Міністр: Україна має нерівність в доступі до якісної освіти

Ганна Новосад окреслила три напрями, що мають сприяти доступу учнів до якісної освіти

Міністр: Україна має нерівність в доступі до якісної освіти

В Україні існує надзвичайно велика і глибока нерівність в доступі до якісної освіти. Про це, в ефірі програми «Сніданок з 1+1», сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, коментуючи результати української системи освіти у дослідженні PISA.

«Це в першу чергу про сільські школи, а таких шкіл у нас з 15 400 близько 9 тисяч. В них навчається приблизно 1,2 млн дітей. Це надзвичайно велика кількість дітей і ми не маємо права не давати їм шанс на доступ до якісної освіти. У першу чергу ми будемо розвивати мережу опорних шкіл. На це ми заклали на наступний рік 3,5 млрд грн для того, щоб або побудувати або реконструювати великі школи, до яких можна довозити дітей з сільської території», - сказала міністр.

Разом з тим, вона зауважила, що закриття шкіл є питанням місцевої влади.

«Наше завдання дати батькам і дітям можливість побачити, що є краща альтернатива», - сказала міністр.

Також, за її словами, дослідження PISA показало, що є багато дітей, які відстають у своїх навчальних досягненнях.

«На нашу думку необхідно надати можливість тим дітям, які не зрозуміли якусь тему, відстали або пропустили урок, мати індивідуальні заняття з вчителем у школі після занять. Такий підхід є у багатьох країнах», - наголосила Ганна Новосад.

За її словами, ці додаткові індивідуальні години мають бути оплачуваними для вчителя.

«І третє, з чим ми гарантовано будемо працювати, це підвищення кваліфікації і професійний розвиток вчителів саме сільської місцевості. Зараз протягом останніх двох років міністерство багато працювало над підвищенням кваліфікації вчителів загалом, але маючи ці дані ми розуміємо, що окрема категорія вчителів, які викладають у сільській місцевості, це те когорта, на яку ми маємо звернути особливу увагу», - резюмувала міністр освіти і науки.

Освіта.ua
05.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Шановні можновладці! Опорні школи проблеми не вирпішать. Репетиторство стало невід`ємною частиною сучасної освіти. Діти заможних батьків мають репетиторів ще з дошкільного віку. Усе залежить від фінансової спроможності сім`ї та від бажання батьків інвестувати кошти в освіту дітей.
Антиклоун
До відома горе-реформаторів, ВВП на душу за ПКС в країнах, що мають схожі з Україною результати PISA: Україна - 9 тис. Туреччина - 28 Греція - 29 Білорусь - 20 Росія - 29 Словачиина - 35 Ізраїль - 38.
Антиклоун
Вчитель> Сказано влучно на всі сто. По-моєму це очевидно всім мислячим людям, але не чиновникам міністерства. Закриття сільських шкіл скоротить кількість людей розумової праці в селах часто до нуля і призводитиме до подальшого занепаду спільнот і трудової міграції. Школи у цих населених пунктах існували 100+ років, але тут прийшли вузьколобі горе-"реформатори" без жодного позитивного професійного досвіду і своїми діями намагаються розвалити все, що ще залишилось. Спершу покажіть хоч одну країну зі співмірним з Україною ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності, яка у рейтингу PISA вище, ніж Україна. Всі вони дуже далеко позаду. Якій нормальній людині взагалі може прийти в голову порівнювати Україну в цьому рейтингу з середнім показником країн ОЕСР, переважна більшість з яких неспівмірно багатші і в яких вчитель - це, здебільшого, високооплачувана привілейована професія?
Мало ріс
Для Антиклоун: а чого ж досвід Фінляндії переймати? Там же снігу більше, і Йолопукен двометровий скандинав, а у нас? Як не Дідок Мороз, то Миколайчука з паличкою...
Антиклоун
Досвід Фінляндії - це закриття шкіл? В Фінляндії 2276 шкіл на 539 тис учнів. В Україні (2017р) 16.9 тис шкіл на 3846 тис учнів. Цілком співмірні показники. До речі, ви бачили репортажі з фінських сіл в інтернеті? Є хоч щось спільне з українськими? Медіанна зарплата фінського вчителя 3604 євро. Переведу в гривні, щоб всі жахнулись від цього числа - 95 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ НА МІСЯЦЬ.
Коментувати
микола кучевський
Коли порівнюють якість засвоєння знань учнями сільських і міських шкіл завжди проблему вбачають в низькій кваліфікації вчителів, які працюють в сільських школах. А що сільські вчителі навчалися не в тих самих педвузах , що й міські???? Чи можливо у міські школи направляли випускників педвузів які краще навчалися?? Проблема не в учителях а в учнях.Наша школа випустила більше 20 медалістів. У селі не залишився жодний. Це у математиці мінус на мінус плюс, а у генетиці мінус на мінус ще більший мінус.
Вчитель
Продовження 2 . Щоб ліквідувати проблему у відставанні сільських дітей від міських у навчанні - ліквідуйте різницю у зарплатах сільських і міських жителів, зрівняйте їх соціально-побутові умови, забезпечте високооплачуваною роботою молодь в селі, створіть робочі місця. Щоб у селі відродилася інтелігенція і село знову стало прогресивним і інтелектуальним. І припиніть з сільського вчителя робити цапа відбувайла.
Георгіна Огірочок
Для Вчитель: еге ж бо! Нехай вчителька на балконі розводить городину, бо пучечок, найдрібніший, петрушки чи кропу на базарі, навіть стихійному, біля метро, такі гроші коштує!.. Давайте урівняємо!!!
Коментувати
Вчитель
Продовження. В селі здебільшого залишалися ті, хто не вчився добре в школі і для кого наука завжди була важким тягарем. Вони склали основу сільських резервацій. Їх діти теж мало виявляють зацікавленості до навчання, тому що їх батьки не тільки не розуміють цінності освіти , а й часто не здатні забезпечити своїм дітям навіть базові потреби в якісному харчуванні та одязі. Морально-психологічний клімат в таких сім’ях теж важкий і гнітючий по причині алкоголізму одного або обох батьків. В залежності від одного до іншого населеного пункту таких учнів в класі 30-50%. Навчити дітей, які приходять до школи повністю непідготовленими читати, писати, рахувати - титанічна праця, адже багато з них ніколи не тримали в руках ні олівця , ні пластиліну, ні дитячої книжки
сельский учитель
Для Вчитель: Поддерживаю на все 100%. Именно из-за этого такая разница в успеваемости между городом и селом. Кввалификация учитьеля здесь ни при чем. Но выходов из положения только два: либо закрыть все школы, тем самым полностью уничтожив село, либо обеспечить селян работой на селе. Но для этого нужно мыслить на перспективу, а не на 5 лет вперед.
Коментувати
Вчитель
Коли порівнюють якість засвоєння знань учнями сільських і міських шкіл завжди проблему вбачають в низькій кваліфікації вчителів, які працюють в сільських школах. І чомусь ніхто не враховує того з якими дітьми доводиться мати справу сільському вчителю. За роки незалежності село деградувало, занепадало, в прямому смислі слова вимирало.Така була цілеспрямована політика держави. В селі зникла інтелігенція як така. Люди розумової праці, такі як економісти, бухгалтери, ветеринари, лікарі, агрономи і інші стали непотрібні, тому що не стало для них роботи. Молоді поїхали в міста шукати кращої долі і заробітку, пенсіонери поволі відходять у кращий світ. Молодь, дивлячись на агонію села, перестала після навчання повертатися до рідних домівок.