КМУ виділив гроші на шкільний транспорт

Місцеві органи самоврядування отримали 500 млн на придбання транспорту для шкіл

КМУ виділив гроші на шкільний транспорт

Місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень на придбання транспорту для шкіл. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Планується, що 325 млн буде використано для купівлі шкільних автобусів, ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів.

Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування.

Зокрема, рішення КМУ передбачає, що міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становитиме 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів.

Найбільш пільгові умови для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95% на 5%.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, для МОН принципово важливо продовжити програму забезпечення шкільними автобусами для підвезення дітей з сільських територій у заклади, де вони зможуть отримати якісно вищий рівень освіти.

«Протягом 2016-2018 років ми вже інвестували понад 840 млн грн. Цього року передбачено ще 325 млн грн. Тобто ми виходимо на більш ніж мільярдні інвестиції протягом останніх кількох років – це значний здобуток і надзвичайно важлива програма. Ми розраховуємо, що вона продовжиться і надалі, щоб наші діти у сільських територіях мали доступ до якісної освіти», – пояснила міністр.

Окрім цього, 175 млн грн буде спрямовано на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Планується, що завдяки їм центри зможуть бути мобільнішими та надавати додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям.

Освіта.ua
03.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
lumap
Є міста, де найближча школа розташована за 4 км, до того 1 км дороги пролягає через ліс. Ходить місцевий транспорт, але учні платять за проїзд 100 % вартості, яка щоразу лише підвищується. Чому на державному рівні не вирішується питання забезпечення пільгового (50 % знижки) підвезення всіх учнів до школи й усіх, без винятку, містах? При цьому окремі пільгові категорії дітей їздять безкоштовно. Навіщо так дискримінувати суспільство і зіштовхувати лобами людей з місцевою владою? У місцевих чиновників відповідь "достойна": "Це ваша фінансова проблема". Невже так повинно бути?
Р
Для lumap: більша частина населення не платить податки, а ви все намагаєтеся ’доїти’ бюджет. Досить нити. Вже задовбали. 60% дорослого населення на виборах показала, що вони просто жалюгідні. А ви, не смійте використовувати в своїй мові слово ’фінанси’, ви нічого в них не мислите
lumap
Яка у Вас добірна мова... Особисто тільки "ЗА", щоб ліквідувати значну частину пільг і не "доїти" бюджет.
Коментувати
Вчитель
А коли ви вже звернете увагу на дороги , якими їздять ці автобуси? 15км до школи автобус їде 1.5 год через суцільну ямковість, постійно ламається (а ще одне питання - якість ваших автобусів). Це нормально,пани міністри КМУ?