Набуло чинності нове положення про дистанційну освіту

Документ визначає механізм забезпечення здобуття середньої освіти за дистанційною формою

Набуло чинності нове положення про дистанційну освіту

Відсьогодні в Україні застосовуватимуться норми нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.

Відповідний документ затверджений Міністерством освіти і науки і набув чинності 16 жовтня.

Документ визначає механізм забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час здобуття освіти за різними формами.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що застосування норм нового положення розширить можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.

За словами в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, у відомстві розуміють, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання, оскільки діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі.

«Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти», – зазначає Сергій Шкарлет.

Відповідно до норм нового Положення, дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків.

Натомість відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість отримав будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

З метою забезпечення прав педагогічних працівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У рамках своєї автономії школа самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти.

Освіта.ua
16.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
@дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною@ реформа по сокращению педагогических кадров :)))
Оксана , Оболонь
Ми - вчителі нікому в Києві не потрібні. У Кличка не вистачає інтелекту осягнути значення школи в суспільстві: не вистачає шкіл , дитсадочків, а позашкілля- давно тихо померло. Де школа майбуття, де електронна школа, де сміливі експерименти, де житло для вчительських сімей? НІЧОГІСІНЬКО!! Хоча щось і є- Шварцнегер приізжав... Це позитив. І все....
гість
Для Оксана , Оболонь: чому лише в Києві? В Кіровогоаді планують очне навчання за згодою батьків. Вони напишуть заяви, що у разі захворювання беруть відповідальність на себе. Таким чином з директора відповідальність знімається. Ну а про вчителів хто думає. Пушечне мясо.
Коментувати
Батько
А що значить "Натомість відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів)" ? Це що, коли моя дитина має високий рівень досягнень, то вчителям під час дистац. навчання не можна буде ставити 10-12 б.? Що за маразм?
1
Для Батько: ну ебаный в рот, че ты тупой такой, а?
гість
Неудивительно, что дети таких родителей тупые.
Коментувати
Марта
Вы прочитатайте что написано, дистанционное обучение только с согласия родителей! Добровольное!!!! Не хочешь дистанционку, ходи в школу.
гість
Для Марта: хорошо бы и для учителей так же_ не хочешь бросаться на амбразуру и проводить очные уроки в замкнутом помещении с 35 детьми по7 часов ежедневно_ работвй дистанционно. А сильно умные родители пусть придут в школу и работают очно.Имея высшее образование, любой может помочь воплотить в жизнь свои права.
Ирина
А учителям проводить уроки в школе только с их согласия .
гість
А як буде оплачуватись подвійна робота вчителя у тому випадку, коли він погодиться добровільно працювати як очно ризикуючи здоров’ям, а після цього ще й дистанційно, витрачаючи купу часу на підготовку та гроші на оплату інтернету ? А хто оплатить вчителю амортизацію власних гаджетів, які під час дистанційки рідко коли вимикаються? Невдобно якось ви придумали. Називається без меня меня женили.
Коментувати
Наталия
Украинцев геноцидят . Начали с мед реформ, перешли на образование. Дети по несколько часов будут сидеть и ломать глаза перед компьютерами , и терять зрение . У кого их нет , те вообще будут деградировать не получая знания . Через пару лет такого образования вырастет новое поколение жопомоек для поляков и Чехов . Люди нас хотят уничтожить как нацию , вы понимаете , что творится ? Им нре нужны образованные люди , им нужно управляемое бесформенное стадо . Мы и только мы должны это всё прекратить . Наши дети спросят с нас , что мы ничего не делали не боролись за свои права , прописанные в конституции.
Кто-то
Для Наталия: Да расслабьтесь, вы уже управляемое бесформенное стадо. Вон родители нынешних школьников учились очно, да что-то незаметно, что Украина страна академиков. Зато каждая домохозяйка с 9 классами знает, как действовать каждому из министерств, что кому делать и куда двигаться дальше. Электорат, хуле
Інна
Для Наталья: ну так робіть щось, чого ви тут виступаєте? Виходьте під Кабінет Міністрів і озвучуйте своє невдоволення. А то тільки виступаєте у вайбер, фейсбуках, інстаграмах. Там ніхто з можновладців ваші безграмотні дописи не читає. Чи звикли, як завжди, хай хтось зробить, а я у соцмережах повиступаю, так легше.
Учитель
Для Наталия. Так что, учителям умирать? Вы знаете, сколько учителей болеет? Дети являются переносчиками болезней. И такие мамы, как вы, больных детей в школу отправляют. Лишь бы дома не мешали. А то . что в телефонах они сидят с утра до вечера, не влияет на зрение? Чушь! Нормальный ребёнок и дистанционно знания получит. А бездельник будет кивать на зрение, интернет...
Коментувати
Ірина
Я погоджуюсь з батьками! Влада, як завжди, все скидає на людей. Медреформа - сміх! Лікування - горе. Тому краще сидіть вдома - виживайте як хочете. Ми вже і так "загубили" більшість дітей у знаннях. Технології технологіями а прямий контакт учитель -учень, зовсім інше. Не всі діти вчаться якісно на дистанційному навчанні. більшість списали-відправилм і досить. а далі... як поступати, як здавати ЗНО??? чому всіх рівняють під одну гребінку? напевно країні потрібні . .
Учитель
Для Ірина:Треба згноїти усіх вчителів?
Коментувати
Віктор
Треба гнати тя владу нашим дітям потрібне нормальне навчання діти не хворіють ,а влада розводить людей
Олена Фоміна
Для Віктор: А вчителі і персонал школи також не хворіють, знаходячись в тісних приміщеннях з такою великою кількістю дітей? У них якийсь особливий залізний імунітет?
гість
А хто тут думає про вчителя?)) Це ж покликання! Йдіть та задовольняйте їх, хм треба заро ляти грогі, а тут иак невчасно діти плутаються під ногами. Та ще й уваги пртребують, який жах!
Учитель
Таким горе- батькам начхати на здоров`я вчителів, начхати на те,що заміна на заміні у школі. Їм аби вдома дитина не заважала
Коментувати
Батьки
І тепер ніхто не буде казати, що дітей повинні навчати батьки! Дітей потрібно навчати вчителям!
родители
Для Батьки: Кто там учить собирается - будет ссылка на чужой урок и заданий в три раза больше смогут задать. Видела интервью одной учительницы (правда российской) - рассказывала, что с новыми образовательными платформами насколько теперь меньше работы у нее будет!
1
Для Батьки: Днина, ты бы, хотя бы, предложение правильно составлять научилось.
Роман
Для Батьки: В межах свого робочого часу. А робочий час учителя-це урок
Коментувати