Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Другий етап оновлення програм стартує 22 березня
Другий етап оновлення програм стартує 22 березня

У робочих групах з оновлення програм сподіваються, що обговорення буде продуктивним

Другий етап оновлення програм стартує 22 березня

Ознайомитись та внести пропозиції до проекту оновлених навчальних програм для 5-9 класів можна буде з 22 березня до 2 квітня. Про це повідомили у Міністерстві освіти, коментуючи старт другого етапу обговорення програм базової школи.

За словами одного з координаторів проекту Тетяни Засєкіної, було ухвалено рішення збільшити період другої сесії публічного обговорення, адже люди мають мати можливість детально ознайомитися із підготовленими документами.

У перерві між сесіями обговорення діяльність робочих груп була спрямована на два основних завдання: врахування пропозицій першої сесії обговорення програм на порталі EdEra і підготовка проектів оновлених навчальних програм, в яких особлива увага приділялася компетентністній складовій, що реалізовуватиметься через впровадження у навчальні предмети чотирьох наскрізних змістовних ліній: здоров’я і безпека, громадянська відповідальність, підприємливість і фінансова грамотність, сталий розвиток і екологічна грамотність.

Враховучи це, робочі групи підготували проект оновлених програм для 5-9 класів, що з 22 березня будуть розміщені для обговорення на онлайн-порталі EdEra.

За результатами роботи створено порівняльну таблицю, в якій роз’яснено які пропозиції першої сесії обговорення були враховані, які ні — і чому, а також cтислий опис ключових змін, які пропонується впровадити у програмах.

Як повідомив координатор проекту оновлення навчальних програм Сергій Горбачов, у робочих групах сподіваються, що друга сесія обговорення буде продуктивною і дасть можливість вдосконалити програми.

«Більша частина періоду з 22 березня по 2 квітня припадає на весняні канікули, коли у вчителів нема уроків, то ж можна буде більш детально переглядати та коментувати програми. Педагоги зможуть також обговорити їх на методичних комісіях. Ми сподіваємось, що друга сесія публічного обговорення буде не менш продуктивна, ніж перша, і дасть нам можливість вдосконалити програми», — додав Горбачов.

Освіта.ua
15.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Міністерство турбується про оновлення програм, а про сьогоденні проблеми вони забули взагалі... Весняні канікули за тиждень, а школи до цього часу не знають порядку проведення ДПА!!! У минулому навчальному році відповідний наказ був ще у лютому місяці... Ау, МОН, прокиньтеся!!!
Ольга
Для Сергій: Вже є цей наказ. Зайдіть в рубрику ЗАКОНОДАВСВО. Тільки що його читала.
Сергій
Дуже дякую!!! Цікаво, чому цього листа немає на сайті МОН, а також на головній сторінці Освіта.ua?
Коментувати
Накипелов
Цирк на дроті. Де гарантії що після оновлення програми не стануть ще гіршими? Як бути з підручниками? Чому автори програм постійно "партачать", не несучи при цьому жодної відповідальності, плюс отримують гонорари, а "розгрібати" повинні учителі на громадській ініціативі. Оновлення потрібно починати із міністерства освіти, розігнавши всіх дармоїдів!!!
народний вчитель
Для Накипелов: Повністю підтримую. Чомусь після реформ стає все гірше - все менше вчать, підручники за змістом для дітей з розумовими вадами, все більше часу відводиться на відволікання від навчання (реального), на вивчення тем кількість уроків падає до 0, АЛЕ ЗВІТИ ПРО УСПІХИ ПРЕКРАСНІ.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!