Профспілка поскаржилася Порошенку на уряд

У профспілці кажуть, що навчальні заклади змушені оптимізувати штат та відправляти освітян у відпустки

Профспілка поскаржилася Порошенку на уряд

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що фінансові управління обласних та районних державних адміністрацій вимагають оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти їх відпустки без збереження заробітної плати. Про це йдеться у листі освітньої профспілки до президента Петра Порошенка.

Також у профспілці стверджують, що фінансові управління в регіонах вимагають від навчальних закладів встановлювати режим роботи на умовах неповного робочого часу, зменшувати або скасовувати стимулюючі виплати та підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки і доплати, які встановлені у граничних розмірах без попередження працівників.

Як зазначають у ЦК Профспілки працівників освіти і науки, відповідні дії фінансових управлінь та державних адміністрацій викликані п. 13 доручення прем’єр-міністра від 15.08.2014 р. № 29526/7/1-14 до Закону України від 31.07.2014 № 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

У профспілці зауважують, що відповідно до Прикінцевих положень Закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік" право вживати таких заходів надано лише керівникам центральних органів виконавчої влади, які здійснюють контроль та нагляд у відповідних галузях і сферах, та центральних органів виконавчої влади, виконання функцій яких можуть здійснювати відповідні міністерства.

Також у ЦК Профспілки працівників освіти і науки вважають, що доручення уряду про вжиття обласними, Київською міською державними адміністраціями заходів для оптимізації штатної чисельності працівників, надання їм відпустки без збереження заробітної плати, встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасовування стимулюючих виплат, підвищення посадових окладів, зменшення надбавок і доплат не відповідає нормам Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" № 1622 та іншим законам та постановам Кабінету Міністрів України, а також Конституції України.

"У зв’язку з цим просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції України, забезпечити дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти і науки та надати відповідні доручення щодо скасування зобов’язань обласним, Київській міській державним адміністраціям здійснювати заходи, які призведуть до порушення прав працюючих", - наголошується у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки до президента.

Освіта.ua
15.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гість
Наш ДВНЗ КУУП ліквідував С.Квіт, викладачі не влаштовані, багато з дітьми, в Міносвіті ніхто нашим працевлаштуванням не займається (нам не виплатили навіть одноразову допомогу при звільненні), один спихує на одного, або у відпустці. В якій країні це можливо - кваліфіковані викладачі -- на вулиці без гарантій, які обіцяв президент - забезпечити положення Загальної декларації прав людей. Хто познущався з наших прав - С.Квіт
Аркадий
Порошенко прекрасно знает о глумлении властьпридержащих над украинскими учителями и образованием в целом. И, очевидно, при этом не ощущает никакого внутреннего дискомфорта. В том государстве, где учитель за свой труд получает 200 долларов - нет будущего. Государство подвержено разрушению изнутри и и извне. Учителям в этой ситуации нужно соответствующим образом проголосовать на предстоящих выборах. Заявление ЦК профсоюзов - это очередное очковтирательство.
Освіта-Плюс
Добре, що хоч зібралися...))) Загалом систему профспілки мінять треба. А "слабо" нам, простим освітянам, бо тих "богів профспілкових" не зсунеш з місця. Багатьом уже далеко за 70. Кіровоградщина знає. Але вони один одного так тримають - дай Боже нам так згуртуватися! На Всеукр. профспілку сподівань жодних. На місцях - теж. "Спасение утопающих - дело рук самих утопающих" (с)... Тільки треба, щоб педагоги перейшли з табору "молчащих ягнят" у стан силних, згуртованих однодумців. Але як же важко їх розворушити!..
----да  в  шоке
Для Освіта-Плюс: на розворушення в одній єдиній школі так, щоб людина, яка, слухаючись директорку, не підтримала колегу двічі, та все ж отримала бажання та силу голосно, на громадський загал, в газеті),підтримати в третій раз пішло 14 років. А те, що пару людей, що виступили в підтримку (років два раніше), просто проігнорували, говорить про вміння "думати про майбутнє"
Коментувати
lady.drig@mail.ru
А чому тільки Київській міській державним адміністраціям ? А інші міські адміністраціїї, де????
Григорий
Правильно - только президент и поможет! Министр Квит - в отпуске на три недели в США, Совсун тоже собирается... С Полянским... Днипров в отпуске... МОН надо закрыть и все дела передать Президенту!
Serg
Підручники відсутні дле 6 класу, заміна безкоштовна (захворів-відчитуй уроки без взаємозаміни), на власний рахунок на два тижні.
Ольга
У нас також підручників для 6 класу немає
наталія
і ми без підручників для 6 класу (Вінниця)
Оксанка
Підручники для 6 класу ще не надійшли (Кіровоградська обл.). Скажіть, чи ви вже їх отримали?
Путин
Для Оксанка: А зачем вам учебники? Вдруг умными станете. Вдруг вопросы всякие задавать будете. Нееет, нам такого добра не нужно. А у Петра я спрашивал - он тоже против.
Алла
І нам не надійшли (Чернігівська обл),вже купу паперу на копії пішло за вчительські гроші,яких не платять
Виктор
Обещали, что к ноябрю учебники появятся в школе, но а пока учимся по старым учебникам. По моему предмету они вполне адаптированы к новой программе. А вообще этому МОНу делать нечего: то программы переписывают, то учебники. Хотя, а что не понятного - распил бюджетных денег еще никто не отменял
Коментувати
Учителька Марія Іванівна
Нас на 10 днів заставляють до Нового року піти за власний рахунок. Давлять на свідомість - в країні ж війна, а ви про гроші, а ви їсти хочете. Свідомо пишемо заяви за власний рахунок.
якось було
Для Учителька Марія Іванівна: Отакої "давлять на свідомість". Та свідома людина вимагатиме дій від уряду та тих, кто накрав мільярди, а тепер дітей на убій відправляє, щоб їх мільярди захищали. Розуміють, що Путіну вони не потрібні.
777
Для якось було: Да причем здесь путин, у нас бардак в Киеве и все беды от этого.
якось було
Для 777: та в Киеве бардак уже лет 25. И что? путин при чём? Ооооо!. явится - перетрубация начнётся. Допока оне привыкли править в свой карман. А то делиться придётся. В Киве бардак... так же ш в мутной воде рыба хорошо ловится. Руками...
Коментувати
PR
А хто не скаче..... Доскакалися... Дякую майдану за наше "мирне" сьогодні і "світле"(читай бідне) завтра.
anzhela7208
Для PR: Для Освіта-Плюс:
Коментувати
учитель
А бачили хто там працює? З них труха сиплеться,профспілка не дієва,створюйте незалежну профспілку!
Ира
Для учитель: А вы старых поменяйте! Что слабо?
Коментувати
Геннадий
Очередное подтверждение, что в профсоюзе мягко говоря идиоты. Будто Царь-батюшка не знает, что в стране происходит, откуда надо денег натырить.