропоную відкриту лінію з міністерстовм освіти.вони ж там просять про вдосконалення сайту писати. Ми якось у ФБ обговорювали вчительку-сепаратистку, запросив один чоловяга Сергія Квіта..так він їй особистий коментар залишив під фото з Бабаєм..дуже скоро її звільнили, усім іншим директори шкіл "порадили" поприбирати сепаратиську інформацію зі своїх сторінок))Отак-з люстрації треба починати!!
а далі
Для Оксана Проселкова: дякую. Ось це вже цікава дієва інформація. Тобто інформація, яка дає певне бачення можливих дій. Варто дзвонити, або писати до ФБ До написання заяв. Та в даному випадку 20% скасовують за ненаявності коштів. Адже прописано "до 20%", і тут ЧИМ зарадити. І суд не допоможе...
Коментувати
вчитель
Які там гнучкі? У нас( місто-курорт Миргород) зняли з усіх напередодні виборів. Так де правда?
Оксана Проселкова
А зараз ще примушують підписувати накази, згідно з якими вчителі можуть взагалі не отримати у звязку зі скрутним фінансовим становищем на Донбасі 20% надбавку (керуючись розпорядженням недійсного голови Тарути), у деяких районах -Костянтинівський примушують писати на безплатні на осінні канінкули на два дні..От вам і стара влада по-старому мете.
а далі
Для Оксана Проселкова: а що влада. Розплющіть очі, хіба хтось окрім одного змінився? Примушують писати як? Рукою по паперу водять? ТО і правильно-їм потрібно, а ви прогинайтесь
Оксана Проселкова
Повірте, у нас вміють це робити. Я намагаюся зараз поширити інофрмацію про активне порушення наших прав. http://pedrada.com.ua/news/gruppy/zakonodavstvo/skorochennja_vidatkiv_ne_poshirjuyetsja_na_navchalni_zakladi_ta_naukovi_ustanovi/
Оксана Проселкова
Ми давно вже розплющили очі..Деякіих кандидатів у депутати місцевих округів люструвати треба, народ вже самосуд над скоро вчинить, а вони балотуються..
Коментувати