У КМУ запевняють, що не економлять на вчителях

Прем'єр-міністр просить не зменшувати стимулюючі виплати, надбавки і доплати освітянам

У КМУ запевняють, що не економлять на вчителях

Уряд не приймав жодних рішень, які б передбачали звуження трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти або зменшення розмірів їх фінансового забезпечення. Про це йдеться у листі міністра Кабінету Міністрів Остапа Семерака до регіональних департаментів освіти і науки та керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Чиновник зазначає, що уряд отримує звернення педагогічних колективів, профспілкових організацій працівників освіти і науки щодо поширення інформації про доручення прем'єр-міністра стосовно значного скорочення штатної чисельності педагогічних працівників, надання їм відпусток без збереження заробітної плати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, збільшення обсягу педагогічного навантаження на ставку, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.

Семерак також повідомляє, що проект закону "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні", який спричинив негативний резонанс серед освітян та науковців, не підтриманий Кабінетом Міністрів і офіційно не поданий на розгляд Верховної Ради.

"Розглядаючи питання матеріального забезпечення педагогічних працівників, Кабінет Міністрів вважає неприпустимим забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти", - наголошують в уряді.

Також міністр Кабінету Міністрів повідомив, що з метою забезпечення захисту трудових прав працівників бюджетних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, 27 вересня 2014 р. прем'єр-міністр України звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади щодо недопущення необґрунтованого зменшення стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлюються у граничному розмірі.

Як відомо, наприкінці березня Кабінет Міністрів ухвалив постанови № 88 та № 89, якими змінив розмір надбавок педагогічним працівникам установ та закладів освіти за престижність праці, а також працівникам бібліотек за особливі умови праці з фіксованого – 20 та 50 відсотків відповідно, на так званий "гнучкий" - від 0 до 20% чи до 50%.

10 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив ЦК Профспілки працівників освіти і науки у задоволенні позову профспілки до Кабінету Міністрів про визнання протиправними та скасування зазначених постанов.

Також за інформацією освітньої профспілки, фінансові управління обласних та районних державних адміністрацій, посилаючись на п.13 доручення прем’єр-міністра України від 15.08.2014 р. № 29526/7/1-14 до Закону України від 31.07.2014 № 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", вимагають оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти їх у відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін, встановлювати режим роботи на умовах неповного робочого часу, зменшувати або скасовувати стимулюючі виплати та підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки і доплати, які встановлені у граничних розмірах без попередження працівників.

Освіта.ua
08.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
правда
А НАМ ЗАМІНУ НЕ ОПЛАЧУЮТЬ, ХОЧ НА ЛІКАРНЯНИЙ ЙДИ, ТІЛЬКИ ПОТІМ ВІДПРАЦЮЙ
Ольга
А ми заяви за власний рахунок пишемо, щоб знайти гроші на зарплату, якої, чомусь, ніколи в кінці року не вистачає!!!???
Вчитель
Не знімають?Прийшлов лист на школи відділу освіти ,щоб школи придумали де знайти 5 млн.грн.,бо не вистачає на зарплату,кого скоротити.ЯК ТАКЕ МОЖЕ БУТИ?
Андрій
Колеги, а може, поки не холодно, на Майдан? Та ще й разом із батьками та дітьми?
музика
Для Андрій: неа, не вкипит
Коментувати
правда в очі
Лидер партии «Великая Украина» Игорь Беркут: Население страны не должно превышать 5 млн, остальных – утилизировать В частности, для того, чтобы существующая система вошла в равновесие на Украине, сверхдостаточно 4 и 5 миллионов человек. Все лишнее должно быть утилизировано. А остальным следует платить за свое право на жизнь на их территории, - заявляет Беркут. – А чтобы всяких там нищих учителей и врачей, которые постоянно хотят есть, не стало, нужно делать следующее. Во-первых, вытеснить их за грань социума, а, во-вторых, сделать так, чтобы до пенсии они не дожили… http://m.kp.ru/daily/26289/3167014/
Олег
Для правда в очі: Сумно! але дебілів все більшає... але хрен вам! Завжди чеє їх майдан або п....ь! Хай вибирають
Коментувати
Викладач
Конечно, они будут ГОВРИТЬ, что ничего не было, никто ничего не снимал и т.п. И ГОВОРИТЬ так будут, и может даже массово снимать доплаты не будут - потому как выборы скоро. А вот после выборов уже можно будет ДЕЛАТЬ всё, что угодно.
Олексій
А от в місті Березані Київської області мало з того, що познімали всі доплати. Так плюс до цього, ще закривають позашкільні навчальні заклади із забраком коштів. От як бути? Дітей понабирали, почали з ними працювати. А тепере всіх на вулицю...
Serg
Доплата за престиж 5%, відпустка за свій рахунок 5 днів (на осінніх)і зимових канікулах, зарплата за вересень-борг , а чим пожертвують депутати...
музика
Для Serg: тісячою гровень для власного піару. Ну пятьма...
Коментувати
Геннадий
А что раздражает пламенных смерековых патриотов в высказывании: "Україна - це Європа. Вам не подобається жити та працювати в європейській Україні? Тоді їдьте в рашку. У нас, вперше за довгий період, по справжньому патріотичні лідери в державі, професіонали високого гатунку. А ви так паклюжете їхні мудрі рішення й слова. Вам не соромно? Працювати вчителем в Україні та мати можливість виховувати патріотів - це щастя, яке не потребує оплати. Це честь! Будьте гідні високого звання "Українець"! На самом деле вы начинаете получать то, что заслужили. Дальше будет еще веселее - готовьтесь."?
музика
Для Геннадий: Гена, Вы часом не географ? А то рассуждаете как мой родной двоюродный братик))
музика
Для Геннадий: а учителя уже давно получают то, что заслужили. Если было бы не так, так они бы показали ученикам, КАК необходимо относиться к тому, кто готовит наследие. Но вот ведь штука какая - советская система, она работала. Хорошо работала. И то, что она заложила, то и стало причиной всего, что произошло. А заложила она веру в других, потребность во взаимопомощи, то есть умение подставить плечо (олигархам, которые это всё использовали в лучших целях построения нового общества), а часть советского воспитания очень хорошо справилась с умением подчиняться руководителю... В чём сила советской системы - так это в умении видеть далеко вперёд...
Песня
Для музика: Геннадий это тот же Майже Європа. Майже перемога. Майже життя. Это тролль, он вас провоцирует, Вы пишите коментарии ,а он за это имеет денежку. Пройдите ниже по страничке, там есть его идентичный пост. Не ведитесь на провокации ! ему плевать на ваше мнение, главное, что - был отклик, а значит и деньги.
Коментувати
Галина Сергеевна
Опять за свой счет. Сегодня управление образования г Александрии Кировоградской обл. снова поднимает вопрос об отпусках работников школ за свой счет. Мало того, что педагоги уже писали заявления. Теперь их заставляют составить график до декабря месяца -когда им идти в отпуск без содержания. Выглядит это примерно так - таблица с графами: Ф.И.О. сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь, всего дней. И все это должен утвердить директор. Мы как заложники. Высадка цветов - школы, уборка территории - школы, вырубка, побелка, покраска, сбор семян цветов.... Как это уже надоело. Сколько же это будет продолжаться? Идет отопительный сезон, оплата за коммунальные услуги растет не по дням, а по часам. А отопление? А наша зарплата не растет, а уменьшается не по дням, а по часам. Скоро на работу будем ходить просто так - без денег. Каникулы отменили, гулять зимой будем месяц. А как же уроки, выполнение программы? Как дети будут сдавать экзамены? Может тогда вообще закрыть школы раз учеба никому не нужна?
музика
Для Галина Сергеевна: 90е возвращаются. Педагоги - это безсловесные существа???
Коментувати
Не брешіть
В Житомирській області познімали всім учителям 10% за престижність, жоден кабінет неоплачується це ще 10%. Добре живеться підприємцям. Ціни у них виросли, а вчительська зарплата зменшилась. Приказ с высока - економте бюджет. От і економлять на нас. А ще комунальні послуги виростуть до небес. От і проживіть. Їжте, пийте, а про одяг і немрійте. На собі економте. У кожного чиновника є свій бізнес, їм і несниться як кінці з кінцями звести.
Тамара
У Баранівському районі Житомирської обл. зняли всім вчителям 15% за престижність, а з бібліотекарів - 40%. Ще є загроза піти в неоплачувальну відпустку на осінніх канікулах та з 25 грудня по 31 грудня. Нікого не хвилює, що забирається 2 дні навчання.
Коментувати
Вчителька,якій брешуть
В місті Славутичі Київської області всіх працівників освіти (вчителів, дитсадки, техпрацівників і т.д.) відправляють до кінця року на 10 днів за власний рахунок. Хто не візьме 10 днів - обіцяють зняти 20% за престижність. Для вчителів початкових класів, щоб вони "відгуляли" по 10 днів відпуски за власний рахунок, зробили зимові канікули на 2 дні раніше. А кабмін, звичайно, ж "ничего не вижу, ничего не слышу, ничего никому не скажу"
Майже Європа. Майже перемога. Майже життя.
Україна - це Європа. Вам не подобається жити та працювати в європейській Україні? Тоді їдьте в рашку. У нас, вперше за довгий період, по справжньому патріотичні лідери в державі, професіонали високого гатунку. А ви так паклюжете їхні мудрі рішення й слова. Вам не соромно? Працювати вчителем в Україні та мати можливість виховувати патріотів - це щястя яке не потребує оплати. Це честь! Будьте гідні високого звання "Українець"! На самом деле вы начинаете получать то, что заслужили. Дальше будет еще веселее - готовьтесь.
Вчитель
Для Майже Європа. Майже перемога. Майже життя.: Троль, ану згинь !!!!!!!!!!!!!!!!!
пиши грамотно
Для Майже Європа. Майже перемога. Майже життя.: Щастя, а не щястя, перед "яке" кому поставте. Іди вчись!
Майже Європа. Майже перемога. Майже життя.
Для пиши грамотно: "Щастя" та "Щястя" візьми у лапки. Іди жебракуй.
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Шановні колеженьки, сьогодні чуда "брехеньку", що знімають з січня оплату за класне керівництво та перевірку зошитів. Чи правда?
Українець
Брехня на брехні сидить, ще й брехнею поганяє !!! Який же мудрий наш український народ, що давним - давно придумав цю приказку. Яка ж вона актуальна !!!
Сергій
Не хочу коментувати це лицемірство(для цього потрібна ненормативна лексика, а я нею вже давно не користуюсь). Але фактом є те, що постанови дали дозвіл на місця, виходячи з фондів зарплат, які мізерні, різати зарплати вчителів по повній програмі.Тут і нульова надбавка за престижність, і неоплачування замін і т.п. Давно не дає спокою одне питання: чому в школах України навчальні програми - державні, реалізується державна національна освітня концепція, виховуємо майбутнє держави Україна, а оплата плати - з місцевого бюджету, який в кожному регіоні має різні можливості? Пора фінансувати вчителів з Держбюджету і надати статус державних службовців! Тоді не потрібно буде уряду виправдовуватись і придумувати, які вказівки вони давали, а які ні.
Бєлий Володимир
Для Сергій: Саме так і роблять у більшості країн світу, де владна політика будується як дійсно ПРОНАРОДНА на відміну від нашої, котра є ПРОБЮРОКРАТИЧНОЮ. Де брати гроші? Звісно ж не з місцевого бюджету, який здебільшого наповнюється з відрахувань із самих бюджетників. Є, наприклад, такий варіант - "Де взяти гроші на школу? У надрах" - http://education-ua.org/ua/articles/237-de-vzyati-groshi-na-shkolu-u-nadrakh.
Коментувати
вчитель
У двох рідних районах прем"єра-земляка - це Кельменецький та Сокирянський райони Чернівецької облсті за вересень місяць і до кінця року заробітну плату зменшили на 10%. Рішення прийнято районними радами. Педагоги на межі виживання при нинішніх цінах.
Вікторія
Парадокс... Відповідно до цих постанов та зменшення бюджетного забезпечення познімали всі доплати. А тепере, це не їх рук справи...
Щастя близько
Для Вікторія: Це тимчасові негаразди, потрібно трішки потерпіти і будуть у нас еуропейські зарплати
Тамара
Для Щастя близько: Якщо для цього нічого не робити, а тільки терпіти, то нічого не буде. Владу треба заставити працювати для народу, а не для себе.
Коментувати