МОН планує змінити принцип фінансування вишів

Держава фінансує навчальні заклади замість того, щоб фінансувати освітні послуги

МОН планує змінити принцип фінансування вишів

Фінансування вищої освіти має здійснюватися на основі формули з урахуванням рейтингу та результативності вишу, а ВНЗ та наукові установи повинні отримати статус неприбуткових організацій. Про це, під час круглого столу, присвяченого питанню фінансування вищої освіти, сказав перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

За його словами, зараз Міністерство освіти працює над відповідними змінами до законодавства.

Також Ковтунець підкреслив, що такі зміни необхідні з низки причин. Насамперед йдеться про відсутність реальної фінансової автономії вишів, хибну методологію фінансування, а також про те, що державні витрати не завжди відповідають якості освітніх послуг.

«Зараз в Україні якість освіти не підтримується в грошовому еквіваленті. Ми фінансуємо установи замість того, щоб фінансувати освітні послуги. Аби забезпечити справедливий розподіл державних коштів та фінансову автономію вишів, сьогодні необхідно внести низку змін до закону «Про вищу освіту» та Податкового кодексу. Фінансування за розробленою нами формулою та новий статус ВНЗ потребуватиме нового фінансового менеджменту в університетах», – зауважив перший заступник міністра.

У свою чергу, виконавчий директор німецького Центру вищої освіти Франк Цігель наголосив, що фінансування на основі результативності має базуватися на новій управлінській парадигмі.

«Стратегія працює тільки тоді, коли вона підтримується на основі результатів фінансування. Це означає, що фінансування має безпосередньо пов'язуватися з цілями, мають бути створені стимули для їх досягнення. Управління, що базується на стимулах і конкуренції, має перевагу перед управлінням за правилами», – зазначив Цігель.

Він додав, що кращі в Європі практики зараз реалізовано в Фінляндії та Австрії.

Освіта.ua
06.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Доцeнт
Будe правильним, якщо стипeндіі залишать тільки пільговим катeгоріям. Зар. плати трeба викладачам підняти. Також нeобхідно повeрнути конкурсний унівeрситeтський відбір студeнтів. Ці норми мають бути прописані в законі про освіту. Цe є автономія унівeрситeту.
Elena Gapunenkova
Для Доцeнт: а як студентам виживати, якщо немає допомоги від батьків? Чи навчатись можна тільки багатим?
Коментувати
Ната
Будет в манере , присущей нашему сегодняшнему Правительству - государство отказывается от ВУЗов в стране как таковых.. Вначале Гройсман и Гриневич рассказывали про необходимость повышения стипендий, по факту - студентам урезали стипендии, получают только отличники и льготники...студенты перестали учиться вообще, пошли работать...Потом Гройсман рассказывал про супер-пенсионную реформу, по факту отказались платить тем, кто не имеет 35 лет страхового стажа...Так и с финансированием ВУЗов, задурят головы красивыми словами , на деле откажутся финансировать вообще..
Pasufik
Дай боже нашому теляті та вовка з*їсти. Зараз депутати так заговорять зміни до Законодавства, що усе залишиться як було.
m
Жодні новації та реформи не запрацюють, поки не приберуть тотальну корупцію. А так, це просто переливання з пустого в порожнє.
N
Щось я не зрозумів. А зараз як? Хіба МОНУ не фінансує лише зарплати та стипендії для держбюджетників?