Маємо підтримати освітян, які отримують найменше, - міністр

Виконати постанову про підвищення заробітних плат освітян в повному обсязі буде вкрай складно

Маємо підтримати освітян, які отримують найменше, - міністр

Виконати постанову Кабінету Міністрів про підвищення заробітних плат освітян в повному обсязі буде вкрай складно. Про це у своєму Facebook написала міністр освіти Ганна Новосад.

За словами міністра, позиція відомства полягає у необхідності підтримки тих категорій педагогів, які отримують найнижчу заробітну плату.

«Найскладніше питання - заробітні плати освітян, які в проєкті першого читання залишаються на рівні 2019 року + індексація. Наша мета з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій - до другого читання вийти зі змінами до рівня заробітних плат. Буду відверта, виконати в повному обсязі 822 постанову буде вкрай складно, її потрібно переглядати. Але наша позиція однозначна - ми маємо підтримати ті категорії педагогів, які отримують найнижчу заробітну плату, як то молоді вчителі, майстри виробничого навчання та вихователі», - повідомила міністр.

Вона зазначила, що відповідні правки до бюджету подавались МОН та були підтримані освітнім Комітетом ВРУ.

«Наша спільна мета - зробити їх реальністю до фінального прийняття бюджету. Переконана, що знайшовши кошти на дороги, аеропорти і фестивалі, ми точно можемо знайти їх на підвищення престижності праці освітян. Працюючи над Законами «Про повну загальну середню освіту», «Про професійну освіту», змінами до Закону «Про вищу освіту», ми маємо виробити й нові підходи до заробітних плат усіх освітян», - наголосила Ганна Новосад.

Освіта.ua
21.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вася
Можна, звичайно, й ходити спиною вперед. Я з приводу молодих учителів, які будуть отримувати на рівні досвідчених, або й більше за них. Це в якій країні такий досвід існує?
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Наталія
Бібліотекарі отримують зарплату 2 тисячі. Можливо ви і пробних подумайте. Як вижити в селі на таку суму. Зробіть щось і для них. Кращі умови праці.
Галина
Для Наталія: 2 тис. отримують на 0,5 ставки. Ви можете працювати ще на 0,5 ставки за іншою спеціальністю.
Коментувати
Карпук
Новосад із своім репером Єгоркою стидним єдині вУкраіні за роки незалежності, хто пропонують мінфіну , нардепам СКОРОТИТИ витрати на освіту!!! Читайте- ця міністерка пропонує відмінити постанову про підвищення зарплати і тут же каже про важке питання - як підняти з/п вчителям?? Циніки і руйнатори украінськоі освіти. Гнати іх слід вшию!!!
unforgiven 2
Підтримайте! Зрівняйте зарплату спеціаліста і міністра освіти. Дуже будемо вдячні!
Мелитополь
гнидореформаторы...Хай вам "щастить" з такими змінами...Найбільш зухвалих брехунів ніхто мабудь не бачив...
Сергей Лимонов
Поки що в Новосад виходить добре лише одне - позувати з розумним виглядом на фото в образі мислителя !
Викладач коледжу
Ставка викладача вищої категорії у коледжі 5000 мінус відрахування. На руки 3975. Мінімальна зарплата в 2020 році буде 4723. Якщо відняти відрахування, то буде 3750. Викладач вищої категорії отримує на 225 гривень більше, ніж прибиральниця з мінімальною зарплатою або молодий викладач. Який стимул рости молодому викладачу до вищої категорії?
Богдана Омелянчук
Звісно, що такі низькі оклади, як у вихователів дитсадків, мають бути переглянуті в першу чергу. Молодим педагогам теж треба підвищити. Але ті оклади, що зараз є у викладачів коледжів (не знаю, як у ВНЗ) - на межі із мінімальною зарплатою. Чомусь ВПЕРТО ЗАМОВЧУЄТЬСЯ необхідність підняти зарплату і цій категорії освітян. Знову на горизонті "запахло" ЗРІВНЯЛІВКОЮ. Зарплати в освіті слід переглянути ДОКОРІННО. "Розбили" галузь (в питанні зарплати) на розрізнені групи (як і в медицині) - одним - ВСЕ, іншим - КРИХТИ.
Зубожілий викладач
Для Богдана Омелянчук: у ВНЗ УжНУ Закарпаття заробітна плата викладача зі ступенем 6000 грн. на руки. Для вельми поважних міністрів- реформаторів: Виконувати покладені на викладачів обов’язки у повному обсязі з таким "високим" окладом (видання методичних матеріалів, монографій, публікування у скопусах, стажування...), вкрай складно!!!
Коментувати
Вчителька
Була Гриневич, думала дно. І тут знизу постукала Новосад/
Сергей Лимонов
Для Вчителька: ще раз повторюю : зовсім скоро і Гриневич-Гроойсмана - Порошенка - будемо згадувати з жалем і смутком" ЗЕкоманда- безграмотні - цинічні - брехливі малороси!
unforgiven 2
Для Сергей Лимонов: Підарошенко разом із Гриневич розпочли цю кампанію по знищенню (були спроби у Табачника, але невдалі), однієї з найпотужніших у Європі, української системи освіти. Новосад із їхньої банди. Зеленському, виходить, плювати на те, що в його команді перебіжчики і дилетанти.
Ірина
Якщо піднімуть зарплату молодим спеціалістам, то що ж тоді буде з іншими категоріями? Зрівняйлівка? Це теж не справедливо!
Коментувати