У 2016 році в Україні працювало 189 опорних шкіл

У 2016 році на фінансування опорних шкіл державою було витрачено понад 621 млн грн

У 2016 році в Україні працювало 189 опорних шкіл

У 2016 році в Україні працювало 189 опорних навчальних закладів, на фінансування яких було витрачено понад 621 млн грн. Про це, під час виступу у парламенті, сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Сьогодні ми маємо реальне покращення умов для здобуття дітьми якісної освіти на третьому ступені – у старшій школі. Це дуже важливо, бо зараз понад 33% дітей 10-х класів у сільській місцевості навчаються у класах до 10 учнів. Це також означає, що один й той самий вчитель може навчати дітей п’яти предметам, на кшталт, фізики, англійській та фізкультурі одночасно», - зазначила Гриневич.

За її словами, у таких умовах не можна очікувати якісної освіти для цих дітей.

«Ми маємо забезпечити їх хорошими умовами навчання у старшій профільній школі. Тому ми далі працюватимемо над тим, щоб довозити таких дітей в хороші школи, якщо такої можливості нема за місцем проживання», – наголосила міністр.

Для поліпшення оснащення та підвезення до опорних шкіл урядом було передбачено 200 млн на закупівлю автобусів та 300 млн на закупівлю обладнання для природничо-математичних кабінетів.

Міністр повідомила, що зазначені кошти передаються місцевим органам самоврядування, що добре орієнтуються у потребах та проводять відповідні тендери. Окремо для підтримки освіти в межах об’єднаних територіальних громад для закупівлі як автобусів, так і обладнання передбачено 300 млн грн – виключно на ОТГ.

Лілія Гриневич також наголосила, що при цьому Міністерство освіти і науки й надалі дотримується принципу, що початкова школа має знаходитися якнайближче до місця проживання дитини.

Освіта.ua
09.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Соня
За результати ЗНО мають нести відповідальність батьки, бо в останні роки вони зовсім не цікавляться станом навчання своїх дітей, будь-якою ціною забезпечують найсучанішими засобами зв’язку, як мама часто буваю в школі і не бачу, щоб діти на перервах повторювали чи готувались до наступного уроку: всі в "мобілках", а син точно знає на якому сайті є всі готові відповіді до контрольних і домашніх робіт. Давайте частіше спілкуватися зі своїми дітьми і входити до них у довіру, тоді й діти наші будуть іншими: ми не вчимо їх вирішувати проблеми в навчанні, а шукаємо винних, вчителів, МОН, укладачів ЗНО.
мнение
Предлагаю поинтересоваться нагрузкой учителей в школах. Если учителя в школе на 01.09. 2017 г. имеют нагрузку по классам (без добавления на кружки, факультативы, ...) выше 20 н/ч, то это перегрузка... и отдачи от учителя и школы не будет. Директора, РОНо и иже с ними, пропускающее такие нагрузки пед.работников, и не подавшие "ВАКАНСИИ" школы, должны нести ответственность в последующем за результаты ЗНО перед нами.
Юра
Для мнение: А чому така увага лише до навантаження вчителів, невже ніхто і ніде не прцює 1.25 ставки?
Коментувати
якщо добре подумати
то час і статистика покаже, наскільки зміниться якість освіти. І 10 учнів це взагалі добре.