Затверджені нові нормативи з фізпідготовки дітей

Мінмолодьспорт затверджені нові тести для проведення оцінювання фізичної підготовленості

Затверджені нові нормативи з фізпідготовки дітей

Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Відповідний наказ підписаний міністром Ігорем Ждановим.

Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.

Система оцінювання складатиметься з тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність та гнучкість. Тестування проводитиметься за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній та низький.

Окремо документом встановленні нормативи для щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку (10 років), середнього шкільного віку (11-15 років), старшого шкільного віку (16-17 років) та студентів вищих навчальних закладів.

Наказом Мінмолодьспорт також затверджена Інструкція, якою визначено особливості організації проведення тестування фізичної підготовки, виконання тестів та фізичних вправ, а також оформлення результатів тестування.

У Міністерстві молоді та спорту висловили переконання, що починаючи з 2017 року проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості громадян стане головним показником системи контролю за станом фізичного розвитку та здоров'я українців, сприятиме формуванню у них потреби в руховій активності, формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості.

Освіта.ua
16.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина Алёхина
Прежде, чем вводить нормативы в школах, нужно позаботиться об оборудовании спортивных залов. И начинать нужно не со школы, а с закаливания детей в детских садах. А они у нас не закаливаются, а мёрзнут весь отопительный сезон, потому что в группах, как и в некоторых классах, температура не поднимается выше 8-10°. Это в лучшем случае! И дети вынуждены спать в двух кофтах и двух штанах. Если бы дяди и тёти из министерства были в курсе, то реформы начали бы именно с решения всех этих и многих других проблем. А их ой как много в образовании!
Марія
Так. Потрібно, щоб батьки орієнтувалися на якому рівні фізична підготовка їх дитини і щоб сприяли її фізичному розвитку. Потрібно врахувати той момент, щоб не розголошувати рівень у класі, щоб діти не насміхалися одне з одного.
Лариса Мельничук
Шановне мiнiстерство молодi i спорту, проаналiзуйте результати проби Руф"э, i отримаэте потрiбну вам картину здоров"я наших учнiв. Не травмуйте зайвий раз дитячу психiку своъми нормативами з фізпідготовки
Фізрук
Нове забуте старе це вже проходили але проблема в тому ,що половина дітей завільнені або в спец групі і лише десять відсотків здорових дітей ,так що закралась думка що в міністерстві працюють не кваліфіковані фахівці.
ВОРКАУТМЕН
Для Фізрук: Перепрошую за нецензурні слова, але в міністерстві "працюють одні підараси.
Коментувати
Геннадій Шмігельський
Зовсім нещодавно таке тестування вже було! Чи то забули? І його терміново припинили лише з однієї причини: в різних містах України, в різних навчальних закладах почалася "епідемія" нещасних випадків. Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, охорони здоров’я України разом запанікували. І вихід був знайдений самий простий і надійний - НІЯКИХ ТЕСТІВ! Бачимо, що знову нам бажається наступати на ті самі граблі. Систему характеризує не сама помилка, а те, як вона реагує на її.
Константин Москалюк
Знову повертаємося до ГПО. Ніяке тестування не добавить здоров`я дітям. Необхідно будувати сучасні шкільні спортивні зали, басейни, стадіони. Лише тоді у дітей появиться бажання відвідувати уроки. Про який урок може йти мова, коли в спортивній залі одночасно займаються 2-3 класи,здебільшого різного віку (3-й, 7-й, 11-й). Яка може бути фізична культура (наполягаю "культура), якщо дітям не те що помитись, а переодягнутись ніде. Введення чергових тестів призведе лише до оздоровлення нації на папері. Ми вже проходили часи, коли норми ГПО здавали по 200% від кількості учнів. Вперед у СРСР.
Юрий
Вот жизненное кредо профессионала по физподготовке: "Пропагандирую любительский спорт без переутомления, к пищевым добавкам отношусь отрицательно."
Валерій
Дуже хотілося б знати, що дасть Мінмолоді і спорту якщо вони за результатами тестів знатимуть рівень фізичної підготовленості школярів. Дуже сумніваюсь, що після цього зявляться нові спортивні майданчики, басейни, у сільських школах спортивні зали обладнані відповідним знаряддям та інвентарем, покращиться матеріально-технічна база і т.д. і т.п.. А по сутті це те, що необхідно для покращення здоровя дітей, це те- що і буде мотивацією і зацікавленостю до занять спортом . Зробіть це "вельмишановні" міністерства і результат не забариться - без всяких ТЕСТІВ !!!
Вчитель
Зацікавте дітей своїм власним прикладом, закупіть спортивний інвентар, створіть належну базу (сучасні спортивні зали, душові кабінки, роздягальні, тренажерний зал) і не потрібно ніяких нормативів - діти будуть займатися самі і без примусу, а в своє задоволення.
Дмитро
Так давайте і оцінювання відмінимо. А що? Діти і так уроки фізичної культури практично не відвідують. То ніжка, то ручка, то голівонька болить. Кволі діти - квола нація. В них немає до чого стремитись. Прийшов на урок, потримав в руках м’яч-молодець. Ви згадайте себе в їхньому віці. Наприклад мене додому "затягнути" можна було лише ввечері. Бігав, стрибав, їздив на велосипеді. Були синці, травми, переломи. А щас всі вдома за ПК чи на свіжому повітрі з гаджетами і не дай Боже якась подряпина.
Ivan Filin
Для Дмитро: Для Дмитро: у цьому винні лікарі, які працюют проти школи, проти здоров’я дитини, та на любе запрошення батьків виписують фейкові справки. Що до оцінювання його вже відмінили та 1-4 кл. не оцінюється.
Коментувати
Любов
Діти в нашій державі (виключаючи "віп-діточок") масово хворіють,медогляди "для галочки",нема контролю(на державному рівні) за продуктами харчування,-то про які нормативи може іти мова в наш час.Я-бабуся двох школярів,пережила не одну реанімацію,коли внуки були на межі у лікарні через неякісні продукти.неякісні ліки,через помилки лікарів(і Їм здавати нормативи?);я-вчитель із 40-річним стажем,такого безвідповідального відношення держави до свого майбутнього ще не бачила.Складається враження,і це думка не лише моя,що у нас все поверхнево,декларативно,що ніхто не прагне дослідити причин,перш ніж ставити діагноз суспільству.Нормативи потрібні,коли діти будуть здорові,коли фізрук не боятиметься іти на урок,коли буде державна (не на папері)програма розвитку дитини,коли освіта перестане бути шоу ,коли дитина із далекого села буде обслуговуватись,як діти можновладців-тоді,панове,вводьте нормативи!З повагою до всіх Вас учитель.
Сергій
Для Любов: повністю згоден. Таке враження, що все те, що відбувається навколо нас, робиться навмисно. Йде прискорене знищення нашого майбутнього, бо майбутнє - це діти, які зараз все рузуміють і бачать. Маштабні суїціди серед дітей-підлітків - це також результати так званих "реформ" освіти. Згадайте СРСР, щось подібне було? Чому зараз все знищується, разом з позитивним досвідом минулого? Нове - це не є краще. Треба зупинитися і поміркувати, як нам жити далі і що взяти позитивного і корисного з минулого.
Коментувати
питання до міністра
Які нормативи може встановлювати міністр Жданов, який в останньому почутому від нього виступі читає з листочка замість конкурентноздатні "конкретноздатні" ?
Анатолій
Які нормативи,яке оцінювання?Це будуть показники показані дитиною про її фізичний розвиток.Мабуть в першу чергу зацікавленні повинні бути батьки,який фізичний розвиток має їх дитина на даний час.Над якими вправа повинна більш наполегливо працювати щоб покращити його.Для уроків фізкультури є навчальна програма,яка затверджена Міністерством освіти і науки.А це зовсім інший документ,він потрібний для держави,для батьків,для учня але як іхто його буде реалізувати на місцях.От проблема
Фізрук
І в чому новизна? Ці нормативи відмінили років 5-7 тому, коли почалася кампанія про те, що на уроках фізичної культури помирають учні. Тепер знову розпочинають вводити нормативи. Один нещасний випадок і знову заборонять. І так по по колу... За нормативи оцінки не ставлять, якщо введуть рейтингування, то школи напишуть потрібний відсоток і все...
Олександр
Чи міндолодь дасть бухгалтера, який буде вести облік всієї "добровільної" бумаженції, що вони напридумували?
Олександр
Мінмолодь затвердив і підписав. А хто має виконувати? Чи ще й Мінмолодь падає на голови педагогів? У нас достатньо своїх начальників.
Алена Солопко
Подскажите, пожалуйста, где можно ознакомиться с полным списком нормативов? Дети будут сдавать нормативы в конце учебного года? Можно ли знать заранее когда планируется тестирование и присутствовать на уроке?
Anna
Было бы классно если бы физкультуру делали парами и хотя бы две пары в неделю. Потому что когда урок 45 минут то половина времени уходит на переодевание и зачастую ученикам просто лень тащить с собой форму и переодеваться только для того чтобы побегать 20 минут.
ВОРКАУТМЕН
Для Anna: Было бы класно, если б физкультура была каждый день.
Коментувати
БатькоКиїв
Рішення по необхідність оцінок має прийматися на рівні окремої школи, а далі може й на рівні класу!
Nac
Нормативи і оцінювання служать для того, щоб вчити дітей бути ефективними та готовими для життя у майбутньому. А їх "оцінювати" будуть до похилого віку! Перед майбутніми поколіннями викликів більше ніж перед нами, і без фізичної підготовки (особливо серцево-судинної системи) молода людина зламається або не досягне розвитку, для якого має особистий потенціал. Хто заперечує застосування всіх механізмів впливу на здоров’я українців у майбутньому або невіглас, або шкідник. Сподіваюсь в руках чиновників на місцях цей механізм запрацює належним чином, а зіпсувати механізм можна завжди.
Микола
Для Nac: Цілком згідний. Працюю з молоддю більше 40 років. Постійно мав справу із визначенням стану здоров’я та їх фізпідготовленості. Так от. Для тих, що каже, що раніше діти були здоровіші. Ніколи не було більше 4.5 відсотка дітей, які би не мали будь-яких вад чи порушень здоров’я. Ситуація тепер не дуже відрізняється. Тільки зараз є діти без порушення здоров’я, але абсолютно фізично кволі, Деградація фізично - ось наша біда! А відносно того, що недавно були масові випадки НС в навчальних закладах, то вони є і зараз, вони були і до того, але тоді потрібно було знищити систему фізпідготовки, яка була досить дієва. Тому кожний випадок, мав він відношення до занять фізкультурою чи не мав - родувалось як результат нормативів. Цілеспрямовано нищилась система фізичного вих. Хто старші, згадайте нормативи ГПО. 1990 р було взято для перевірки біля 3 тисяч випускників одного району і з них не вклались в нормативи - всього 18. Зараз я це маю в одному тільки класі. Про яке здоров’я можна говорити при масовій фізичні?...
Микола
Для Nac: Цілком згідний. Працюю з молоддю більше 40 років. Постійно мав справу із визначенням стану здоров’я та їх фізпідготовленості. Так от. Для тих, що каже, що раніше діти були здоровіші. Ніколи не було більше 4.5 відсотка дітей, які би не мали будь-яких вад чи порушень здоров’я. Ситуація тепер не дуже відрізняється. Тільки зараз є діти без порушення здоров’я, але абсолютно фізично кволі, Деградація фізично - ось наша біда! А відносно того, що недавно були масові випадки НС в навчальних закладах, то вони є і зараз, вони були і до того, але тоді потрібно було знищити систему фізпідготовки, яка була досить дієва. Тому кожний випадок, мав він відношення до занять фізкультурою чи не мав - родувалось як результат нормативів. Цілеспрямовано нищилась система фізичного вих. Хто старші, згадайте нормативи ГПО. 1990 р було взято для перевірки біля 3 тисяч випускників одного району і з них не вклались в нормативи - всього 18. Зараз я це маю в одному тільки класі. Про яке здоров’я можна говорити при масовій фізичній...
Коментувати