Київська профспілка освітян вийде на акцію протесту

Профспілка виступає проти ініціатив щодо зміни моделі оплати педагогічних працівників

Київська профспілка освітян вийде на акцію протесту

29 жовтня 2019 року в Києві відбудеться акція протесту проти звуження прав та гарантій освітян, що запропоновані політичною партією «Голос», через подання правок до законопроекту «Про повну загальну середню освіту». Про це, під час прес-конференції повідомив голова столичної Профспілки освітян Олександр Яцунь.

За його словами, рішення про проведення акції протесту було ухвалено на загальних зборах лідерів профспілкових комітетів київських закладів освіти, в яких взяли участь понад 1 тисяча організацій.

Основними вимогами профспілки до законопроекту «Про повну загальну середню освіту» є збереження надбавок та доплат, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання, науковий ступінь, а також можливість роботи за безстроковими трудовими договорами для працівників пенсійного віку.

Окрім цього у профспілці вимагають збереження норми про скорочений робочий час для педагогічних працівників, а також збереження можливості добровільної сертифікації для педагогічних працівників.

«Акція відбудеться біля стін Кабінету Міністрів і Верховної Ради з категоричною вимогою вилучити ці поправки до законопроекту «Про повну загальну середню освіту». У разі якщо профільний комітет і Верховна Рада не дослухається до наших законних вимог, ми залишаємо за собою право проводити страйкові дії», - наголосив голова столичної Профспілки освітян.

Раніше, в столичній Профспілці працівників освіти і науки відповіли депутатам з партії «Голос» на пропозиції щодо реструктуризації моделі заробітних плат освітян.

Читайте також про позиції сторін щодо зміни моделі оплати освітян

Освіта.ua
22.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Змінити ситуацію зможуть тільки страйк чи саботаж з боку освітянської спільноти. Причому саботаж може бути навіть локальним і спонтанним. Наприклад, я вже давно на уроках просто даю завдання дітям прочитати від сих до цих, а сам продивляюся газети. На будь які зауваження директора ставлю зустрічне запитання: "Вам з якого числа заяву на звільнення написати?". У нас в школі вже й так невистачає вчителів, тому директор дуже швидко затикається.
Вчитель
Така система працює вже давно в деяких країнах. Треба вивчити досвід. Якщо піднятися над емоціями і уявити що зміни відбудуться швидко і безболісно то... Але проблема в тому, що входячи в реформу наші уряди в ній залишаюиься назавжди!
Правда
Давно бы вышла из профсоюза, но у нас в школе те, кто выходят из профсоюза, больше 1 ставки нагрузки не получают, их наказывают таким образом.
Учитель
На продажну профспілку сподіватися марно. Її керівники давно зрадили освітян, і підкилимно домовляються з владою дбаючи лише про свої шкурні інтереси. Лише ініціатива знизу може вивести освіту з того кризового стану в якому вона зараз опинилася. Якщо вчителі спочатку в одній школі оголосять страйк, а потім в іншій, а потім ще в одній. Тільки так. І не треба боятися звільнення: продавці в супермаркетах, контролери квитків в кінотеатрах, кур’єри з доставки піци та всі інші категорії працівників отримують зарплати більші ніж вчителі. Тому звільнять і слава богу! З’явиться час для більш високооплачуваної роботи, а в школі нехай викладають совсун і новосад. ТІЛЬКИ СТРАЙК! СТРАЙК! СТРАЙК! СТРАЙК! І більше ніяких членських внесків для продажної профспілки.
Учень
Для Учитель: О! Поважаю! Голос сильної людини! Справжнього лідера! До речі, ви вже організували у школі де працюєте спротив владі? Попіклувалися про те, за що люди будуть існувати у довгі місяці протистояння з нею? Поділіться досвідом! Напішіть нам тут ваші контакти, цікаво було б подивитися та перейняти досвід організації локального страйку в окремовзятій школі. Чи ви вже займажтеся перевіркою квитків і доставкою піци? Що ж, це теж варіант заявити про свою тверду позицію, респект, як то кажуть.
Вчитель
А, може ви, учень, поділитеся своїми досвідом боротьби за права трудящих? Ви ж, судячи з вашої писанини, вважаєте себе дуже розумним.
Коментувати
Педагог
А де ж підтрика іших областей, міст, районів і "замордованих" сіл? Шановні освітяни, критична точка настала! Поря діяти!
Міністр освіти
Для Педагог: не можна зараз діяти. Бо скоро вибори до місцевих рад. Ви своїми діями можете дискредитувати нашу владу. Ви що, хочете створити негативну картинку для засобів масової інформації, через яку наші рейтинги перед виборами упадуть? А ви подумали про наших дітей та інших наших родичів, які на цих виборах будуть балотуватися до місцевих рад? Мовчки жеріть свою баланду (на яку вистачає вашої зарплати) і не кіпішуйте!
Доцент
Правильно ! Цю "владу" треба берегти від стресів. Їм знадобиться міцне здоров’я, щоб пережити багаторічні відсідки у в’язниці.
Коментувати
Учитель
Продажні вожді нашої нікчемної профспілки не змогли вигадати нічого ліпшого, окрім як протестувати під час осінніх канікул, коли всім на вчителів наплювати. А давайте ліпше зачинимо школи на ключ після канікул та й підемо на акції протесту! Тоді на нас звернуть увагу! Але ж ні, продажні керівники профспілок організовують все так, щоб не дай боже, не потурбувати владу.
насправді
Для Учитель: боже мій, акція протесту на канікулах, як це сильно, молодці.
Коментувати
Учитель
Як завжди вийде абсолютно імпотентна акція на яку ніхто не зверне ніякої уваги. Для того щоб акцію помітили, необхідно, як мінімум, перекрити дороги біля приміщень Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Причому перекрити наглухо, пропускати лише машини швидкої допомоги і все. Тоді акцію помітять. А якщо купка голодранців-освітян постоїть на узбіччі з плакатиками, то на таку акцію, яка завжди, увагу ніхто не зверне.
Клим
Новосад та іі горе заступник Стадний- є профнепригодні, а в народі іх звуть - просто дурні!! А ця пані зі Львову , що відповідає за школу хай хоч слово десь скаже? Вона що мовить? Така ж ж дурепа??
Вчитель
тут питання не в Голосі, що з цих дупутатів взяти крім аналізів. Питання в іншому- Новосад не справляється з посадою міністра, навіть не так- вона не розуміє, для чого створене Міністерство МОН. Меседж акції повинен звучати так "Новосад в малокомплектнуuypr школу"
Людмила
Для Вчитель: А як вона може справлятись? Завучем у 29 років не призначать,бо досвіду мало,а міністра освіти можна?
Вчитель
Ну чого так недооцінювати- підлогу мити в самий раз, гончаруку сподобалась її фахова підготовка
Коментувати
ГОЛОС
ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ БУНТ УСІЄЇ КРАЇНИ!!!! ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ БУНТ ОСВІТЯН!!! БУНТ! ЛИШЕ БУНТ!!
ммм
Для ГОЛОС: да невже!
Коментувати