Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Бакалаври-юристи отримають дипломи раніше. У зв'язку із проведенням ЗНО для вступу в магістратуру за спеціальністю «Право» Міністерство освіти запропонувало вишам вручити дипломи бакалавра до 12 липня.

Підтримка ЗНО постійно зростає. Соціологи стверджують, що упродовж 2013-2016 років підтримка суспільством зовнішнього оцінювання постійно зростала. У 2016 році 70% українців висловили задоволення проведенням тестування.

У ЗНО можуть взяти участь до 260 тисяч осіб. Станом на 13 березня центрами оцінювання якості освіти було опрацьовано 182 тисячі заявок. Динаміка реєстрації свідчить про те, що участь у тестуванні візьмуть не менше 250 тисяч осіб.

Учителів вчитимуть громадянським компетентностям. За словами фахівців, розвиток таких компетентностей включатиме отримання учнями умінь необхідних для життя у громадянському суспільстві. Навчання пройдуть 25 тисяч освітян.

МОН презентувало навчальні плани для 10-11 класів. Представлення оновленого після громадського обговорення проекту документа відбулось під час засідання Колегії Міністерства освіти і науки.

Оголошені імена переможців Ukraine Global Scholars. 10 з 12 фіналістів конкурсу, які вступали у школи за кордоном, виграли гранти на навчання у 9 найкращих школах-пансіонах Сполучених Штатів. Сумарна вартість грантів сягнула $2 млн.

Другий етап оновлення програм стартує 22 березня. У Міносвіти продовжують обговорення проекту оновлених навчальних програм для 5-9 класів. Ознайомитись та внести пропозиції до проекту документа можна буде до 2 квітня.

Затверджені нові нормативи з фізичної підготовки дітей. Мінмолодьспорт пропонує навчальним закладам щороку проводити обов'язкове оцінювання фізпідготовки школярів і студентів. Відомством розроблені нормативи для вікових гру молоді.

Як будуть проведені шкільні іспити у 2017 році. Міністерством освіти затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації школярів. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів цього року.

УЦОЯО запустив мобільний додаток «Моє ЗНО». Мобільний додаток дозволить учасникам зовнішнього оцінювання отримувати інформацію про проведення зовнішнього оцінювання на власний мобільний пристрій.

Середня зарплата вчителя зросла до 4800 – 6800 грн. Міністр освіти заявила, що молодий вчитель, який ще не має стажу і високої кваліфікаційної категорії з 2017 року заробляє понад 4 800 грн, а середня зарплата вчителя вищої категорії разом з надбавками складає понад 6 800 грн.

Освіта.ua
17.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Не розуумію,навіщо брехати, я можу показати табульку, в якій чітко видно: в мене, як вчителя вищоі категоріі за 19 годин зарплатня (чиста) складає 4300, ну і?