У «Голосі» пропонують відмінити надбавки вчителям, - профспілка

«Голос» пропонує збільшити робочий час педпрацівників та відмінити надбавки вчителям

У «Голосі» пропонують відмінити надбавки вчителям, - профспілка

Група народних депутатів з парламентської фракції «Голос» пропонує збільшити робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи до 40 годин на тиждень, а також скасувати доплати вчителям. Про це, з посиланням на подані депутатами правки до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», повідомляє ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

У профспілці зазначають, що впродовж цього тижня члени робочої групи Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради, до складу якої входять представники Профспілки, обговорюють пропозиції народних депутатів України, внесених ними до законопроекту «Про повну загальну середню освіту» для розгляду його в другому читанні.

«Величезну тривогу викликають наміри окремих народних депутатів України: Совсун І.Р., Піпа Н.Р., Вакарчук С.І., Васильченко Г.І., Лозинський Р.М., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Осадчук А.П., Юрчишин Я.Р., Рахманін С.І., Устінова О.Ю., Стефанишина О.А., Клименко Ю.Л. (усі члени фракції «Голос» - ред.), які у своїх пропозиціях пропонують (поправка 228) у статті 24 законопроекту встановити норму, що робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи складає 40 годин на тиждень», - заявляють у профспілці.

Тобто народні обранці пропонують всупереч статті 22 Конституції України, статті 51 Кодексу законів про працю України, Законам «Про освіту», «Про загальну середню освіту» погіршити умови праці вчителів та запровадити для них 40 годинний робочий тиждень.

Також у профспілці висловили невдоволення пропозицією членів фракції «Голос» скасувати різні види доплат, які зараз отримують вчителі.

«Ці представники народу у Верховній Раді України хочуть скасувати доплати вчителям за класне керівництво, за перевірку навчальних робіт, за завідування навчальними майстернями, кабінетами, спортивними залами, навчально-дослідними ділянками, за обслуговування комп’ютерної техніки та за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів, завідування бібліотеками, роботу з бібліотечним фондом підручників, підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання «старший учитель», а також скасувати норми про обов’язковість письмової згоди вчителя на роботу на неповну ставку», - повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

У профспілці також наводять обґрунтування депутатів щодо запропонованих нововведень:

«Нарахування заробітної плати педагогічних працівників зараз є дуже ускладненим, а також обмежує академічну автономію педагогічних працівників, приписуючи їм певні види діяльності як обов’язкові. Крім того, система надбавок і доплат створює хибні мотивації для педагогічних працівників, оскільки значну частину (до 50%) їхньої заробітної плати складають надбавки, натомість різниця між кваліфікаційними категоріями складає близько 5%. Тобто у педагогічних працівників немає мотивації до професійного зростання.

Ми пропонуємо суттєво збільшити розрив між кваліфікаційними категоріями та усунути доплати за певні види робіт, оскільки ці види робіт не є додатковими та мають входити у посадові обов’язки вчителів. Також ми пропонуємо скасувати надбавку за вислугу років, оскільки вона не відображає безпосередньо професійного зростання педагогічних працівників».

Окрім цього, народні обранці пропонують (поправка 495) вилучити зі статті 61 освітянського закону норми про встановлення науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам доплати за наукові ступені та вчені звання, щомісячні надбавки за вислугу років, щомісячну доплату за сертифікацію.

Варто зазначити, що згідно зі статтею 61 закону «Про освіту» посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3 мінімальних заробітних плат та підвищується не менше ніж на 10 % за кожною наступною кваліфікаційною категорією.

«Глибоке занепокоєння викликають також пропозиції щодо заборони спрямування освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників гімназій, загальна кількість учнів в яких становить менше 50 осіб; ліцеїв, заснованих сільськими, селищними, міськими (міст з населенням менше 50 тисяч) радами; ліцеїв, загальна кількість учнів 10-12 класів в яких становить менше 300 осіб та здійснення оплати праці педагогічних працівників таких закладів освіти виключно за рахунок коштів їх засновників», - наголошують у профспілці.

Передбачається антиконституційна норма про припинення з 1 липня 2020 року безстрокових трудових договорів з керівниками закладів загальної середньої освіти та одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один рік без проведення конкурсу та звільнення їх у разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору. Аналогічна пропозиція про припинення трудових договорів передбачається стосовно педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

«ЦК Профспілки в зверненнях до територіальних організацій наголошує на необхідності щонайшвидшого вивчення та обговорення доопрацьованого законопроекту в колективах та забезпечення відповідної роботи з народними депутатами України з метою підтримки і врахування пропозицій ЦК Профспілки й недопущення прийняття норм, які звужують трудові та інші права громадян, серед яких освітяни, під час подальшого розгляду та голосування його у другому читанні та в цілому», - наголосили у Профспілці працівників освіти і науки.

Читайте також: Інна Совсун. Як водночас скасувати надбавки та підвищити зарплату вчителя.

ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ

 

Освіта.ua
10.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
туся
Депутаты - это враги народа? Сидеть в Раде и нажимать кнопки на свою зарплату легче, чем писать конспекты, подбирать задания для индивидуальной работы с каждым ребёнком, проверять тетрадки, проводить воспитательные мероприятия, субботники и тд и тп. О чём ВЫ думаете? АУ! Спуститесь с небес!
Сергей Лимонов
https://www.youtube.com/watch?v=SPbAxIULVTM це відео дивитися обов’зково-про наші з вами зарплати!!!
Людмила
40 год натиждень?І тоді вчителі заповнять психіатричні лікарні замість шкіл Чи хто знає,що то є провеси один урок?Крім педагогів...Всі ці нові пропозиції для того,щоб давно вже не знайти позитиву у всіх "рехвормах",все це заради знищення України,ну,ще освіту ж треба довалити,ще ж жевріє...
Людмила Вікторівна
Коли вони замість мене пропрацюють хоча б з тиждень... І не просто попрацюють, а проживуть, от тоді нехай і говорять про якісь зміни, якщо стане духу на те. Вчитель- це тяжка праця, її оплата мізерна, а якщо знімуть ще й доплати можна кидати роботу та шукати кращої долі де інде. Своєї сім’ї не бачиш, до опівночі готуєшся до уроків (навіть маючи 20 років стажу за плечима), встаєш до світанку (дітей своїх також потрібно зібрати до школи), витрачаєш купу часу, сил і нервів, щоб почути потім, що мало працюєш і багато отримуєш за це! Схаменіться, люди! Скоро у школах працювати буде нікому. Невже державі потрібні неосвідчені громадяни? З ким потім будете приймати закони?
Witalina
Для Людмила Вікторівна: Людмило Вікторівно,в це повірить лише той, хто, дійсно , працює в школі ! Мені дуже б хотілося,щоб,ті,хто не задоволений роботою вчителя ,провели день в ролі вчителя, і відчули всі "прелести" цієї професії, знайшди підхід до тих, хто тебе не чує, і т.д.
Коментувати
unforgiven 2
У вчителя немає законної перерви на обід. Тут, навпаки, потрібно підвищувати надбавки за шкідливість праці.
Ірина
Так працює профспілка. Премії до Дня вчителя директорам шкіл за рахунок внесків вчителів. Сумська область.
Людмила
Відсотки зі вислугу років - це компенсація за виснажену нервову систему,яка з кожним роком виснажується все більше і більше,за постійне цілодобове нервове напруження, бо в учителя ненормований робочий день,і висмикнути можуть і у відпустці ,і у вихідний,і вночі,якщо щось трапилось з дитиною ввіреного вчителю класу.До чого тут кваліфікація.
Людмила
Для Людмили Надбавка за стаж-це надбавка за кваліфікацію!!!Хіба можна порівняти випускника ВУЗу і вчителя з 30-літнім стажем,який відмінно знає і предмет,і програму,вміє визначити ,що головне,вміє володіти дитячим колективом і душею дитини,вміє гратись на уроці з учнем так,що він і не помітить,як логічно довів теорему,і яке задоволення найкраще.А найкраще-це логічне мислення,власні висновки від дослідженого(а насправді тихцем запропонованого досвідченим вчителеи) Учитель...Ти інженер дитячих душ,твій творчий шлях прокладений віками! Оскарж в компьютерний наш вік! Ні! Слово вчителя славетне над віками! Хто там зневажає вчителя?Хто готує вбивчу для освіти реформу? То нехай йдуть з очей народу і знімуть надбавки у себе за безмозглість!
Коментувати
Оксана
Я в шоці!!! Премію заберіть! І зарплату теж! І школи закрийте! ! Навіщо вони???!!!! 4000-7000 грн. Це достойна з/п для вчителя?! Вам все одно!!!! Тому що ваші діти навчаються в приватних школах або ж за кордоном!
Учитель
Навіть не дивує, що "Голос Пінчука" хоче остаточно знищити українську освіту. Я, знаєте, обожнюю твори геніальної українки Олени Пчілки. Наприклад, є в неї такий чудовий твір "Наша справа з жидами". Дуже всім рекомендую знайти цей твір в Інтернеті (за допомогою гугла) і прочитати. Написаний неначе про сучасну Україну. Виявляється, що тоді, як і зараз усілякі сороси, коломойські, пінчуки, фєльдмани та інші рабіновічі грабували Україну і отруювали життя українцям.
Вчитель
За 4000$ можно і 40 годин на тиждень! Згодні за 1000$ працювати 10 годин і без надбавок!
Знамянка
Вся ця нікчемність, соціально незріла і , вибачте, просто дурна, вважає навіть свій пук великим. Совсун, Новосад , стадний ... - просто недоумки з манією величі!! Але вони представляють Президента ? Отже - це його люди, його довірені, це його політика!!! Бачили очі - що брали??
Uri
Для Знамянка: Cовсун то з партії "Голос Петра", так що причому тут Зеленський? А Новосад - так, дурепа ще та, не сперечаюся!
Oleg Kosenko
Для Знамянка: Це блохи Зеленського. Вони і вам напакостять, і його заїдять.
Доцент
Совсун із партії "Голос Пінчука". А Пінчука, якщо хтось не знає, звуть Віктор, а не Петро. Зеленського взагалі не чіпайте. Він клоуном був, клоуном і залишається. В цій країні все вирішує не він, а його господар олігарх Коломойський. Тому претензії адресуйте Бєні, а Клоуна залиште в спокої.
Коментувати
Дана
Для Ollesia: А козачок то - засланий. Хоча, в останньому слові літеру "л" можна замінити. Ollesia, для вас лише одне побажання - щоб ви і сім ваших поколінь жили лише на вчительську зарплату. Сподіваюсь, вам вистачить. І не забувайте тішитись "талановитими, розумними та вихованими особистостями".
Ollesia
Голос молодець- правильно робить. Вакарчук та Порошенко- талановиті, розумні та виховані особистості. Всі надбавки, за вислуги років необхідно відмінити для вчителів, науковців та бібліотекарів. Крім того потрібно зменшити заробітні плати в двічі-тричі- вчителям вистачить. Розум та креативність партій "Голос" та "БПП" породжує талановитих політиків, таких як Вакарчук Святослав Іванович, Порошенко Петро Олексійович, Квіт Сергій Миронович, Гриневич Лілія Михайлівна, Совсун Інна Романівна, Шаров Олег Ігорович. Завдяки ним покращилася освітня система України.
Шмурлеся
Для Ollesia: Довго ти , лиз...жо, мовчала, що прокинулася? Оце ти гнида піонерська, точно ПАВЛИК МОРОЗОВ!
Н
Для Ollesia: ТИ ЩЕ з БІЛЬШИМ ПРИБАБАХОМ СТАЛА, але пам’ятаю, яка була в школі, КАКА й ЗАЛИШИЛАСЯ.
Ган Новосад
Олеся-не треба зупинятись на пів кроку, треба відмінити зарплату і зробити платний вхід в школу. Тому що покликання, а не робота. А покликання-це задоволення,а за задоволення треба платити
Коментувати
pedagog
Поганющі зміни, які ніким і ніякими обставинами не виправдані. Але на хвильку зупиніться. Більшість у ВРУ це слуги народу. І якщо цей закон приймуть. Як ви думайте хто буде крайній? Президентська партія.
Олекса Позняк
Для pedagog: а вони сильно за вас переживають?
Коментувати
Черемха
Який убогий форум у освітян. Звідки ж буде до освітянина повага, коли навіть форум нормально злемзати не можуть? кнопки "вийти" немає, різницю допис-коментар не окучують, відповідь на коментар запихується у часовому порядку, не під головним коментарем, а після останнього коментаря під дописом. Адмін тільки помилки вміє корегувати і то видно тільки з онлайн програмкою. адмініструє як КГБ. сумно.
Анна
Нехай "Голос" іде в школу і працює на вчительську зарплату!!! А для чого стільки кнопкодавів у ВР? Нехай ідуть в школу і безоплатно перевіряють зошити, опікуються безоплатно класом, обслуговують комп"ютери і т.д. Ці доплати і так мізерні, то,можливо, потрібно скинутись на "Голос"?!
Олександр
Дочекалися! Зебіли, підставляйте кишені, зараз вам насиплять 73% того, чого ви і не очікували. Чи зможете ви все це переварити? Дивиться, щоб запору не сталося. Росіяни п’ять років вбивають українців і на цьому фоні у нас обирають боягуза, наркомана, брехуна і порушника конституції і законів України.
Бібліотекар
честно говоря, и мне непонятно почему у учителей, работающих не 8 часов в день, такой большой отпуск. Сталевару, шахтеру нелегко на рабочем месте. Я библиотекарь, не педагог, но если снимут надбавки, которые выручают при таких ценах, то это как издевательство, иначе не назвать.
333
Для Бібліотекар: У вас вообще отпуск круглый год!!!Работаете два раза в год (выдать принять учебники). Так что помалкивайте вообще. Целыми днями чаи гоняете. и языки чешите, бездельники!!!(
!!!!
Для Бібліотекар: Вылазь из своей библиотечной пыл, и иди в класс, паши там по 8 часов!!! Там поймешь, почему такой отпуск у учителей!
Бібліотекар
Я бібліотекар. Розумію вчителів, чому їм погано, зарплата і у вас і у нас - не приведи Боже. З повагою ставлюсь до роботи вчителя, вчили мою дитину і викладались на повну. Ніколи поганого слова не скажу про педагога. Ті хто говорить про низькі зарплати бібліотекаря і звинувачує вчителів, що у них вищі, просто не мають логіки і аналітичного мислення, а займають місце професіонала
Коментувати
Виктория
Очень любопытно бы было посмотреть на атестат Вакарчука... И желаю ему выступать на сцене по 8 часов (только не под +) за зарплату учителя!!! Долго ли он протянет?
Учитель
Пане Вакарчук і партія "Голос", Ви прийшли у парламент представляти інтереси громадян України, в тому числі і вчителів. Ваша пропозиція про скасування надбавок учителям викликає здивування. Давайте на три місяці поміняємося нашими зарплатами: я, вчитель вищої категорії, методист, віддам Вам свою, а також право перевіряти зошити (у мене ставка - 22 години на тиждень, а це передбачає щомісяця перевірити 322 контрольні роботи, 322 роботи з розвитку мовлення та 322 робочих зошита, а також я дозволю Вам викладати ці три місяці зарубіжну літературу у 5-их, 6-их, 7-их, 8-их, 9-их, 10-их класах у моєму добре облаштованому 46 кабінеті зарубіжної літератури (дякую за це адміністрації і батькам, а не Вам - депутатам) гімназії №117. Мені цікаво, після трьох місяців роботи вчителем на моєму місці, з моєю зарплатою (НУШ передбачає запрошувати для викладання у школі всебічно розвинених і небайдужих до освіти громадян) Ви будете так само вважати, що Ви достойно оплачуєте роботу вчителя?