Osvita.ua Середня освіта Міністр: зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних
Міністр: зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних

За словами Лілії Гриневич, учитель за рівнем свого доходу має належати до середнього класу

Міністр: зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних

Посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Про це в інтерв'ю Укрінформу, відповідаючи на запитання щодо рівня заробітної плати вчителя, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«Наша позиція визначена у проекті закону «Про освіту», який проголосований Верховною Радою в першому читанні: посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат», - зазначила Гриневич.

За її словами з такою зарплатою вчитель одразу потрапляє у середній клас.

Разом з тим вона зауважила, що є питання в тому, як це буде забезпечуватися Державним бюджетом.

«Вже те, що ми підвищили рівень оплати праці вчителів на два тарифні розряди - було досить складним кроком. Важко переконати всіх, чому з усіх бюджетників зарплату потрібно підвищити тільки вчителям. Але всі розуміють, що стан українського педагога настільки погіршився, що всі погодилися з нашою пропозицією», - сказала Лілія Гриневич.

«Вчитель в усіх розвинутих країнах не є на вищому ступені середнього класу, але завжди потрапляє в середній клас. І тоді, звичайно, це професія, якою людина може забезпечити гідний рівень життя своїй родині», - підкреслила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
06.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана Терещенко
єдине чого не можу збагнути: чому така розбіжність з/п по країні? Можливо місцеві саботують?
Оксана Терещенко
Києво-Святошинський район: вища+старший вчитель+кл.керівництво +зав. кабінетом (хімія)+вислуга+20%+29годин навантаження=майже11000 грязними. Але в школі старші педагоги до сьогодні думають, що то якась помилка. Навантаження страшенне, прекрасно розумію, що довго з таким не протягну.
Накипелов
Щось в Гриневич з арифметикою не в порядку. Зараз посадовий оклад спеціаліста становить 3152 грн., вчителя вищої категорії 3872 грн. Мінімальна зарплата 3200 грн. Про які три мінімальні зарплати може бути мова?
Іван Васильвич
Таке враження що лише вчителі-то люди.Ви ж і так на додаткових маєте я б вам перестав платити зарплату зовсім Ви дітей не навчаєте а уроки відбуваєте.Любашівка Одеська
вчителька
Для Іван Васильвич: Ви хочете зауважити, що вчителі, то не люди? І, що всі вони живуть з додаткових занять (чи за власною волею вони змушені шукати заробітку на стороні?)? "Відбувальщиною" ,дійсно, дехто займається й у нашій школі, але ж вибачте, таких можна знайти в будь-якій сфері.А за таку зарплату тільки так й потрібно працювати, та дітей шкода...Чому роботу депутата-дармоїда, чи чиновника нафтової компанії, чи судді держава оцінює в десятки тисяч, а вчителя- копійками??? Й на останок, хочеться вам побажати правдивості ваших слів у житті, хоча б на рік, (щоб ви розуміли про що ви говорите).Отож, бажаю, щоб ваші діти мали вчителів, що "відбувають" уроки,("бо навіщо ж їм платити?" )а додатково за максимальною ціною до тих же вчителів йшли за знаннями ваші дітки, чи внуки! Можливо тоді ви все зрозумієте.........
Serg
Для Іван Васильвич: Іване Васильовичу, поміняйте професію. Теперішня погано впливає на Вашу уяву. Краще читайте статті про працівників Вашої професії, будете менше нервуватись - довше проживете.... Удачі Вам
Коментувати
ображені
Ми, мабуть, живемо в різних країнах. Нам не підняли розряди, заплатили за січень по старих, та і за лютий не обіцяють. Пані Міністерко, нащо ж робити з себе те, чого соромились завжди -пустомелю
Наталія
Для ображені: нам, доречі, також, за січень дали тільки аванс ( і той 25 січня), а решту зарплати пообіцяли у лютневий аванс віддати. Кажуть немає грошей у районі (Михайлівський район, запорізьської області)
Коментувати
Наталія
Це якщо дивитися на зарплату вчителя, який мешкає у місті. А я проживаю у сільській місцевості. Ще два роки назад у нас забрали 20% за престижність професії, жодного разу не було індексації. І ось я вчитель початкових класів з 19 годинами на тиждень, 50% за класне керівництво і перевірку зошитів, без категорії за січень отримала 3550 грн. А за тарифним розрядом у нашому районі мені нараховано 2990 грн. То ж, якби у мене не було класного керівництва і зошитів, та вислуги 11 років, я б отримувала зарплату, як технічка. То ж, хотілося б почути відповідь на питання "Чому так? Де ж обіцяні 5000 грн?"
Володимир
зарплата вчителя в школі вже скоро буде вища від зарплати професора у вузі
вчителька
Для Володимир: Слухайте, Володимире, тільки не потрібно заздрити...Повірте, все те, що говорять і роблять наші можновладці має величезні розбіжності у житті! Ці розбіжності, на жаль, не на користь вчителя!!! А ще відчувається якесь незрозуміле презирство у ваших словах у порівнянні професії вчителя і професора у вузі. Інколи перший набагато людяніший й кращий педагог, ніж другий......
Коментувати
Роман
Якщо "комуналка" забирає більшу частину зарплати вчителя - то просто життєво необхідно таку зарплату суттєво піднімати. Це ж саме стосується і викладачів вузів. До речі, стан матеріально-технічного забезпечення вузів залишається майже таким же, як наприкінці 20-го століття - це можна вважати нормою? Вимога заповнювати електронні журнали без комп’ютеризації з виходом на інтернет - все одно, що вимагати від водія автобуса їхати, не забезпечивши авто пальним. Погоджуюся з попередніми коментаторами - пора переходити від красивих слів і обіцянок до конкретних справ. Інакше процес дебілізації молоді, який уже триває, набуде катастрофічних розмірів. Прогресивно мислячі, талановиті вчителі та викладачі не підуть працювати в школу чи внз за цей мізер, який зараз платять.
Мирослава
Прохання до п.Гриневич,та інших чиновників,НЕ МУСОЛЬТЕ ПИТАННЯ заробітної плати в освіті,не дратуйте нас,не" стравлюйте". НЕ уявляю як можна було поділити вчителів ЗНЗ.ПТУ.коледжів???? НЕ ГОВОРІТЬ ,а ЗРОБІТЬ!!!! Молодий вчитель не піде працювати в "НОВУ Українську школу" на 3188 гривень -рівень техпрацівника!!!!! І всі ваші Концепції -туфта,фата-моргана!!!!!
Наталія
Для Мирослава: а не хочете ще гірше: посада музичний керівник в садочку вищої категорії отримуватиме 2980 ?... от і виживи, а у техпрацівника 3200. Питання: Навіщо було вчитись, працювати, проходити атестації.......
Коментувати
Оксана
Он воно як міркує "вищий клас" про потенційний "середній". Три мінімалки - і не відмовляйте собі ні в чому, - підкреслила міністр освіти і науки.
Обіцянка-цяцянка
Ще одне не виконали, а вже інше обіцяють.Це початок кінця для міністра і Ко
спостерігач
Шановні, підвищення на два тарифні розряди стосується лише вчителів загальноосвітньої підготовки, решта то не той сорт педагогів. Шкода, що вже зараз такий розподіл педагогів.
Міністра
Недолугість навіть у риториці: "Міністр: зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних". Чи сама вона має такою стати? Невже це залежить від викладачів? Має бути... Ідеологія популізму. Слід писати так - "Підняли, зробили, спростили, купили, відбудували". Звітувати слід про виконану роботу. А міністру слід публічно складати план роботи і публічно показувати що зроблено. А то у викладача є індивідуальний план роботи а у міністра немає..
інформатик
за те що підняли - подяка От тільки не треба такі заголовки робити в статтях. Це все одно що я скажу "Всі діти повинні вміти програмувати", але зважаючи на рівень знань з математики, англійської... і так добре що 2 учні засвоїли програму... Будьте чесними перед людьми і собою
ASTERIK
Така країна, в якій все навиворіть, немає права на існування.........
давно пора
Дорогие коллеги, на канале News Оne по вечерам Робинович ведет передачи, в основном на выходных. К нему реально дозвониться и рассказать о своих проблемах с оплатой и что конкретно творится в системе образования - про ту циничную ложь с оплатой, услышит вся страна, пора заявлять о своих правах; к нему на передачу все звонят и медики и работяги.
Гость
Для давно пора: Что изменит Рабинович или другой балабол? Богатый бедного не понимает. Что толку от его популизма???????
Vladimir Che
Якщо ДАВНО ПОРА справді вірить Рабіновичу, то його навіть не шкода . Якщо він свідомо робить тут рекламу черговому мудозвону, то вартий тільки презирства.
Максим
Кто верит Рабиновичу????? Не смешите своей пропагандой дешевой.
Коментувати
Я
З "новою" отриманою зарплатою в магазин з "новими" цінами (не кажучи вже про компослуги)...--то на що тої зарплати знову вистачає, якщо зарплата виросла рівно на стідьки, на скільки виросли ціни? А на компослуги взагалі не вистачає, навіть якщо за місяць зовсім нічого не їсти
вчитель
нащо було скільки говорити про шалене підвищення зарплати? я -вчитель вищої категорії, зі стажем 15 років ,21 годинами навантаження, класним керівництвом-отримала 5500.І це ваше підняття зарплати?! у звичайного працівника , прибиральниці 3000.Дуже підняли престижність праці педагога!
Ольга
Для вчитель: і я вчитель вищої категорії,маю звання "старший вчитель",20,5 годин,клвсне кер.,зошити і т.д.отримала чистими 7200.Значить Вам ще доплатять.
Гость
прибиральниці одержують на руки після відрахувань 2 400 грн, вчитель вашої кваліфікації - значно більше
Освітянин
Для вчитель. Прибиральниці теж люди і хочуть жити. Не поважаючи когось, Ви неповажаєте себе. в чому "вина"прибиральниці, що їй теж підвищили заробітню платню і кожен її паклюжить як може.
Коментувати
преподаватель
Всі пишуть про підвищення зарплат педагогам. Я працюю у коледжі, викладаю загальноосвітні дисципліни. Єдина різниця - зняли доплату за коледж, ось і все " підвищення". А тепер знову обіцяють. Хотілося б реально відчути це підвищення хча б п 50 відсотків, а то дежавю якесь, сміх один
галина
добре що так все переживають за вчителів а дошкільну освіту хто згадає у вчителя в нинішній час зарплата приблизно 5600 після інституту а у вихователя 2400 нижче ніж у няні скажіть тоді навіщо ця вища освіта коли та що ніде не вчилась миє підлогу має чистими 3000 хороша в нас держава нічого не скажеш за вчителів та медиків переживає а на дошкільну освіту начьхать
Вікторія
Для галина: цікаво знати, в якого це вчителя зарплата 5600?)))))))
Ярослава
Я вчитель вищої категорії, вчитель-методист, отримала сьогодні зарплату за 18 год 4800грн. Більше на 1500 грн. Це є підвищення???
Галина
За які заслуги піднімати зарплату? Наші вчителі давно вже перестали чогось научати дітей Їм краще відбути як небуть 45 хв. А потім хто хоче щось знати ідіть на додаткове за 50-100 грн. Чому за одну зарплату одні пояснюють, а другі відбувають день Чому в коледжах , інститутах, університетах страшна корупція Знаєш плати і незнаєш теж плати ЛЮДИ ДОБРІ ! ВИ КОЛИСЬ НАЇШТЕСЯ ?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!