Osvita.ua Середня освіта ДПА 2017 року Як будуть проведені шкільні іспити у 2017 році
Як будуть проведені шкільні іспити у 2017 році

МОН затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації

Як будуть проведені шкільні іспити у 2017 році

Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів у системі середньої освіти. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.

У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Атестація учнів 4-х та 9-х класів буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями.

У школах або класах, у яких вивчення предметів здійснюється мовами національних меншин чи іноземними мовами, державна атестація може складатися мовою вивчення предмета.

Державна підсумкова атестація у початковій школі (4 клас) проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики. У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити державну підсумкову атестацію з четвертого предмета: мови національної меншини.

Державна підсумкова атестація в основній школі (9 клас) в 2017 році буде   проведена з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором педагогічної ради школи з одного із навчальних предметів: української літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, правознавства, географії, біології, хімії, фізики або інформатики.

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».

Державна підсумкова атестація у старшій школі (11 клас) проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 23 травня по 16 червня 2017 року з трьох предметів:

1) українська мова;

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); випускники можуть обирати один з цих двох навчальних предметів незалежно від профілю навчального закладу;

3) предмет за вибором учня з одного із навчальних предметів: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова, математика, історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).

Учні, які другим предметом для проходження ДПА обрали математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки.

У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин проведення державної підсумкової атестації з навчального предмета «Мова національної меншини» здійснюється відповідно до вимог наказу МОН від 20.10.2016 № 1272.

Для визначення оцінок за ДПА зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або її частини залежно від предмета. Інформація про перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА.

Випускникам шкіл, які у поточному навчальному році отримали міжнародний сертифікат мовного іспиту рівня B-1 – для загальноосвітніх навчальних закладів, B-2 – для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, результати  іспиту з іноземної мови за бажанням зараховуються як результати ДПА і у додаток до атестата буде виставлена оцінка 12 балів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок за шкалою 1-12 балів будуть зазначені у відомостях результатів ДПА та передані школам в електронному вигляді.

Орієнтовними вимогами до проведення державної підсумкової атестації учнів у 2016/2017 навчальному році також визначено вимоги до змісту та оцінювання підсумкових контрольних робіт державної підсумкової атестації у початковій школі.

Також документом докладно визначено зміст та особливості проведення державної підсумкової атестації в основній школі з української мови, математики, іноземних мов, історії, географії, біології, хімії, фізики, інформатики, правознавства тощо.

Для отримання оперативної інформації про завершення навчального року та перебіг ЗНО приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Більше про проведення ДПА-2017

Освіта.ua
18.05.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Популярні новини
Підготовка вчителів 1-х класів розпочнеться у лютому У лютому 2018 року в Україні розпочнеться підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи
Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році Гройсман підписав розпорядження про заходи щодо підвищення кваліфікації вчителів
Уряд запустив створення інспекції, що займеться школами Планується, що нова служба проводитиме моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти
У МОН радять школам взяти участь у змаганні сайтів Конкурс проводиться з метою впровадження комунікаційних технологій в освітній процес
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
СВІТЛАНА. На мою думку, ЗНО в 11 класі треба проводити, але враховувати те. що можливості дитини небезмежні. нехай хоча б один учитель спробував скласти українську, історію і, наприклад, біологію. моя донька навчається у 8 класі, то я й зараз не можу допомогти її з уроками. розробляючи запитання, науковцям потрібно співвідносити свої дії з іншими фахівцями. не треба бути занадто розумними, потрібно бути мудрими.
Люся
Для Світлана: Раніше випускники здавали по 5-6 екзаменів у школі і 4 при вступі у виш, і , нічого, живі. Так що, дорогенька, вчителі здавали у свій час не 3 предмета
вчитель
В Харківській області кожен вчитель, який викладає в 11 класі, виконує завдання ЗНО і за менший час
Коментувати
Наташа
А коли вручення документів про освіту? Підкажіть, будь ласка!
Галина
На мою думку, незалежне оцінювання потрібно проводити і в 4 класі! І ті дітки, які його не складуть, повинні залишитись в початковій школі ще на рік. Учителі-початківці висталять дітям те, що потрібно їм самим, аби не псувати статистику. До мене в 5 клас прийшла дитина, яка склала ДПА початкової школи на "6", а тепер на моїх уроках сидить малює або пише букви в прописах, виявилось, що хлопчик не вміє читати і писати. І як йому складати ЗНО після 11-го? А винна буду я, бо не навчила!
Сарабарабу
Не пройшло й півроку, як міністерство нарешті розродилося ДПА. Мабуть, там слони сидять, у яких вагітність по 2 роки.
Skjeld
Бажаєте почути абсолютно правильну відповідь? Будуть лише на рівні поняття проведені. А діти все спишуть, бо у нас люди винахідливі, напр. як минулого року був злив відповідей у мережу Інтернет з ДПА англійської мови. Особисто я коли навчався у школі на ДПА без зайвих перешкод списував завдання. Така ж у нас якість освіти, яку потрібно правильно реформувати.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!