Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні триває проведення зовнішнього оцінювання. Цього тижня відбулось тестування з російської мови і біології. Наступного тижня учасники тестування матимуть можливість скласти тести з географії, фізики і хімії. 16 червня будуть оголошені перші результати ЗНО.

Уряд затвердив Порядок розроблення профстандартів. Документом установлено  вимоги до процедур розроблення, затвердження та перегляду професійних стандартів. Рішення має наблизити Національну систему кваліфікацій до європейських вимог.

МОН планує змінити принцип фінансування вишів. За словами першого заступника міністра Володимира Ковтунця, фінансування вищої освіти має здійснюватися на основі формули з урахуванням рейтингу та результативності вишу.

МОН реформує підготовку молодших спеціалістів. Метою нової концепції є створення передумов для трансформації теперішніх вишів І-ІІ рівнів акредитації та забезпечення на їх базі здобуття молоддю повної середньої освіти професійного профілю.

НАЗЯВО розпочало свою роботу, - МОН. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти погодило Міністерству освіти новий стандарт для спеціальності «Кібербезпека». У Міносвіти погодження першого стандарту назвали включенням агентства у реальну роботу.

Українські виші зберегли позиції у QS World University. Британською компанією Quacquarelli Symonds опубліковані результати міжнародного рейтингу QS World University Rankings® 2018. Найкраща позиція українського університету у категорії 401-420.

Затверджено Умови прийому молодших спеціалістів. Документ є обов’язковим для усіх навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

МОН визначило структуру 2017/18 навчального року. Документом визначено строки проведення канікул та варіанти припинення навчального процесу, методологію розробки робочих навчальних планів та інші особливості проведення наступного навчального року в школах.

Школи зможуть впроваджувати інтегровані курси для 10-х класів. Долучитись до пілотування нових навчальних планів у 2017/2018 навчальному році школи можуть шляхом впровадження інтегрованих курсів, розробивши індивідуальні робочі навчальні плани для 10-х класів.

Держава витратить на ремонти шкіл понад 700 млн. За словами Лілії Гриневич, Україна має зношену мережу навчальних закладів. У зв’язку з цим Фонд регіонального розвитку в значній частині буде спрямований на капітальні ремонти і добудови шкіл.

У 2016 році в Україні працювало 189 опорних шкіл. На фінансування опорних шкіл минулого року було витрачено понад 621 млн грн. Зазначені кошти передаються місцевим органам самоврядування, що орієнтуються у потребах та проводять відповідні тендери.

Освіта.ua
09.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Особистов мене розчаровує щодня Міністр Гриневич. Говорить багато та проникливо,а як до справ,то ближче до нуля. Одними бравими закликами реформу не зробиш! На жаль,слова,слова,слова.... Замміністра призначаються старі потрібні люди,навчальні програми всі старі,реформа початкової школи лише поверхнева,всякі управління та методика інету з непотрібними інститутами вдосконалення дивують приспіві юстиції,громадська думка існує в паралельних світах і зводиться до слухань пронирливих та нахабних.... Школа,вчергове повірив і вчергове отримав облизня.....
Валентина
Як працювали в освіті при Радянському Союзі, так працюють і зараз. В час комп’ютерних програм збирають відомості про дітей мікрорайону в" ручному" режимі. Ні сучасні методи керівництва, ні сучасні технології ще не дійшло до школи.
Оксана, всё там, где и раньше.
В вас самих. В учителях, ходящих по микрорайонах, подвергая собственные жизни опасности, а личное время тратя на то, чтобы какая-нибудь тётка-чиновница отрапортовала, сколько у неё на районе детей, вместо того, чтобы организовать соцслужбу, паспортный (как он там сейчас называется) стол, милицию... Хотите борьбы? Боритесь. ЧЕГО вы ждёте? Что кто-то будет бороться, а вы - рыдать и плакать? Или Вы считаете, что выполняя требования тёток-чиновниц Вы добьётесь какого-то результата? Если вы выполняете то, что вам сказали,то какая дура, а уж тем более какой дурак станет отказываться от вашей бесплатной работы, вместо того, чтобы напрагаться самой (самому)? Тем более, что эти чиновники не очень-то и глупы, чтобы вот так просто взять, и вас послушать)))
Оксана
Це все даже добре, а коли ж відмінять мікрорайон, коли відмінять це знущання над вчителями????Де ж боротьба з бюрократією в освіті і увага, точніше, повага до вчителя?
Мирослава
Для Оксана, всё там, где и раньше.: браво,трeба в пeршу чeргу плважати сeбe,а потім вимагати цього від інших.
Коментувати