МОН: скасовувати доплати за заміни неприпустимо

Міносвіти стурбоване припиненням доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників

МОН: скасовувати доплати за заміни неприпустимо

Міністерство освіти і науки України вкрай стурбоване можливими наслідками застосування у сфері освіти окремих норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року № 65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету". Про це йдеться у листі МОН, що направлений до Кабінету Міністрів України.

У Міносвіти зазначають, що пунктом 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, затверджених вищезазначеною постановою, передбачено тимчасове припинення встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників. Крім того, пунктом 15 цих заходів зобов’язано припинити заповнення вакантних посад.

"Застосування таких обмежень у системі освіти неприпустимі, оскільки це стосується оплати праці працівників навчальних закладів, які заміщують тимчасово відсутніх (хвороба, курсова перепідготовка, відпустка, вакансія тощо)", - наголошують у МОН.

"Зокрема, у дошкільних навчальних закладах педагогічне навантаження вихователя складає 30 годин на тиждень. Наприклад, при 12-ти годинному режимі роботи закладу (або цілодобово, чи інший режим), вихователі працюють позмінно: І зміна - з 7.00 до 13.00, ІІ зміна - з 13.00 до 19.00. При відсутності одного педагога, інший вихователь працює дві зміни, адже, діти не можуть залишатись без супроводу працівників закладу. Це стосується і інших працівників дошкільних навчальних закладів та керівників груп продовженого дня у навчально-виховних комплексах, загальноосвітніх закладах", - йдеться у листі.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки просять уряд терміново прийняти рішення щодо внесення змін до пунктів 12, 15 Заходів та викласти їх у наступній редакції:

"12. Тимчасове припинення встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, крім галузі освіти.

15. Припинення заповнення вакантних посад (крім посад галузі освіти, посад керівників структурних підрозділів та їх заступників, а також випадків переведення з посади на посаду спеціалістів у межах структурних підрозділів органу державної влади в разі виникнення виробничої потреби, працевлаштування працівників патронатних служб членів Кабінету Міністрів України).".

"Внесення зазначених змін не призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та зніме соціальну напругу серед працівників навчальних закладів і батьківської громадськості, що виникли внаслідок встановлених обмежень", - наголошується у листі Міністерства освіти і науки України.

Як відомо, Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти також не підтримав ініціативу уряду щодо скорочення "доплат" працівникам освітньої галузі.

Освіта.ua
18.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Липенко Олена
Цікаво, чи припустимо, що не виплачують кошти за відрядження вже декілька років.
fla
існує солідне джерело економії коштів: відмінити ВСІ моніторинги освіти (за цей навчальний рік 7 штук було) і розформувати відповідні організації, які знайшли вигідну "дійку" в освітянському бюджеті. Всі дані цих моніторингів яйця виїденого не варті, а гроші на них витрачаються величезні. Думаю, на заміни вистачило би :-)
паша
На жаль, ніхто до цього не прислухається. Замін, гуртків і таке інше , немає роками , зате на утримання самих будівельв яких у кожному місті розкішно сидять бюрократи від освіти ідуть астрономічні суми
Коментувати
Анна
И в Харьковской области тоже никто замены не оплачивает. Единичные случаи на моей практике были, и то для "своих". Остальным даже отгулы не дают.
Учитель м. Харкова
Шановні працівники МОН України! Таке враження, що МОН взагалі не володіє ситуацією на місцях. У м. Харкові заміни уроків не проплачуються вже багато років. Директори ЗНЗ "розраховуються" з вчителями "відгулами". Про яку якість уроку може йтися? Окремі вчителі (ті, яких не влаштовує такий стан справ) звертаються до різних інстанцій (РУО, Департамент освіти ХМР, Департамент науки і освіти ХОДА) за роз’ясненнями. Ну той що? А нічого. Таких, як правило, адіністрації ЗНЗ намагаються не чіпати. Але де ж додержання нормативності? Де профспілки? Чому ніхто не поцікавився табелями на зарплатню щодо замін уроків (у РУО), книгами обліку пропущених і замінених уроків ( у ЗНЗ)? Вони ж, як то кажуть "девственно чистые" у плані замін. Ось і залишається заступник директора з НВР, учитель, директор заручниками ситуації якщо треба організувати заміну уроків: навчальні програми і плани треба виконувати, травматизму треба запобігти, а якщо якийсь учитель поскаржиться до прокуратури... Якщо запит надійде до...
Іван
Міністерству легко говорити,а коли місцеві бюджети не просто пусті,а ніякі,то ж і йдуть на такі міри.Та й зловживання лікарняними бувають не рідко.Хоча в цілому,це не законно.
Учитель
Уже месяця 2 как замены не оплачивают. Учитель едет на курсы, его заменяют колеги, замену им тоже не оплачивают. Проживание, командировка, дорога во время курсов тоже не оплачивается. Киевская область, броварской район.
ида
Для Учитель: Два месяца? Да вам повезло...У нас уже года три их нет
Родион
Де оплачують заміни і командировочні, де не оплачують. А в нас вибірково: цьому дам, - цьому не дам. Як начальниця повелять.
Коментувати
Світлана
Я адміністратор школи, щомісяця подаю заміну, цю заміну оплачують. Є розпорядження управління освіти ( від 2008 р.) де вказано, коли не платити заміну, але це розпорядження не має під собою правової основи, тому я завжди подаю на заміну.
Завуч
Закарпаття: виплачують все і постійно!
Восток Украины
Для Завуч: Конечно, Вы же на майдане стояли. Вот вам и привилегии. У Востока снимают, а Вам отдают. Вот вы всем и довольны, вот теперь и майдан молчит.
hhh
Казали колись моя бабуся:" Дурна пташка дурну пісню співає!"..а це ж людина з таким куцим мисленням вчить когось!
Коментувати
Володимир
У Полтаві 2 роки заміна не оплачується
Сонце
Щоб зекономити бюджетні кошти (не на вчителях), необхідно: відмінити "оздоровлення на асфальті"; відмінити безплатні обіди для 1-4 класів (крім малозабезпечених, сиріт) бо на 4 грн. дуже не нагодуєш; поменьше проводити різних незчисленних змагань, конкурсів і т.п. з поїздками по області; підручники зробити платними (хоча б за користування). Бо з тим усим,що ми маємо від минувшини, ми в Європу не попадем.
паша
Для Сонце:Підтримую Обіди за 4 гр усі у помийниці на відкорм чиїмсь свиням.Краще б платили гроші , і їх можна було б їсти І ще знову ж таки усі мовчать за утримання будівель, в яких сидять освітянські бюрократи.Я чула в якійсь області їх скоротили на "нєт" і розсадили по школах. Я думаю, що стан викладання і навчання у цій області від цього не погіршився
Коментувати
Наталья
В г. Антрацит Луганская обл. На этой неделе директора школ получили негласный приказ отправлять учителей в бесплатные отпуска (НЕ МЕНЕЕ 14 ДНЕЙ в год каждого учителя) и ежеквартально отчитываться зав. отдела образования сколько человек и на какой срок были отправлены в бесплатные отпуска, и полностью снять доплату за престиж
Татьяна
Для Наталья: На учителях экономят,отправляя в отпуска без содержания,а зато на пришкольных лагерях отмоют миллиарды. Хотя Полянский сказал о их нецелесообразности,но никто их все равно не отменил. Вопрос: так зачем врать? Отмывайте средства дальше,только без популизма!
Віктор Шпаченко
Негласних наказів - не виконувати!!! Для цього треба тільки одне - громадянську позицію!
Людмила
Для Наталья: В харьковской обл. такое практикуется уже 3 год
Коментувати
Марія
В Харківській області заміна давно не оплачується. Міністерство цього не знає або робить вигляд,що не знає? Досить популізму,давайте рішення! Про відміну таборів Полянський поговорив,та віз і нині там. Так і з замінами.
оксана
Для Марія: то не мовчіть, а кричіть криком, щоб вас почули у ваших місцевих управліннях. У Івано-Франк. оплачують заміну всю, до копійки, вся тарификація прозора, нічого не приховують, є виплати на оздоровлення. Борітеся!
Восток Украины
Для оксана: Стали бороться и немолчать - теперь нас ваша власть кровью заливает. Это только вы "герои", а мы сепаратисты и бандиты. У нас в Украине только Западная Украина и часть Киева имеет право голоса
Пост
У Черкаській області виплачується заміна і оздоровчі. А про те, що десь 5-6 років люди не отримують гроші за працю, просто ЖАХ, диву даєшся як таке можуть робити з працівниками, які і так за копійки працюють. Цікаво, влада хоч трішки заглядає сюди....
Коментувати
Людмила
В Харькове тоже года 3 не платят замен.
Віктор
Цікаво, чи вивчало МОН у скількох відсотках шкіл оплачують працю вчителів, які заміщують тимчасово відсутніх колег по причині хвороби, курсової перепідготовки тощо? Я не знаю, чи існують школи, де дотримуються у цьому питанні законодавства. Я впевней, що жоден адміністртор не поніс за такі грубі порушення трудового законодавства хоч-якусь відповідальність. Тож дивно виглядає стурбованість міністерства.
Іван
До відома чиновників від освіти на Волині в бюджетних запитах загальноосвітніх шкіл кошти на заміни вчителів відсутні уже більше 5!!!!! років!!! Прозрівайте швидше!!! Ті, що перепрацьовують чергового міністра про це прекрасно знають!!!!!
Лена
В Константиновке если класс делится на группы не оплачивают замену
Светлана
В Мариуполе замены учителям не платят уже несколько лет.
Астра
Для Светлана: Да лет 6-7 уже не платят. Только отгулы дают. Каникул не хватает "отгулять". (Мариуполь)
Влада
В Киеве и замены не оплачивают,и отгулы не дают.На вакантные места новых не берут.Пишем с 1 сентября замены в этих классах,а теперь их не оплачивают.У некоторых учителей по 0,5 ставки из-за этого не оплачивается.
Алла
Та ну... Я в Києві отримала оплату за кожну відпрацьовану заміну. І це - Солом’янський район, який є одним з найгірших по оплаті освітян в Києві
Коментувати