Osvita.ua Середня освіта Затверджені нові нормативи з фізпідготовки дітей
Затверджені нові нормативи з фізпідготовки дітей

Мінмолодьспорт затверджені нові тести для проведення оцінювання фізичної підготовленості

Затверджені нові нормативи з фізпідготовки дітей

Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Відповідний наказ підписаний міністром Ігорем Ждановим.

Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.

Система оцінювання складатиметься з тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність та гнучкість. Тестування проводитиметься за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній та низький.

Окремо документом встановленні нормативи для щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку (10 років), середнього шкільного віку (11-15 років), старшого шкільного віку (16-17 років) та студентів вищих навчальних закладів.

Наказом Мінмолодьспорт також затверджена Інструкція, якою визначено особливості організації проведення тестування фізичної підготовки, виконання тестів та фізичних вправ, а також оформлення результатів тестування.

У Міністерстві молоді та спорту висловили переконання, що починаючи з 2017 року проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості громадян стане головним показником системи контролю за станом фізичного розвитку та здоров'я українців, сприятиме формуванню у них потреби в руховій активності, формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості.

Освіта.ua
16.03.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Константин Москалюк
Знову повертаємося до ГПО. Ніяке тестування не добавить здоров`я дітям. Необхідно будувати сучасні шкільні спортивні зали, басейни, стадіони. Лише тоді у дітей появиться бажання відвідувати уроки. Про який урок може йти мова, коли в спортивній залі одночасно займаються 2-3 класи,здебільшого різного віку (3-й, 7-й, 11-й). Яка може бути фізична культура (наполягаю "культура), якщо дітям не те що помитись, а переодягнутись ніде. Введення чергових тестів призведе лише до оздоровлення нації на папері. Ми вже проходили часи, коли норми ГПО здавали по 200% від кількості учнів. Вперед у СРСР.
Юрий
Вот жизненное кредо профессионала по физподготовке: "Пропагандирую любительский спорт без переутомления, к пищевым добавкам отношусь отрицательно."
Валерій
Дуже хотілося б знати, що дасть Мінмолоді і спорту якщо вони за результатами тестів знатимуть рівень фізичної підготовленості школярів. Дуже сумніваюсь, що після цього зявляться нові спортивні майданчики, басейни, у сільських школах спортивні зали обладнані відповідним знаряддям та інвентарем, покращиться матеріально-технічна база і т.д. і т.п.. А по сутті це те, що необхідно для покращення здоровя дітей, це те- що і буде мотивацією і зацікавленостю до занять спортом . Зробіть це "вельмишановні" міністерства і результат не забариться - без всяких ТЕСТІВ !!!
Вчитель
Зацікавте дітей своїм власним прикладом, закупіть спортивний інвентар, створіть належну базу (сучасні спортивні зали, душові кабінки, роздягальні, тренажерний зал) і не потрібно ніяких нормативів - діти будуть займатися самі і без примусу, а в своє задоволення.
Дмитро
Так давайте і оцінювання відмінимо. А що? Діти і так уроки фізичної культури практично не відвідують. То ніжка, то ручка, то голівонька болить. Кволі діти - квола нація. В них немає до чого стремитись. Прийшов на урок, потримав в руках м’яч-молодець. Ви згадайте себе в їхньому віці. Наприклад мене додому "затягнути" можна було лише ввечері. Бігав, стрибав, їздив на велосипеді. Були синці, травми, переломи. А щас всі вдома за ПК чи на свіжому повітрі з гаджетами і не дай Боже якась подряпина.
Ivan Filin
Для Дмитро: Для Дмитро: у цьому винні лікарі, які працюют проти школи, проти здоров’я дитини, та на любе запрошення батьків виписують фейкові справки. Що до оцінювання його вже відмінили та 1-4 кл. не оцінюється.
Коментувати
Любов
Діти в нашій державі (виключаючи "віп-діточок") масово хворіють,медогляди "для галочки",нема контролю(на державному рівні) за продуктами харчування,-то про які нормативи може іти мова в наш час.Я-бабуся двох школярів,пережила не одну реанімацію,коли внуки були на межі у лікарні через неякісні продукти.неякісні ліки,через помилки лікарів(і Їм здавати нормативи?);я-вчитель із 40-річним стажем,такого безвідповідального відношення держави до свого майбутнього ще не бачила.Складається враження,і це думка не лише моя,що у нас все поверхнево,декларативно,що ніхто не прагне дослідити причин,перш ніж ставити діагноз суспільству.Нормативи потрібні,коли діти будуть здорові,коли фізрук не боятиметься іти на урок,коли буде державна (не на папері)програма розвитку дитини,коли освіта перестане бути шоу ,коли дитина із далекого села буде обслуговуватись,як діти можновладців-тоді,панове,вводьте нормативи!З повагою до всіх Вас учитель.
Сергій
Для Любов: повністю згоден. Таке враження, що все те, що відбувається навколо нас, робиться навмисно. Йде прискорене знищення нашого майбутнього, бо майбутнє - це діти, які зараз все рузуміють і бачать. Маштабні суїціди серед дітей-підлітків - це також результати так званих "реформ" освіти. Згадайте СРСР, щось подібне було? Чому зараз все знищується, разом з позитивним досвідом минулого? Нове - це не є краще. Треба зупинитися і поміркувати, як нам жити далі і що взяти позитивного і корисного з минулого.
Коментувати
питання до міністра
Які нормативи може встановлювати міністр Жданов, який в останньому почутому від нього виступі читає з листочка замість конкурентноздатні "конкретноздатні" ?
Анатолій
Які нормативи,яке оцінювання?Це будуть показники показані дитиною про її фізичний розвиток.Мабуть в першу чергу зацікавленні повинні бути батьки,який фізичний розвиток має їх дитина на даний час.Над якими вправа повинна більш наполегливо працювати щоб покращити його.Для уроків фізкультури є навчальна програма,яка затверджена Міністерством освіти і науки.А це зовсім інший документ,він потрібний для держави,для батьків,для учня але як іхто його буде реалізувати на місцях.От проблема
Фізрук
І в чому новизна? Ці нормативи відмінили років 5-7 тому, коли почалася кампанія про те, що на уроках фізичної культури помирають учні. Тепер знову розпочинають вводити нормативи. Один нещасний випадок і знову заборонять. І так по по колу... За нормативи оцінки не ставлять, якщо введуть рейтингування, то школи напишуть потрібний відсоток і все...
Олександр
Чи міндолодь дасть бухгалтера, який буде вести облік всієї "добровільної" бумаженції, що вони напридумували?
Олександр
Мінмолодь затвердив і підписав. А хто має виконувати? Чи ще й Мінмолодь падає на голови педагогів? У нас достатньо своїх начальників.
Алена Солопко
Подскажите, пожалуйста, где можно ознакомиться с полным списком нормативов? Дети будут сдавать нормативы в конце учебного года? Можно ли знать заранее когда планируется тестирование и присутствовать на уроке?
Anna
Было бы классно если бы физкультуру делали парами и хотя бы две пары в неделю. Потому что когда урок 45 минут то половина времени уходит на переодевание и зачастую ученикам просто лень тащить с собой форму и переодеваться только для того чтобы побегать 20 минут.
БатькоКиїв
Рішення по необхідність оцінок має прийматися на рівні окремої школи, а далі може й на рівні класу!
Nac
Нормативи і оцінювання служать для того, щоб вчити дітей бути ефективними та готовими для життя у майбутньому. А їх "оцінювати" будуть до похилого віку! Перед майбутніми поколіннями викликів більше ніж перед нами, і без фізичної підготовки (особливо серцево-судинної системи) молода людина зламається або не досягне розвитку, для якого має особистий потенціал. Хто заперечує застосування всіх механізмів впливу на здоров’я українців у майбутньому або невіглас, або шкідник. Сподіваюсь в руках чиновників на місцях цей механізм запрацює належним чином, а зіпсувати механізм можна завжди.
Олена
Для чого влаштовуапти опитування, якщо вже всі рішення прийняті і про дітей ніхто не подумав.
Семен
Достатньо оцінки "зараховано", "не зараховано".
Світлана
Якщо і мають бути якісь нормативи, то в будь-якому випадку без оціювання і рейтингування. Кожна людина має свої фізичні дані та здібності. А якщо оцінка впливатиме на рівні з іншими на те, чи буде дитина відмінником, це невірний підхід. Краще робити факультативи, щоб розвивати саме ті здібності, до яких є нахил у дитини. А патріотичне виховання та здоровий спосіб життя не тестами з фізкультури треба формувати. Спершу забороніть реально, а не на папері, паління у поїздах, парках та інших місцях, а також рекламу пива, що вже стало національним продуктом замість сала, і поволі формує націю людей, що зловживають алкоголем, навіть не усвідомлюючи це.
Людмила
Для Світлана: Можливо Ви не зрозуміли, це тестування на успішність не впливає. Тількі держава має знати наскількі низький рівень фізичного стану молоді. Виходячі з цих показників необхідно будувати басейни, більше з дітми проводити заняття на свіжому повітрі(лижи, походи, різного роду естафети та змагання) і цими заходами підвищувати фізичний розвиток молоді.
Роман
Для Людмила: Все, що Ви пишете, треба робити без прив’язки до того, "наскількі низький рівень фізичного стану молоді". Чи Ви вважаєте, що якщо якийсь чиновник вирішить, що рівень вже не низький, то басейни вже можна не будувати і в походи не ходити? То з таким підходом завтра всім довідки видадуть, що рівень "не низький" :).
Коментувати
Геннадий
Те учащиеся, кто получает на физкультуре радость и пользу, не создаст проблему сдать нормативы. А кто не хочет получать радость и пользу от занятий, те голосуют за снятие нормативов. Если снять нормативы, то ещё больше детей откажется от получения радости и пользы.
Оля
Для Геннадий: Есть дети, которые с радостью идут на физкультуру, но они не в состоянии сдать нормативы (даже на среднем уровне). А бежать 2 и 3 км не предусмотрено школьной программой.
Анатолій
Діти приходять на урок фізкультури а ми їм нормативи і оцінки,діти хочуть буди здоровими а ми їх оцінки,діти піклуються про своє здоров"я а ми їм нормативи і оцінки і в результаті батьки дитини приносять довідку про звільнення від занять.От і навчили дитину,чому???Сьогодні оцінка з фізкультури не відображає загальний стан дитини,сьогодні вона не відповідає сучасним вимогам,ми живемо в інший час,в іншому столітті.Спитайте вчителів новаторів і вони Вам покажуть і розкажуть все про урок фізкультури.
Коментувати
Виктория
Занятия физкультурой и спортом должно приносить радость и пользу, а не оценки
наталія
Для Виктория: 100%
максим
Не буде оцінок і ніхто займатись не буде!!
Роман
Для максим: А у Вашій школі на фізкультуру ходять лише по оцінки? Як на мене, то тут все залежить від вчителя. Якщо учням на уроці буде цікаво, якщо їм будуть пояснювати і показувати, як правильно виконувати ті чи інші вправи, як правильно розробити, наприклад, комплекс вправ ранкової зарядки, як правильно грати в спортивні ігри, якщо вони будуть грати в спортивні ігри, рухливі ігри, влаштовувати конкурси, естафети тощо, то на уроки вони ходитимуть із задоволенням і користь із цього неабияку отримають. А якщо їх тупо ганяти круги по стадіону заставлятимуть на норматив, то ні користі від цього, ні задоволення вони не отримають. І ходити на такі уроки бажання, звичайно, не буде.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!