Учителів вчитимуть громадянським компетентностям

Передбачається, що впродовж 2017-2018 років відповідне навчання пройдуть 25 тисяч освітян

Учителів вчитимуть громадянським компетентностям

Упродовж 2017-2018 років 25 тисяч освітян пройдуть навчання з розвитку громадянських компетентностей. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Навчання відбуватиметься у межах швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», який реалізовується у співпраці зі Швейцарським бюро співробітництва в Україні та Національним агентством України з питань державної служби.

За словами національного координатора з освіти для демократичного громадянства і прав людини в Раді Європи Раїси Євтушенко, громадянські компетентності відіграють важливу роль як складова Концепції «Нової української школи».

«Їхній розвиток як наскрізного елементу шкільної освіти включатиме отримання учнями знань, умінь та цінностей, необхідних для життя в сучасному громадянському суспільстві», – зазначила Євтушенко.

У свою чергу директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш наголосив, що проект DOCCU має особливе значення в контексті реформи системи освіти в Україні, адже спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою.

Передбачається, що проект у наступні два роки розширить свою роботу в регіонах. З 2016 року до Київської та Одеської областей приєднались ще шість: Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Львівська, Івано-Франківська, а також Луганська. Протягом нинішнього етапу проекту навчання в партнерських регіонах пройдуть понад 25 тисяч освітян.

Більше про проект

Освіта.ua
14.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
А як пройти таке навчання вчителю, якщо я бажаю. Місцевий орган управління освітою не пропонував.
щосьтутнечисто
Надіюсь, навчання 25000 вчителів проходитиме в Швейцарії? І як нам притулити громадянську компетентність по-шверцайськи до українських реалій? Чергова ідея-фікс. Але хтось гарненько нагріє ручки!
1111
Якщо організовується Національним агентством України з питань державної служби, чому навчають не державних службовців, а вчителів, у яких немає статусу держслужбовця? Здається, саме у багатьох держслужбовців проблеми з громадянськими компетентностями...
Кесарю –кесареве …
Отак, вчителі, щоб знали своє місце у суспільстві! Вчителям швейцарські «громадянські компетентності», а можновладцям – швейцарські годинники, вілли і рахунки у швейцарських банках!