МОН визначило структуру 2017/18 навчального року

Міносвіти визначено структуру року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів

МОН визначило структуру 2017/18 навчального року

Міністерством освіти і науки визначено структуру 2017/18 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік. Відповідний лист підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документом, зокрема, визначено строки проведення канікул та варіанти припинення навчального процесу, методологію розробки робочих навчальних планів та інші особливості проведення наступного навчального року в українських школах.

У Міносвіти зазначають, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатись у День знань - 1 вересня і закінчитись не пізніше 1 липня 2018 року.

Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин  - карантин, температурний режим тощо.

У випадку встановлення школою 5-денного навчального тижня відпрацювання уроків по суботах допускатись не буде, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Перелік предметів для державної підсумкової атестації учнів 4, 9 та 11 класів, а також форму та терміни її проведення у 2018 році буде затверджено МОН додатково.

У відомстві повідомляють, що школи спільно з органами місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, надання учням вихідних для підготовки і проведення державної підсумкової атестації або зовнішнього незалежного оцінювання, а також визначати дати проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту. При цьому, менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із заробітної плати.

Варіанти щорічних Типових навчальних планів школи обиратимуть самостійно залежно від типу закладу, його спеціалізації, освітніх запитів учнів і їхніх батьків та з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

Лист МОН про структуру 2017/18 навчального року також містить рекомендації щодо особливостей розроблення робочих навчальних планів, розподілу навчального часу для учнів для початкової, основної та старшої школи, гранично допустимого навантаження на одного учня, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів тощо.

Також у 2017/18 навчальному році школи можуть долучитись до пілотування нових Типових навчальних планів для старшої школи, проекти яких розміщено на офіційному сайті MOH, шляхом впровадження інтегрованих курсів, розробивши індивідуальні робочі навчальні плани для 10-х класів. Рішення про здійснення пілотування має бути прийнято педагогічною радою закладу за погодженням з батьками учнів, які навчатимуться за такими планами.

Більше про структуру навчального року та навчальні плани

Освіта.ua
09.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
Да давайте с 1 класса зно сдавать. Что бы дети эту школу ненавидели и в страшном сне видели.
Мария
Легко вам всiм говорити про ЗНО пiсля 9-го класу!Ви вже певно всi в дитинствi ЗНО здавали,а Ви не подумали як можна його здати ,якщо бiльшiсть вчителiв нiчому не вчать дiтей!Або якщо вони нам кажуть що ми с кожним роком тупiшаемо ,так це хiба вiд нас залежить!?Як вчать,такi i знання.До 11-го класу е ще хоча б трохи часу та пiдготуватись
Anna
ЗНО после 9 класса это замечательная идея. Желательно еще отправлять в техникумы всех кто совсем облажался. ДПА же вообще непонятная вещь, от нее никакого толка, она никак не показывает уровень знаний, она вообще ничего не показывает.
Ollesia
Для Anna: цe по вашим міркам скільки?
Anna
Для Ollesia: я ж откуда знаю сколько рабочих нужно нашей стране. Никакой статистикой не владею. А уровень безработицы среди людей с высшим образованием говорит о том что столько выпускников вузов стране явно ни к чему....
Коментувати
Юліана
ЗНО в 9 класі обов’язково треба проводити, бо тоді усі розумітимуть, що треба працювати на уроках, я розумію, що батькам шкода своїх дітей (стреси, хвилювання). Але, коли пишуть ЗНО в 11 класі, ми чуємо нарікання на важкість тестів. Зрозумійте, що за 1-2 роки репетитор не підготує дитину до відмінного результату, якщо у неї немає базових знань, тому варто повернутьсь до усних екзаменів у 6-8 класах, готуючись до яких діти повторять вивчене. Старше покоління чомусь краще пам’ятає вивчений матеріал 10-11 років тому, ніж сучасні діти після репетиторів.
шанувальниця
Легко говорити про ЗНО в 9 кл. А чи готові і діти , і вчителі, і батьки до цього при кожнорічних змінах у нав. програмах та безпідручникового навчання?Здається,при такому перехідному періоді варто добре все обдумати. А обовязкове ЗНО з укр.мови ( рідної,державної )для всіх при2-годинному навантаженні-чергова профанація, така моя думка про цей "театр змін у освіті"
Вчителька
Для шанувальниця: Поки не буде ЗНО в 9 класі діти вчитися не почнуть. В класі 20 учнів, на уроці працює 3-4, всі інші в телефонах. Будемо чекати поки вони награються і скажуть, що готові до ЗНО?
тася
Підтримую всіх, хто за ЗНО після 9 класу. Вчити треба українську мову, бо це основа нації, треба знати історію України, бо це кров нації! Треба вміти думати-вчіть математику, бо це "цариця наук",хочете їхати в Європу-вчіть іноземну! Для нашої молоді відкриті такі горизонти! Не хочуть діти вчитись, бо перегружені програми, бо нема орієнтирів і кінцевого результату! А люди старшого покоління знають, для чого вчилися! От якби теперішнє ЗНО та у 1988 рік, та такі можливості, як у нинішніх дітей!!! Хоча, може, хто і скаже-" згадала баба, як молодою була",але вважаю, що вчитися потрібно завжди.
Коментувати
вчитель з села
ЗНО в 9 класі з української мови та математики або історії – обов’язково. При тому, якщо учень хоче обрати історію –третій іспит з іноземної мови (без ЗНО), якщо математику –біологію, фізику, хімію, інформатику чи географію (теж без ЗНО). А якщо математику і історію – доведеться всі три через ЗНО Це гарно репетиція до 11 класу, вибору профілю навчання у старшій школі чи навіть вибору професії
Anna
Для вчитель з села: что-то вы очень сложно придумали. Экзамен без ЗНО вообще вещь бессмысленная ибо все равно оценки нарисуют какие хочешь. Также например я учусь на програмной инженерии, основной предмет математика, а вот второй основной английский (три пары в неделю) и для профессии английский нужен намного больше физики/химии/биологии/географии
Коментувати
Олег
Чому знову скоротили уроки з предмета "Захист Вітчизни" до 1 години. В 2016-2017 н.р. було 1,5 годин.
юлія
Та введіть вже нарешті ЗНО після 9 класу!!! Скільки ця фікція -ДПА триватиме? Корупції менше стане і батьки бачитимуть реальний стан речей.
просто цікаво!!!
Тільки завдання повинні бути того рівня, який запропонований у підручнику. І напевно варто повідомити учителів та учнів на початку навчального року. Я і хто не зуміє скласти, трагедії не буде. Зможе спробувати свої сили у 11 класі.
Учитель
Вже давно настав час проводити ДПА у 9 класах у формі ЗНО і з української мови, і з математики... Така форма проведення ДПА є для учнів додатковим зовнішнім стимулом до навчання. А наразі доходить до смішного: вчиш діточок 5 років - викладаєшся, у 9 класі мінімум 3 місяці проводиш консультаціі з метою підготовки до ДПА, "найрозумніші" цими заняттями нехтують, а в останній момент - претензії: "А чому ви нам не повідомили зміст саме тих варіантів, які будуть на ДПА?" Дуже хочеться, щоб дітки, нарешті, навчилися відповідати за результати свого навчання і на ЗНО показували дійсний рівень власних досягнень.
просто цікаво!!!
Чому у МОНУ не має бажання запровадити українську мову ДПА у формі ЗНО? Всьго навсього один предмет. Якщо дійсно пані Гриневич хоче щоб традиція з проведенням іспитів у школі не зникла, то з цього просто можна вийти, якщо ввести Екзамени у 7,8,10 класах. Тут і корупцію на місцях не має смислу започатковувати адже ЗНО все одно покаже дійсний результат. І учні не будуть розслаблюватись.
Євген
Для просто цікаво!!!: підтримую, бо це стимулюватиме учнів до навчання і в 11 класі відпаде потреба у репетиторстві, на яке так нарікають всі батьки.
Практик
Для просто цікаво!!!: Підтримую!
Аліна
Чому у МОНУ не має бажання запровадити ДПА після 9-го у формі ЗНО? Правду про дійсні знання учнів вони бояться побачити. А так учні благополучно спишуть, вчителі поставлять те, що треба, адміністрація прозвітує що все ok.
Коментувати