МОН планує вберегти вчителів від тиску при виборі підручників

У разі здійснення тиску вчителі зможуть повідомити про це на «гарячу лінію» або освітньому омбудсмену

МОН планує вберегти вчителів від тиску при виборі підручників

Міністерство освіти і науки має намір вберегти вчителів від тиску директорів та департаментів освіти у процесі вибору підручників. Про це, під час прес-конференції заявила міністр освіти Ганна Новосад.

За її словами, у разі здійснення тиску при виборі підручників для учнів 3-х класів, який цього року триватиме до 12 березня, учителі зможуть повідомити про це на спеціальну «гарячу лінію», що працюватиме за номером (044) 248-17-50.

Окрім того, поскаржитись на тиск учителі зможуть освітньому омбудсмену за номерами: (044) 406-72-34 або (095) 143-87-26.

Педагоги також можуть написати скаргу на поштову скриньку служби освітнього омбудсмена: ez@eo.gov.ua.

«Попередні роки, коли МОН тільки впровадило систему відбору підручників учителями, з’являлись непоодинокі сигнали, що на вчителів тиснуть директори та управління освіти. Це неприпустимо. Саме тому цього року ми об’єднуємо зусилля МОН, ІМЗО та освітнього омбудсмена для боротьби з цим явищем. Цьогоріч діятиме «гаряча лінія», яка супроводжує конкурсний відбір підручників. Вона співпрацюватиме зі Службою освітнього омбудсмена. Безпосередньо Сергій Горбачов, освітній омбудсмен, прийматиме та реагуватиме на скарги, координуватиме дії Інституту модернізації змісту освіти, який у випадку скарги може піддати сумніву сформовану заявку від школи, а також МОН, яке може оперативно реагувати на прояви тиску», — наголосила Ганна Новосад.

Своєю чергою, освітній омбудсмен Сергій Горбачов зазначив, що хороший підручник це право кожного вчителя та кожної дитини.

«Зараз у нас із реалізацією цього права є певні проблеми. І ми будемо над цим системно працювати. І, безумовно, для цього ми маємо захистити вибір учителя. Тож упродовж періоду від сьогодні і до 12 березня ця тема буде топ-пріоритетом для моєї служби. За підсумками також сформуємо звіт та представимо його громадськості», — сказав Горбачов.

Освіта.ua
24.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Краще вбережіть від тиску бюрократії, все можливих звітів, електронних журналів, некомпетентних керівників самодурів, від тиску щитижневих нарад, педрад, тощо.
unforgiven 2
Краще б зупинили бюрократичний тиск на вчителів і таки дозволили їм займатися не паперотворчістю (в тому числі й вибір підручників), а реальною навчально-виховною діяльністю. Плюс забезпечили всі школи сучасними навчально-методичними та матеріально-технічними засобами, замість того, щоб перетворювати навчально-виховний процес на цирк.
Мирослава
Бред рябої кобили - так можна оцінити даний допис. НЕВЖЕ ,хтось думає, що директору є діло до вибору підручників ???? БІЛЬШЕ не має що робити, як тиснути на вчителя.
Лариса
МОН планує вберегти вчителів від тиску при виборі підручників. Коли читаєш подібне, починаєш думати, що міністерка і решта чиновників нашого МОН взагалі живуть у іншому вимірі, і їхнє основне завдання кожного дня знайти нового ворога української школи.