Комітет ВР не підтримав скорочення зарплат освітян

Парламентський комітет з питань науки і освіти не підтримав ініціативу щодо скорочення "доплат" освітянам

Комітет ВР не підтримав скорочення зарплат освітян

16 квітня 2014 року відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, на якому був розглянутий законопроект № 4648 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)".

За повідомленням Центру освітнього моніторингу, профільний комітет не підтримав законопроект про скорочення "доплат" освітянам.

"Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики (реєстр. № 4648)", який освітяни вже назвали "законом про скасування доплат", передбачає суттєве скорочення чи навіть скасування оплати заміни уроків, перевірки зошитів, завідування кабінетами та майстернями, класного керівництва, за вислугу років, погодження школами штатних розписів у Мінфіні та ін., не був підтриманий ні депутатами - членами Комітету, ні Міносвіти, ні профспілками. Документ повернутий розробникам на доопрацювання", - йдеться у повідомленні Центру освітнього моніторингу.

У свою чергу, голова освітянської Профспілки Георгій Труханов, виступаючи на засіданні комітету, наголосив, що наміри про встановлення доплат у менших, ніж граничні, розмірах звужують права педагогів, що забороняється статтею 22 Конституції України, а низка інших запропонованих змін – суттєво погіршує соціальний стан працівників галузі, що теж є порушенням основного закону нашої держави.

"Після дискусій і наполягань Профспілки й завдяки консолідованій позиції голови Комітету Лілії Гриневич, депутатів Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України та української освітянської спільноти, профільний комітет повернув Уряду законопроект № 4648 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)" на доопрацювання", - наголосили в освітній профспілці.

Освіта.ua
17.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вива
оздоровительные в этом году стали в половине меньше.как же учителям оздоравливаться, если даже на жизнь не хватает!!!!
VARY
Луганська область місто Первомайськ Кожного року, вже майже 10 років відраховуємо "добровільно" одноденний заробіток у фонд міста, влада змінюється, а традиції ні. Знаючи про такі скорочення заробітної плати знову нас примусили написати заяви у квітні. Всі говорять про скорочення заробітної плати. Тільки кому вірити? Місцевим чи ВР? Гроші за кл. керівництво витрачаєш на таблиці, класні кутки і т. д, бумага зараз коштує 46 грн, а кожен вчитель знає скільки пачок потрібно на рік. НАРОДНІ ДЕПУТАТИ! Дослухайтесь до Вчителів!! Не забирайте їхні КОПІЙКИ!
Алла
Константиновка Донецкая область Сегодня сказали, что с мая снимаются все доплаты и оздоровительные.
вчитель
Чому тоді на місцях перераховують зарплати педагогів на зменшення, а районні та місцеві адміністрації приймають рішення про економію коштів за рахунок дотлат та надбавок освітян?
повністю погоджуюсь
Якщо знімуть надбавки - хай накладуть мораторій на всі моніторинги й перевірки ! Мізерні кошти і зараз платять за перевірку зошитів , хоча це найнеобхідніша складова навчального процесу . А взагалі необхідно ввести прозору схему оплати праці вчителів , без розмитих формулювань , усе , що вимагає від учителів дирекція, рвно і т.д. повинно бути оплачено . Безкоштовний ентузіазм лише за бажанням учителя , а не за вказівкою згори .
вчитель
Повністю згодна.Сама вчитель початкових класів, зошити перевірити необхідно перевірити кожен день.А на нас ще й економлять. Нехай скоротять собі зарплати, а освіта й так нікому не потрібна була на рівні держави протягом років.Майже кожен рік якісь експеременти, а толку?До вчителів-практиків ніхто не дослухається!Чи бачили наші керівники яка зараз математика у 1 класі?За завідування кабінету й так давно у нас не платять.Давайте ще й вислугу знімемо!Сором!Ніякої поваги до вчителя!Складається враження,що розумні діти нікому не потрібні!
Ірина
Ваші слова - то крик моєї душі. Цілком з Вами згідна
Коментувати
?!!!
Сьогодні, коли батьки майже повністю самоусунулись від виховання власних чад, навіть за 20-25% учителі не квапляться братись за класне керівництво. Краще відмовитись від перевірки зошитів узагалі, ніж перевіряти їх за 15% (у початковій школі мають бути перевірені усі класні та домашні письмові роботи; чи пробував хоч один чиновник від освіти перевірити бодай одну класну чи контрольну роботу з алгебри або геометрії). Хочете економити на вчителях? Економте, але не проводьте жодних моніторингів, перевірок якості знань, відмініть повністю ДПА (на всіх рівнях). Ми будемо подавати інформацію з основ знань, а чи знатимуть діти - хай це залишиться проблемою держави (якщо їй потрібні розумні спеціалісти) і батьків (якщо їм потрібні розумні діти).
Бєлий Володимир
Де взяти гроші на школу? Запрошую прочитати: http://education-ua.org/ua/articles/237-de-vzyati-groshi-na-shkolu-u-nadrakh
повністю погоджуюсь
Для Бєлий Володимир: слушна стаття , дякую ! Одне засмучує , коли до нас будуть дослухатися ? Зобов,язати чиновників від освіти знайомитись із нашими коментарями і викладати щотижневий звіт на сторінках цього сайту !
Александр
До нас будуть дослухатися тоді, коли ми будемо стояти під Верховною зРадою, а не будемо "самою свідомою частиною населення" над якою можна завжди познущатися...
Та отож
Для Александр: Для Александр: Правильно! Хоча... "сама СВІДОМА частина населення" могла б усвідомити, що саме вона ДОЗВОЛЯЄ владі не зважати на її потреби.
Коментувати