Реєстрація на ЗНО випускників минулих років

Порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання осіб, які не складають ДПА у формі ЗНО

Реєстрація на ЗНО випускників минулих років

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію для вступників до закладів вищої освіти дивіться в Дорожній карті учасника національного мультипредметного тесту у 2022 році.

Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які НЕ складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Увага! Якщо ви складаєте ДПА у формі ЗНО у 2022 році, ви маєте користуватися іншим порядком реєстрації на ЗНО.

Реєстрація на ЗНО осіб, які НЕ складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), триває з 01 лютого до 09 березня 2022 року. Унесення змін до реєстраційних даних також можливе у період з 01 лютого до 09 березня 2022 року.

У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.

Для того щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

У 2022 році для вступу до закладу вищої освіти можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2019, 2020, 2021 та 2022 років.

2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання.

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо вам важливо скласти більше предметів, ви зможете це зробити за додаткову плату.
У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
  • одну фотокартку для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартка має бути виготовлена на білому або кольоровому фотопапері);
  • копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2022 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2022 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти.
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», що доступний на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для осіб, які мають на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та надішліть його на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Дату подання реєстраційних документів визначатимуть за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Особи з тимчасово неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

Інформацію про результати реєстрації осіб, які не можуть указати відповідну поштову адресу в Україні (з числа осіб, які проживають або навчаються за кордоном, або осіб з неконтрольованої території), буде надіслано на електронну адресу, указану ними під час реєстрації. Індивідуальні конверти таких осіб зберігатимуть у регіональному центрі, учасники зовнішнього оцінювання зможуть отримати їх у пунктах зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування або звернувшись до регіонального центру до початку проведення зовнішнього оцінювання.

У регіональному центрі зберігатимуть індивідуальні конверти учасників зовнішнього оцінювання, які були відправлені на адресу, зазначену в реєстраційній картці, але повернуті оператором поштового зв’язку відправникові.

За інформацією Путівника учасника ЗНО 2022.

БІЛЬШЕ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЗНО

Освіта.ua
01.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ліза
Добрий день ,скажіть ,будь ласка,я випускниця 2022 року і не складала НМТ через певні труднощі та перебування за кордоном ,можете пояснити чи маю я можливість скласти ЗНО у 2023 році та як це проходитиме ,які предмети потрібно вибирати(хочу вступати в медичний)та як зареєструватись?
Галина
Для Ліза: звісно можете. Умови вступу будуть затверджені у жовтні. Слідкуцйте за документами МОН. Реєструватись як завжди, через центр оцінювання. В лютому, коли буде реєстрація заходьте на їх сайт і дивіться які документи і куди Вам треба вислати для реєстрації
Коментувати
Ірина
Доброго дня, скажіть будь ласка якщо реєстрація до 09.04,а я зареєструвалась 07.04,а документи відправила 08.04 чи їх приймуть ?)
Марія
Не встигла зараєструватися на ЗНО до 24 лютого.У зв’язку з ситуацією в Україні не працює жоден магазин де можна було б роздрукувати пакет реєстраційних документів і зробити ксерокопію.Чи можна буде таким людям реєструватися на дод.сесію?
Галина
Для Марія: яке ЗНО!?? Війна!!! А взагалі, до чого тут магазини? В бібліотеці все можна зробити
Марія
Яка бібліотека?Війна! Знаю,що всім зараз не до цього,але не хочеться думати,що війна буде до травня.Всім зараз дуже важко,всі мрії руйнуються.Могли б хоч відповісти,що все буде видно по ходу.Вже навіть не хочеться нічого питати на цьому сайті
Коментувати
Галина
Чи можна зареєструватися на зно( випускник минулих років)1з копією додатка свідоцтва про повну загальну середню освіту,чи все ж потрібна копія свідоцтва про повну загальну середню освіту
Галина
Для Галина: додаток - це лише додаток, а потрібен документ
Коментувати
Тетяна
Я відправила документи (випускниця минулих років) і на копії паспорта є напис Згідго з оригіналом, а на копії документу про освіту немає - забула написати. Чи опрацюбть мою заяву і чи буду я зареєстрована на ЗНО?
Галина
Для Тетяна: звідки ми знаємо. звертайтесь туди, куди відправляли документи
Коментувати
Олександр
Як я можу отримати копію атестата якщо він знаходиться в університеті? З повагою, Олександр
Дмитро
Якщо навчаюсь в університеті зараз, і атестат знаходиться там. То відправляти тільки копію довідки про навчання в цьому університеті?
Марина
Добрий день, чи можна зареєструватися на ЗНО по копії додатка до свідоцтва? З повагою, Марина
Костянтин
Добрый день, скажіть будь-ласка з копіею оригінала атестата 2000р я можу зареєструватись на здачу ЗНО і на складання іспитів ЗНО прийти з новим виданим дублікатом атестата (2022). Дякую. З повагою, Костянтин .
Влад
Для Костянтин: я думаю зареєструватися можете, так як для реєстрації оригінал і не потрібен, якщо є копія, то відправите її в УЦОЯО, але атестат на складання ЗНО нести не потрібно
Костянтин
Дякую за допомогу, ви дуже мені допомогли. З повагою, Костянтин.
Коментувати
Світлана
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи може випускник зареєструватись і складати ЗНО, якщо він ніде не прописаний? Проживає в новому будинку, на який ще не оформлені документи і не відомо, коли будуть готові. Дякую.
Галина
Для Світлана: теоретично, інститут прописки в країні відмінений. А практично, паспорт не дійсний без виписки про реєстрацію. Якщо будинок новий, то переїхади недавно. А до цього де був він прописаний, і на підставі чого неповнолітню особу виписали в нікуди?
Коментувати
Костянтин
Добрий день, в відповідях на запитання приведених нижче, я прочитав , що копію документа про повну загальну середню освіту можна використати замість атестату? І ше запитання, хто видає такі копії, школа де навчався , район відділ освіти, чи обласний відділ освіти і як швидко можна получити цю копію, які треба подати документи для отримання копії, дякую. З повагою, Костянтин.
Влад
Для Костянтин: це на випадок, якщо атестат лежить в коледжі, робите з нього копію для реєстрації на ЗНО. А вступити з копією не можна
Костянтин
Для вступу мені потрібні диплом молодшого спеціаліста та ЗНО з укр і англ мови. Атестат не потрібен. Хоча якщо буде потрібен то я до моменту вступу атестат вже зроблю.
Коментувати
Костянтин
Добрый день, втратив атестат з додатком, не встигну відновити до 08.03.2022, маю два дипломи молодшого спеціаліста. Підскажіть будь-ласка , як я можу зареєструватись на здачу ЗНО? Дякую, з повагою, Костянтин.
Влад
Для Костянтин: випускникам минулих років на реєстрацію не треба атестат
Влад
Вибачте, для надсилання таки треба копія атестату
Коментувати
Наталія
Здобула диплом молодшого спеціаліста в 2003 році. Цього року зареєструвалась на ЗНО щоб далі піти навчатись. Послала всі документи, чере деякий час подзвонили з КиЇвського регіонального центру якості освіти і сказали, що потрібно додати атестат. Як мені пояснили там де я навчалась, що в той час атестатів не давали. Підкажіть на який закон чи статтю мені спиратись.
Alex
Для Наталія: як не давали, де ви навчались7
Коментувати
Василина
Василина я написала заяву для здачі ДПА у формі ЗНО якщо я провалю ЗНО я полочу атестат про повну середню освіту.
Влад
Для Василина: так
Коментувати
Іванна
Підкажіть, якщо я хочу перездати цей рік математику. Зареєструвалась, відправила документи, але не додала копію атестата. Що тепер робити?
Приймак Алена
Підкажіть як я можу додати копію свідоцтва про шлюб? Я зареєструвалася, відправила копії документів, але не додала свідоцтво про шлюб. Фамілії в паспорті та свідоцтві різні.
Влад
Для Приймак Алена: дзвоніть в той центр, куди подавали
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Підскажіть будь ласка при реєстрації на ЗНО потрібно вказувати адресу прописки? Якщо я вказала місце проживання ( воно не співпадають з місцем прописки) це не буде помилкою?
Галина
Для Наталія: помилкою буде вказати місце прописки, за яким Ви не проживаєте, бо саме за місцем проживання і буде визначено місце проходження зно. Уявітт, що Ви прописані в Обухові, а живете в Одесі. Вам доведеться на зно їхати в Обухів
Коментувати
Тетяна
Доброго дня. При реєстраціїї на ЗНО вказуються дані паспорта. Як бути, якщо 15.03 добігає кінця строк дії паспорта і буде оформлятися новий. Чи не ьуде це проблемою при прохолжені ЗНО? Адже в реєстраційній карті буде інший документ, ще старий паспорт.
Влад
Для Тетяна: нічого страшного немає. Реєструєтеся на цей паспорт і з 15 лютого подаєте на заміну паспорту. Зно піде складати з новим паспортом
Коментувати
Лебіденко
Ми правильно запровадили Зно , але життя коригує всі правила. Якщо людина працює на виробництві і бажає вступити по спеціальності у внз на контракт , то можна приймати по атестату та співбесіді. Адже після 10 років праці здати зно складно. В кафе пропити гроші- будь - ласка , а на навчання не можна.
989
Для Лебіденко: якщо людина претендує на підвищення посади, то має вищій від того, який потрібен для роботи прибиральницею розумовий рівень. А отже без будь-якої підготовки здатен здати зно на мінімальний бал. І не треба казати, що його складно здати, якщо Ви не пробували цього робити. Я пробував. Проблеми не бачу
Коментувати
Юлия
Доброго ранку ,хотіла запитати про предмети ,учням минулих років обов’язково здавати обов’язкові предмети як українська та література ,Математика та Історія (Англійська) або я можу вибрати тільки ті, які потрібні для вступу ? Спасибі зарано і добре дня вам
Галина
Для Юлия: Тільки ті, які треба для вступу
Коментувати