МОН: студентів не можуть виганяти з гуртожитків

Керівники вишів мають із розумінням поставитися до необхідності проживання в гуртожитках

МОН: студентів не можуть виганяти з гуртожитків

У разі неможливості забезпечити безпечні епідеміологічні умови масового перебування студентів у гуртожитках, Міністерство освіти і науки рекомендує керівникам закладів забезпечити їх тимчасовий виїзд на період з 15 жовтня по 15 листопада.

Про це йдеться у листі Міносвіти, що надісланий керівникам закладів освіти.

Водночас у відомстві наголошують, що організація виїзду студентів не може носити примусовий характер та має враховувати максимально безпечні умови переміщення здобувачів освіти.

«Слід із розумінням поставитися до необхідності проживання в гуртожитках у цей період сиріт, осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, «червоних» карантинних зон, здобувачів освіти, які проходять практику, іноземних громадян та осіб без громадянства тощо», - наголошують у МОН.

Також у відомстві зазначають, що цим здобувачам освіти та студентам, які поєднують навчання з роботою, необхідно забезпечити можливість проживання в гуртожитках у вищевказаний період відповідно до поданої заяви та з максимально можливим дотриманням карантинних обмежень та заходів безпеки.

«Здобувачі освіти, які виїжджають з гуртожитків у період з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року, мають бути звільнені від оплати за проживання за цей період. Оплата, яка була внесена як аванс, має бути повернута або зарахована як оплата за наступні періоди проживання», - рекомендують у Міністерстві освіти інауки.

З метою створення безпечних умов проживання здобувачів освіти в гуртожитках у вищевказаний період заклад освіти може ухвалити рішення щодо обмеження відвідування гуртожитків сторонніми особами. Виняток становлять окремі приміщення закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, визначені як виборчі дільниці для організації голосування.

«Ми маємо конкретними діями зберегти здоров'я і життя кожного. Сподіваємось на Ваше розуміння та громадянську відповідальність», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
12.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор
Дуже цікава позиція, щодо гуртожитків, студенти на уроки не ходять, а ходять на роботу і проиживають в гуртожитку. Для чого тоді дистанційка.