Міністр освіти пропонує адаптувати закордонні підручники

Україна може розглянути варіанти канадських або сингапурських підручників з математики

Міністр освіти пропонує адаптувати закордонні підручники

Міністр освіти і науки Ганна Новосад припустила можливість адаптації кращих прикладів закордонних підручників і пілотування їх в окремих українських школах. Про це міністр освіти сказала в інтерв'ю Укрінформу.

Зокрема, коментуючи результати українських школярів з математики, міністр наголосила, що українські шкільні підручники не базуються на компетентнісному підході.

«Я можу помилятися, але я не знаю зараз підручників з математики, які базувалися б на компетентнісному підході, який є в PISA, де в завданнях, окрім того, що ти маєш розуміти формулу, ти ще й бачиш, у якій ситуації ти можеш її використати. Тому в 2020 році ми продовжимо і маємо завершити те, що почали власне в 2019-му – це державний стандарт базової освіти, який має задати рамку очікуваних результатів для 5-9 класів», - сказала міністр.

Також Ганна Новосад, наголосила на необхідності переглянути програми на предмет розвантаження, оскільки дослідження PISA показало, що діти не вміють працювати з елементарними речами, такими, як дроби й відсотки.

«Одночасно з цим, я хочу, щоб 2020 рік ми разом із колегами та спільнотою витратили ще й на те, щоб створити, або перекласти та адаптувати хороші підручники з математики. У світі є багато класних підручників з математики, які власне ґрунтуються на цьому компетентнісному підході», - сказала міністр.

За її словами, Міністерство освіти вже намагалося зробити це в 2019 році.

«Але вважаю, нам варто повернутися до цього ще раз – і розглянути варіанти канадських або сингапурських підручників, які дійсно є класними, і спробувати адаптувати їхні методики. Це не виключає написання підручників українськими авторами, просто варто дати альтернативу, яка вже використовується в світі й показує свою дієвість», - зазначила міністр.

 

Освіта.ua
26.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонім
Ви знаєте, чомусь ніхто не коментує, що треба не підручники з Сінгапуру, а вчителеві зарплату, яку отримує вчитель у Сінгапурі. Школа і знання - то не стіни чи підручник - а вчитель. Так класики педагогіки стверджують. Де обіцяна Зеленським зарплата вчителя? Жоден підручник, хоч з Марсу, не допоможе, коли прохідний бал в педвузи найнижчий, і зарплата вчителя мінімальна. Кращих кадрів у звичайних школах не так і багато, запитайте будь-якого директора. Той кричить на дітей, той б’є, той не може таблицю множення навчити, той відчитав своє і пішов. Професіонал завжди шукатиме гідну оплату своєї праці, щоб кормити сім’ю
Що ви вигадуєте?
Які іноземні підручники? Невже і з української мови та літератури підручник також мають написати у Канаді чи Сінгапурі? Розвантажте програму, поверніть хоч 5 тижневих уроків з математики, перестаньте встановлювати порогові бали на межі вгадування, стимулюйте людей з реальною, а не "верхньою" як зараз, вищою освітою і незабаром побачите результати. А щодо іноземних підручників, то перекладіть їх українською мовою, виставте у вільному доступі на сайті МОН, і вчителі та учні залюбки скористаються ними як допоміжним матеріалом. І, уявляєте, скільки паперу та коштів вдасться зекономити.
liketaurus
Якщо мова йде про вищу та передвищу освіту, то з математики та фізики немає нічого кращого за радянські книжки 70-х років - засвідчено власним досвідом. Більшість сучасних підручників - занадто поверхневі, виклад матеріалу в них - фрагментарний та непослідовний, відсутні доведення теорем тощо...
Tetiana Shilo
Звичайно важко однозначно відповісти, бо я особисто не читала жодного їх підручника з географії. Але працюючи по деяких наших підручниках, можу з впевненістю сказати, що треба щось робити. по -перше предмети, що пов’язані між собою вивчаються неузгоджено, і їх узгоджувати ніхто не збирається, бо це дуже об’ємна робота, тому краще взяти вже напрацьовані матеріали. по-друге самі підручники містять дуже багато помилок, або перевантажені не потрібною інформацією і з кожним новим тиражем косяків все більше, а якщо взяти вже опробовані підручники і перекласти на українську то надіюся, не буде такої гонитви за доходами видавців, що штампують примітив і потім правдами і неправдами просувають його в школи. Але найголовніше треба щоб почали все це діло з програм, які треба на добрих 50 % спростити. Тоді справді буде толк. бо якщо візьмуть канадські, чи сінгапурські підручники, а потім дофарширують їх ще нашими космічної величини дурницями, то діти зовсім із школи втікати будуть
к.т.н., доц.
Для Tetiana Shilo: Доцільно було би спробувати на підручниках із ментально близьких нам успішних країн типу Польщі, Чехії тощо. Азійські підручники - не варіант від слова "зовсім", бо їхній освітній процес був би для наших учнів надзвичайно напруженим і виснажливим.
Tetiana Shilo
можливо ви і маєте рацію, я не готова дискутувати на дану тему, бо не знайома з закордонними підручниками. що ж до напруженості та виснажливості навчального процесу в наших школах, можу сказати, що здається він уже дійшов до свого піку, то ж не думаю, що в цій справі азіати нам конкуренти))
к.т.н., доц.
Для Tetiana Shilo: Повірте, наші діти ще порівняно не напружені. Інакше би ми не "розгрібали косяки" середньої школи у себе в університетах (нічого поганогоне хочу сказати про справжніх Вчителів). Стосовно літератури. Бачив німецькі шкільні підручники (для першачків). По сюжету, компанія дітей поступово, в ігровій формі оволодіває то тими, то тими знаннямм. Одразу помітне виховання толерантності - в компанії є і хлопчик на візку, і темношкіра дівчинка. І вони разом пізнають світ. Є американська науково-популярна книжка (подарунок від автора). Ну, така собі науково-популярна - на 300 з гаком сторінок. Настільки класно зроблена - мию руки перед тим, як взяти! :)))
Коментувати
Микола
Спочатку потрібно методики вивчення предметів розробити, а потім підручники писати, не адаптовувати. Займатися цим мають вчителі-методисти практики з багаторічним стажем педагогічної роботи, зі знанням дитячої психології! А все, що відбувається з освітою в нас за останні років 20 нагадує лише лебедя, рака та щуку.
к.т.н., доц.
Для Микола: Питання потребує комплексного підходу. У нас уже були якісь часткові впровадження - вони показали свою неефективність. Мультивекторність "лебідь-рак-щука" - погоджуюсь!
Ника Павлова
Для Микола: Не методики, а ПРОГРАМИ вивчення предметів. Дуже ретельно слід їх переглянути, забезпечивши послідовність матеріалу і узгодженість між предметами.
Коментувати
к.т.н., доц.
Пропоную тверезо подивитись на факти. Ті, хто навчався за їхніми підручниками, випускають Айфони та можуть їх купити, виробляють екологічно чисті автомобілі і знову можуть їх купити, запускають і повертають на землю SpaceX, збираються колонізувати Марс, ворочають мільярдами на Уоллстріт, шукають і знаходять ліки від жахливих хвороб, радо жертвують від багатств своїх на різні соціальні проекти, мають найкращі дороги, доживають до глибокої старості, подорожують світом... Але так, наші підручники найкращі - дивіться не переплутайте!
Вчитель
Для к.т.н., доц.: Проблема не в підручниках, а у програмі. Зробіть таку ж програму як в у США чи Канаді і найкращі українські автори перероблять підручники під неї. Ось і весь секрет. А Новосад ідіотка меншовартісна
Вчитель-КА
Для к.т.н., доц.: Какая несусветная глупость - посмотрите на интеллект того кого будете учить. Там, за бугром, умных тоже единицы - что весьма странно при таких учебниках. Не так ли? Доценты блин.
к.т.н., доц.
Для Вчитель-КА: Докази - в студію! Хто, де і коли проводив дослідження інтелекту тамтешніх? Посилання на статті? Мої твердження очевидні, а ваші не витримують критики. Уже той факт, що вони живуть на порядок краще, говорить про те, що і освіта у них краща. А ваші аргументи в стилі "сам дурак" чи "а у ніх Абамка нєграв лінчуєт".
Коментувати
Sergik
Поганого в цьому нічого немає, хоча з інформатики для старших класів паперові підручники взагалі не потрібні. А от повноцінний електронний не зашкодив би... І ще - 6 математик - це забагато... 5 - цілком досить
Вася
«А вы, друзья, как ни садитесь, Всё в музыканты не годитесь» (мовою оригінала, хоча останнім часом російську намагаюся не використовувати). Перед реформуванням освіти пані Новосад (Гриневич) необхідно було б своїх "вірних псів" пустити по різних школах, не з перевірками, а хоча б на рік попрацювати (якраз і вакансій вистачає). Після цього можна було б розпочинати реформи. А то в нас то вчителі погані (некомпетентні), то підручники. Ніхто в міністерстві НЕ ХОЧЕ зрозуміти простих істин: 1.Освіта повинна бути потрібною, отже МОТИВАЦІЯ - перш за все (вмотивований учень і з поганого підручника вибере все, що йому потрібно); 2.В капіталізмі не потрібна масова вища освіта (а ВНЗ беруть майже всіх і "штампують" дипломи навіть тим, хто на початковому рівні закінчив ЗОШ, але "справно" платить за контрактом). 3.Не всі учні (в силу різних причин) можуть отримати ПЗСО (частині вона просто не потрібна, а ми змушені "дотягнути" їх до випуску, що в більшості випадків тільки шкодить іншим учням).
Вчитель
Нехай автори іноземних підручників йдуть на конкурс і там доводять, що кращі ніж наприклад колектив Мерзляка чи Істер. Я так розумію, що вона хоче просто нав’язати іноземні підручники в обхід конкурсу. А додаткову літературу під ці підручники треба буде купляти в Сингапурі чи Канаді за десятки долларів?
Олег
Для Вчитель: Так у них уже досвід є.Коли дорвався до влади Табачник,то монівські пси рискали по школах ,рилися у шафах шкіл ,швиряли в обличчя підручники і метод.літературу без грифа міністерства в обличчя учителям. Добре хоч до в’язниці не відправляли. Уявляєте? А тоді Табачник надрукував всього оцього мотлоху,по якому вчаться діти зараз, увів моду на купляння підручників батьками, заставляв ще тоді вчителів змушувати батьків купувати всі оці американські комплекси на англ.мову, придумав зі старим вакарчуком схему по викачування грошей з батьків у учителі шляхом запровадження усіх цих левенятат,олімпусів,кенгуру,грінічів ,за які батьки викладають і зараз по 20-30 гривнів. У Новосад були гарні попередники.Навчили як бабло гребти.
Вилен
Яка фігня. Комплекси з іноземних мов використовуються в Україні з 1991 року. І до чого тут Табачник?
Коментувати
anna
Нашо підручник. Давайте відразу закупимо у школи Заграничних!!! дітей. Ото заживемо
Остап
Новосад,поверни підручники з математики,які були до рехворми Табачника -гриневич. Самі не втіпні щось нормальне зробити,то хоча б не знищуйте того хорошого,що без вас створили. Яничарка ,запроданка, знущаються над дітьми як хочуть, а тому зеленському-хоч би що! Клоуни!
cos
Самий кращий підручник з математики (5-6)та алгебри (7-11) за авторством Галини Янченко. Весь матеріал написаний доступно та зрозуміло і поділений на 3 рівня (А, Б, В). Ще подобався підручник за редакцією Теляковського (1994 рік видавництва).А ось щодо геометріі не можу сказати-який кращий.Непотрібні нам ніякі закордонні підручники-краще своі якісні та зрозумілі треба написати.
Петро
Для cos: Підручники Мерзляка чудові. З геометрії Єршової
Коментувати
Генка Ляпішев
...Вот так всегда: работаешь-работаешь, учишься-учишься, ходиш в школу ходиш, а потом – бац! – и вторая смена!!! И откуда ж вас, таких зелененьких, беруть?
Мама
Для Генка Ляпішев: та скоро взагалі лише приватні школи будуть. До того все йде. Аж бачите що з учителями витворяють. Їм не треба не діти,ні вчителі,ні батьки. Є гроші - плати в доларах. Немає - он понапридумували дистанційне навчання. Для кого? Для дітей селян, бідних і обездолених. А це вже і за виші взялась.І там таке саме буде. Полегшено зітхнула,коли старша вступила,аж і там -"рехворми"
Коментувати
Читач
Відчуваю,що з математики буде те,що з англійською. Новосад буде лобіювати інтереси іноземних видавництв. Своє -остаточно знищимо. В програмі -буде одне, в підручнику- -зовсім інше, а тести на ЗНО будуть пердирати з іноземних підручників міжнародних екзаменів,як роблять це з англійською .А діти не лише вчитимуться без підручників з англійської, а ще й без підручників з математики. Учителі будуть змушені просити батьків купувати підручникі іноземних видавництв по 600 гривень за комплект,бо,ви ж розумієте,що іноземні підручники мають зовсім інший підхід,випрацюваний роками і адаптований під систему освіти своєї країни, а ніяк не України. Діти до цього будуть просто не готові,і щоб якось скласти ЗНО треба буде бачити хоча б типи зпвдань. Батькі лаятимуть учителів, а соросівські проститутки отримуватимуть величезні відкати,черговий раз,лякаючи учителів сертифікаціями.Наберуть ще тисячі перевіряльників, а ви,дурні платників податків, вкладайте в економіку Трампа.
Родион
Підтримую. Купимо ліцензії на видавництво підручників за кордоном. Знаю де гроші взяти. Потрібно розігнати численні банди своїх лженауковців і видавництв разом з тими хто їх кришує.
Светлана
Давайте начнем с ближнего "закордона"! И переводить не надо).
Зачем платить больше?
Для Светлана: Вы правы! Но так не будет. Под благими намерениями Новосад отмоет много денежек!
Коментувати
Ojga
А ще перейменуйте країну.
Олеся
Тут важко не погодитися з Новасад. Наприклад, підручники у 6 класі, у т.ч. щ математики жахливі! Мушу сама декілька разів уважно вчитуватися, щоб потім доступно пояснити дитині! Я вже не кажу про програму, через урок-два нова тема! Стереометрія вкидається кусочками, починаючи з молодших класів! Жах! У результаті старшокласники, дійсно, не знають ні дробів, ні відсотків, ні стереометрії. Учитель поставив хоча б 1 бал з предмету, а далі робіть, що хочете, ЗНО все розставить по своїх місцях.
Вася
Для Олеся: "Мушу сама декілька разів уважно вчитуватися, щоб потім доступно пояснити дитині!" Вибачаюся, а Ви за фахом хто???, що Вам перед поясненням матеріалу необхідно спочатку самій "уважно вчитуватись".
Для Олеся:
А ви хоч знаєте, що у багатьох країнах світу стереометрія вивчається лише на рівні елементарних понять? Тому, наприклад, на міжнародних олімпіадах з математики стереометричних задач не буває.
Коментувати
Патріотка
Жахлива меншовартість 30-річної дівчинки. У нас хороші підручники, поверніть, будь-ласка ,6 годин математики, і все буде гаразд
Вчитель, теж патріот
Для Патріотка: для кого повертати, для дітей які тільки хочуть тикати пальцями в гаджети!!! А канадський чи сінгапурський підручник мені як вчителю хотілося б побачити
Коментувати