Новосад: діти втрачають мотивацію до вивчення математики

За словами міністра, в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти

Новосад: діти втрачають мотивацію до вивчення математики

Більшість дітей почали втрачати мотивацію до навчання. Про це, коментуючи рішення оголошення наступного навчального року Роком математичної освіти в Україні, сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, останні 5 років для всієї освітньої спільноти було очевидно, що в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти.

«Ми маємо чудові результати з міжнародних олімпіад, і в цьому – величезна заслуга наших вчителів, але, на жаль, більшість дітей почали втрачати мотивацію до навчання. Очевидно, що року недостатньо, аби виправити всі проблеми з нашою математичною освітою. Але ми можемо впровадити найбільш нагальні й потрібні нашим дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна всім, бо вона – про наше щоденне успішне і заможне життя в сучасному світі», – відзначила Новосад.

Вона також наголосила, що не менш важливим завданням є створення спільноти вчителів, управлінців, бізнесу та експертів, які разом працюватимуть над промоцією математичної освіти незалежно від дат Року математики чи політичних змін.

Освіта.ua
30.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анжела
Підручники для учнів шкіл мають складати практикуючі вчителі, а не старі професори, які ніколи не працювали з дітьми і не мають підходу до дітей. Вчені професори "напічкують" підручники з хімії, біології, фізики, математики та інші, матеріалом, який мають вивчати у закладах вищої освіти. Дитячий розум не може сприймати, те що сприймають дорослі люди. Немає методичного підходу у таких книжках, тому діти не сприймають поданий матеріал. Краще пояснити простіший матеріал, але доступно до дитини, щоб вона запам’ятала на все життя. Кількість інформації у сучасному світі збільшується, тому навчальні програми потрібно складати таким чином, що відділяти основне і подавати дітям, щоб вони добре засвоїли, а не збільшувати об’єм. Кількість класів школи не треба збільшувати до 12 років навчання, тому що у 18 років це дорослі люди. Деякі дівчата виходять заміж. Краще у 8-9 класах дітей розділяти за напрямами навчання (точні, гуманітарні, мистецькі, медичні, природничі та ін) науки (за професіями).
ВЧИТЕЛЬ
ДОКЕРУВАЛИ!!! А до чого діти ще не втрачають мотивацію??? Бо є гаджети і там все є то навіщо вчитися!!! А батькам всерівно як навчаються їх діти бо прав у дітей стільки, що в голові не вкладається, а за обов"язки забули і в сім"ї не виховують,а у всьому винна школа та вчителі!!! А вчителя опустили нижче плінтуса і шпиняють на різних рівнях - починаючи з міністерки та її оточення, відділів освіти, батьків...
М
Для ВЧИТЕЛЬ: за міністерку,що вона кращого зробила для освіти?-продовжує попередні плани. / Це не до вас-12 років в школі(то,що Гриневич-зробила),я щось так думаю,що від того освіта(шкільна)-не буде кращою,бо вони зроблять,потім думають;я думаю,що вони взяли шкільну програму і розтягнули її на 12 років(може,я помиляюся),дитина йде в перший клас,має знати букви,рахувати,а в першому класі-бавляться. / Ще раз повторюсь Гриневич почала-Новосад продовжує.Вчителі,батьки,діти-всі різні,їх не потрібно ставити під одну планку.Мені не всерівно, як навчаються мої діти,а деяких вчителів-не потрібно опускати нижче плінтуса,їх просто потрібно виганяти.
ВЧИТЕЛЬ
для М: і що можно розуміти - деякі вчителі - то прийдіть до школи та попрацюйте день або тиждень, а потім коментуйте бо у кожного своя правда...
М
Для вчитель:тому і коментую,бо знаю,а Ви вчителі попрацюйте в лікарні,потім говоріть,що взятки беруть.Початкова школа(перший клас)-це пів року,щоб дітей всадити,а потім одне і то саме до 4 класу(2 уроки є-1 урок -інший веде вчитель,а той собі зошити перевіряє),старша школа-вчиться не вчиться,його проблеми,хтось з вчителів дуже за те переживає,напевно вночі не може спати(проблеми ширіфа індійців-не ...і проблеми індійців шіріфа-не ...)-так зараз в школі,деякі вчителі вчать.
Коментувати
Песимист
А ви знаєте, як попала на це солоденьке місце ця дівчинина?Ще молоко на губах не обсохло, а вона вже міністр (без пед.освіти!)Вона дівчина прем,єр міністра Гончарука! Куми,свати,брати,коханки,друзі- це наші міністри! І байдуже, що вони з вулиці, та не розуміють нічого в своїх галузях.Краще би кордони з Китаєм закрили,як це вже давно зробили всі нормальні держави.Але вони і це зробити не вміють.З нашою медициною і пофігізмом на нас не знаю,як ми виживемо.Тримайся народ!
Небайдужа
Для Песимист: Не про це ми сьогодні говоримо! Публічні образи і копирсання у чужій брудній білизні не роблять нам , ОСВІТЯНАМ, честі! Що ми самі робимо для того, щоб змінити ставлення до себе? Щоб покращити своє професійне життя? Примусити повернутись керманичам обличчям, а не іншим місцем тіла до Вчителя?! Якесь однобоке в них бачення реформ для покращення якості освіти - роль ВЧИТЕЛЯ -неприглядна,- обслуговуючий персонал, якого постійно тримають на короткому повідку, щоб не сіпався! Шкода! Їм невтямки, що це всеодно , що ламати через коліно! Адже основна , лев’яча частка педагогів - люди середнього або майже передпенсійного віку?! Невже ви думаєте, що ці новації їм по нутру? По здоров’ю, по фізичним і морально виснаженим можливостям?! Чи не справляється - геть, в нікуди? Мені дуже шкода цих освітян! Тому що бачать проблему тільки у вчителях, яких намагаються перевчити, перевиховати, переламати, нагнути... Та не бачать головної проблеми - рівень вихованості, інтелекту, вміння вчитися і поважати інших серед нинішніх здобувачів освіти ! !! А ви на кожному кроці ваших реформ лише кидаєте тінь на ім’я ВЧИТЕЛЬ! Робите його винуватцем безладу в освіті!
М
Для Песимист:трохи не по темі,але міністерство охорони здоров’я працює,аборти з 10 років дозволили,зараз іграшки не в моді.
Коментувати
Селянин
Засунь в Жо.у свої новації,товариш свинопаса-Новосад.Задовбала вже ти всіх своїм некомпетентним бредом
Нервовий українець
Досить знущатися над вчителями і дітьми! За кордоном діти вступают у вузи за результатами атестатів, і ніяких там зно і нервових станів для батьків, вчителів та дітей.У нашого народу вже нервова система не витримує ваших постійних знущань.Ви робите хвору націю
Щасливий
Для Нервовий українець: я вдавав ЗНО в 2008 році, і без проблем вступив на ту спеціальність, яку хотів і отримав бажану освіту, згодом роботу! Не має чого боятися ЗНО, просто діти не хочуть вчитися, а батьки часто - густо не можуть дати їм максимальної уваги.
Коментувати
XYZ
За словами нашої очільниці, останні 5 років для всієї освітньої спільноти було очевидно, що в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти. Якій це освітній спільноті було очевидно? І навіщо облудними маневрами на кшталт "доступ до якісної математичної освіти" говорити про те, що в Україні погані вчителі математики! Не шукайте крайніх! Не вчителі погані! Краще перегляньте програми і підручники , а також розвантажте вчителя, звільніть від непотрібної нікому - ні йому, ні учням так званої методичної "роботи"! Нехай вчителі не показуху плодять, витрачаючи час, сили і здоров’я, а займаються дітьми, навчальним процесом, підвищують якість своєї освіти. Досить цього бюрократизму в освіті! Ніде в європейських країнах немає такого бюрократичного підходу в освіті, як у нас. Там не працюють на показуху, а на результат! Там вчитель - престижна професія! А в нас рівень професійності вчителя вимірюється кількістю відкритих уроків, заходів, посібників і галочками в безкінечних звітах про проведену роботу... Абсурд! Унормуйте перелік всіх вимог, що має зробити вчитель протягом атестаці (кількість відкритих уроків, заходів, друків тощо..). А то, як пишуть люди, хто як хоче з керівників, так і "вороче"! А мотивувати дітей до вивчення математики і не тільки потрібно ще в ранньому віці. Батьки мають заохочувати дітей до навчання, а вчителі повинні допомогти опановувати той чи інший предмет. Урок має результативність лише в атмосфері толерантності та інтерактиву батьки-дитина-вчитель! Тільки так.
Фемида
Что же мы все ноем! Поделом!!! Вспомните, кто ВЫ?! "Тварь ли я дрожащая или право имею?!" . Есть прекрасный афоризм Хаббарта:"Кто допускает мысль, что он сам червяк, пусть не жалуется, что на него наступают!" Почему же мы молча, безропотно позволяем власть имущим вершить наши судьбы! Когда же научимся постоять за себя не только марая лист бумаги или поле для коммента на форуме? Вот же есть первопроходцы, дерзайте! Небезразличный человек подсказал: Петиція номер 22/083268-еп. Автор петиції Дзюба В.В. на president.gov.ua Приєднуйтесь! В университете Стелленбоша (ЮАР)при входе висит табличка: "Крах образования - это крах нации!" К этому и движемся, увы...
Житель бедной державы
Эта дура решила дать молодым учителям 21 тысячу гривен одноразово( как собакам кость) чтобы их в школу заманить,это смешно.Они, от силы ,в школе год выдерживают с их рефорами и кто- куда.Главное,что ей 36 тысяч мало,а им 21 тыс,на всю жизнь хватит.Ха! Пусть сама пойдет в школу поработает! Она там и за 200тысяч не захочет работать
Фемида
Для Житель бедной державы: Петиція номер 22/083268-еп. Автор петиції Дзюба В.В. на president.gov.ua Приєднуйтесь!
Житель бедной державы
Для Фемида: С большим удовольствием присоединюсь!
Фемида
Я уже...
Коментувати
Простой учитель
Я - учитель с высшей категорией, имею 30 лет пед.стажа.За все это время не видела более идиотских реформ! Каждый год для учителей придумывают что- то,чтобы сделать жизнь невыносимой.Что только стоило просмотреть модули ЕДЕРЫ ( по НУШ) и сдать тесты, потом обязательно получить сертификат.Потом нам придумали ежегодные курсы, это- чтобы еще нас помучить побольше,потом хотят ввести обязательную сертификацию со сдачей экзаменов. Я про нагрузки и про давки в школе вообще молчу.Постоянно от нас требуют и требуют что- то...конспекты,открытые уроки,постоянные проверки,внеклассные мероприятия.Наше время,которое мы тратим дома для подготовки всего этого никто не ценит. У нас в школе 80 педагогов. ИТОГ РЕФОРМ- ВСЕ 80- НЕНАВИДЯТ СВОЮ РАБОТУ! И чего вы добиваетесь? Скоро не будет кому детей учить, хотя, наш министр уверена,что учителем может быть любой человек,даже тракторист.Впрочем, она тоже без пед.образования.Печально
небайдужа
Для Простой учитель: Так. Маючи такий досвід, важко сприймати подібні безглузді новації! І дійсно , цими реформами вони розхоложують дітей, а вчителів принижують ще більше і примушують кидати професію напівдорозі. Бо терпіти цей маразм уже несила більшості , особливо досвідчених фахівців! Тому і прибрали можливість піти на пенсію за вислугою років, щоб утримати силоміць! Важко завжди тому, хто працює! А хто так, в пів оберта - тому, як з гуся вода...
Житель бедной державы
Для небайдужа: Вы правы! Я, например, очень устала и с удовольствием, ушла бы на пенсию! Не знаю,как доработать до 60 лет.С такими нагрузками на работе, и с такими трудными детьми и их родителями, и с такими низкими зарплатами наши учителя болеют, а 4 умерли, так и не дожив до мизерной пенсии.Наши министры хотят,чтобы люди умирали на рабочих местах
Жизнь
Для Житель бедной державы: у нас учитель химии на нервной почве за год полысела, в парике, страдает, до пенсии три года, люди мучаются
Коментувати
Гражданин Украины
И где только этот ЗЕ... таких министров конченых понабирал?Пришли,чтобы развалить окончательно образование и медицину.Одна- без мед.образования,другая- без пед.образования! Зато без проблем согласились с.ки на эти должности,хотя ничего не шарят! Люди,давайте не молчать! Я очень огорчен,что презедент набрал людей с улицы,которые ничего не понимают в этих сферах! Эх...а я голосовал за Зеленского, думал,что будет лучше....
небайдужа
Для Гражданин Украины: Я теж голосувала за Зеленського, але наразі ця "команда" , яка його підставляє, посилює обурення спільноти нашої країни, і працює проти нього самого, обнуляє квоту наданої довіри! Приєднуйтесь до петиції!
Коментувати
М
Пані Новосад,у вас яка мотивація ,повністю знищити освіту,через рік,два,таке саме і про інші придмети скажете.Коли Ви встигаєте одне за одним інтерв’ю давати,може вистачить і нарешті вчепитись до роботи-ви за неї гроші отримуєте і не малі.
Марія
Перша причина чому немає мотивації це тому що батьки зайняті собою і взагалі не виховують дітей, нам старшому поколінню батьки ще менше приділяли уваги, але нас навчали працювати а не гаджетами. Вчитель не може вдовбити в голову дитині, якщо вона на уроках просто перисиджує. Батьки нехай трішки звернуть увагу на свою малечу хоча б інколи посидять разом за книгою і рівень знань школярів буде набагато вищим.
Люба
Якщо математика це шлях до успішного та заможного життя.то чому вчителі математики із стажем 46 років живуть на пенсію 3000 гривнів
Анастасія
То ж ви хочете скоротити кількість вчителів! Це мотиваційний принцип для освітян?! Ваша зарплата в 36000 мотивує тільки на безглузді ідеї! Що не висунете то краще з кращого. Нехай вам дадуть ставку у 5000,повірте вчитель трудиться більше.Змінюйте підручники,вони жахливі,змінюйте совковість шкіл на розвиток особистого мишлення у дітей,а не кальку з того самого недолугого підручника. Не потрібно витрачати бюджетні кошти на НУШ з її сумнівними друкованими зошитами та м’якими пуфами!
ынлф 2
Це ця ш**ха да сссссууууууууууууууууууукккккк* ?
Вчитель
"діти втрачають мотивацію до вивчення математики"? Вони взагалі втрачають мотивацію до навчання!
Юлия
А з чого пані новосад узяла, що більшість учителів з математики виглядають математику? Вона в школу колись заходила? Звертала увагу на те, що, ті хто щось викладають, оцінювання проводять не по тому, що викладають, щоб поставити двійки усим? І, що картина однаково лайняча в усих школах - не викладають-одні, та оцінюють не за програмою - інші.
ынлф 2
Для Юлия: АУФ ! ЖИЗНЬ ШКОЛЯРАМ
Коментувати
Учасник
У суспільстві зруйнована вщент повага до Школи, до Вчителя. Всі добре знають, скільки заробляють вчителі, тому в багатьох сім’ях, на жаль, ставляться до педагогів зверхньо, зневажливо, і це передається дітям. Хоча переважна більшість учителів -- професіонали високого і дуже високого рівня. Але навіть вони не можуть навчити дітей, які НЕ ХОЧУТЬ вчитися! А відсутність мотивації до навчання -- це відповідальність сім’ї, а не педагога! Але більшість теперішніх батьків НЕ ХОЧУТЬ займатися вихованням дітей, допомагати вчитися власним дітям, прищеплювати і розвивати відповідальне ставлення до навчання. Їм легше заробити гроші і заплатити репетиторові, а тим, що не можуть заробити на оплату репетитора -- поплакатись в соцмережах про те, які погані вчителі, які нічого не роблять на уроках спеціально, щоб діти ходили до репетиторів (це замість того, щоб допомогти власним дітям з домашнїми завданнями). Я професійний репетитор , в школі уже не працюю. Зараз маю учнів з 5-го по 11клас. Часто переглядаю їхні зошити.. Судячи з записів на уроках, вчителі ПРАЦЮЮТЬ! Ну, а причина репетиторства в кожного суто індивідуальна. Але, завдяки обов’язковому ЗНО з математики без роботи я ще довго не залишуся. :)
Владислав Мацала
Для Учасник: підтримую, а ще додам, що мотивація ніде не зникала. Пропорція 1 математик на 10 учнів (приблизно) нікуди не ділась. Математиками народжуються і в них є свої особливості, але хто ж мене тупого сільського вчителя послухає.
ынлф 2
Внатуре ! СУКА !!!?
Виктория Утешева
Для Владислав Мацала: Владислав, думаю, Вы правы.
Коментувати
Ольга Бортникова
набор слов, причем вызывающий déjà vu. Приглашаю Новосад в старшие классы любой средней школы, пусть попробует там закрепить мысль о необходимости изучения математики, когда все видят, что можно устроится министром без всякой математики.
ынлф 2
Для Ольга Бортникова: Нахуя ?
ынлф 2
Для Ольга Бортникова: Уважаю !!!
Цісельський в.т
А яка мотивація до освіти в нашій країні взагалі?Хто краще влаштується на роботу,той,хто добре знає математику,або той хто вміє заправляти машини.Там майже всі з вищою освітою.з знанням математики.А є ще таке поняття як здібності до математики.
Коментувати