Міністр: зарплата вчителя зросла до 4800-6800 грн

За словами міністра освіти, молодий вчитель без стажу заробляє понад 4 800 гривень

Міністр: зарплата вчителя зросла до 4800-6800 грн

З 1 січня 2017 року середня заробітна плата вчителя загальноосвітньої школи зросла до 4 800 – 6 800 гривень, а до 1 вересня просування по тарифній сітці на два розряди відбудеться для всіх педагогічних працівників. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час парламентської години запитань до уряду.

«Якщо це молодий вчитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно понад 3600 гривень. Зараз це понад 4 800 гривень. Якщо ми візьмемо вчителя вищої кваліфікаційної категорії, то середня заробітна плата з надбавками для вчителя вищої кваліфікаційної категорії у 2016 році становила трохи менше 5 000 гривень, зараз вона становить понад 6 800 гривень», - наголосила Гриневич.

Разом з тим міністр наголосила, що йдеться про один посадовий оклад з навантаженням 18 годин, але якщо навантаження є більшим, то і розмір зарплати відповідно більший.

«Чи нас задовольняє такий рівень зарплат вчителів? Ні. Зарплати вчителям, як і іншим педагогічним працівникам, повинні зростати. Зараз не всі педагогічні працівники, які навчають поза системою загальної середньої освіти, отримали підвищення зарплатні. Місцеві органи влади мають час до 1 вересня забезпечити просування по тарифній сітці на два тарифні розряди - це передбачено постановою Уряду, і для працівників дошкільних навчальних закладів, і інших педагогічних працівників сфери позашкільної, професійно-технічної освіти», - зазначила міністр.

Вона додала, що частина органів місцевого самоврядування вже це зробили, а в частини готові рішення, але не ухвалені через те, що на сесію не зібралися обласні ради.

«З 1 вересня таке просування на два тарифні розряди буде обов’язковим для всіх педагогічних працівників. І для нас дуже важливо, і я як міністр освіти і науки рада, що цю позицію підтримав прем'єр-міністр, весь уряд України і Верховна Рада, виділивши педагогічних працівників для підвищення їхнього соціального статусу. Бо тільки так ми можемо здійснити справді реформу освіти», - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
17.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Яку категорію має молодий спеціаліс після того, як закіичив педагогічний вуз і отримав диплом магістра з відзнакою
Валентина
Чому такая низька оплата роботи вчителя,який працюе в гпд?
А знаете -
ВРАЛИ как в союзе, так и теперь. ВРАНЬЁ это то, на чём они держаться. Они врут, люди слушают. Те,кто далёк от профессии - верят. Отношение к учителям имеется. Вот так,на вранье,и держаться эти 26 лет.
6800 грязными
получают люди со стажем в 3 десятка лет,часами не менее 24, кабинетом. Но да,БЕЗ классного руководства,званий и регалий. КОМУ интересен подобный вариант будущего?КТО собственных детей собирается кормить НА ЭТИ ПОДАЧКИ? КТО собсвтенных детей собирается учить НА ЭТИ ПОДАЧКИ? КТО собственных детей ежегодно,семейством, на недельку, так, с бухты-барахты, повезёт в Шотландию, по причине "неделька времени появилась"? Учитель? И покажите такого продвинутого, который всё это на ЭТИ копейки способен будет сотворить? КТО покажет? Поэтому - следует реально, то есть,адекватно оценивать ситуацию, понимать,что освиченых в стране будет - не более 5%,остальные будут НЕосвичены.
Віталій
Я молодий вчитель без стажу, моя зарплата 3400 грн. (після податків 2704 грн.). За вікном вересень 2017 року. Написане у статті фантастика відірвана від реальності
anton2000
Да, молодому специалисту можно ни в чем себе не отказывать. 4800 грн делим на 20 рабочих дней, получаем 240 грн в день, т.е. 8-9 USD в день. А минимальная зарплата в США 8-15 USD в час в зависимости от штата. Есть чем гордиться.
Илона
Для anton2000: Молодому специалисту?))) У меня зарплата 4824, стаж 16 лет, нагрузка 22 часа в неделю, 2 категория. Не может быть у молодого спец-ста такой же зарплаты!
Коментувати
Надія
Для борець: Чого Ви всі причепилися до "базарників", прибиральниць, вантажників. Не подобається, чи так Їм заздрите, то можете спробувати цю працю. Я працювала і на ринку(поки знайшла роботу в школі) і в школі 6 років( повне навантаження +керівництво і гуртки-вчитель інформатики і математики) і тепер прибираю в Польщі ( тому що рік тому отримувала 2 тис грн). Тому все можу порівняти. Кожна праця важка і відповідальна. Вчитель не є нічим вищим. Звідки ця гординя і ниття? ( повірте зі мною все гаразд - і золота медаль і червоний диплом і 2 освіти). Але не подобається - то шуеаю де подобається...а не нию )) Чесно - не розумію до чого тут "базарники", в яких Ви самі купуєте ). А зимою по товар зїздити? І торгувати в мороз?
Вчитель
Для Надія: Як що людина хвора то біжить до лікаря і готова будь які гроші платити за своє здоров`я,а от вчителю який вчить платити не хоче бо чекає моментального результату від навчання. (таблєтку від неуцтва ще не придумали) .
Коментувати
Ио
Оклад специалиста 3152 гривен. Это ниже даже минимальной зарплаты. Министр вообще в курсе или она с другой планеты?
DEN
Це просто цифри, подивітся на "чисту" заробітну плату учителя. Для чого називати цифри, які вчителі не отримують на руки. Краще пропишіть права і обов"язки учителя по відношенню директора школа, який постійно принижує педколектив і вважає себе королем на місці!!!
Катя
Якщо я працюю учителем біології II категорії і маю 12 годин яку я маю отримувати заробітну плату?
Марія
Доброго дня!!! Я працюю соціальним педагогом у професійно-технічному навчальному закладі, і юридично я відношуся до педагогічних працівників (згідно з положенням "про психологічну службу"), цілком логічно що соц-псих. служба у закладі проф.тех. освіти виконує ті ж функції що і аналогічна служба у ЗНЗ отож логічно було б віднести психологічну службу до загальноосвітнього циклу але на жаль як бачимо на практиці про працівників психологічної служби взагалі забули, або уникають коли питання стосується оплати праці. Можливо хтось стикався з даною проблемою, поділіться своїм досвідом і дайте посилання на нормативні документи що регулюють це питання, дякую.
Бадя
Слухайте, колеги ! Чого ви причепилися до прибиральниць ? Вони шо - не люди, чи шо ? Чи вони не працюють, чи дорогу вам переливають, шкодять чим ? Може вони страждають менше за вас ? Що це за системна зневага до простої людини, трудівника? ..... Вам техперсонал винуватий, що ви - високоосвічені, талановиті, гідні, інтелігентні люди через власні інфантилізм і патерналізм дозволяєте своєму власному зачуханому відомству оправлятися, даруйте, вам на голови !? Ви ж навчаєте молодь честі, гідності, компетентності, наставляєте учнів на шлях цивілізованої боротьби за життєві ідеали....... А самі сидите, ниєте, жалуєтесь на власть, що вона не така - бреше, мовляв... Так ви всі і є джерело влади ( Конституцію читали? ) Якщо джерело - брехливе, той уся річка така ж. Плюс УВАГА!!!. Ану подумайте де, розташовуються виборчі дільниці у більшості своїй і хто там банкує? ..... А вам прибиральниці вадять ? .....
Орест
Для Бадя: Я з великою повагою ставлюсь до людей будь-якої професії і вважаю що техперсонал повинен отримувати пристойну заробітну платню за свою працю. Але ситуацію коли лікар, який провчився 6 років в універі + 3 роки у інтернатурі, і який відповідає за життя і здоров’я людей отримує 3200 (на рівні санітарки, якій до 3200 повинні доплачувати за законом), вважаю зневагою до кваліфікованої праці і підвищеної відповідальності, демотиватором для підвищення професійного рівня фахівців та стимулом до корупції. У освіті аналогічне зрівняння у доходах 1-11 т.р. розцінюю аналогічно (є різний рівень відповідальності і різна складність виконуваних повноважень - порівняйте напруженість роботи вахтера і начальника відділу при однаковій з/пл). При тому що розвести зарплату поліції та суддівського корпусу не забули.
Бадя
Для Орест: Я вам за те, що боротися час за свої гроші і свій престиж. А ви мені знову - про несправедливість та про те, як у нас, як у них. Хіба за це Бадя бадяжить? Прогляньте Бадині коменти на 1 і 2 сторінках. Якшо ти вчитель, то озирнись, для початку, поглянь скільки зайвої , непотрібної, дурної роботи ти виконуєш безплатно ! Відкинь її, заяви голосно і один раз, шоб усі прошмандовки від освіти почули, шо я ції херні-мерні робить не буду ! Ідіть з нею куди хочте!........... Оце воно ! Оце ти вивільнюєш час, економиш ресурси . Оце початок престижу, грошей, професіоналізму, який можна продавати і не за дешево. Це - діалектика, між іншим. Пам’ятаєш, такий нехилий підручничок у вузі? А далі - матимеш час, то матимеш натхнення, матимеш натхнення - і бабло, диви, почне підтягуватися....
Бадечка, золотце,
сказать громко надо. НО мы адекватно оцениваем ситуацию, и видим,что сказать громко способны сколько? А не просто сказать, а ещё и сделать собственносказанное? Сколько таких? И,что хочу напомнить,ведь в одиночестве останутся. Коллективизация-голодомор-крепостничество - оне своё дело сделали, а система образования определённой территории этой страны закончила.ЧТО мы и имеем сегодня. Вопрос в том,КАК из этой кучи выбраться.А прошмандёвки от образования ничего не услышат.К примеру- учителя,как ...... (не могу не обидеть, но другого слова не найду),ходят по квартирам, описывая невесть что.Да в СОВЕТСКОЕ время не было идиотов по квартирам ходить. А сегодня - ХОДЮТЬ. Рыдают,стонут, но... ИДУТ.Как мыши,кушающие кактус.
Коментувати
Орест
А у вищій освіті прибиральниця (при усій повазі до цієї роботи) зрівнялась з начальником відділу. А обидва зазначених вище працівника майже зрівнялись з викладачами, які отримали додатково кілька сотень (залежно від стажу, звань та ступенів), які аж ніяк не покривають загального зростання цін у зв’язку з підняттям мінімалки до 3200...
мати молодого вчителя
Чому б міністру освіти не поцікавитись реальною заробітною платою молодого учителя?? По факту - молодий учитель із навантаженням 22,5 год. без оплати за зошити(оскільки хімік), без класного керівництва - за березень місяць чистими отримав 3145 !! Де ж озвучені 4800???
Савчак
Де взялися такі цифри. Зарплатня у вчителів - копійки. Сміх та й годі. Деякі педагоги мають ставки і різні звання, а зарплата така як і у технічки. Проте інша справа, що за ці "гроші" директорка одного з профінційних міст Хмельниччини змушує пахати від смерканку до світанку. На приїзд комісії гроші збираєм, їде обласна санепідемслужба - гроші збираєм, а директорка за поріг тікає. Купа непотрібних паперів, для місцевих управлінь освіти (яких вже більше 2) відверто кажучи "лиже одне місце". В газетах змушує піарити школу, і якщо що за колектив не стоїть. Тре викидати таких гнилих директорів і управлінців, які є ганьбою української освіти. Була регіоналка, тепер щира українка. А ще має гарну звичку заводити в колективі "стукачів". Не встигнеш на роботу прийти, як посеред уроку звуть до директорші в кабінет, бо зранку вже за кавою чи в учительській на вухо нашепотіла: що? де? як? коли?. По урокам ходить, грамоти не дасть дітям за старання, а якщо що, то звісно винен сам педагог? Куди ми катимось з цим...
Бадя
Для Савчак: І чого би таку особу, яку ви описуєте, та й не поставити на своє місце? Що значить "змушує"? Ви, вчителі, - люди, чи худоба? Ким ви себе вважаєте ? Де ж "гідність" , про яку, згідно з навчальними планами, ви розповідаєте своїм учням ? Ви боїтеся встати на повен зріст і заявити негідникові про свої права? Чи ви не знаєте своїх прав ? Як вам батьки дітей в такім разі довіряють ?... Без образ...
Коментувати
Бадя
Скільки справді сильних почуттів у цих коментах! Тут і біль, і зневіра, і образа, і відчай, і безпомічність, та й безнадія ... Дорогі мої вчителі! Ви не терпите брехню, правда? Тож говорімо правду. Для початку - самі собі. Давайте? Ні!? А Баді - поприколу, він сам різоне....... Рідні, дорогі, золоті вчителі! Ви і тільки Ви винні самі у своїх нещастях! На вас плює держава? (Додам від себе : вона ще й рже з вас і пальцями показує вслід). Як ви себе поставили перед нею, як ви за ці десятиліття місце своє у ній визначили, так вона вас і шанує. Ви себе позиціонуєте нещасними забутими богом жертвами? То яких зарплат ви хочете? Нещасним жертвам ніхто не платить. НІКОЛИ ! Їх ховають за ширму, щоб мокре не розводили. ........ Якщо ви хочете і професію, і гідні гроші за неї, то треба в масі своїх інакше себе поводити, любі мої... Як? Дуже просто. На мітинги-барикади-революції ходити не треба.... Треба дещо змінити, всього-на-всього, у своїх гарних і розумних голівках... Щиро ваш Бадя.
Сергій
БРЕХНЯ!!!! "«Якщо це молодий вчитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно понад 3600 гривень. Зараз це понад 4 800 гривень. " зВІДКИ ТАКІ ЧИСЛА??? Якщо це молодий вчитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно ВІД 2000 ДО 2500 гривень. Зараз це ОРІЄНТОВНО ВІД 3000 ДО 3500 гривень. ВИ КРАЩЕ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПУБЛІКУЄТЕ ТАКІ СТАТТІ ПРОВЕДІТЬ ОПИТУВАННЯ СЕРЕД ВЧИТЕЛІВ, АБО ПОРАХУЙТЕ ТАК, ЯК В РАЙОНО РАХУЮТЬ.
Петро
Для Сергій: Шановний давайте поглянемо на цифри. 11 розряд вчитель спеціаліст (було9)-це 3152 гр +20%(престижність)630 гр.=3782гр, якщо є клас, це ще 25% (близько 800гр.), якщо перевірка зошитів( 10%-20%) тоді виходить 4800 і більше, але правда це "грубого нарахування", мінус 20,5% податки, на руки 3700-3800
111
но ведь, не у всех есть классное руководство и проверка тетрадей
Петро
Так і говориться що в "середньому" 4800, звичайно є більше у конось менше, але все попереду, я в 2003 р. без стажу і категорії отримав 144 гр(29 доларів), зараз на руки 8900 (25 годин + різні доплати)
Коментувати
Педагог
Шановні! Читайте уважно: "в середньому". А що це означає? Один не влучив у ціль на пів метра вліво, а другий на пів метра - вправо. А в середньому вони влучили в яблучко! ))))
Ми із Харкова
А мені не зовсім зрозуміло: чому в місті Харкові в одному районі знаходять гроші на виплату 20 відсотків престижності, а в сусідньому ( конкретно в Холодногірському) платять тільки 5 відсотків, прикриваючись черговою відмовкою - " оплата в межах бюджету". Ось вже, навіть, із-за цього кожного місяця йде недоплата - замість 730 гривень нараховують тільки 180. Мінус - 550 гривень на рівному місці, як говориться. І все по закону, ніяк не доведеш і не дізнаєшся, чи виділяються кошти в повному обсязі, чи дійсно все так брехливо?!
Теж вчителька
Для Ми із Харкова: Це називається децентралізація.
Алла
А в Новобаварському районі того ж Харкова платять лише 3 відсотки престижності
Валентина
І в Слобідському теж 3% , ще й за свій рахунок кожні канікули по 1-2 дні. Місцева влада не вважає учмтельство - престижною професією.
Коментувати
Наталия Мирец Тетченко
Ставка, вища категорія. класне керівництво, 33 роки стажу. престижність. На руки менше 5000. Не сходиться моя арифметика з арифметикою міністра.
ТАРАС
Для Наталия Мирец Тетченко: На зарплатну карточку треба дивитися, а не на руки. Конкретно. Лютий 2017.... Беріть, дивіться і пишіть... Тоді плачте. Все мало і мало... Вчили б так нас.
Петро
Наталю будьте чесними. вища кт. 14 роз. -3872гр*+(20%прест.+25 %кер+30% стаж) 6776-20,5%(податок) виходить 5386 гр.
Наталия Мирец Тетченко
Престижність 10%, кл. керівництво 12,5%.
Коментувати