Освітяни вимагають збереження соціальних прав

Положення соціальної політики, які звужують трудові права освітян, будуть удосконалені

Освітяни вимагають збереження соціальних прав

14 квітня 2014 року у Київському міському будинку вчителя відбувся круглий стіл "Освітяни на межі відчаю" із метою досягнення консенсусу з Кабінетом Міністрів України для збереження трудових та соціально-економічних прав освітян в умовах економії бюджетних коштів.

Як повідомляє прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України, захід був організований Київською міською організацією профспілки за сприяння Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Документи щодо удосконалення окремих положень соціальної політики, що суттєво звужують трудові права освітян, обговорювали Лілія Гриневич – голова комітету ВР з питань науки та освіти, Володимир Матвійчук – заступник Міністра фінансів України, Олександр Яцунь – голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також інші представники виконавчої влади.

Відкриваючи роботу круглого столу голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь наголосив, що "низка антикризових рішень, розроблена Урядом, пропонує учительству "затягнути паски" до стабілізації ситуації в країні та може призвести до зниження заробітної плати маже вдвічі".

"Освітяни розуміють, що у кризові часи відновити весь спектр законних гарантій неможливо, зокрема, розморозити тарифну сітку чи ввести в дію статтю 57 закону "Про освіту". Проте, так звужувати трудові права педагогів – неприпустимо", - зазначив Яцунь.

У свою чергу заступник міністра фінансів України Володимир Матвійчук запевнив, що найближчим часом до постанови №65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету" буде внесено зміни, зокрема щодо встановлення доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та заповнення вакантних посад у закладах освіти.

Також, виступаючи перед освітянами голова профільного комітету Верховної Ради Лілія Гриневич запевнила, що за проект закону № 4648 у такому вигляді, яким він є сьогодні, депутати голосувати не будуть. "Якщо збільшувати педагогічне навантаження, то лише разом із збільшенням заробітної плати учителя", - зазначила Гриневич.

"Ситуація складна, але нам потрібно разом рухатися вперед. Пропонуємо створити спільну робочу групу при Комітеті для реформування питань оплати праці освітянам", – підсумувала Лілія Гриневич.

За результатами круглого столу його учасники вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо внесення змін до постанови №65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету" (дозволити працівникам закладів освіти встановлювати доплати за виконання тимчасово відсутніх працівників, заповнення вакантних посад тощо) і щодо відміни проекту Закону України № 4648 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)" в частині виключення норм про встановлення гнучких розмірів доплат освітянам за додаткові види педагогічної діяльності.

Освіта.ua
15.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Як момент економії варто повернути старий пункт в положення про атестацію.Раніше дозволялось пройти курси лише з предмета за дипломом,а категорія розповсюджувалась на все педнавантаження. Я,до прикладу ,викладаю 4 предмети.На інтегровані курси потрапила лише раз,а за два роки я вже тричі була на курсах : біологія; біологія+екологія+природознавство; Захист Вітчизни (група дівчат); В травні я планово йду на чергові курси з основ здоров"я ( на які я просилась першочергово ,а получилось ,що відправили найпізніше,при чому розрив між курсами з ОЗ попередніми вже майже 6 років). Скажіть,хіба це не зайві витрати коштів ? За старим положенням я пройшла б лише курси з біології,а з інших предметів займалась би самоосвітою.А так я тільки "курсую" з курсів на курси,і колеги мають проблеми з замінами,і як класний керівник теж потребую заміни. Звичайно,мені приємно поспілкуватись з колегами, дізнатись щось нове, але оці "100" курсів - це зайве ,на мою думку. І вчителів із подібною проблемою немало.
учитель
Для Ирина: Повністю підтримую як заступник!!! Адже це економія не лише бюджетних коштів і викладацького часу, а й коштів вчителів, бо всі спецкурси платні (до 400 гривень), крім того - кожні додаткові курси - це ще і невиконання програм, бо не всі уроки вдається замінити, та ще ж і безоплатно.
Виктория
Згодна на 100%
Коментувати
донецк
Сокращают надбавку за престижность до 15%, дальше наверно больше.... Зато продолжают слать приказы про конкурсы.
Светлана
Для донецк: у вас сокращают до 15 %, а г. Антрацит Луганская область (городские школы) снимают надбавку за престижность полностью
Татьяна
В нашем районе оставили за престижность учителям только 5%, а 15% забрали. Приблизительно минус 500-600 гривен из зарплаты. Как хочешь так живи. При том, что судьям с августа 2014 года увеличили зарплату. Они получают зарплату более чем 18000 гривен (это со слов ведущего одной телевизионной программы). Но об этом никто в новостях не афиширует.
Коментувати
працівник
Щойно прийшов директор з наради, оголосив, що постановою КМДА №226 , відповідно до Постанови КМУ №65, з усіх педагогічних працівників знімаються усі надбавки з 01.04.2014 року, то як далі жити? , бажання працювати немає
Наташа
Для працівник: в Антраците Луганская область та же ситуация, так еще поговаривают и о сокращениях. "ПОКРАЩЕННЯ" ВІД НОВОЇ ВЛАДИ. СПАСИБО МАЙДАНУ ЗА НОВУЮ ВЛАСТЬ
Учитель
Наташа,не Майдану,а майдаунам)а вообще пусть нас заберет Россия чем жить с этой придурошной властью
teacher
Шановні колеги, які звинувачують Майдан, а ніхто не задумався над тим, хто довів економіку країни до такого стану? Чи це майданівці вивозили камазами валюту та літаками коштовності? Чи майданівці здерли податок з підприємців на два роки наперед і роздерибанили між собою? До чого тут нова влада? Хотіла б побачити, які були б ваші дії на місці влади. А ось з приводу "пусть заберет россия". А запитайте у жителів Росії (наприклад, Вологодської області), як там їм живеться, коли педпрацівників відправляють у відпустки на три місяці за власний рахунок і закривають школи, або переводять на повну самоокупність.
Коментувати
Знаюча
Тут багато говорилося, на чому б зекономити. Називали методкабінети, відділи освіти, інститути вдосконалення. Шановні колеги, наведіть конкретні приклади, щоб одна із цих структур надала вам реальну допомогу як вчителю. Я не можу і мої знайомі вчителі теж.
111
Для Знаюча: Чи багато Ви,шановна, зекономите на цих структурах? Чи відомо Вам яку заробітну плату отримують у відділах освіти чи методичних кабінетах? Це копійки... Не будьте злою... Кожен має робити свою роботу... Співчуваю, що Вам так не пощастило з методистами, відділом освіти та інститутом !
112
Сколько бы не экономили, все равно хорошо, ваша работа - это те расходы для государства, которое в нынешнем состоянии оно не может себе позволить. Станем жить богато, вернут все методики и т.п. Идите в школы, там нужнее и необходимость в квалифицированных кадрах имеется
111
Для 112: Вам би все закрити... А в школах у нас суцільні вакансії... Не кажіть, про що не знаєте!
Коментувати
Олена
Не можна мовчати та робити вигляд.що все нас влаштовує! Слід зробити массову акцію протесту! Бо якщо вчителю скоротити в оплаті все, що тільки можна. То така буде робота! І хай "економісти" навчають учнів, виховують їх. В нашому суспідьству майже кожний якщо не "учитель", то "лікар". І вказує нам як пращювати на скорочену зарплатню. Тоді завдяки "цієї економії коштів" кожний з нас, щоб вивчити своїх дітей буде шукати додатковий підробіток. Нашим дітям жодний вищий навчальний заклад пільги не дасть!!!! Повторююсь - слід організовувати масову акцію протесту, а то поступки йдуть тільки іншим верствам населення.
світлана
Весь світ вимагає покращення умов праці та гідної оплати, а ми повинні просити залишити те, що і так не робить нас гідними перед учнями та їх батьками...
Светлана
Для світлана: Для Олена: поддерживаю на 100% Пора всем подниматься, сколько будем отсиживаться?
Коментувати
Ігор
Скоротити РМК. Єдиний критерій успішності роботи школи - рівень знань учнів. Знімати доплату за класне керівництво не можна. А якщо знімати - то видалити із Закону України "Про освіту" положення про виховну роль школи. Методична служба повинна найматися учителями. Припинити практику порушення авторських прав учителів. Зробити загальною практикою - скачав розробку і одна гривня(умовно) ПІШЛА З ТВОГО РАХУНКУ НА РАХУНОК АВТОРА. і НІЯКОЇ ШАРИ. Будь-яка праця повинна оплачуватись!!!
віктор
Боже! Яка нікчемна профспілка!!!!!!! Головне питання,це питання робочого часу на ставку вчителя!!!!! Ніхто ж не знає,що за тиждень треба відпрацювати 40 або 36 для вчителя годин робочого часу на ставку,18 з яких є нормованою частиною навчальної діяльності на уроках для тарифікації,а інші 18 для інших видів діяльності,які визначаються колективною угодою : підготовка до уроків,індивідуальна робота з учнями,перевірка зошитів,робота в кабінеті,різні засідання... і на місяць ці види діяльності мають становити 72 години. Адміністрація і профком школи встановлюють в угоді ці види робіт (за них можуть не встановлюватись доплати,а можуть і встановлюватись,якщо це визнано за приорітетну доцільність,наприклад підготовка олімпіадників...) Більшість думають,що робочий час на ставку це 18 годин. Це помилка! Н.К. Крупська встановила робочий час вчителя 36 годин на тиждень,з яких нормована частина для тарифікації становить 18 год,бо у різних педагогів різні додаткові види робіт,які унормувати не можна!
Та отож
Для віктор: То в чому ж проблема? Мова хіба не йде про 18 годин УРОКІВ. Якщо мова йтиметься про 18 годин УРОКІВ, то все інше хіба куди дівається? Далі, що означає "робота в кабінеті"? Придбання за кошти вчителя наочності? Виготовлення, із придбаних на кошти вчителя матеріалів, наочностей? Ремонт кабінету вчителем- фахівцем з євроремонту? От тут було б бажано поширити положення. Підготовка олімпіадників. Ця робота здійснюється у вільний від уроків час зазвичай безкоштовно. Перемога дитини на обласному рівні може відзначатись фінансовою підтримкою. Інше? А Ви таки правий!!! Питання потрібно піднімати у тому плані, що вчитель, особливо молодий вчитель, повинен мати можливість ПРОГОДУВАТИ, ОДЯГНУТИ, ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ КУЛЬТУРНО РОСТИ власній родині. А ми тут крохоборимось що й за що платиться
Коментувати
Максим
Не знаю, как в других школах, но у нас и так полно бесплатной работы: громадський інспектор з охорони дитинства,громадський вихователь,ДИРЕКТОР пришкільного табору...
теж  за правду
Большая часть руководящего состава зажравшиеся "царьки", которые решают судьбы простых учителей (хочу дам часы, а хочу не дам). В школах с этим строже, а вот в ПТУ…Там действия администрации контролируются формально. Тарификация педагогических работников практически не контролируется, поэтому у преподавателей нет часов (зачастую по пол ставки), а часы читают мастера производственного обучения со средне-техническим образованием. Где контроль со стороны вышестоящих органов? Как мастер п/о одновременно может выполнять свои обязанности мастера (8 часов в день) и в это же время еще читать часы (4-5 часов в день)? Значит обязанности мастера не выполняются?А куда смотрит вышестоящее руководство утверждая тарификацию - у преподавателя 0,3 или 0,5 ставки, а у мастера п/о ставка мастера плюс 0,5 ставки часов. И выходит мастер п/о имеет полторы ставки при средне-техническом образовании, а квалифицированный преподаватель 0,5, а иногда и 0,3 ставки.
працівник
Для теж за правду: Ви конкретно говорить про ПТУ, у нас все на обліку, майстри години читають та не всі, не більше 240 , все під контролем
теж за правду
Для працівник: Да я конкретно говорю про ПТУ. Может быть у Вас иначе и у Вас под контролем, а вот в нашем учебном заведении нет. У нас практически каждый мастер п/о имеет пол ставки часов или надбавку за вторую подгруппу, а преподаватели сидят на 0,5 ставки. Иногда доходит даже до того что у преподавателя забирают часы, а передают мастеру. И до этого никому нет дела. Вышестоящие органы на это закрывают глаза при утверждении тарификации.
Светлана
Для працівник: А вы считаете нормальным, что мастера п/о читают часы в то же время, когда обязаны выполнять свои служебные обязанности как мастер и заниматься учебной группой? У них что своей работы мало? Читать часы должен квалифицированный преподаватель, а не мастер со средне-техническим, а зачастую и со средне-специальным образованием. Вот поэтому ПТУ сейчас и не пользуются уважением, потому что выпускаются специалисты рабочих профессий с очень низкой профессиональной подготовкой
Коментувати
Танечка Кошман
Я хочу зрозуміти, якщо вчитель не отримуватиме доплату (а фактично, оплату) за перевірку зошитів, за класне керівництво, це означає, що він не буде цього робити, так як у держави немає на це грошей, чи він повинен буде це робити безкоштовно, тому, що у держави немає на це грошей? У другому випадку хотілося б почути, у якій ще сфері працівники будуть виконувати певну роботу безкоштовно. Адже у нас класний керівник відповідає за учнів більше навіть від їхніх рідних батьків. Чи означатиме у разі скасування доплат за класне керівництво зняття і відповідальності?
Ірина
Працюю в освіті 13 років. Із власного гіркого досвіду гадаю, що усе це нам доведеться робити безкоштовно під супровід керівництва "Ви нічого не робите!", " У нас занадто висока зарплата!"," Не подобається- заява на стіл, на ваше місце прийде 10!" і под.
Коментувати
Олеся
А я таки щиро дякую майдану і низенько вклоняюсь за те, що дали шанс змінити врешті країну, за те, що зявилося світло в кінці тунеля. Набридли злодії при владі, які позажирались, а смертельно хворим дітям люди в цей час збирали по гривні на лікування, набридло злиденне учительське існування. Я готова жити голодна і холодна, аби підтримати сьогоднішню владу, бо вони на свої плечі звалили неймовірний вантаж - доведену до краху державу і намагаються витягти всіх нас з прірви. Ясно, що не все вдається. Ще й Донбас лінується підняти зад і навести лад з сепаратизмом, але труднощі тимчасові. А бюрократів від освіти треба ліквідовувати, бо розрослися як ракова пухлина на тілі учительства.
учитель
Для Олеся: ты подумала, чем детей учитель будет кормить, за квартиру платить??? идеалами майдана??????????? корми, пока не стошнит
учитель
Для Олеся: а по поводу Донбасса - заткнулась бы, пока не поздно
Лена
А то, что прийдете ко всем с автоматами Калашникова? Сейчас деньги идут, чтобы ваших успокоить
Коментувати
Ирина
Нужно уделить и особое внимание аттестации руководящего состава учебных заведений. Так, например, директоров профессиональных лицеев и ПТУ в Луганской области аттестуют за 10-15 минут, изучая их работу по предоставленным ими же отчетам. Да и перевыборы руководителей последнее время вообще не проводятся. А хоть раз представители аттестационных комиссий аттестующих руководителей учебного заведения побывали у них на уроках? Почему-то учитель должен давать открытые уроки, открытые внеурочные мероприятия ежегодно, а почему не должен их давать директор или заместители директора ? И почему на их открытых уроках не присутствуют представители таких аттестационных комиссий. Ведь открытый урок это тоже показать деятельности директора и его заместителей. Я, например, за годы своей работы в одном из таких учебных заведений не припомню, чтобы открытый урок дал директор или его заместители, а с преподавателей требуют постоянно.
небайдужа
Для Ирина: підтримую !!!
Танечка Кошман
Для Ирина: Я - заступник директора з НР загальноосвітньої школи. До моїх посадових обов’язків, крім багатьох інших, належить атестація педагогічних працівників. Крім цього - я вчитель правознавства та історії. Як я можу вимагати якісної роботи від учителів, якщо сама не проводитиму відкриті уроки та позакласні заходи? І уроки проводжу, і у конкурсах беру участь, і позакласною роботою зі своїх предметів займаюсь, майсте-класи проводжу. Якщо у Вас так, як Ви кажете, чому погоджуєтесь з цим, чому не завітаєте на уроки до директора чи завуча, адже у ході атестації складається індивідуальний графік атестаційних заходів кожного працівника. Цікаво, Ірино, невже у Вас багато бажаючих на посаду, скажімо, заступника директора?
Ирина
Для Танечка Кошман: Есть много желающих занять эти должности поверьте. Ходить самим к директору и замам на уроки. Не смешите. Кто нас туда пустит? Какие индивидуальные графики? Я выше писала, как у нас проходят аттестации руководящего состава – за несколько минут. А уж о том чтобы они проводили открытые уроки, а тем более, мероприятия или брали участие в конкурсах за многие годы работы я о таком и не слышала. Они и обычные уроки не всегда проводят. Дети сами в кабинетах сидят, а они во время уроков могут и в магазинчик сбегать и чаёк попить (часа так полтора ) и посплетничать. И никаких проверок не боятся. Так как, проверяющие за несколько дней предупреждают о своем приезде, чтобы успели стол хороший накрыть да в пакетик положить (и все из кармана учителей). Вот зачем в ПТУ на 200-300 человек 2-3 заместителя, старший мастер, методист, социальный педагог, психолог, оператор ПК, смотритель зданий, лаборант и т.д.? Сократить, оставить половину ненужных вот вот и экономия. А у нас сокращают техничек.
Коментувати
Олена Нора
СКОРОТИТИ бюрократів, які тільки кров п*ють з людей - перевіряючих, інспектуру, начальників відділів, методичні структури тощо. Колись мене довела до сліз на очах моїх учнів колишня зав райуо. Розповідала, як треба працювати.... Сама писала безграмотно, а коли після скорочення її перевели на посаду директора однієї зі шкіл, змогла відпрацювати 2 місяці, а потім звільнилася на числення "прохання" батьків, колективу та учнів, хоча міськуо закривало старанно очі на її "мудре керування". Дуже часто учителя повчає нездара, яка має покровителів серед влади.Хоча самі нездари навіть не уявляють собі, що таке урок, скільки уходить на перевірку стосів зошитів, як поводять себе батьки! Ось кому треба затягувати паски. Вони тільки на хабарі й живуть.
Учитель
Хватит ныть!за что боролись,на то и напоролись.скажите спасибо Майдану и наслаждайтесь демократией и европейским уровнем жизни
Анатолій
Для Учитель: Повністю підтримую ! "За що боролись, на те і напоролись". Захотіли кращого життя ??? Маєте ! Насолоджуйтесь. Дякуємо Майдану !!!
Танечка Кошман
Зміни за одну мить не бувають.
віктор
Для Танечка Кошман: ТАНЮ,підтримую ВАС , ЗМІНИ ЗА ОДНУ МИТЬ НЕ БУВАЮТЬ!!! Але якщо коштів на різні види доплат,а може й на оплату за уроки, вистачати не буде, то сама місцева громада має вирішити,що ж в першу чергу оплачувати,чи тільки початкову освіту,чи неповну,базову,чи повну середню... Ось в цьому і є суть федералізму,суть самоуправління громадами... Я ХОЧУ ВАС ЗАСТЕРЕГТИ, після того,що з країною зробили регіони освіту чекає руйнація і робити нинішню владу винною ніяк не можна! Нинішня влада вимушена сама пройти через цю руйнацію і нас провести. Допомагаймо всі гуртом, не радіймо з горя.... УСПІХУ ВАМ!!!!!
Коментувати
давня вчителька
Колись,ще за часів СРСР, було встановлено, що кожний рубль, вкладений в сільське господарство, дає подвійний прибуток, в промисловість-потрійний, а в освіту- в шість разів! Хто хоче думати про майбутнє? Наш вчитель-скрізь і всьому винен, затурканий,затюканий численними райво, обласними відділами освіти,методкабінетами, інститутами вдосконалення, батьками, грубими і нахабними учнями. За свої гроші купляє крейду, фарбу, вазони, методички( які нерідко нав’язують методисти- спробуй не купити!). За свої кровні їздить на численні семінари і методоб’єднання. Давйте зробимо з нього ще більшого раба-заплатимо стільки, щоб тільки не здох. "Латану свитину з каліки знімають!" Зробимо з України тундру неелектрифіковану! УРА!!!
Человек
Для давня вчителька: ну,вот так.как же ужасно жилось при плохом совке.меня это поражает.большинство так любит поносить эту Державу,но при этом ставят те времена в пример и сравнивают их с нынешними,явно замечая отставание независимой Украины от СССР по всем параметрам.чего мы добились этой независимостью?вопрос остался открытым...
освітянин
Таке відчуття, ніби всі дружно з глузду з’їхали. В країні війна, за 23 роки незалежності нічого гарного та корисного для народу не відбулося - лише деградація та дебілізація населення. Всі ці роки народ мовчки терпів, терпіли учителі, а тепер: подпвай надбавки та пільги. Треба кричати "калавур" та об’єднуватися для боротьби. Нас відкрито грабують. Винні в цьому ми самі, тому, що допустили великий сепаратизм у 1991 році, а персонально: Ельцин, Кравчук, Шушкевич.
Коментувати
Тетяна
Ганно,+10000!
VARY
Снова экономят на самых бедных. Вчера посмотрела новости, стало плохо. Депутаты ВР (нынешней) закупили себе в столовую ягнятину по 500 грв и сыр по 300 грв за 1 кг, а вы затяните пояса потуже. Это уже будут не пояса, а удавки.
небайдужа
Чому не люструють чиновників від освіти ? Де реальні скорочення роздутих апаратів міністерства ? Знову заощаджують на вчителях . Скоро будемо працювати за трудодні, як колись в радянських колгоспах . Влада себе не образить , тільки на курсі долара скільки заробили . До цих пір жодного гучного і показового процесу над крадіями державного масштабу не відбулося , може , конфіскувавши награбоване і повернувши кошти з іноземних рахунків колишніх представників влади , боротися з економічною кризою буде ефективніше , ніж " здирати останню свитину" з учителів ?
Ганна
Чому наші керівники не можуть затягнути врешті свої паски! Зарплата вчителя з усіма надбавками 2 - 3 тисячі , а ті, хто ними керує на місцях і у владі отримують значно більше! Роздутий штат управлінців освіти - гарна стаття для економії . Адже вони не навчають і не виховують дітей, вони заважають це робити простим вчителям! Я не за скорочення інших , я - за адекватність оцінки праці і проти корупції! Не можна так зневажати вчителів!
Правдива
Для Ганна: Зарплата вчителя з усіма надбавками 2 - 3 тисячі. А чи відомо Вам, що зарплата спеціаліста відділу освіти, про яких так негативно відгукуються у цих коментарях, є такою: посадовий оклад на рівні "мінімалки"1218 грн. + 55 -60 грн. за ранг держслужбовця + 20% надбавка за вислугу років при стажі держслужби 10 і більше років. Скажете: не подобається- іди в школу. І рада б піти- не боюся, так де ж ті вакансії... І де ж іще заробляти гроші на хліб у маленькому райцентрі?
Олеся
Забули сказати, що Ви бігли туди на роботу, а не Вас примушували. Бо знаєте, що за вислугу 10 років отримуєте пенсію у розмірі 100% від окладу, а бідний вчитель навіть за 25 років праці тільки 1080грн.
Знаюча
А хіба щомісця премії вам не платять? Та й по школаї години відбираєте сумісниками. В усякому випадку у нас так. І черга до міського відділу бажаючих попрацювати.
Коментувати