Варто реформувати систему оплати праці в освіті

Збільшення навантаження без підвищення зарплат закінчиться втратою молодих вчителів

Варто реформувати систему оплати праці в освіті

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про необхідність реформування системи оплати праці в освіті за принципом "хто краще працює, той більше заробляє". Про це він сказав під час зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету ім. Грінченка напередодні Дня учителя.

"У цих доволі непростих умовах у конфлікті між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки я стою на боці розуму і мудрості, а значить - на боці Міністерства освіти", – наголосив прем’єр.

"Коли була дискусія в стінах Уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, ця дискусія закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів. Просто не будуть ходити працювати. Тому зміна системи і реформа системи оплати праці. Хто краще працює, той більше заробляє. Все дуже просто. Хто гірше працює, або менше заробляє, або шукає собі іншу роботу. Це справедливо, принаймні, і це правильно", - заявив Яценюк.

Він висловив переконання, що студент, який отримав освіту і став учителем, на другий день після працевлаштування у школі починає шукати іншу роботу, бо не може прожити за 1400 гривень.

Також за словами прем’єра у сфері освіти необхідно провести дуже багато змін. Він переконаний, що проблема "не в тому, що нікому вчити, а в тому, що немає за що вчити".

Арсеній Яценюк зазначив, що, попри дуже складну ситуацію в країні, Уряд виплачує заробітні плати, в тому числі вчителям, і повністю покрив всі витрати на навчання.

"Не скажу, що це чудо, але це не так і мало. Бюджет провалюється, з Донецька й Луганська ми податки не піднімаємо. Кожен обстріл української території російськими терористами коштує процент росту української економіки. Кожен обстріл і кожна українська смерть надто дорого коштує для України в цілому. Тому що людське життя не рахується нічим. Жодні економічні показники не повернуть тих, кого російські терористи вбили на Донбасі", - наголосив прем’єр.

Яценюк нагадав, що вже ухвалений Закон "Про вищу освіту". Його основні функції - зв'язок ринку праці з ринком освіти, природний відбір кращих вищих навчальних закладів, можливість держави давати замовлення під ті навчальні дисципліни і під ті сектори економіки, які потрібні в майбутньому, забезпечення реальної автономії вищих навчальних закладів.

Тепер, за словами глави уряду, Кабінет Міністрів разом із викладачами має розробити законопроект "який би концептуально змінив підходи в середній і дошкільній освіті".

"Вчителі, учні і батьки повинні відчути і зрозуміти мотивацію нової якості середньої освіти. Ми не можемо мати гарну надбудову вищої освіти, не маючи фундаменту", - зазначив Яценюк.

"Країна може творити звершення тільки тоді, коли є кому їх творити. Коли є люди, які знають, які вміють, бажають, яких ви навчили, яким ви заклали основи знань і сформували в тому числі особистість кожного. Від вас залежить формування особистості українців", - наголосив Арсеній Яценюк, звертаючись до викладачів.

Він підкреслив, що аби будувати країну, необхідне головне – знання.

"Успішна країна – не та, в якої є нафта і газ. Як правило, такі країни навпаки - неуспішні. Успішна країна – це та, яка знає, як замінити нафту і газ", - переконаний прем’єр-міністр України.

Освіта.ua
02.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
для Ирины
когда закончится? Когда либо массово подавать станете в суд по поводу невыполнения договора, либо массово увольняться, либо, как это делают ЕВРОПЕЙЦЫ, выходить на улицы требуя своё. Массово. Но фишка в том, что в учительской среде КАЖДЫЙ научился выживать самостоятельно))
Ирина
Почему учителям Чернигова опять задерживают зарплату ? Все знают, что деньги есть, но мер и завгороно их просто не выплачивают, и, что самое смешное, мы, учителя, еще и виноваты в том, что требуем свой "кусок хлеба " ! Когда закончится это безобразие ?
Олена
Повысите зарплату, придут учителя со связями, они сейчас хватают по 1,5-2,0 ставки, а творчеством и знаниями их ученики не блещут. Как и сами... Мой совет - уберите категории как клановую структуру внутри школы, как может директор и иже ее приближенные, оценивать такого же учителя, при этом унижая его достоинство, его результаты занижая. Категории создают расслоение учительства. Мира нет в школе и на нашей земле и по этой причине.
serg
черговий піар "великого реформатора"
1111
Досить уже підвищувати! залиште хоча б ту, що є. А то мінус проценти на війну, то напишіть добровільні заяви про відрахування одноденного заробітку у створений мером та його холуями благодійний фонд "Громадська ініціатива", бо чиновники піаряться на допомозі воїнам АТО, то напишіть добровільні заяви про відпустку за власний рахунок, то випишіть купу непотрібних газет. ЗАДРАЛО БЛАЗНЮВАННЯ КЕІВНИЦТВА ОСВІТОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ!
музика
Для 1111: а навіщо ви виконуєте ЇХ безглузді забаганки???
вчитель
К комментарию 1111 и для музыка: Знакомые все ситуации из жизни Кривого Рога, а выполняем все потому, что "один в поле не воин". Нет заводилы, нет лидера, педагоги это самые закомплексованные существа, все по указке привыкли работать.
Коментувати
Вікторія
Коли настане той день, коли наш уряд і всі займуться позашкільною освітою? Всіх рефомують, вдосконялюють, а позашкілля використовують і знищують...
музика
Для Вікторія: натомість вводять уроки християнської етики. Все нормально - вводиться нова інституція
Коментувати
ооо
У сотрудников Донецкого национального университета (и не только) вообще все украли, мы не получаем деньги с июля месяца, это все наверно в духе "европейских" ценностей. Хотя мы честно отработали под бомбежками все эти месяцы. Вот и вопрос, так о какой единой Украине идет речь...
Володимир
Для ооо: Це питання треба Вам було задати з самого початку цих трагічних подій. Шахтарі працюють в шахтах. Педагоги викладають в вузах. Міліція працює плач опліч з терористами. Ви самі це дозволили. Чому Ви це не змінили? Чому не розігнали тих терористі поки вони були без зброї????Чи можливо хотіли дозволити. Педагоги вузів це освічені люди і вони мали розуміти наслідки байдужості та принципу моя хата з краю. Відностесь до України так як Ви хочете, щоб відносились до Вас.
Коментувати
Servicius
Очевидно одне, наші "реформатори" навіть наближено не знають, що насправді відбувається в освіті і як живуть освітяни. Кажуть, грошей нема.. Як на Мерседеси та розкіш є, а для вчителя немає? Але Бог з цією платнею, тут вони жадібні і не допоможуть. Але візьміть в руки "нові програми" - це ж жах!!! Немає їм віри, не професіонали, балаболи та невдахи. А з ними ми - невдахи у кубі!
вчитель
Для Servicius: Согласна с вами, сегодняшние программы для начальной школы просто гробят детей, а их создатели никогда с детьми не работали и, вообще, скорее всего своих детей не имеют.
Коментувати
lana
Как оценить, кто "працює краще" ????
Юлия
В школе № 61 Фрунзенского района г. Харькова у всех учителей украли 10 рабочих дней (в платёжках на 10 дней меньше, чем реально отработали: вместо 22 дней - 19-7=12!!!), урезали надбавку за престижность до 5 %, в итоге за сентябрь те, кто работает на полставки получили ( внимание!!!) 234 грн!!! Кто работает на треть ставки - 125 грн. !!! За сентябрь! Звонили в Мин.Образования - сказали,что все з/п перечисляются в полном объёме! Сказали - ищите в местных органах власти. Это что такое???
Студентка
Не повезло студентам Одесской национальной музыкальной академии, которым вообще предложено голосовать за Рондина бесплатно. Что неудивительно: миллионер Рондин является зятем ректора консерватории, Александра Сокола. На днях Рондин даже осчастливил своим появлением студентов и преподавателей, которых сорвали с пар. Спич забронзовевшего Рондина в актовом зале длился сорок пять минут. В начале встречи Сокол честно призвал голосовать “за горячо любимого зятя”.
Кандидат в депутаты
Все они на выборах такими активными и заботливыми стают! Только гниль их в делах!!! Циничный "коварный план", разработан, очевидно, совместно избирательным штабом Рондина и Минобразования и науки. Полянский же десантировался в Одессу, чтобы реализовать его на месте. Замысел состоял в том, чтобы "нейтрализовать" ближайшего соратника Кивалова Владимира Завальнюка, занимающего должность ректора университета. Детали плана столичный чиновник, без стеснений и боязни быть уличённым в незаконной деятельности, в четверг обсуждал прямо в избирательном штабе Рондина. Мне об этом стало известно в четверг. Но поверить в такое откровенное использование админресурса было сложно…"
Лилия
То все дурна балаканина! Наша влада не знає реального стану справ в освіті, все балакає про якісь реформи, а віз і нині там(((
Магнолия
Уважаемые коллеги! Я думаю, что у нас с вами повода для огорчений становится все меньше. Чем меньшет наша зарплата, тем дороже наши частные уроки.
Бєлий Володимир
Напередодні ДНЯ ВЧИТЕЛЯ пішов ряд "сценічних постановок" від влади про ЗАРПЛАТУ вчителів. Чому на фоні, наприклад, отаких ДУЖЕ гарних слів довкола зарплати вчителів, які за сутністю власне пустопорожні (див. посилання - http://osvita.ua/school/43022/) на ось цей матеріал ( ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ НА ШКОЛУ? У НАДРАХ - http://education-ua.org/ua/articles/237-de-vzyati-groshi-na-shkolu-u-nadrakh) від влади жодної реакції - хоча б такої, що мовляв ці речі є економічно абсурдними? Може тому, що наші посадовці таки є людьми освіченими і знають про аналогічний закордонний досвід та ще тому, що побували у відрядженнях за народні гроші, наприклад, у Норвегії, яка чи не взірець дійсно пронародного механізму фінансування шкільної освіти і де нафтовики, що працюють на платформах у Північному морі кажуть: "О, у нас гарна зарплата, майже як у вчителів!".
музика
Для Бєлий Володимир: Колись діти грали у гру. Виграваі той, хто збере найбільше грошей. Так от, на початку гри найбагатшими були ті діти, які продавали все - заводи, будинки, замлю... Та через певний проміжок часу гри вони ставали явними банкрутами. Вигравали ті діти, які скуповували все, що можна було купити, та, НЕ ПРОДАВАЛИ ВЛАСНОГО, того, що попало на початку гри. Страшно віддавати у руки наших олігархів ще й надра(
Коментувати
Вчитель
Не можу казати за всіх, але у нашому місті на пенсію за вислугою пішли з кожної школи 5-7 вчителів. І ця цифра зросте, бо вже попередили, що треба брати дні за власний рахунок. В дітсадках така ж картина. Чекати на молдь? Її немає. Влада збирає спсики вчителів-пенсіонерів за стажем, щоб просити на роботу. Докерувались!!!
музика
Для Вчитель: Колега заздрять іншим колегам. Тим, що вже мають можливість не працювати...(
Коментувати
музика
"Хто краще працює, той більше заробляє. Все дуже просто. Хто гірше працює, або менше заробляє, або шукає собі іншу роботу."- не понятно. Почему? В слуаче подобного подхода КТО будет работать с детьми городских окраин? КТО будет работать с детьми, живущими в сёлах, что не есть спутниками промышленных центров?
Вчитель
Для музика: А якщо краще працює, але мало годин? Або людина вважає що мало отримує, та має змогу отримувти більше, за межами освітніх закладів. Згоден з вами: з недовченими проблем менше, чім з освіченими. Хоча у нашій країні це правило не діє.
Вчитель
Для музика: Пробачаюсь, хотів сказати, що якраз це првило у нас і діє!
музика
Для Вчитель: саме через те, що це правило діє, і олігархам потрібні саме неуки, буде важко. Хоча є шанс того, що Квіту вистачить розуму перерозподілити вимоги. В такому випадку все ще може налагодитись в освіті раніше, аніж в інших галузях. Думаю, чи вистачає в нього часу сюди заглядати? Або хоча б його людям. Саме ЙОГО людям...
Коментувати
tkachuk1961@mail.ua
Как это все надоело: это словоблудие. Доплаты сняли, премии нет, уровень жизни учителя упал. Неужели не ясно, что не может нищий учитель быть успешным проповедником в капиталистическом обществе. Всегда грустно смотреть на учителей на конференциях : скромно, мягко говоря, одеты, за редким исключением; уставшие лица. Поражаешься такому бессовестному отношению к учительскому труду и трескучим фразам, которым давно никто не верит, о важности учительской профессии. Отсутствие достойной оплаты не дает возможности учителю самосовершенствоваться, спросите, может ли он позволить себе купить лишний раз книгу, сделать крупную покупку. А ведь у нас еще есть и дети. А кто считал, сколько учитель тратит времени на бессмысленную бумажную работу( ее меньше не стало), на ненужные конкурсы для галочки. А ведь ему нужно иногда и в магазины ходить, и в парикмахерскую иногда заглядывать, и с семьей побыть, и отдыхать. Просто жаль людей, стыдно за свою благородную профессию. Низкий поклон учителям за их труд.
наталія
Для [email protected]:
Коментувати
Олекса Позняк
те кто пашут и падают от усталости после 33 учеников точно уйдут
Олекса Позняк
"Коли була дискусія в стінах Уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, ця дискусія закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів============= а старые думаеш останутся??????????? Дело не в старых и молодых а в тех кто пашут и тех кто отдыхает на уроках. Заменял по больничному подругу директора и куму зауча случайно. Дети какой последний параграф изучили?Дети посмотрели-4.Это в конце мая!!!!!!!Покажите тетради!!!!-действиттельно 4. А что на уроках делаете-Музыку в наушниках слушаем
Татьяна
Для Олекса Позняк: Неужели в столичной школе такое возможно? ( Насчет наушников на уроке). У нас в маленькой сельской школе такое невозможно. Я просто в шоке. Кстати,спасибо Вам за принципиальность и интересные,заставляющие думать,комментарии.
Олекса Позняк
есть одна блатная школа на окраине-директор там "милый друг" чинуши местного. Вместе через школу разворовывают украину. Родители возмущаются а поблизости школ нет, возить не у всех есть возможность вот и терпят. А чинуши наши быстро перекрашиваются и всплывают при любой власти.Я воевал, воевал за правду ну и выгнали
учитель
... могу подтвердить на примера нашей школы...
Коментувати