Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році

Документ містить низку новацій, які відрізнятимуть вступну кампанію 2021 року від попередньої

Затверджені Умови прийому до вишів у 2021 році

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти Сергієм Шкарлетом.

Документ містить низку новацій, які відрізнятимуть вступну кампанію 2021 року від попередньої.

Зокрема, як і минулих років, у 2021 вступникам на спеціальності «стоматологія», «медицина» та «педіатрія» для участі у конкурсі буде необхідно мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий конкурсний бал буде вище 175.

Обов’язковими для вступу на медичні спеціальності предметами ЗНО буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Також наступного року для більшості спеціальностей значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв.

Окрім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіти тощо).

Більше про вступ на програми бакалавра

Для отримання важливої інформації про основні події щодо проведення ЗНО та вступної кампанії 2021 року приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина Дударь
Вот только зачем Зно в нужно? Вед это дополнительные затратные на зно из бюджета. И меньше будет затраты на вузы, а значить будет меньше бюджетных месть в тех же вузах. А Взятки как брали, так и берут. И дополнительный расходный материал центры проведения этого же зно. А если учесть что эти центры покупают задания на сайтах для покупки студенческих работ. То, что можно говорить про их работу. А если учесть, сколько будет абитуриентов после школы, колледжей и магистров, то проверках их работ будет нулевая из за количества. Тут уж будет, понравился абитуриент при регистрации в центре качества образования или нет. Разве это уже не кумовство? И не факт что абитуриенты, не знают, кто сидит в комиссии, и не занесут им взятку. Также не факт что сами те люди которые работают в центре качества образования не могут иметь по нескольку телефонных номеров и аппаратов и звонить абитуриентов прося взятки.Или даже сами к ним не приезжают по этежи взятки за сдачу.
Наталя
Я хочу йти в медичний чи можу я здавати зно з української мови та української літератури разом, а не просто українську мову
Анастасия
А якщо, я йду не в уніаерситет, а в колледж то потрібна математика профільного рівня?
Анатолій
То я так зрозумів, щоб поступити, потрібно здавати ЗНО лише з трьох предметів? Чи як? Раніше було сказано, що обов’язкових буде чотири
Позитив
Для Анатолій: ДПА из 4 предметов, ЗНО из 3 предметов.
Коментувати
Вікторія
На філологію третім предметом можна здавати любий предмет з переліку:математика,історія, географія,хімія,біологія?
Черкаси , іван
Соросят вибили з мону, але справа Шарова- - стадного живе~ все в інтересах поляків , чехів , словаків, європи.... НАХРЕНА ВСІМ АНГЛІЙСЬКА В МАГІСТРАТУРУ?
1
Для Черкаси , іван: Іван,вся наукова література у світі друкується англійською.Поки не вивчимо англійської-будемо відсталою постсовковою країною на задворках світу.Ось нахрена англійська.
Коментувати
Сандра
В 2021 году сертификат ЗНО за 2020 год недействителен? ( кроме укр. яз и лит-ры)
Viktoriia
Для Сандра: Дійсні сертифікати з усіх предметів за 2018, 2019, 2020 і 2021 звісно.
Коментувати
Наталія
На спеціальність "Медицина" яку математику здавати, якщо у школі не профільна?
Віта
Для Наталія: всеодно профільний рівень (
Коментувати
Инженер
Нахрена английский всем инженерам или химикам сдавать в магистратуру?!? ИДИОТЫ!!! Это шаг к смерти специальных кафедр!! Шаг к развалу!!!
Andrew Brown
Очевидно, при такому "керуванні" освітою загалом і з таким переліком вступних випробувань фізика та хімія як навчальні предмети невдовзі помруть, потім прийде черга біології (див.третій конкурсний предмет), бо хто при здоровому глузді обиратиме ці предмети, коли можна історію та географію. Ну що ж, упевнено занурюємось у морок середньовіччя.
Галина
Для Andrew Brown: це не так. Перегляньте предмети, які вимагаються вузами для вступу на бюджет. Історія та географія зустрічаються дуже рідко, на обмежене коло спеціальностей. Розумні діти вибирають предмети ЗНО не ті, що легше здати, а ті, які потрібні для вступу на обрану спеціальність.
Роман
Для Галина: прочитайте новий перелік предметів. Перший і другий практично кругом українська і математика, третій - все інше за вибором
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!