Надія Азарова: ставте перед дітьми посильні завдання

Висловіть дитині свої співчуття і підтримку, а потім поясніть, що є речі, які ти просто мусиш осилити

Надія Азарова: ставте перед дітьми посильні завдання

Автор: Надія Азарова, учитель.

Зараз писатиму страшні речі. Неймовірно прогресивні педагоги-аніматори за це можуть рішуче викреслити мене зі списку колег, але головне, аби зеленою ручкою (від червоної, як відомо, у мене може бути стрес).

Та спершу хочу запитати: які сучасні методи Ви використовуєте, аби заохотити дитину до миття посуду, прибирання? Чи не забуваєте про ігрові елементи і пісні з хороводами під час витирання пилу? Як інтегруєте те все у життя і де берете добавку брудного взуття, коли, розсмакувавши, дитина поривається мити його у вільний час замість футболу і відеоігр? І про квіточки. На якому сайті скачуєте квіточки, аби прикрасити швабру для дитини?

І от тільки не кажіть, що просто по-людськи говорите з дитиною, пояснюючи, що чистота - то нормально. Якщо не мити посуд, то доведеться їсти з брудного і мати певні наслідки. Ви ж, мабуть, кажете дитині, що прибиранням займаються всі нормальні люди, то корисно і без того ніяк? Ви ж хвалите її, іноді навіть докладаєте кишенькові за старанність, і ніхто не вмирає?

Чомусь тут ні в кого не виникає суперечок, бо Ви просто підбираєте роботу, яка під силу. А якщо дитина не хоче? Якщо хоче щоранку витягати сукенку із купи мотлоху посеред кімнати? Ви кличете родину в поміч? Наймаєте Ольгу Фреймут, щоб та зацікавила дитину прибиранням? Дайте вгадаю... Ні? Ви просто пояснюєте, що прибрати все одно доведеться навіть без салютів і феєрверків навколо, бо давати собі раду в житті - то НОРМАЛЬНО навіть, якщо ти майбутній Ілон Маск.

Так от. Куди б не пішла, щойно зачувши, що я вчителька англійської, люди починають бідкатись, що дитина не хоче вчитись. Люди бідкаються, а влада (і я) розводимо руками. Бо про що ж тут говорити?

Я працюю з іноземними виданнями і останнім часом втратила зв'язок з реальністю. Нещодавно знайшла в себе придбані плани-конспекти до підручника (6 клас), за яким вчаться у звичайній школі. Почала гортати і «щоб не плакать, я сміялась»... Жоден текст не змогла в себе впихнути без внутрішнього супротиву. Там було про історію штату Техас, про клімат Великої Британії, племена з далеких островів... Дати, географічні назви, відірвана від життя інформація і все те, що обожнюють шестикласники... Але хтось у міністерстві вирішив, що саме цією шваброю діти мусять вимити весь посуд. А вчителям треба якось зацікавити дітей цим процесом. І вони шоковані, але треба - то треба.

Тут саме час почати писати коментарі тим чарівницям, «які змогли, і дітям страшенно подобалось, а такі, як я просто ліниві». Не поспішайте, я вірю вам. Ваші учні регулярно приходять до мене на вечірні групи.

Я пишу зараз мамам, які вдома хапаються за голови при думці про домашнє завдання. Ваша дитина «не найгірша в світі». Вона просто адекватно оцінює навчальний матеріал. Це в нас колись не було інтернету, і ми могли читати 400 сторінок «Мобі Діка», а в неї щохвилини в ютубі виходять нові цікаві відео. І обирати треба між кліматом Британії і тим багатством?

Завершую. Навіть, якщо Вам не дуже віриться, то вчителі (в більшості своїй) роблять все можливе. Але поки в міністерстві не надрукують цікаві підручники, фарбувати цю стіну нам всім доведеться виделками.

Але можна зробити ось що. Посадіть свою улюблену дитину поряд і поговоріть щиро. Висловіть співчуття і підтримку, а потім поясніть, що є речі, які ти просто мусиш осилити. І то не завжди мусить бути весело. Так само, як і в кожній «дорослій професії» бувають моменти, коли важко, але інакше - ніяк. Повторюйте цю процедуру щодня і з любов'ю. І ставте посильні завдання.

А якщо Ваша дитина настільки сумлінна, що, зціпивши зуби, з усім тим справляється, то просто зараз підіть до неї і розцілуйте у всі вільні щоки. Вона заслужила. На тому все.

Оригінал

Освіта.ua
17.02.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
Повністю підтримую, треба пояснити дитині фразу "sheet happens", яка означає що труднощі в цьому житті будуть завжди.
Tet-a-tet
Посильні завдання можна ставити, але що потім робити з ЗНО? Адже англійська мова не єдиний предмет, який вивчають в СШ? Проблема значно глибша, ніж Вам це здається з висоти свого предмету.
Анна
Я мама троих детей, старший уже совсем взрослый. Чтобы материал был интересен и доступен всегда делала так: в начале года скачивала все учебники по всем предметам. Затем в течение первого месяца выяснялся 1(2) учебника наиболее удобоваримых, по ним и занимались. Как правило это учебники издательства Ранок, но не всегда, так например - химия и физика там хороши, а вот история мне не очень... Да просто набрать заданную тему в ютубе - уйма интересных видео - было бы желание!