Osvita.ua Вища освіта Рейтинги ВНЗ Шість вишів з України включено до QS World University
Шість вишів з України включено до QS World University

Українські університети змогли утримати власні позиції у світовому рейтингу QS World University

Шість вишів з України включено до QS World University

У вівторок 15 вересня 2015 року британською компанією Quacquarelli Symonds опубліковані результати міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings® 2015/16, що визначає результати діяльності університетів світу за основними академічними показниками.

Рейтинг World University Rankings виходить дванадцятий рік поспіль та отримав світове визнання, як інструмент оцінювання якості університетської освіти.

При укладанні рейтингу розробники використовують декілька основних критеріїв діяльності університету: репутація в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій представників університету, співвідношення кількості викладачів і студентів, ставлення роботодавців до випускників, а також відносна чисельність іноземних викладачів та студентів.

До рейтинг-листа QS World University включено понад 800 університетів світу. Цього року до рейтингу включено шість українських вищих навчальних закладів (як і у 2014 році), два з яких посіли місця у Тор-500 списку.

Загалом лідерам вітчизняної університетської освіти вдалося утримати позиції, що були отримані ними минулого року.

Зокрема, за результатами рейтингу World University Rankings-2015, Київський національний університет ім. Шевченка зберіг власні позиції у Тор-500 у порівнянні з минулим роком та отримав місце у категорії 421-430, розташувавшись у компанії з тайванським Taipei Medical University та китайським Tianjin University.

Іншим українським університетом, що включений до Тор-500 престижного світового рейтингу, став Харківський національний університет ім. Каразіна, отримавши позицію 491-500 (481-490 минулого року). Компанію українському вишу склали бразильський Universidade Federal de São Paulo та британський Aberystwyth University.

Дещо втратив власні позиції в QS World University Rankings й НТУУ "Київський політехнічний інститут", діяльність якого оцінена категорією 601-650 (551-600 минулого року).

Також позиції у QS World University Rankings-2015/16 зберегли Донецький національний університет та НТУ "Харківський політехнічний інститут", які вже другий рік поспіль розташовуються у категорії 701+.

Шостим українським навчальним закладом у рейтингу представлено Сумський державний  університет, який попри минулорічні позиції (651-700) опинився у категорії 701+.

Перше ж місце у світовому рейтинг-листі, як і минулого року отримав американський Massachusetts Institute of Technology. Друге місце в глобальній десятці посів американський Harvard University, третє – британський University of Cambridge.

За трійкою лідерів розташувалися всесвітньо відомі Stanford University (США), California Institute of Technology (США), University of Oxford (Велика Британія), University College London та Imperial College London.

На дев’яте з дванадцятого місце піднявся швейцарський ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology), десяту сходинку отримав University of Chicago.

Загалом, світовими лідерами за показниками університетської освіти традиційно залишаються американська та британська освітні системи, що мають 30 та 18 своїх представників у Тор-100 світового рейтингу.

До першої сотні світових університетів також включено 8 австралійських університетів, Японія має 5 представників, Китай, Нідерланди, Швейцарія та Німеччина – по 4, Гон Конг – 3, Сінгапур – 2 тощо.

Також див. Консолідований рейтинг українських вищих навчальних закладів за результатами їх діяльності у 2015 році.

 

Освіта.ua
15.09.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
007
Только вот в КНУ стипендия в 800 с небольшим грн. осталось для студентов в отличии от многих других украинских ВУЗов, да и проблема с поселением в общежитие решается через 500 $.
Капаліка
Усі нюанси не може охопити жоден рейтинг. За якими критеріями виш займає певну позицію треба розбиратись окремо. Важливість критеріїв для різних споживачів рейтингу принципово різна - яку цінність для студентів та роботодавців має кількість цитувань наукових праць (студенту потрібен рівень майбутніх доходів, а роботодавцю - компетентний фахівець)? Самі показники діяльності можна аналізувати по різному - можна взяти абсолютну кількість цитувань, можна взяти тільки зовнішні цитування (та ще й можна брати за 1 або кілька років). У різних галузях публікації цитуються з різною інтенсивністю. Як нормувати цей показник - за чисельністю викладачів і науковців, за кількістю галузей освіти і науки, за фінансуванням (ще є питання за яким курсом порівнювати). На 1 індикаторі можна зробити десятки різних рейтингів, а на 20? Далі - у індикаторів є вагові коефіцієнти, які обираються довільно і інтегральний показник може бути принципово різним через різні принципи нормування і різні вагові коефіцієнти
Коментувати
Михаил
Звичайно, я радію за успіхи наших ВНЗ, але посилання на перелік чомусь відкривають зовсім інший сайт- для вступників з переліком спеціальностей. Або не робіть посилань, або не вважайте всіх дурнями, хто читає інформацію- дехто і за посиланнями ходить.
Капаліка
Опитування прибило на місці. 1 пункт (успіх системи освіти) - я б ще зрозумів про успіх британської або американської систем... 2 пункт (посередньо) - що саме посередньо, успіхи системи освіти в цілому? (щось середнє між жалюгідно та посередньо) чи успіхи окремих вишів? (для умов функціонування освіти результати досить пристойні)... 3 пункт - маємо те що маємо при наявних умовах фінансування, розвитку матеріально-технічної бази та зарегульованості системи... Про своє загальне (обережно негативне) ставлення до ідеї рейтингів я вже писав не раз.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!