Підвищення тарифних розрядів педпрацівникам

Мін’юст зареєстрував наказ про встановлення нових розмірів посадових окладів та ставок

Підвищення тарифних розрядів педпрацівникам

Міністерством юстиції зареєстрований наказ МОН від 20.01.2017 № 81, яким внесено зміни до наказу відомства від 26 вересня 2005 року № 557.

Документ містить норму, згідно з якою керівники навчальних закладів і установ освіти мають забезпечити встановлення в штатних розкладах нових розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати, визначених виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на 1 січня 2017 року затверджено на рівні 1600 грн.

При цьому зазначається, що підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати з 1 січня 2017 року на 2 тарифні розряди має бути забезпечено педагогічним працівникам навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Згідно зі статтею 1032 Бюджетного кодексу освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями всіх педагогічних працівників у таких типах навчальних закладів:

  • загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів;
  • шкільні відділення навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад»;
  • спеціалізовані школи (школи-інтернати), включаючи школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів для поглибленої підготовки дітей в галузі науки і мистецтв, фізичної культури і спорту, інших галузях, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою; ліцеї (ліцеї-інтернати); гімназії (гімназії-інтернати); колегіуми (колегіуми-інтернати);
  • вечірні (змінні) школи;
  • загальноосвітні навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні санаторні школи-інтернати; спеціальні загальноосвітні школи-інтернати; загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки (крім дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів);
  • спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, навчально-реабілітаційні центри;
  • професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

При цьому органам місцевого самоврядування надано можливість приймати власні рішення про підвищення на 2 тарифні розряди педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, зазначених у додатках, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 року, у більш ранні терміни, до 1 вересня 2017 року.

Пунктом 2 наказу керівників також зобов’язано забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
10.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Krystyna
У ПТНЗ на даний момент склалась така ситуація що у викладачів, що читають предмети загального циклу ( тобто ті що передбачені у програмі загальної середньої освіти) оплата праці здійснюється за принципом +2 тарифікаційних розряди, а у викладачів що читають предмети проф.тех. циклу оплата залишилась без змін ( у законі передбачено підняття з.п. для таких викладачів з вересня 2017року) прошу роз’яснити куди саме належить психологічна служба у ПТНЗ до загальноосвітнього чи проф.тех. циклу.
Krystyna
Доброго дня!!! Я працюю соціальним педагогом у професійно-технічному навчальному закладі, і юридично я відношуся до педагогічних працівників (згідно з положенням "про психологічну службу"), цілком логічно що соц-псих. служба у закладі проф.тех. освіти виконує ті ж функції що і аналогічна служба у ЗНЗ отож логічно було б віднести психологічну службу до загальноосвітнього циклу але на жаль як бачимо на практиці про працівників психологічної служби взагалі забули, або уникають коли питання стосується оплати праці. Можливо хтось стикався з даною проблемою, поділіться своїм досвідом і дайте посилання на нормативні документи що регулюють це питання, дякую.
Ірина
Підкажіть будь-ласка, є ще такі громади, які не будуть піднімати тарифні розряди працівникам ДНЗ до 1 вересня?
Вихователь
Поясніть, який має бути оклад для вихователів дошкільних навчальних закладів з надбавками?
вихователь
Роз’ясніть чи піднімається заробітна плата для педпрацівників в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей
Микола
Підвищення не отримали в Миколаївському районі Миколаївської області. Техпрацівники взагалі за січень ще ні копійки не отримали.
Вікторія
Для Микола: техпрацівники зараз фінансуються з місцевого бюджету, але наказ про підвищення тарифних розрядів техперсонал не стосується, ТАМ ОГОВОРЕНО підвищення ТІЛЬКИ ПЕДАГОГІЧНИМ працівникам. Техпрацівникам встановлена доплата до "мінімалки", тобто повинна бути більша, або рівно 3200,00 грн. (якщо є надбавки) за умови повного відпрацювання норми часу (на 1 ставку)
Коментувати
Вчитель
Підвищення є, а грошей для виплати заробітньої плати немає. Що були без грошей, так і залишаємося.
Вчитель
Чи правомірно ,коли ОТГ відмовляється платити за престижність учителям ?
Сергей Лимонов
Для Вчитель: Яка престижність! Задовбали своїм нудінням!Її уже 3 роки не платять-Яценюк відмінив по-хитрому Юліну доплату ( бо "вона ж вороффка"! а він-білий і пухнастий")
Вчитель
Для С.Лимонова:одержували включно до 1 січня 2017-20 %.А тепер зняли без попереджень.То деж підвищення.
Сергей Лимонов
З червня 2014- доплата за "престижність"-5 відсотків!
Коментувати
Вихователь
З якого бюджету фінансуються вихователі днз
Вікторія
Для Вихователь: у 2017 році виключно з місцевого
Коментувати
народний вчитель
Залишається тільки побажати міністру - щоб ти жила на вчительську зарплату
Вікторія
Для народний вчитель: не розумію Вашого настрою, працюю бухгалтером в школі, і добре обізнана скільки нараховується вчителям, бо сама рахую їм зарплатню. З 1 січня вчитель 1 категорії, який має 21 год. на тиждень отримує заробітної плати 5306,76 грн, вислуга (20 років) 807,11 грн., надбавка за престижність 20% -807,11. Для порівняння можу взяти вчителя, який працює ВСЬОГО 6 годин на тиждень (1 раз за тиждень приходить на роботу): зп -2340,62, вислуга - 393,47, надбавка - 262,31. А головний бухгалтер наприклад отримує лише ставку (90% від ставки директора) 4017,60 грн. це більше від заробітної плати сторожа АЖ на 517,60 грн. (але несе відповідальність куди більше сторожа), і йому ніяким законом не встановлена, ані вислуга, ані доплати, залишено на розсуд керівника диференціювати цю заробітну плату (ЗА УМОВИ НАЯВНОСТІ ФОНДУ зп, який розрахований до копійчини і зайвих коштів там не має)
ВЯЧЕСЛАВ
А НАШІ БУХГАЛТЕРА СОБІ І ПРЕМІЮ І НАДБАВКИ РІЗНІ У ВИГЛЯДІ 80% умудрилися навідь в бюджет закласти. Ви або не все розповідаєте, або не зовсім компетентні у своїй роботі.
Юлія
це ваші бухгалтера, уважно читайте...виплати не встановлені законодавством : ні престижності, ні вислуги, ні доплат за кабінет, ні за перевірку документації
Коментувати
22=?
Не подняли зарплату - возмущение, подняли - возмущение. Не умеют радоваться тому что есть, вот и несчастные все время.
Сергей Лимонов
Для 22=?: БРАВО! Ниють і скніють на диванах- "воїни світла"!
Коментувати
Л.Т.
Вч. вища, методитст. 40р. -стаж. Одеса .Оклад за січень 3231гр???????Це підвищення?
Viktory Hodos
Для Л.Т.: а скільки годин? Ставка вчителя вищої категорії з 1.01.2017 дорівнює 3872,00 грн., вислуга відповідно 20%, престижність не знаю вашого відсотка, бо встановлюється у кожній громаді різна, + доплата за метод.
Коментувати
Наталія
А що до інструкторів фізкультури ДНЗ Деснянського району. Це ж треба було так зменшити зарплату при педстажі більше 20 років до 2464 грн. Соромно і сумно!!!
Пан
цікаво, цього наказу вже достатньо для підвищення зарплати,а то бугалтери ніяк не зашевеляться
Вікторія
Методичні служби, які фінансуються місцевими бюджетами залишилися жебраками. У мене методиста вищої категорії, стаж 15 років, а зарплатня 3150, менше, ніж у робітниці, що миє мій кабінет(
brixunia
Для Вікторія:чистыми!!!
Сергей Лимонов
Знову цей нездоровий снобізм: " У мене методиста вищої категорії, стаж 15 років, а зарплатня 3150, менше, ніж у робітниці, що миє мій кабінет"! Техпрацівниця прибирає і робить світ чистішим після таких нахлібників -самодурів і нікчемних нероб як ви- "методисти"! Який ККД від вашої "бумагомарательной" діяльності? НУЛЬ! Повчати -"карати"- жахати й брати "пакети" з конвертами -великого розуму не потрібно! За 25 років педдіяльності мені ЖОДНОГО РАЗУ -не надали дійсно корисної й доречної методичної допомоги : бо сидять в цих управліннях родичі начальників( коханки)- "сусідки! подруги та інші захребетники! Вас взагалі потрібно давним -давно розігнати "всраним віником"!А за технічок- я радий-вони працюють і достойні ,принаймі, поваги!
Лана
Для Сергей Лимонов: Давно слідкую за Вами, шановний пане. Такої ненависті до колег, зокрема, методистів, годі пошукати. Звідки це у Вас? Напрошується висновок - Вам часто робили зауваження стосовно Вашої "діяльності". Думаю, що цілком справедливо. І ще. Хто Ви такий, щоб так виражатися. Пам ятайте, хто риє ямку-сам туди падає.
Коментувати
Світлана
Техпрацівники шкіл отримали замість 1,5 ставки голу ставку. Тому масово пишуть заяви на перехід на 1 ставку. Тепер на 1,5 ставки працювати невигідно. Чи так чи інакше- на руки все рівно буде 2,600. Ну і де те підвищення?? Соромно вам повинно бути, пані міністр!
Антоніна
Для Світлана: Доплати до мінімальної повинні провадитися як за основною посадою, так і за сумісництвом. Тобто на півтори ставки техпрацівниця має отримати 4800 гривень. ТОму це вигідно. Просто бухгалтери не вміють читати зкони., стаття 3-1 закону про оплату праці : доплати провадяться пропорційно відпрацьованій нормі праці.
Сашко
А як вони у вас так ловко по 12 годин на день мили та працювали?
Вчитель
Міністр освіти не відповідає за оклади техперсоналу. Підвищення у них є, а на 1,5 ставки треба прибирати більшу площу.
Коментувати
Олекса Позняк
На 1000 выросла зарплата, а 2500 пришло только за отопление...
Валентина
СУМНО!!! "Професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти" Один викладач викладає і загально-освітні предмети і предмети професійно-технічні - то вийшло що оплата за години різна. Абсурд!!!
Юля
А педправцівники дошкільних закладів у чому завинили державі? Чи у них поряд з вчителями відповідальності за вихованців немає? Ви хочете, щоб садочки лишилися без вихователів? Ганьба міністру...
Юлія
Для Юля: Це точно!!!Вихователі тепер отримують зарплату нарівні з помічниками вихователів!!!Та це ж сором!!!Дошкільних педагогів вирішили зовсім забути та знецькувати!Та ще й категорії,я так розумію,відібрали!
Юля
Для Юлія: Мало того, что и так несправедливость постоянно, у воспитателя рабочая неделя 30 часов - ставка, у учителя - 18 часов. А отпуск воспитателя - 42 дня, а у учителя 56. Кто в этом разберётся и восстановит справедливость????? Так теперь ещё и разряды воспитателям не поднимают. Или они думают, что урок труднее провести, чем с дошкольниками работать? Как по мне, так проще урок отработать, работала, знаю.
Сергей Лимонов
Как по мне, так проще урок отработать-сонечко! Прийди і "отработай -зіронько"! А потім будеш "хфілосовствувать" -либонь!
Коментувати
Богдана
ніяк не второпаю : то хто ж фінансує зарплатню педпрацівникам навчальних закладів 1-2 рівня акредитації ?
Ирина
Для Богдана: пту- местные бюджеты, техникумы и колледжи- госбюджет
Ірина
Скажіть, хто залишився задоволений після такоко підвищення????????????
маринка
Юля так легко работать в школе , а вы в садик перешли , почему
Коментувати