Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочався третій етап сертифікації вчителів. Фінальний етап сертифікації передбачає вивчення практичного досвіду роботи. До 6 листопада експерти вивчатимуть досвід учасників сертифікації за допомогою різних онлайн-платформ.

МОН: студентів не можуть виганяти з гуртожитків. В освітньому відомстві наголошують, що організація виїзду студентів не може мати примусовий характер і має враховувати безпечні умови переміщення здобувачів освіти.

Пробне ЗНО-2021: лише один тест в аудиторії, інші онлайн. Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання через епідеміологічні загрози зможуть скласти лише один тест у пункті тестування, а інші тестування пройти онлайн.

Шкільні канікули з 15 жовтня, – рішення уряду. Кабінет Міністрів рекомендував закладам середньої освіти встановити канікули з 15 до 30 жовтня. У наступний період, зважаючи на ситуацію, можливий перехід шкіл на дистанційне і змішане навчання.

Уряд виділив кошти на онлайн-курси для школярів. Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування коштів на придбання дистанційних курсів для учнів і вчителів. Така необхідність виникла у зв’язку з поширенням COVID-19. 

У МОН розробили новий Держстандарт профосвіти. Метою прийняття стандарту є визначення вимог до обов’язкових ключових і професійних компетентностей і результатів навчання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році. Документ регулюватиме правила зарахування абітурієнтів на навчання для здобуття ступеня бакалавра та магістра під час вступної кампанії у наступному році.

ЗНО з іноземної складатимуть усі вступники до магістратури. Єдиний вступний іспит з іноземної мови буде у 2021 році обов’язковим для вступу на всі спеціальності магістратури. Відповідна норма передбачена Умовами прийому до вишів.

Вступна кампанія 2021 року запланована на липень. За словами Сергія Шкарлета, метою проведення вступної кампанії в липні є надання вступникам і членам приймальних комісій часу на відпочинок перед початком навчального року.

COVID-19: 68 міст і районів включено до «червоної» зони. Відповідне рішення ухвалено 15 жовтня 2020 року на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Набуло чинності нове положення про дистанційну освіту. Документ визначає механізм забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час здобуття освіти за різними формами.

Освіта.ua
16.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!